M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
13 czerwca 2020 00:41
W mojej głowie ten zlew jest z ociekaczem i pod ociekaczem będzie normalna 45-tka? Bo jak nie to też nie wiem, aczkolwiek widziałam kombo albo pod małym piekarnikiem!
Obiś,
Tutaj masz chyba jakąś lepszą cenę tych płytek:
klik
ajstaf Nie wiem czemu, ale wyrzuca mnie ten link na stronę główną forum, może nie chce mnie doprowadzić do kolejnego zejścia na zawał  😁

Dziewczyny, ja się nie znam, pomysł ze zmywarką pod zlewem zrodził się z tego, że raz, że meble będą robione na zamówienie a dwa, że sobie pomierzyłam przy obecnym zlewie (taki zwykły granit castoramowy jednokomorowy z ociekaczem) i wyszło, że spokojnie taka zmywarka by weszła. Teraz zmierzyłam głębokość tego zlewu i np.w tym, który ma w ofercie Ikea to 20cm w moim wymierzyłam 17cm (plus minus wiadomo z jeden cm może być) . Szafka też seryjna jest do tego i ma 18cm tego dołu i dopiero na tym jest półka na którą można coś stawiać. Z tego jednak, biorąc pod uwagę też syfon zostało i tak na tyle miejsca, że te zmywarkę by się upchało. Natomiast korzystając z tego, że meble właśnie będą na wymiar można by zrobić jak sądzę te półkę dolną (nóżki, czy na czym to będzie stać) np 5cm niższe a z kolei meble mają mieć 90cm a obecne mają 85cm, czyli znów 5cm do przodu. Także to wynika z moich wyliczeń na żywo tego co mam obecnie jak i z tego co można by zrobić. Zmywareczka jest mała, to tak jakby połówka normalnej. Zakładając jednak, że po pierwsze w domu zdecydowanie więcej mnie nie ma niż jestem i że mieszkam sama, to sądzę, że jak najbardziej mi to wystarczy w takim, że to tak ujmę "standardowym" użytkowaniu- nawet talerze i garnki ulubione pomierzyłam  😉 . Wiecie, to będzie taka mikrokawalerka w singlowskim wydaniu, tu wszędzie wszystko musi być kompaktowe  😁

Przykład takiej małej zmywarki w zabudowie pod zlewem.
https://sugestowo.pl/2017/10/29/nie-mam-miejsca-na-zmywarke-ale-czy-na-pewno/
Obiś, mi się normalnie otwiera. Wrzucę Ci cały link na PW żeby nie rozjeżdżać forum 🙂.
Obiś, z płaskim syfonem może się zmieścić, ale nie licz na to, ze będzie wygodne.
Nablatowy montaż niczego nie zmienia, w wymiarach, tylko szafka musi być stosownie niższa.
Ergonomicznie duże lepsze rozwiązanie jest takie jak na filmie Boscha (w linku z linku): zmywarka 45 cm, zlew szerokości 35 (a jeszcze nad zmywarką może być ociekacz).
Ale wtedy zlew normalny.
halo ja nie mam tych 45cm w rzędzie szafek a mały zlew mam obecnie i dla mnie to jakaś porażka, nic w tym wygodnie zrobić nie można. Czemu piszesz, że będzie niewygodna zmywarka pod zlewem? Pod jakim kątem? Bo dla mnie to jest o tyle dobre rozwiązanie, że mam duży/większy niż obecnie zlew w którym na spokojnie wszystko zrobię a pod spodem zmywarka mi zabiera jedynie coś co zazwyczaj jest "szafką gospodarczą". Chyba, że mówisz o wygodzie pod kątem tego, że ta zmywarka będzie bardzo nisko? Po prostu to jest jedyne miejsce którego mi nie szkoda na te zmywarkę. Miejsca jest tam taaak mało, że dramat, dodatkowo nie można nic ciągnąć w górę od ziemi bo jedynym miejscem gdzie można by było jest ściana gdzie będzie lodówka. Obok lodówki właśnie zlew i obok niego indukcja dwa palniki i już jest to róg po którym mamy jedną szafkę/szuflady. Na tej całej ścianie jest okno. Więc naprawdę, jest ciężko. Byłam jak na razie w dwóch miejscach które zajmują się projektowaniem mebli kuchennych i też próbowali coś tam wymyślić ogólnie, żeby było maksymalnie funkcjonalnie i oba miejsca po tym jak zobaczyły ile w górę na jednej i drugiej ścianie ograniczają okna zostały przy tym, co sobie wymyśliłam. Nie mówię, że to jest jakieś hiper super rozwiązanie ale wydaje się najbardziej funkcjonalne i zwyczajnie realne do wykonania...
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2020 18:18
Obiś, pokażesz mi plan i wymiary? :kwiatek: Ja uważam, że lepsza mini zmywarka niż żadna. Idealnie nie będzie, ale zawsze fajnie jak umyje kilka talerzy i kubków. A miejsce na śmietnik masz?
emptyline Napisałam na priv  🙂
Obiś, ja chyba patrzyłam z perspektywy zmywarki non stop w użyciu (najchętniej miałabym dwie). Jeśli ma być bardziej okolicznościowa, to przecież lepiej, żeby była niż żeby nie było.
A i trochę gimnastyki przy wkładaniu/wyjmowaniu nie będzie przeszkadzać. Wygodne to nie będzie, ale będzie. A tu masz 100% racji - będzie 100% lepiej niż miałoby nie być.
Sama mam(też - nie dało się inaczej) tylko ciut utrudniony dostęp, a, taka sądzę, uniemożliwia to totalną bezproblemowość  użycia zmywarki, co jest zaskakująco ważne.
Ale bez zmywarki nie ma życia 🙂
Daj znać jak zrealizujesz ten ciekawy pomysł.
halo To zrozumiałe, że w porównaniu do Twojej sytuacji opcja mikro zmywarki jest wręcz śmieszna  😁. Ja obecnie mam zmywarkę...w pracy  😁. Także opcja nawet upchania czegoś małego w mieszkaniu wydaje mi się wielkim wow  😜. Jak na razie od jakiegoś miesiąca próbuje znaleźć kogoś sprawdzonego kto zrobi mi całościowy remont. Jeszcze nie mam nikogo "klepniętego na bank" więc może coś tam w kwestii ogólnej wizji aranżacji tego mieszkanka się zmieni. Ale w każdym razie będę mieć na uwadze, żeby pokazać efekt końcowy  🙂
Moja kuchnia też była jazdą bez trzymanki pod względem rozmiarów  😁 Jeśli narysowałabyś mi to na kartce, z wymiarami i opisała szerzej oczekiwania, na czym Ci zależy to mogę spróbować coś tam doradzić, jak będę mieć chwilę to może i wklepać to w program, zrobić symulację. Odezwij się priv 😉
galopada_, pięknoe jest u Was, skąd macie stół?
galopada_   małoPolskie ;)
20 czerwca 2020 12:17
yegua, po wielu bojach i poszukiwaniach na żywo i w internecie 😉 po prostu wzięliśmy stół w agata meble. To lite dębowe drewno z opcją rozkradania (na plus że rozkłada się z boku - uniknęłam tego czego nie lubię czyli ciętego na środku blatu. Cenowo nieco ponad 2tys wyszło
Macie jakieś sprawdzone sklepy z narzutami na łóżko? Bo tak patrzyłam po jyskach, ikeach itp. i nigdzie nic ciekawego. A chcę ładną i przede wszystkim solidną, bo pies się z nami wyleguje często. Ikeowe to takie kocyki cienkie :/
galopada_   małoPolskie ;)
20 czerwca 2020 12:45
budyń, home and you ma fajne jakościowo. Mam i u siebie i u rodziców kilka, mogę polecić z czystym sumieniem (tak jak pościele).

Edit. Albo Homla
budyń, tk maxx
[quote author=galopada_ link=topic=7003.msg2935426#msg2935426 date=1592651829]
yegua, po wielu bojach i poszukiwaniach na żywo i w internecie 😉 po prostu wzięliśmy stół w agata meble. To lite dębowe drewno z opcją rozkradania (na plus że rozkłada się z boku - uniknęłam tego czego nie lubię czyli ciętego na środku blatu. Cenowo nieco ponad 2tys wyszło[/quote]
Piękny, zapiszę sobie to info na przyszłość.
Podzielisz się jeszcze fotkami. Chętnie zobaczę stół i każdy kąt w waszym mieszkaniu jeszcze raz  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2020 12:49
yegua, zrobię fotki jak już wymienimy zasłony na kremowe. Na razie poległam jeśli chodzi o ich szukania bo gotowych nie ma takich jakie chce, a za szycie pani mi krzyknęła 1400zl 😂  na razie znalazłam w sklepie z materiałami odpowiedni odcień ale nie było wystarczająco tego materiału i ma mi kobieta go ściągać z Łodzi 😵
Dzięki, jak będę w PL to sobie popatrzę :kwiatek:
Warto kupić klimator za ok 200-250 zł? czy na jedno wyjdzie jak kupię zwykły wiatrak? Ktoś się może orientuje czy takie kolumnowe są ok czy lepiej 'tradycyjny'?
Warto kupić klimator za ok 200-250 zł? czy na jedno wyjdzie jak kupię zwykły wiatrak? Ktoś się może orientuje czy takie kolumnowe są ok czy lepiej 'tradycyjny'?


Też w zeszłym roku miałam podobny dylemat. Jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele to mogę z czystym sumieniem polecić to: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/wentylator-i-cyrkulatory/wentylator-volteno-vo1884-z-pilotem-stojacy?gclid=CjwKCAjwrcH3BRApEiwAxjdPTSjPFA_ZjzTUBRXvsKh0a_7ivHH3cjJyMsayKlbsMMi-3_-jQZ4CYBoC_kgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
W miarę cichy, z pilotem, wygląda też całkiem dobrze. Chodził u mnie w zeszłym roku codziennie ciurkiem przez całe wakacje, po sezonie okazjonalnie w cieplejsze dni. Teraz też non stop jak pracujemy z kanapy i też jest cacy  😀 Plus jest tego swingu, jak zależy Ci na ogarnięciu większej powierzchni.
Chciałam prosić o poradę. Jakiś czas temu z partnerem kupiliśmy projekt domu, jednak musimy go nieco do własnych potrzeb dostosować. Już praktycznie wszystko mamy ustalone, ale nie mogę podjąć decyzji w jednej kwestii. Otóż w aneksie kuchennym jest okno, praktycznie do podłogi (nie pamiętam wysokości pomieszczeń, ale okno ma mieć 230 cm wysokości). Tuż obok okna z jednej strony są szafki (ze zmywarką i zlewem), a na prostopadłej do okna ścianie planowo piekarnik. Czy to jest praktyczne rozwiązanie? Jak inaczej można to rozwiązać? W pliku załączam fragment rzutu, żeby zobrazować, jak to wygląda. Bardzo proszę o opinie :kwiatek:
Nie jest źle, ale można zlew i zmywarkę dać pomiędzy lodówkę a piekarnik, a pod oknem zrobić "kredens" z blatem do pracy.
Wtedy zlew dobrze byłoby dać taki, który można nakryć deską i stworzyć "brudny" blat roboczy.
To pod warunkiem, że da się tam umieścić odpływ wody.
Jest jeszcze taka opcja, że wyspa pozostaje tylko blatem roboczym i kredensem, a płyta leci pod okno, i tam jest konkretny wyciąg, a z drugiej strony komin i grill.
halo, dziękuję za sugestie. Myślałam właśnie nad podobnym rozwiązaniem, tak właśnie, żeby wyspa była pustym blatem roboczym. Tylko nadal nie wiem czy zostawiać okno czy nie, czy jest to w ogóle praktyczne rozwiązanie, żeby ok okno było w tamtym miejscu. Nie mam totalnie pojecia jak to rozwiązać, żeby cały układ kuchni był jak najpraktyczniejszy.
Ten układ nie jest zły. Okno tam niczemu nie przeszkadza, bo z narożnikami w małej przestrzeni jest tylko kłopot.
Za to okno tak można rozwiązać, żeby na "tarasie" był blat, a przez okno można było podawać rzeczy bezpośrednio z kuchni, a nie nosić dookoła.
cześć
czy jest ktoś, kto kupował w sklepie z linku?
Chodzi w szczególności o armaturę...
https://domwretro.pl/
Jako, że kuchnię udało się ogarnąć wizją niemalże do końca to pojawił się dylemat łazienkowy  😁
Jaki kolor fugi dobrać do szarych płytek? Biała na pewno ok, ale czy coś mniej brudzącego się (pies) ma szansę dobrze wyglądać?
I jaki odcień brązu w płytkach drewnopodobnych byście wybrali do tej szarości?

Łazienka mikro mała, będzie to jakieś 1,5x 1,8m.

Z racji powierzchni myślę, że lepszy będzie jasny szary.

Obiś, "problem" taki, że do szarych będzie pasował każdy kolor fugi, może oprócz brązowego.
Najładniej chyba wyglądają te, które są też szare, a ciut ciemniejsze niż kafle. Albo ciut jaśniejsze, jeśli ma być większe wrażenie pieca kaflowego.
Ale można sobie wyobrazić np. z malinowymi fugami.
Obiś, w dolnej łazience mam jasne szare fugi plus takie drewnopodobne:



W górnej do szarych i drewnopodobnych płytek wybrałam grafitową fugę. Na części już jest nałożona, ale efektu nie będzie na razie wow, bo jest gdzieś w połowie prac. Mogę Ci i tak zrobić foto. Bardzo mi się też podoba łączenie z czerwonym.
Przyszedł czas i na mnie i jestem w połowie remontu... i przybywam z kilkoma pytaniami.
1) Polecacie jakąś płytę indukcyjną koniecznie dwupalnikową? Najchętniej białą albo szarą, ale jeżeli macie jakąś czarną, ale z ekstra stosunkiem ceny do jakości to też będzie do rozważenia.
2) Czy któraś z Was ma kuchnię BEZ okapu? Rozważam rezygnację z wyciągu, bo właściwie to nigdy go nie używałam w poprzednim mieszkaniu, włączyłam go może ze 3 razy przez 2,5 roku. Nie smażę mięs, ryb, w ogóle praktycznie nie smażę ciężkich rzeczy na oleju, gotowanie raczej lekkie i delikatne, aneks kuchenny blisko drzwi balkonowych, łatwy do wietrzenia. Zastanawiam się, czy jest sens montować okap, bo mam wrażenie, że to trochę strata kasy i miejsca w moim przypadku.
3) Macie jakieś sprytne rozwiązania na przechowywanie deski do prasowania i odkurzacza w małej przestrzeni. Nie mogą być w szafie  🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lipca 2020 12:15
infantil, odkurzacz mam schowany normalnie w jednej z szafek kuchennych, deski w ogóle nie używam, ale jeśli masz zasłony można ją zawsze tam wcisnąć. Albo wyrzuć deskę i kup parownicę. 🤣
Co do okapu - nie miałam go odkąd pamiętam i żyję. Tylko czasem całe mieszkanie cuchnie mi czosnkiem przez dwa dni. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się