Siodło skokowe

domiwa, 4x3 to tybinka normalna , nie wysunięta, a co ta 3 znaczy nie mam pojęcia.
4a4m to tybinka do przodu wysunięta z pianką memory 40 mm
domiwa, 4x3 to tybinka normalna , nie wysunięta, a co ta 3 znaczy nie mam pojęcia.
4a4m to tybinka do przodu wysunięta z pianką memory 40 mm


Ania, odwrotnie, to X w delgrange jest tybinką wysuniętą do przodu, analogicznie do C w cwd, za to A w BD bardziej w kierunku L CWD.
OK., racja ,mój błąd. Ja miałam 3A 4M w moim Bruno czyli krótką ,prostą i jeszcze cut away (30.5cm).
Melduję, że na razie testowałam Equipe i siedziało mi się.... BOSKO  😀 To jest tak inny poziom, że zaczynam się zastanawiać jak się siedzi w tym turbo nowoczesnych siodłach za 20k i więcej  😁

Ogólnie mięciutko, wygodnie, siedzi się jakby człowieka na super glue przykleili. Te małe poduszki i płaskość siodła kompletnie nie przeszkadza, myślałam, że doznam szoku po moim Kentaurze i owszem - doznałam, ale pozytywnego  😉

Dzisiaj testuje CWD i Prestige Michel Robert. Chodzi o przetestowanie preferencji mojego tyłka  😉

Najgorsze jest to, że na bombelka nic nie pasuje...

edit.
Poczytałam trochę o siodłach Pessoa, wydają się bardzo obiecujące (zresztą to będzie kolejne siodło do testów, które planuje nam wysłać nasza OK.  😉)

Czy ktoś w nich jeszcze jeździ? Możecie coś napisać i zaznaczyć o jaki model chodzi?  :kwiatek:
Ja skakałam w Pessoa. Bardzo fajne wg mnie, bo dawało bardzo dużo swobody, nie zakleszczało (a chyba nawet klocka z tyłu nie miało). Siedziało się blisko konia. Potem chciałam kupić, ale funduszy miałam co najwyżej na pół Pessoa.... 😂
ale to moje preferencje = nie siedzieć w protezie :P

PS: siądziesz w CWD, to pewnie będziesz miała odczucia jeszcze większej wygodności. 😉 a generalnie Twój koń się jeszcze pierdyliard razy zmieni, także trzeba to też brać pod uwagę.
No ja jestem pozytywnie nastawiona, będę próbować  😅

edit. A jaki model miałaś?

OK. ma z nami ciężki orzech do zgryzienia  😉


A tak swoją szosą - do jakiego wieku koń się wydłuża kłodą??
ja mam pessoa - starsze, chyba paris? bez klocka z tyłu i z malutkim z przodu, nic nie trzymające, ja takie lubię,  jak wsiadłam w cwd 2s to moje pessoa było dla mnie wygodniejsze  🤣
Dzięki za opinię  :kwiatek:

A no właśnie, tak mnie to zastanawia, po co w niektórych siodłach są te klocki z tyłu? W czym one pomagają?  🤔
vissenna   Turecki niewolnik
22 czerwca 2020 11:58
Dzięki za opinię  :kwiatek:

A no właśnie, tak mnie to zastanawia, po co w niektórych siodłach są te klocki z tyłu? W czym one pomagają?  🤔


Stabilizują pozycję nogi, zwłaszcza u niższych jeźdźców mających tendencję do pchania nogi do tyłu. To są fajne siodła do nauki skoków, pomagają zachować równowagę na strzemionach. Dlatego jest na przykład na rynku sporo małych Norbert Koof'ów - to siodło ma wielkie klocki i pomaga wprowadzić jeźdźca w skoki, ale powyżej metra potrzeba już czegoś innego i stąd sporo ich krąży 😉
Moon   #kulistyzajebisty
22 czerwca 2020 11:59
Meise, o no i super, że próbujesz! Bo to, no właśnie - są dwa różne światy, jak człowiek dotychczas żył w świecie "pff, byle dechę mi dadzą i pojadę!" a teraz ma "oessssu! Jak wygodnie i jak dobrze czuje się konia!"  😉

3, 2, 1... a nie mówiłam?  😁 😉
Słyszałam o tych Norbertach i chyba nawet widziałam ost na jump offach pod jakimś młodzianem  😉 Ja bym chyba jednak dostała klaustrofobii, mam paniczny lęk przed krępowaniem nóg i rąk (mówię tutaj całkiem serio).
Dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek:

Moon, no właśnie ja żyłam w świecie, że siodło to siodło i na każdym pojadę  😁 No ale jednak jak wsiadłam w Equipe to się rozmarzyłam... szkoda, że na F. za cholerę nie pasowało, bo bym kupiła.

Ciekawe co się stanie jak siądę w CWD, bo słyszałam już tyyyyle nt wygody tych siodeł  😉 Może skończy się na tym, że siodło kupię a konia sprzedam, i kupię drugiego - na którego to siodło zechce pasować  😂
Meise, konie zazwyczaj w tym wieku już proporcji nie zmieniają, jak Twój jest krókti to krótki pozostanie raczej.
Trzymam kciuki by CWD z wolną łopatką pasowało, bo na takie konie zazwyczaj pasuje.

Chciałabym, żeby jednak się jeszcze trochę wydłużył...

Ja sama chyba zarzucę dietę, żeby mieścić kufer w siodła mniejsze niż 17... Tylko tu z kolei pewnie będzie problem z dł. tybinki.

CWD nie pasuje na mojego, ale wsiądę na chwilę, żeby zobaczyć jak on i mój tyłek zareagują. Bo wizualnie jest tak jak jest, a w praktyce może być inaczej.

Ja już męczę OK. o tego Pessoa, byłoby to dobre rozwiązanie z uwagi na możliwość szaflowania wełną i wymiennymi łękami  🙂
Dlatego jest na przykład na rynku sporo małych Norbert Koof'ów
HA
TFU!

Nienawidzę 🤣

Meise, nie wiem czemu ty jeździsz w 17 przy swojej posturze, toć ja mam 17 mając nadwagę i spory zad i udziec, a spokojnie weszłabym i w 16,5 :P Nie wiem czy masz możliwość, ale spróbuj sobie takie 16-stki. Niestety są ciężko dostępne, dlatego JEŚLI masz możliwość :P
budyń, lepiej, ja teraz jeżdżę w 17,5" Kentaura, które są naprawdę dużymi siodłami  😎

Jeździłam w Meredith'ce 16" i było ok, ale to widzę, że każde siodło ma inną rozmiarówkę tak naprawdę i te cale wcale nie są miarodajne.

Mi najbardziej zależy na tym, żeby realna długość siodła była jak najkrótsza - ze względu na grzbiet konia.
Meise, nie widze opcji, zebys realnie potrzebowala 17,5, taki rozmiar to srednio przy konfekcyjnym 40-42, takze smiem watpic 😉

Dlugie nogi potrzebuja przedluzonej tybinki i samo wieksze siedzisko g... daje - w "najlepszym" razie bedziesz wtedy siedziec fotelowo, bo dlugosc uda cie zepchnie na tylny lek, jesli kolano bedzie na klocku.

Jak kogos cieszy cudze nieszczescie - majac 190cm wzrostu i nogi do samej ziemi xd to uzywane siodla sobie moge poogladac... Moj dechowaty acz przedluzony passier ME to najwygodniejsze siodlo swiata, bo to literalnie jedyna skokowka, w ktorej moje kolana maja jakiekolwiek oparcie 😂

Dobrze, ze chociaz moj kon ma plecy, na ktorych spoko lezy wszystko, co saddle fitter zarzuci 😉
Dziewczyny dobrze radzą. Ja jestem lekko 10 kg cięższa i 10 cm wyższa, z długą kością udową i jeżdżę w małej 17, a i w 16-tkach się zdarzało.
No ja wiem i rozumiem. Właśnie o to chodzi, że co z tego jak tyłek mi się mieści w 16" jak tybinki są za krótkie?  😉

I dzieje się dokładnie to co kokos pisze - tyłek mam na tylnim łęku, a kolana pod brodą. Moje uda nie pasują nawet na mojego Kenatura 17,5"... Wrzucałam kiedyś tutaj zdjęcie, mając kolana na poduszkach wylewam się tylnim łękiem (a przede mną by się jeszcze jeden jeździec zmieścił).
Ostatnio na skokach trener mi kazał skrócić strzemiona (bo jeździłam sobie radośnie w dłuższych, żeby siedzieć w miarę w równowadze...). Jeździło mi się fatalnie, skakało może i lepiej, ale same najazdy, wolty - no nie...

Nie rozumiem w jakich siodłach mają jeździć chudsi i wyżsi jeźdźcy. Nie mówiąc już o takich, którzy mają konie dobrze poniżej 170...  🤔wirek:
Akurat na mojego kucykonia 😉 chyba podobnego rozmiarowo do F. to 17,5 miesci sie spokojnie kazde. W tym ten Passier z konkretnie przedluzona tybinka, gdzie od razu sie robi wiecej siodla z przodu, a jednak udaje mi sie nie miec kolan na konskiej szyi. A sa konie 170+, ze 17,5 nie dopasujesz, bo maja gigantyczne skosne lopatki (wspolczesne linie dresazowe) i jak osiodlasz za lopatka to konczy sie kloda.




A masz zdjęcia w siodle na swojej? Możesz na pw wysłać, ona chyba jednak dłuższa kłodą jest, a to już duuużo daje, jeżeli chodzi o pole manewru.
Meise, zazwyczaj kobyła będzie dłuższa.
Można też jeszcze przy wełnie na końcu poduszek dać gąbkę specjalną zamiast wypełnienia, żeby nie było tam ciężaru jeźdzca, ale w praktyce nie wiem jak się to sprawdza.
Meise, mam filmiki tylko, i to same skoki i kros, wiec takie malo pogladowe jesli o dosiad chodzi.

Ale moge cos sprobowac wybrac :kwiatek:

Po samych zdjeciach to ona jest zwyczajnie dluzsza w klodzie.
Plus te gorna linie ma bez zadnych anomalli.  A to kuc kaliber 163/164 wiec moze z centymetr (?)wieksza od twojego bombelka 😉



Meise, bo jak kupujesz nowe siodło to zamawiasz z taką tybinką jaką chcesz. Ja mam Bruna z tybinką 5X i naprawdę facet ponad 190 wsiada i nawet nie ma masakry.  Da się znaleźć przedłużane, ale nie jest to proste.
Jak za to, jak szukałam fajnej używki to właśnie trafiałam na same nietypowe. Albo długa tybinka, albo małe, albo duże. Standardowych rozmiarów było o wiele mniej (podejrzewam, że szybciej się sprzedają). Zerknij sobie jeszcze na fb Polista Equestrian tam na ich stronie oglądałam sporo firmowych używanych siodeł (nie zamawiałam nic więc nie wiem jak z kontaktem itp )
vissenna   Turecki niewolnik
22 czerwca 2020 20:25
Meise W ogłoszeniach wisi jedno Bruno które może Ci przypasować:
https://ogloszenia.re-volta.pl/bruno-delgrange-partition/o/271061/
Meise dla mnie ogromną zaletą Pessoa okazał się system wymiennego łęku. Można sobie samemu wymienić przy pomocy wkrętarki kieszonkowej, a koszt łęku to ok 200 zł. Poza tym fajny szeroki kanał,  siedzisko mięciutkie i przyjemne dla tyłka  mimo, że close contact ( ja mam model Rodrigo- brak klocka z tyłu, z przodu taki szczątkowy 'bananek' ), na skórę nie można złego słowa powiedzieć. Przy młodym rozrastającym się koniu dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę, ogólem to zaczęłam rozglądać się za kolejnym takim siodłem dla drugiego młodziaka.
A sa konie 170+, ze 17,5 nie dopasujesz, bo maja gigantyczne skosne lopatki (wspolczesne linie dresazowe) i jak osiodlasz za lopatka to konczy sie kloda.


No to mój kucyk właśnie 😤
175 w kłębie, a 17,5" na styk wchodzi...
Duża łopatka, kłąb, obwód klaty ponad 2m (szeroko), krótki grzbiecik (o ciąży spożywczej nie wspomnę  :icon_redface🙂





CWD SE02 na nim nieźle leżało (dla mojego odwłoku - bajka), ale nie miało systemu free shoulder i chyba dlatego paniczowi sie nie do końca podobało  😤
A pańcia chciała kupić  😵
Na razie się bujamy w Amerigo Vega, ale tybinka standard (dla mnie przykrótka), no i CWD sto razy wygodniejsze...
Perlica, bardzo ciekawy pomysł z tą gąbką. Mam fajną saddle fitterkę, na pewno by to ogarnęła w razie potrzeby  🙂

kokos, pw  😉

xxagaxx, ale ja nówki na ten moment na pewno nie kupię (jeżeli w ogóle). Może jak koń już będzie całkiem dorosły i w docelowej formie to pooooomyślę, o szyciu na miarę, ale teraz nie ma szans jak mam wrażenie, że on inaczej wygląda z tygodnia na tydzień. Muszę szukać.

olga96, dzięki za namiar 🙂

vis, fajny ten Brunek, ale na razie przyssałam się jak huba do drzewa do OK. i jej siodeł i liczę, że nam coś znajdzie 🙂

Naginii brzmi super obiecująco  😍 Rozumiem, że mówisz o RODRIGO GEN X-ELITE? Bo ten właśnie mamy testować 🙂


Ja jeszcze musze sobie usiąść w CWD. Wczoraj testowałam Prestige Michel Robert i..... oj nieeeeeeeeee  🙁 Twist dużo za szeroki, pojeździłam 25 min i chodziłam jak kaczka. Totalnie nie na mój tyłek, wręcz dupsko i uda krzyczały "NIEE, ZSIADAĆ!"  😉

Jeżeli CWD albo Pessoa jest porównywalnie miękkie z Equipe to myślę, że tyłek się ucieszy. Oby do konia pasowało..

Btw wiem, że to mało w temacie już, ale jak możecie polecić osteaopatę, który dojedzie do nas na Podkarpacie to dajcie znać na pw  :kwiatek: Coś z miednicą mojego konia nie halo...
Meise, CWD jest sto milionów razy miększe niz Equipe, przynajmniej tak mówi mój mega chudy tyłek  😁
Ciężko mi uwierzyć, że może być coś miększego niż Equipe Synergy Special  😁

Ale wygląda na to, że mój tyłek mało jeszcze widział  😂

Kurde, nie wiem czy jechać już teraz testować, czy co robić ^^ tzn auta nie mam, bo moje na serwisie, ale to się dałoby jakoś rozwiązać  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się