Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja też tą Sigmę wspominam bardzo dobrze 😉 nie sprawiała najmniejszych problemów, ale kupowałam używkę i wybierałam z kilku egzemplarzy. Ale tak jak wspomniałam już, kompatybilna musi być z danym body, ew można oddać zestaw do kalibracji. Canona 17-55 f 2,8 w łapce nie miałam. Droższy trochę ale użytkownicy także sobie ten model chwalą.

Mundialowa kupiłaś coś? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 czerwca 2020 19:25
No i padło na mnie...
Szukam TANIEGO obiektywu do wnętrz, szerszego niż 18mm, ale węższego niż 8mm. Pod Nikona. Cokolwiek, co nie będzie Samyangiem 8mm... nie chcę typowego efektu rybiego oka.
Przejrzałam na allegro, olx i interfoto.eu obiektywy Nikona, Sigmy, Tamrona, Samyanga, Tokiny. Większość poza budżetem, niestety. Może pomijam jakiegoś producenta? Yongnuo nie znalazłam w tych mm niestety.
Znalazłam 14-24 mm w moim budżecie ale pod Canona  👿
A jaki budżet? Może coś takiego? sigma 10 20
Moon   #kulistyzajebisty
04 czerwca 2020 06:54
Facella, haha a było zapisać się do czerwonego kościoła...  🤣
Swoją drogą, czy Samyangi wszystkie są takie... plastikowe? Kilka lat temu miałam do zabawy pożyczone 8mm właśnie Samyanga - nie dość że strasznie mydliło to jeszcze miałam wrażenie że wszystkie soczewki są z najgorszej jakości plastiku, który mi się połamie w rękach jak mocniej złapię  🙄 czy akurat taki egzemplarz mi się trafił?

W temacie, melduję że zaryzykowałam i kupiłam Lkę Canona 70-200 2.8 i bardziej z sentymentu niż rozsądku - Sigmę 17-50 2.8 (Miałam ją kiedyś też pożyczoną na test, więc znam to szkło i leżało mi bardzo, do szerszych kadrów, widoczków itp) - wszystko z interfoto.eu. Trochę się obawiałam, po tym jak zrobiłam research opinii w necie :P no ale finalnie, zadzwoniłam, dopytałam o wszystko i tak jak wczoraj zamówiłam, dziś mam info, że kurier będzie po południu. Więc tupam nóżkami i nie mogę się doczekać  😜 😅 Oby wszystko było ok, bo mam już niecne plany na kolejne szkiełko!

edit: jeszcze mi się przypomniało pytanie 🤣 - focenie z blendą. Jakieś doświadczenia, porady?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 czerwca 2020 12:09
Mam śmieszny budżet, bo to potrzeba nagła i pilna i nie mam uzbierane... od ręki mogę wyłożyć 500 zł, co i tak szarpnie moje oszczędności na inny cel :/
Znalazłam Tokine 14-24 nieco drożej i spróbuje to stargować... w ostateczności za te 500 zł wypożyczę, tu jest problem taki, ze w Szczecinie nie ma za bardzo skąd  😵 zreszta jak mam wypożyczyć na jeden raz a kupić nawet coś gorszego i mieć na stałe, wydając tyle samo, to wybór jest raczej prosty, szczególnie ze ostatnio coraz częściej pojawia się u mnie potrzeba mieć szerzej niż 18mm.
Zaczęłam już nawet tego samyanga 8mm rozważać, bo zdjęcia z DX nie wyglądają aż tak bardzo źle...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 czerwca 2020 12:33
edit: jeszcze mi się przypomniało pytanie 🤣 - focenie z blendą. Jakieś doświadczenia, porady?

a o co konkretnie pytasz? Z moich doświadczeń, warto mieć pomocnika, a jak nie, to statyw na nią. Ja lecę w konkretne wielkości, ale przy wietrze mniejszych pomocników potrafi zwiać  😂 Warto wybrać taką z różnymi powierzchniami, mi brakuje osobiście czarnej, bo czasem światła jest zbyt dużo. A tak to uwielbiam, ale ja nie przepadam jakoś mocno za foceniem z lampą. No i np. na dworze ta lampa, nawet reporterska, może nie nadążyć, wtedy filtr konieczny.
Moon   #kulistyzajebisty
04 czerwca 2020 15:45
madmaddie, tak raczej ogólnie i luźno zapytałam, bo mam pomysł na pewną sesję i dumam nad jej realizacją... Ale bez ciśnienia  😉

Melduję, że przesyłka z interfoto.eu przyszła - wszystko 100% zgodne z opisem, wręcz nawet nadto, bo Canon 70-200 okazał się posiadać dodatkowy filtr uv. Wszystko hula aż miło, soczewki czyściutkie, futerały i dekielki w komplecie. Kontakt ze sklepem bardzo dobry, dodzwoniłam się bez problemu i na maile bardzo szybko odpowiadają.
Tak więc, jak coś - polecam ja  😁
Sigma 24-70 f 2,8 warto? Zawsze chciałam kupić sobie obiektyw z tą ogniskową, ale myślałam o Canonie L bardziej, ale jeden gość chce zamienić moje body na tą Sigmę i szukam opinii od osób, które ten obiektyw użytkują/użytkowały.
Może mnie ktoś oświecić xD? Na interfoto.eu kupowałam lata temu swój obiektyw, teraz rozglądam się za czymś nowym i nie daje mi spokoju jedna rzecz, mianowicie taka kropeczka przy stanie zużycia. Ktoś wie co ona oznacza?
Jak najeżdżam na ? to jest tylko wyjaśnienie cyferek, ale nie tej kropki (chyba, że to gdzieś jest, a nie umiem tego znaleźć). Pomoże ktoś? 🙂


mils   ig: milen.ju
19 czerwca 2020 08:46
Pozwolę sobie spytać tutaj jeszcze, bo wątek lubelski jest trochę opustoszały.
Czy miałby ktoś z Lublina/okolic Warki pożyczyć na weekend obiektyw do Canona? Mam na testy spontanicznie aparat, ale bez szkła, a moje to Nikonowe. 👀 Płacę złote, czekoladą, czym sobie ktoś zażyczy. :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
19 czerwca 2020 20:41
macbeth, może zapytaj po prostu w sklepie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2020 02:00
Jak się dowiesz, to daj znać. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz już mi nie da spokoju, zła kobieto  🤬
Wydaje mi się, że jak kupowałam obiektyw to stan zużycia był w skali 1-5 czyli 5 bdb (jak nowy) 4 (dobry, drobne ślady używania) 3 (dostateczny, jakieś ryski...) itd. Kupiłam wtedy kilkuletniego Canona 85mm był bez pyłków, bez rysek nawet na obudowie i ocena 4. Z resztą w opisie nawet na screenie jest rozszerzenie tej oceny 😉
Megane, ale że to do mnie? Cyferki wiem co oznaczają, sama kupowałam tam obiektyw, ale na foto, które wstawiłam w post jest kropka, która nie wyświetla się przy każdym produkcie tylko jakoś wybiórczo.


Edit. Napisałam do nich, jak dostanę odpowiedz to się podzielę  🤣

Edit 2. Odpowiedzieli mi 20 min temu (swoją drogą mają dziwne godziny pracy xD), więc rozwiewam wszystkie wątpliwości!

🙂 czerwona kropka jest tylko i wyłącznie informacja dla nas, pracowników interfoto. Oznaczamy tak przedmiot, który jest wystawiony także na którymś z naszych kont Allegro.
P.S. rzadko klienci o to pytają, ale może nie mają śmiałości tak jak ty 🙂



Już wszystko jasne  😀 😀
A ja w końcu wymieniłam swoją Sigmę 70 200 na coś innego, czyli Canon 5d2 z przebiegiem 50 tys, grip, dwie baterie, nowy Canon 50 mm 1,8 STM i Sigma 24 mm 1,8 🙂 oczywiście, od dnia wymiany ładna pogoda była tylko w weekend, a ja od rana do nocy pracowałam. Tak więc tradycyjnie zrobiłam z 10 zdjęć kotom w przerwie między deszczami, jak jakiś promyk słońca wyszedł i na tym testy na razie się skończyły 🙂
Z minusów
- 24 mm to taka nie moja ogniskowa 🙂 - pewnie wkrótce ją sprzedam.
- 50 mm tworzy ogromną winietę z pełną klatką od 1,8 do 3,2 - od f4 jest już dużo lepiej, przy 7d (aps-c) wada znika
- 5d2 nie można ustawić automatycznego zakresu iso w trybie M (w półautomatach nie próbowałam, ale jeśli tam można, to chyba muszę się przestawić na te tryby)
Z plusów
- mój 7d z 50 mm nabrał wiatru w skrzydła (chodzi o iso i celność, ostrość)
- w 5d2 przy iso 1000 jest jak Canony xxxd przy iso 200 🙂
- w 5d2 centralny AF jest celny i nie sprawia problemów (testowałam na ciemnym kubku w mieszkaniu przy marnym świetle) bałam się tego AF bo nawet w testach na optyczne.pl twierdzą, że 10% tylko trafionych jest zdjęć a tu miłe zaskoczenie. No ale też testowałam krótko, muszę jakąś modelkę dorwać 🙂
Boczne punkty fatalne, ale i tak zawsze ustawiam centralny, więc to akurat mi nie przeszkadza. W  7d mam bdb boczne jakby co 🙂 a zostaje ze mną, bo do sportu jest bardzo fajny. 5d2 jest powolny, więc będzie głównie do portretów i zdjęć statycznych.

Muszę sobie jakiś zoom dokupić, może trafię jakąś L 70-200 f4 w dobrej cenie (bardzo miło wspominam ten obiektyw, chętnie więc go sobie odkupię) i dodam zestaw do kalibracji, bo lekki BF jest w body.

Powyżej pytałam o Sigmę 24-70 f 2,8 bo była szansa aby była w komplecie z body na wymianę, ale był zbyt duży rozstrzał z celnością i nie miałam pewności, czy to wada obiektywu, bo po prostu rozregulowany, czy zepsuty. Postawiłam na stałki 🙂

Coś się dzieje z galerią, więc później wrzucę jakąś testową fotkę.
http://re-volta.pl/galeria/foto/189219
5d2 + Sigma 24 1,8. jpg z puszki. W oryginale kot jest ostry 🙂 bo widzę, że różni się ten wrzucony na rv od oryginału 🙂
Nie wiem czy to tylko przypadek, ale ostatnio wszyscy wymieniają swoje Nikony i przesiadają się na Canony. Czy to moda czy jest coś o czym nie wiem  😀
Jak to określił mój kolega Nikoniarz "Nikon robi dobre aparaty, a Canon robi dobre zdjęcia" 😉
Canona lubię za plastykę obrazka 🙂 Inny kolega fotograf przeszedł z Nikona i na Canona narzeka na obsługę i okrojone możliwości względem Nikona, ale wracać do poprzedniego systemu nie chce, bo obrazek...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 lipca 2020 10:24
Ja mam, być może archaiczne, podejście, że aparat powinien przede wszystkim leżeć dobrze w dłoni i pasować NAM. Czyli dla mnie wybór jak pomiędzy brunetką i blondynką. 😉 natomiast wydaje mi się, że w C łatwiej tanim kosztem uzyskać fajny efekt.
Zanim Nikon wypuścił D500 rzeczywiście część użytkowników starego dobrego D300s straciła cierpliwość i zmieniła sektę na czerwoną z racji braku sensownego następcy niemalże kultowego "cropa". Ja nie chciałam, szkoda mi było szklarni, poza tym po prostu się przyzwyczaiłam do Nikonów, więc cierpliwie czekałam na D500, w końcu jestem amatorem, więc nic nie "muszę". Po wejściu D500 jednak kupiłam D750, więc większości szklarni i tak się musiałam pozbyć, bo nie kryła pełnej klatki. Ot taki paradoks.

Nie wiem, czy tak jest nadal, ale jakiś czas temu ceny używanych szkieł pozasystemowych do C były nieco niższe, niż do N, chociaż nówki standardowo kosztują tyle samo niezależnie od mocowania. Czyżby to znaczyło, że Canonów na rynku jest więcej? Może. Profesjonalistę znam jednego (osobiście) i mam tu na myśli kogoś, kto prowadzi firmę i robi naprawdę duże projekty w Polsce i czasem za granicą. Używa Canonów, ale część jego kolegów to Nikoniarze i też są rozchwytywani. Osobiście trzymam się wersji, że to fotograf robi zdjęcia, a poza parametrami sprzętu znaczenie ma też umiejętność obróbki i po prostu talent.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
05 lipca 2020 20:25
Dziewczyny kompletnie się nie znam ale wymarzyłam sobie aparat 🙂 Coś co zrobi fajne zdjęcia, nie jest mega skomplikowane i takie do 3000zł.
Polecicie coś? 🙂
Jak to określił mój kolega Nikoniarz "Nikon robi dobre aparaty, a Canon robi dobre zdjęcia" 😉
Canona lubię za plastykę obrazka 🙂 Inny kolega fotograf przeszedł z Nikona i na Canona narzeka na obsługę i okrojone możliwości względem Nikona, ale wracać do poprzedniego systemu nie chce, bo obrazek...

Coś w tym jest  😁

Ja mam, być może archaiczne, podejście, że aparat powinien przede wszystkim leżeć dobrze w dłoni i pasować NAM. Czyli dla mnie wybór jak pomiędzy brunetką i blondynką. 😉 natomiast wydaje mi się, że w C łatwiej tanim kosztem uzyskać fajny efekt.

Tak, tylko gorzej jak pasuje i to i to. Tak jak piszesz, cenowo lepiej wypada Canon.

Zanim Nikon wypuścił D500 rzeczywiście część użytkowników starego dobrego D300s straciła cierpliwość i zmieniła sektę na czerwoną z racji braku sensownego następcy niemalże kultowego "cropa". Ja nie chciałam, szkoda mi było szklarni, poza tym po prostu się przyzwyczaiłam do Nikonów, więc cierpliwie czekałam na D500, w końcu jestem amatorem, więc nic nie "muszę". Po wejściu D500 jednak kupiłam D750, więc większości szklarni i tak się musiałam pozbyć, bo nie kryła pełnej klatki. Ot taki paradoks.

Nie wiem, czy tak jest nadal, ale jakiś czas temu ceny używanych szkieł pozasystemowych do C były nieco niższe, niż do N, chociaż nówki standardowo kosztują tyle samo niezależnie od mocowania. Czyżby to znaczyło, że Canonów na rynku jest więcej? Może. Profesjonalistę znam jednego (osobiście) i mam tu na myśli kogoś, kto prowadzi firmę i robi naprawdę duże projekty w Polsce i czasem za granicą. Używa Canonów, ale część jego kolegów to Nikoniarze i też są rozchwytywani. Osobiście trzymam się wersji, że to fotograf robi zdjęcia, a poza parametrami sprzętu znaczenie ma też umiejętność obróbki i po prostu talent.

Właśnie też przymierzam się do pełnej klatki (D750 lub D850) ale jednocześnie mam też pomysł zmienić całkowicie system. Kurczę, decyzja nie jest łatwa, bo nie wiadomo w jakim kierunku może pójść rozwój marek. Na razie bardziej kusi Canon, ale wymiana systemu to wymiana systemu. Duże pieniądze  🤦
Inna sprawa, że moje szkła również nie nadają się do pełnej klatki więc i tak wymiana i tak.

No chyba, że zaryzykować używkę, bo jak się na tej zabawie nie zarabia, to po co wydawać dużo.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
08 lipca 2020 20:06
Dziewczyny znowu się wpycham ale jade w sobote do sklepu i chciałabym wiedzieć co brać pod uwage 🙂
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d5600-af-p-18-55-vr
https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/lustrzanki-cyfrowe/aparat-canon-eos-2000d-obiektyw-18-55mm-obiektyw-75-300mm
Chodzi o amatorskie cykanie zdjęć swoim kopytnym, nada się do tego któryś z powyższych? A może coś innego?
Ozłoce  :kwiatek:
Brałabym Canona. I to nie tylko ze względu na bycie #teamCanon 😉 ale masz w tej cenie dwa obiektywy, w tym jeden z ogniskową znacznie odpowiedniejszą do koni. Co do samej różnicy między body niestety się nie wypowiem. :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
08 lipca 2020 21:44
Megane, mialam 5d II, zajebiaszczy, kochałam miloscia wielka, ale fakt, do koni sie nie nadawal. 😉

Robaczek M., jak zaczynalam "lizac" jakiekolwiek robienie zdjec to mialam okazje bawic sie paroma nikonami i canonami, zostalam przy canonie - dla mnie bardziej intuicyjna obsluga, przy nikonach myslalam ze sie rozplacze. 😉
Megane, mialam 5d II, zajebiaszczy, kochałam miloscia wielka, ale fakt, do koni sie nie nadawal. 😉



Mogłabyś rozwinąć? Dlaczego nie nadawał się do koni?
[quote author=desire link=topic=52.msg2937752#msg2937752 date=1594241086]
Megane, mialam 5d II, zajebiaszczy, kochałam miloscia wielka, ale fakt, do koni sie nie nadawal. 😉



Mogłabyś rozwinąć? Dlaczego nie nadawał się do koni?
[/quote]
Nie wiem jak odpowie desire, ale ja odpowiem tak. 5DII to bdb puszka do portretów, sesji mniej ruchomych, czyli np śluby, sesje plenerowe, uroczystości kościelne, pejzaże, architektura itp. Body ma bdb ISO jak na tak wiekową puszkę - 2500 to taki max niby, ale do tej wartości niewiele trzeba w zdjęciach odszumiać, a szczerze, to nawet nic 🙂 Wadą jest mało precyzyjny AF i powolny. Przy poruszających się obiektach często ostrość się gubi, poza tym ilość klatek na sekundę to marne 3, więc szału nie ma, jeśli chodzi o zdjęcia w ruchu czy serie zdjęć. Osobiście do sesji końskich w STÓJ jak najbardziej się nadaje 🙂 ale już zawody, wyścigi, itp. to już lepiej zainwestować w inne body 🙂

Robaczek_M moja koleżanka ma na sprzedaż Canona 700D + Sigma 18-250 za 1600 złotych do negocjacji. To mój pierwszy zestaw, który Jej odsprzedałam. Polecam do kopytnych. Ten zestaw bardzo dobrze ze sobą współpracował, chętnie bym od niej odkupiła obiektyw, bo wakacyjnie, spacerowo idealny. Sprzedawałam zestaw koleżance, aby mieć dostęp do tego obiektywu  🙂 Moim zdaniem na start zestaw idealny, lepszy od 2000d z kitem. Ew bym dokupiła jakąś stałkę 50 mm 1,8 🙂
Dzięki Megane, byłam ciekawa opinii. O AF w Canonach nic nie wiem, pomijając 400D z lat bardzo dawnych, jeszcze sprzed Nikonów, jedyny Canon jakiego mam do 5DI, który służy mi jako platforma pod manuale.
Polecacie jakiś dobry serwis foto w Warszawie (obiektyw Sigma)  🙇
Chyba jeden z lepszych jest przy Żytniej.
desire   Druhu nieoceniony...
13 lipca 2020 21:54
Lena, jest dokładnie tak, jak Megane :kwiatek: napisała. No nie ten sort. 😉 poza tym nawet na zdjecia pozowane z konmi, jak trzeba było go targać z obiektywami i innym tałatajstwem to było mi... Za ciężko. 😁 😉 osobiscie na jakies wypady i konskie foty wole lżejsze zestawy, ale ja amator  i do tego wygodnicki.  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się