Dopasowanie siodła

Hejka, daje znać ze HB Contact mogą być w Wawie w ten weekend - jak by ktoś chciał dołączyć to napiszcie do nich na fb.
Super się zajęli moim siodłem (Prestige), dawno to było, ale bardzo dobrze wspominam - bardzo profesjonalnie.
Do tego z tego co rozumiem teraz Albionami się zajmują, a super wspominam Albiona w którym jeździłam kiedyś  😍
Hej, czy ktoś ma jakiś pomysl..? Siodło robione na miarę przez jedną z cenionych firm. W stój i podczas jazdy „w dole” wszystko super, koń luźny, siedzi się fajnie. W momencie, gdy chcę konia ustawić nieco wyzej, okrutnie sie napina, siodlo wjeżdża na łopatki, całe jakby lewituje nad koniem. Nie da się normalnie usiąść, bo jestem poza środkiem ciężkości konia. Nawet sprawdzałam, czy to napięcie to nie reakcja na moją rękę i wsadzałam innych, ale efekt ten sam.. mi juz ręce opadają.. 🙁
karolina_2906, - są trzy opcje - koń ma problem z plecami, koń się przebudował w trakcie użytkowania, albo siodło zostało źle uszyte. Co się zdarza nawet znanym firmą. Ciężko ocenić po samym opisie.
karolina_2906, a co to za firma?
Kon pod opieka fizjo, plecy w dobrej kondycji, siodlo wróciło z korekty pod nowy pomiar (wczesniej tez nie było super, mysle ze moja świadomośc wzrosła). Co do zdjec, nie chce robic czarnego PR firmie, a mysle ze po zdjeciach każdy w temacie pozna. Ale chętnie wysle na maila, jesli moge 🙂
karolina_2906 dobrze by było zobaczyć to na filmie szczerze mówiąc. To żadna tajemnica, że grzbiet się zmienia zależnie od sylwetki konia w danym momencie i różnica między dopasowaniem siodła statycznie, w żuciu z ręki i w zebraniu może być kolosalna. Z opisu brzmi to trochę tak, jakby przy skracaniu koń mocno się napinał w lędźwiach i pchał tylny łęk siodła w górę, a całe siodło na łopatki.
Pytanie, co było pierwsze, jajko czy kura - bo koń może się napinać faktycznie przez siodło, a i siodło może nie leżeć, bo koń się napina. Tak czy siak kółko się zamyka.
Mam parę pomysłów, dlaczego tak się może dziać, ale bez filmu to by było wróżenie z fusów.
Nie wiem dlaczego ale lupka nie pomaga mi znaleźć wątków na ten temat.

Wintec wide - czy to siodło faktycznie odpowiednie na szerokiego konia? Macie jakieś opinie, wrażenia? Szukam siodła na konia bez kłębu, z szerokimi plecami. O ile w siodłach skórzanych wybór jest tragiczny tak z syntetykami jest odrobinę lepiej. Warto kupić siodło syntetyczne? Dodam że mam nadzieję na posłużenie przez najbliższe kilka lat.
I jak z kwestią dosiadu w tym modelu? Wygodne czy odpuszczać?
Clarice, Jeżeli o syntetyczne siodła chodzi to Wintec jest naprawdę dobrej jakości i służy latami. Model Wide pasuje na szerokie konie, budowa terlicy też jest dopasowana do prostych pleców więc powinno być ok. Co do wygody to się nie wypowiem bo w tym modelu akurat nie siedziałam. Ale przy ograniczonych możliwościach w wyborze siodła dla trudnych pleców, śmiało mogę polecić Winteca
Clarice, Z tego co wiem, Wide są faktycznie szerokie - na pewno pod kątem łęku. Te wymienne łęki w wersji do siodła Wide, są szersze niż te standardowe. Nie wiem jak całość siodła. Spóbuj na konia z szerokimi plecami.
Też nie siedziałam w tym modelu, więc ciężko mi się wypowiedzieć pod kątem wygodny, ale spośród dostępnych siodeł syntetycznych, Wintec nie jest zły pod kątem trwałości, serio.
Prawdopodobnie w niedługim czasie HB Contact będzie planowało trasę do małopolski, docelowo Nowy Sącz. Czy są osoby „na trasie” chętne na dopasowanie swoich siodełek? Z tego co wiem mogą dopasować wszystko, co jest na wełnie.
Clarice, - miałam Winteca kilka lat, kupiłam już używanego. Wyglądał bardzo dobrze jak go sprzedawałam, mam gdzieś fotki. To na pewno nie jest siodło z gatunku jednorazówek, całkiem fajnie się trzyma i jest turbo wygodne w pielęgnacji. Dużo robi ten specjalny płyn, nie jest drogi, ale spokojnie można też przetrzeć mokrą szmatką.
Clarice, Wintec robi dosc trwale siodla, natomiast do jazdy to sie moim zdaniem nie nadaje, mega szerokie twisty, przez ktore nie idzie porzadnie usiasc. Do rekreacji lesnej moze spoko, do regularnej pracy po placu IMO nie warto.

Tyle ze przy naprawde plaskim i szerokim koniu (nie goracokrwistym jak rozumiem) masz mocno ograniczony wybor i nie wiem, na ile idzie znalezc siodlo z waskim twistem. Mnie na wszystkich szerokich koniach (fryzy, pogrubiance, tinkery etc) w kazdym siodle siedzialo sie zle albo gorzej 🤣 nie bez powodu konie wierzchowe hoduje sie w takim a nie innym typie.
Clarice, ja miałam winteca ujezdzeniowego, wprawdzie nie wide tylko zwykłego ale jeżdżony na najszerszym łęku 😀 również mogę polecić. Ja co prawda głównie do lasu ale nawet przy całodziennych terenach dobrze mi sie siedziało i było wygodnie. Nie wiem jak intensywnie i na jakim poziomie pracujesz z koniem ale moim zdaniem do takiej rekreacyjnej jazdy siodło jest wystarczające. Jest lekkie i łatwe w pielęgnacji. Moje również wyglądało niemal jak nowe mimo, ze byłam drugim właścicielem.
kokosnuss, - wiesz co, to zależy. Ja miałam izabelkę z białym łękiem i dla mnie była masakra. Znaczy, jeszcze galopować i anglezować w tym jako-tako szło, ale w pełnym siadzie w kłusie nie szło. Skończyło się na uciekaniu na tylny łęk i zwyczajnym bólu w trakcie jazdy - pod koniec jeździłam w nim czworoboki na lekkich przeciwbólach 🙄  Natomiast sprzedałam to siodło koniec końców znajomej i siedzi w nim świetnie - tylko ona ma szerokie biodra, szeroką miednicę, ten twist nie jest przeszkodą.

To, że mój koń ma szerokie plery, a ja wąską miednicę było giga problemem w szukaniu siodła. Z moich doświadczeń tylko Prestige i Albion dawały radę - choć pewnie Erre też idzie dopasować. Ja mam właśnie Albiona i kocham to, że ma szeroki kanał, a jednocześnie wąski twist 😀
Dziękuję bardzo za odpowiedzi 🙂 Obecnie posiadam siodło rajdowe i szukam jednak na moją beczułkę czegoś, co trzymałoby mi bardziej nogę w skoku. Nie skaczemy nie wiadomo czego - 60, 70cm w porywach. Ale mimo wszystko zależy mi na tym aby siodło mi pomagało a nie jeszcze przeszkadzało. Boję się że Wintec Wide będzie kolejną ryrającą się beczką bez oparcia dla nóg. Jeśli chodzi o twist nie powinno być problemu - jestem niska ale w biodrach szeroka 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 czerwca 2020 11:13
Clarice - ja mam Wintec-a Wide, jeździł w nim mój mąż przez niedługi okres na naszej grubej, ale odstawiliśmy ją od jazdy i jest już tylko odprzęgana.
O siodle mogę powiedzieć, że na konia bez kłębu i płaskim, szerokim grzbiecie będzie pasować. Spore pole manewru dają łęki. Jeśli chodzi o trwałość jest to siodło bardzo dobrej jakości, nasze wygląda jak praktycznie nowe.
Co do profilu siodła, powiedziałabym, że jest to siodło bardziej w kierunku ujeżdżeniowego, nie skakaliśmy w nim nic więc ciężko mi powiedzieć o takich odczuciach. Twist jest faktycznie szeroki.
Jeśli masz jakieś jeszcze inne pytania to pisz, postaram się odpowiedzieć 🙂.
pomocy! zna ktos dobrego saddlefittera ktory dojedzie ok.45min od Leszna(wlkp), jak najszybciej? jak na razie jezdze w duzo za malym siodle, moj kon ma juz pierwsze biale wloski nad lopatkami, sram w gacie bo nie chce wyrzadzic wiekszych szkod
bylam umowiona z inna saddlefitterka ale babka w ostatniej chwili nie przyjechala z ,,powodow osobistych'', no nie powiem ze sie wkurzylam  👿
goska123, to może w nim nie jeździj?
vissenna   Turecki niewolnik
15 czerwca 2020 21:22
[quote author=budyń link=topic=95.msg2934723#msg2934723 date=1592252010]
goska123, to może w nim nie jeździj?
[/quote]

Dokładnie to samo miałam napisać. Można wziąć koc, założyć  pas i bez strachu o końskie plecy jeździć jednocześnie pracując nad dosiadem. Jest tyle opcji...
Załóż za małe uty i pobiegaj, może zrozumiesz jakie "fajne" odczucia ma Twój koń...

Zadzwoń do MD Siodła - wkrótce ma być w tym regionie. http://www.mdsiodla.pl/
z tymi białymi włoskami to raczej nie do końca jest tak, że pojawiają się nagle od obecnego siodła. Znam konia któremu białe włoski pojawiają się przy sierści zimowej a w lecie prawie ich nie ma i miał to też przy poprzednim właścicielu. Sądzę, że może być tak, że kiedyś doszło do uszkodzenia mieszków włosowych od źle dopasowanego siodła i nawet po zmianie siodła na dopasowane białe włoski będą się pojawiać.
A czy ktoś się orientuje, czy wkładki przednia i tylnia do winteca z systemem easy fit solution tworzą w sumie całość, czy gdyby chcieć dopchać jakby całą długość siodła trzeba by kupić także podnoszćą środek?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 czerwca 2020 13:05
dziunka Na tym filmie widać 1:10, one nie tworzą całości, środek jest osobny. Miałam jeszcze gdzieś inny film, na którym widać jak one umieszczane są już w panelu. Poszukam i jak znajdę to podlinkuje.
http://easychangefitsolution.com/easy-change_fit_solution/index.html
2:55 http://easychangefitsolution.com/easy-change_fit_solution/index.html
Dziękuję  😍
Zdecydowałam się przymierzyć tego Winteca Wide i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Koń zadowolony, ja również 😀
Hej  😀
Wie ktoś ile kosztuje naprawa zaczepu do puśliska w siodle wintec i gdzie takie rzeczy można zrobić ? 🤔 🤔
Ma ktoś z was na  sprzedaż siodło 15-16 cali, łęk 27-28 do 300 zł  😡 ?
Słuchajcie, wracać do zmiany lateksu na welne. Czy ktoś tego tu dokonał? Ja sie dowiadywałam i ponoć da się to zrobić w cenie poniżej 2 tys. Tylko czy takie siodla nie są później zniszczone? Działa wszystko ok?
Ja dostałam takie info z Travelling saddler
Przerabiałam z latexu na wełnę siodło Daw-Mag Grand Prix. Robił mi to Bogdan z HB Contact.

Trzeba robić nowe panele - bardzo fajnie to wyszło - zrobił mi od razu szerszy kanał siodła, nowe panele były bardziej wypchane. Kobyła miała szerokie i płaskie plecy, po korekcie bardzo dobrze to siodło leżało.
ewelin_n, długi czas oczekiwania ?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 czerwca 2020 14:20
xxagaxx - z tego co mi wiadomo, a info mam z zeszłego tygodnia od Honoraty, żony P. Bogdana. W tej chwili mają tyle roboty własnej, że nie robią wcale przeróbek innych siodeł niż swoje. No, ale zadzwonić można i zapytać.
Aleks, dzięki. Już się skontaktowałam i wszystko wiem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się