Młode Konie

Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 sierpnia 2020 09:55
Czy suplementujecie czymś konkretnym swoje młode konie, które zaczęły pracę pod siodłem? Co możecie polecić? Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Ja daje tym mlodziakom ktore intensywnie trenuja Magnoturbo z Iwest. Fajnie dziala na muskulature i chec do pracy. Daje tez ogolnie mieszanke suplementow kazdemu koniowi.
Wieeeki mnie tu nie było, mam jezdziecką pauzę od praktycznie dwóch lat!  😵 Wpadam z naszym świeżakiem 5, albo 6 raz z jezdzcem na grzbiecie 😉

Disney młp (Justus - Dropia po Cyborg xx)







Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 sierpnia 2020 07:31
galopada_ piękny on! Pod Tobą wszystkie młodziaki wyglądają TOP  💘 Mam jednak pytanie - kiedy bierzesz w obroty swojego???  🏇
Katharina, uwielbiam takie świeżaki 😍 mój do roboty jak się łaskawie odkaszle. Walczymy drugi rok. Raz lepiej, raz gorzej 😵
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 sierpnia 2020 19:03
Trzylatek xx, 166 cm w kłębie.

Katharina   "Be patient and trust in the process"
18 sierpnia 2020 19:57
KaNie dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: a czy podawałaś coś wspomagająco dla młodziaka, który bardzo „przeżywał” itd?
Podawalam. Stosowalam Equilizer z Hippolita. Ale moim zdaniem efekt zaden. I rozne inne preparaty znanych firm, ktorw jakos szczegolnie niczego nie daly.
Teraz stosuje dla hiper nerwowej 4 latki Ess Seda Plus. Stosuje od tygodnia dopiero, ale widze spora poprawe. 1 rzecz jest taka ze kobyla udzwignela zostanie w boksie, kiedy jej kolezanka wyszla. A 2 dala sie zwolnic i uspokoic w klusie po 10 sekundach, nie po 40 minutach mojej walki o zycie. Troche ja ten preparat zwolnil i wyciszyl. Ale musze podawac z meszem, inaczej nie zje tego.

Czekam teraz na derke masujaca, zeby jej rozluzniac wszelkie napiecia przed i po jezdzie.
Słuchajcie, mam dylemat i pomyślałam, że może pomożecie mi go rozwiązać  😀
Namierzyłam super młodziaka 2018r. czyli mniej więcej 2,5 letni ( z wiosny), przy czym jego wzrost to 169cm...  😵
To że on jeszcze urośnie to oczywiste, w sumie oczywiste jest że to loteria ile, ale zastanawiam się czy wogóle ma szansę żeby zamknąć się w 175cm, czy raczej będzie to mastodont?
Ja jestem nie za duża a koń jako prospekt pod ujeżdżenie, więc wszystko powyżej 175 może być dla mnie problematyczne.
reinko, sprawdż miarą cygańską, ponoć się sprawdza. Skoro prospekt do ujeżdżenie to ma na pewno pełne pochodzenie to sprawdź sobie 1 i 2 pokolenie tak najrozsądniej, będzie choć jakaś średnia na tej podstawie.
reinko
A może też trochę go wymierzyli na wyrost 😉 Różnie te konie bardzo rosną, w tym wieku są prezentowane na korungach w DE i z moich obserwacji wynika, że nigdy nie wiesz co z tego będzie 😉 Jedne rosną 2-3 cm, drugie 5, jeszcze inne 7...  😵

Tak z ciekawości czy ktoś licytuje na aukcji źrebiąt Tyszko & Cichoń? KLIK
armara, patrząc na ceny póki co to chyba nie osiągną ceny minimalnej, bo to dobre papiery, gdzie krycie to spora inwestycja. Został jeszcze jeden dzień, zobaczymy na czym stanie , jestem bardzo ciekawa.
reinko, ogladalas juz tego konia na zywo? 90% koni z ogloszen majacych niby 169-170 jest dobre 5-10cm mniejszych 😉

Jesli majac 2,5 roku faktycznie ma 169 to moze wyjsc mastodont 178, a moze sie zatrzymac kolo 172. Pochodzenie niestety nie daje zadnych gwarancji, mozesz zmierzyc cyganska miara i miec nadzieje 😉
Pochodzenie i przodkowie nie dają całkowicie żadnych gwarancji 😉
Mój wałek 185 cm (w wieku 18mieś. 170cm), jego pełna siostra rok młodsza 167 cm
Siwa 181 cm jej pełna siostra rok młodsza 162 
Wszystkie konie wyhodowane u mnie! na tej samej ziemi  😂
anetakajper, czym ty je karmiłaś?  😂

Moje doświadczenie ze starymi liniami się dość sprawdzały, ale oczywiście nigdy nie wiadomo.
Koleżanka sprowadziła sobie mekleburga 158cm 3 latkiem, 6 latkiem miał 175 cm. Gdybym nie widziała, bym nie uwierzyła, z kucyka się zrobił mastodont, ale pewnie to nie jest jakieś nagminne.
To nie z ogłoszenia a z pewnego źródła wiec raczej pewna informacja. Jedyne na co liczę ze może nie mierzyli jakoś dokładnie, muszę dopytać.
Muszę doczytać o tej cygańskiej metodzie i dać na mszę 😉
Koń na tyle ciekawy ze chyba warty ryzyka, zwłaszcza ze kupując nawet małego 3 latka nigdy nie ma pewności ze nie podskoczy. Ehhh szklana kula by się przydała 😉
Ja mam 4 miesięcznego giganta 🙂
Reinko, a co to za papier/ linia? Niektóre są znane z późniejszego dojrzewania
[quote author=karolina_ link=topic=1199.msg2946257#msg2946257 date=1601044360]
Reinko, a co to za papier/ linia? Niektóre są znane z późniejszego dojrzewania
[/quote]
Rubin Royal x Zack x Quando Quando
No to raczej będzie masa  🤣 nie są to drobne koniki, ale ciężko mi powiedzieć ile jeszcze podskoczy. Cygańska miara najlepiej działa u roczniaka. W tym wieku bym raczej patrzyła na plecy - czy jest jeszcze przebudowany i mało wyklebiony, jak tak to prawdopodobnie podskoczy. Jak górna linia jest "dorosła" to zwykle 2-3 cm rosną max, ale reguły nie ma. No i kastracja też sprzyja wzrostowi
[quote author=karolina_ link=topic=1199.msg2946265#msg2946265 date=1601045878]
Cygańska miara najlepiej działa u roczniaka.
[/quote]

a nie 2,5roku by było miarodajne?
Mi się u roczniakow sprawdza potem już niekoniecznie
[quote author=karolina_ link=topic=1199.msg2946265#msg2946265 date=1601045878]
No to raczej będzie masa  🤣 nie są to drobne koniki, ale ciężko mi powiedzieć ile jeszcze podskoczy. Cygańska miara najlepiej działa u roczniaka. W tym wieku bym raczej patrzyła na plecy - czy jest jeszcze przebudowany i mało wyklebiony, jak tak to prawdopodobnie podskoczy. Jak górna linia jest "dorosła" to zwykle 2-3 cm rosną max, ale reguły nie ma. No i kastracja też sprzyja wzrostowi
[/quote]
Jak przeglądałam potomstawa to maks ile znalazłam to 176 i to jakaś pojedyńcza sztuka, reszta 172-174 więc całkiem spoko 🙂
Zastanawiam się, czy jednak nie warto przemyśleć pozostawienie go jakiś czas ogierem, tylko pytanie ile. Będzie to zdecydowanie męczące.  🤔
Odświeżam kotleta - kto już odpala rocznik 2018?
Nie mam 2019🙂

Ale do roboty ruszy jeden 2018 i jeden 2017 - ten po przerwie zimowej. No i stary, który tu był kiedyś jako młody 🙂
Nie mam 2019🙂


Moja z 2019 lata po łące jeszcze  😀 z 2018 za to delikwent powoli zaczął się lonzowac 2-3 razy w tygodniu. Całkiem bystry zwierz, tylko brzydki jak kupa, a był tak pięknym i proporcjonalnym źrebakiem że czasami zastanawiam się kto go podmienił.
My rocznik 2018 - wałach młp. po Dżihadzie, odpalamy się spacerkowo w ręce i zabawowo na lince  🤣
Pracy chwilowo brak, jeszcze dzieciuch  😜
Odświeżam wątek z zaproszeniem do dyskusji. Jak wyglądaja Wasze treningi z końmi 3-6 lat w kontekście planu treningowego w tygodniu? Trenujecie od początku tylko pod użytkowanie w docelowej dyscyplinie? Czy raczej stawiacie na różnorodnośc? Ostatnio usłyszałam że jak na ujezdzeniowca to rzadko rzeźbie na czworoboku i no właśnie - moje konie nie chodzą max konkursów wg wieku, a jeśli to pod koniec sezonu, ale no chyba nie odstają jakoś dramatycznie, nie jest tak że 6 latek lata w L/P. W stajniach sportowych gdzie pracowałam lub jeździłam też raczej treningi były zroznicowane, chociaż przy dorosłych koniach oczywiście te 3-4 razy w tygodniu była konkretna robota. Ale może to ja dziwnie trafiłam?
karolina_, Za rzadko rzeźbisz kogo? 3 latka? I co oznacza to "rzeźbienie"
A jaki masz cel? 🙂

Kurde, piszę tego posta, piszę i napisać go nie mogę, bo by się chciało napisać święte "To Zależy" 🤣 ale generalnie jakoś tak wychodzi, że czesto ludzie robią "za dużo, za szybko i za intensywnie". Tj. jakbym usłyszała, że "za rzadko skaczesz" albo "za mało rzeźbisz, jak na ujezdżeniowca" od kogoś niebędącego moim trenerem albo jakimś moim autorytetem, bez całego kontekstu i znajomości konia, mnie, moich celów, to jakoś tak, no nie wiem, życzyłabym sobie aby ta osoba zajęła się bardziej swoim życiem.🙂
Sankaritarina, bardziej chodzi mi o to jak pracują Wasze konie w tygodniu, jaki im układacie plan treningowy. Nie o uwagę która ja usłyszalam bo nie chodzi o to żeby się żalić (z resztą nie była złośliwa) po prostu inni robią pewne rzeczy inaczej i jestem ciekawa jak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się