Siodło skokowe

Hm, czyli Pessoa nie ma w ogóle nic a nic poduch? Ale tak jak Equipe Synergy czy jeszcze bardziej płaskie?

No ciekawa jestem okropelnie tego siodła  😉
Butet ma to do siebie, że siodła są custom i możecie sobie zrobić mega klocek w razie czego  🙂
Ja miałam Buteta na testy. No totalny placek z niego był z każdej strony. Za to odczucia w skoku mega mega, bo po płaskim mnie nie urzekał tzn. trzeba było się wjeździć.
Szkoda, że miał przedłużaną tybinkę, a ja nie mam 190cm 😉
Puma, wydaje mi się,  że w każde trzeba się wjeździć. Moje Devo jest też płaskie i bez klocków prawie, bez poduszki pod kolanem  itp. Jednak mogłam je testować długo i co jazdę było mi w nim lepiej, choć miałam wpierw wrażenie że wypadnę pewnie z niego, A się okazało top i że wcale nie.
Dobry wieczór wszystkim
Ja wczoraj pojeździłam i poskakałam pierdółki w siodle Pessoa (od naszej OK.) i przepadłam.......  😜

To siodło jest boskie, cudowne, genialne. Ja je muszę mieć.....

Niestety na F. za szerokie, więc musze pokombinować na razie z łękiem, czy ktoś ma może wymienne łęki do tych siodeł i mógłby mi pożyczyć???? Proszę, błagam  :kwiatek:
Jeździ ktoś sensowny po małopolsce i ma siodła używane na sprzedaż i może je dopasować? Szukam nowego używanego siodła, ale kompletnie się na tym nie znam.
A ktos miał na forum stycznośc z siodłami Pariani selle? Widziałam dzisiaj na Batice i "namacalnie " bardzo ładne i miekkie siodla. I jest opcja zamówienia na welnie


A ktos miał na forum stycznośc z siodłami Pariani selle? Widziałam dzisiaj na Batice i "namacalnie " bardzo ładne i miekkie siodla. I jest opcja zamówienia na welnie

Widziałam je tylko na stoisku. A jaka cena ,?

Teraz Rene ma 2 nowe modele i dodatkowo model na wełnie do testów( jeden z tych nowych).
xxagaxx, sądząc po "odwiecznych" powiązaniach pomiędzy firmami to są passiery, tylko w innym stylingu.
Pariani to głównie producent skóry, dla Passiera, dla Amerigo, dla Equiline, to wręcz symbol "włoskich skór".
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 lipca 2020 20:57
Gdzie najlepiej oddac siodlo do odpicowania? Gdzie nie bedzie to trwalo i trwalo, a bedzie wygladalo. Chodzi o wymiane przystul, poprawe przeszyc czy wypelnienia w poduszkach kolanowych🙂
Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat siodeł Santa Cruz?
Dokładnie chodzi o model Celine  😉
domiwa, horseart? Mi nasza saddlefitterka poleca jeszcze Gruba Igła
Moon   #kulistyzajebisty
07 lipca 2020 09:53
domiwa, ja wysłałam mojego Brunusia właśnie do horse_art na lifting i odpicowanie 😉 Pewnie będą fotki before & after, to wstawię i zdam relację 😉
regina_falange, Spoko siodła. No, nie jakaś wysoka półka, ale niegłupio uszyte, całkiem wygodne. Mnie się siedziało trochę jakby "zbyt" szeroko, ale ogólnie spoko. Nie przekonują mnie jedynie klocki na rzepy, ale nie wiem czy wszystkie modele to mają.
Cześć, stwierdziłam, że poradzę się Was o opinię co do siodeł, które przypadkiem znalazłam na allegro (i w sumie też na olx). Wiecie coś może na temat tych siodełek?
https://allegro.pl/oferta/siodlo-skokowe-17c-7666390189
Widzę, że jest robione na taką podróbkę prestige (w sumie nie wiem co to za znaczek, bo nie mogę go z niczym konkretnym skojarzyć). Facet reklamuje też inne siodła jako HDR (chociaż nie wiem, czy obok Henriego to w ogóle stało, niby znaczek ten sam co Henriego, ale no ... ). Generalnie skórka wygląda na niegłupią, ale boję się o terlice i materiał, który to wypycha. Opinii sensownych w internetach nie ma. 
A akurat szukam czegoś do 1,5 tys. i goni mnie trochę czas, a na razie nie wpadła mi w oko interesująca mnie używka (a jak wpadła, to osoby, które wystawiły ogłoszenie nie odpisują  🙄 ).
Carmelisa, wszystkie siodła oznaczone jako HDR w jakich przyszło mi siedzieć oceniam jako bardzo niewygodne.
Nawet jeśli wyglądają i funkcjonują. Problemem jest twist.
Może jeszcze odpowie ci ktoś, kto takie sobie niedawno zakupił/miał styczność, ale to nawet na oko nie wygląda, aby było najwęższe
w najgłębszym miejscu siodła.
Macie jakieś doświadczenia z siodłem equipe synergy? Na jakich wysokościach się sprawdza, a na jakich już nie?
Miałam Synergy którąś wersję jako zastępcze w oczekiwaniu na robione dla mnie EK26. Metrówek to w nim nie skakałam. Przyjemne siodło, biorę obecnie pod uwagę zakup, bo niestety albo będę potrzebowała jako drugie albo w zamian za moje Rene, które odkąd troche schudłam zupełnie ze mna nie chce współpracować i się od niego obcieram.... co mi się przenigdy wcześniej odkąd jeżdżę nie przytrafiło a teraz dzieje regularnie. :/
Co konkretnie byś chciała wiedzieć ?
Zastanawiam się czy equipe Synergie na C klasę będzie wystarczające i będzie bardziej pomagało niż przeszkadzało 🙂
mindgame, mi się w tym siodle nie siedziało wogóle, ale co tyłek to opinia ...
Gillian   four letter word
14 lipca 2020 22:50
Zastanawiam się czy equipe Synergie na C klasę będzie wystarczające i będzie bardziej pomagało niż przeszkadzało 🙂


własnodupnie śmigałam C na kilku zawodach i było bardzo ok
Gillian, a się w nim czułam jak w siodle wyścigowym i mega mnie prowokowało do moich błędów czyli siadania na tył siodła i pchania łydki na szyję
Gillian   four letter word
14 lipca 2020 23:02
mamy chyba zdecydowanie inną budowę ciała, z tego co wnioskując na czym nam się dobrze jeździ 😉
mindgame, czy pomaga to nie wiem. Nie przeszkadza raczej. Przyszło mi w nie wsiąść po raz pierwszy na skokowych konsultacjach treningowych gdzie stawiane zadanie nie były łatwe i nie miałam wrażenia, ze muszę walczyć z siodłem. A często w wielu siodłach mam takie wrażenie. „Moje” siodła to takie jak Prestige Carisma, Rene F, czyli „naleśniki” jakby wiele osób powiedziało. Acz EK26 czy Synergy dobrze wspominam.
Carmelisa, wszystkie siodła oznaczone jako HDR w jakich przyszło mi siedzieć oceniam jako bardzo niewygodne.
Nawet jeśli wyglądają i funkcjonują. Problemem jest twist.
Może jeszcze odpowie ci ktoś, kto takie sobie niedawno zakupił/miał styczność, ale to nawet na oko nie wygląda, aby było najwęższe
w najgłębszym miejscu siodła.

Dziękuję za odpowiedź 🙂
Dziękuję za odpowiedzi!
A jeździł ktoś w equipe eq.s? 🙂
mindgame, ja miałam 2 lata ten model.
Jest dość specyficzny, bo leży dość mocno na łopatce konia, tzn. tybinka bardzo wysunięta byłą w moim.
Super mięciutkie było, raczej nie trzymające, miałam top skórę w cielaku.
...moje Rene, które odkąd troche schudłam zupełnie ze mna nie chce współpracować i się od niego obcieram.... co mi się przenigdy wcześniej odkąd jeżdżę nie przytrafiło a teraz dzieje regularnie. :/



Jeśli się obcierasz w zgięciu pośladków, pod kośćmi kulszowymi po zmianie swoich gabarytów to:
a) sprawdź czy na 100% masz dobrze dopasowane do konia- może być tak, że przez to że schudłaś inaczej dolega (serio)- i równocześnie koń się już ciut przebudował.
b) poproś aby ci inaczej wyprofilowali delikatnie (dodali) gąbki w siedzisku tak jakby wzwyż na krańcach w tym miejscu tuż za najwęższym punktem- tam był wcześniej tyłek- teraz go brak 😎


kotbury, hmmm.... no dokładnie miejsce się zgadza. Siodło przestało pasować, jestem tego pewna, bo koń jest po przerwie i spadł z mięśni a siodło mocno szerokie (łęk ma 36 także....), ale skorygowałam to podkładką z korektą i wydawało mi się, że na chwilę obecną leży ok, ale się temu przyjrzę jeszcze. Korekta siedziska to raczej nie do zrobienia. Tutaj to można najwyżej szerokość łęku zmieniać, coś więcej to siodło musi jechać do Włoch na dłuuuuuugo znając życie. Także odpada.
Dzięki za podpowiedź.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się