Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Jedyna opcja, kiedy nie oddałabym ważnego głosu, to sytuacja Duda-Bosak w drugiej turze.
Natomiast Biedroń, Kosiniak-Kamysz, czy Hołownia (mimo że jego kandydatura jest dla mnie abstrakcyjna) dostaliby mój głos z pełnym przekonaniem, gdyby znaleźli się w drugiej turze, bo odebranie pełnej władzy PiSowi jest chwilowo jedyną szansą na jakąkolwiek stabilizację w przyszłości.

Nie rozumiem, jak nie mając PiSowskich poglądów i nie będąc elektoratem tej partii, można uważać, że Duda i Trzaskowski to jedno i to samo zło  🤔wirek:
ewuś zaimponował mi wczoraj swoją wiedzą na każdy, podkreślam KAŻDY temat z polityką związany jaki był poruszony i to jaki ma pomysł na rozwiązanie pewnych problemów mi szalenie imponuje i nie obchodzi mnie że dobrej pory się tym jawnie nie zajmował, ma doświadczenie w działaniu, ma wiedzę, a jeśli czegoś nie wie to ma doradców (w końcu nie ma ludzi którzy wiedzą wszystko na każdy temat, od tego są specjaliści).
A czy wejdzie Duda czy Trzaskowski nic się nie zmieni, i tak będzie wojna, więc żaden z tych panów ode mnie głosów nie dostanie. Nie wierzę że Trzaskowski odwróci się od swoich ludzi i będzie obiektywny.
Trusia, widzi tylko to, co chce widzieć a nie się zagłębia w co naprawdę było zrobione. Nie jestem ze Słupska, więc nawet studzienek nie widzę,ale sprawozdania finansowe mogę sobie obejrzeć 🙂 poza tym było bardzo duże grono ludzi z prezydentury Biedronia zadowolonych, punktowali to, co było dla miasta zrobione, niestety zapamiętałam tylko spore oddłużenie miasta. 🙂
To trochę tak, jak Ci, co mówią, że Trzaskowski stworzył strefę relaksu przy Bankowym 🙂 też niczego innego nie widzą 🙂 a strefy relaksu to i ja nawet nie widziałam 🙂 była, finalnie zniknęła, drzewka doniczkowe zostały posadzone w parkach, więc część kasy się nie zmarnowała... każdy jakieś tam błędy popełnia ale chodzi o skalę tych błędów.
A ja niby nie widzę też jakiś zmian drastycznych w stolicy, ale odkąd władza Warszawy przypadła HGW i kontynuatorowi, to wszystko jest na plus, wszystko się zmienia, ulepsza, stolica nam wypiękniała, stała się pięknym miastem i nowoczesnym i odbudowywanym, z pięknymi zabytkami (uwielbiam starą Pragę) jedynie te wszystkie wielkie płyty PRLowskie bym zrównała z ziemią no ale to jeszcze musi potrwać. Poprawiła się komunikacja. Niestety smog to będzie jeszcze długotrwały etap, bo mieszkańcy muszą przestawić swoje widzenie świata. Inne kraje wprowadziły radykalne zmiany i wszyscy musieli je od razu przyjąć, u nas rząd się cacka ze zmianami a ludzie marudzą.
Szalona nawet jak Hołownia byłby prezydentem, to wojna Po-PIs i tak będzie trwała, tego nic nie zmieni. A o zagrożeniu władzy w jednych rękach też już na poprzedniej stronie pisałam. Ogólnie jak wygra inny kandydat niż Duda, PiS trochę przystopuje z destrukcją sądów i konstytucji, bo prezydent na zmiany może się zgodzić lub nie
Szalona😉, chcesz by pis nadal tworzył przekop mierzei, centralny port komunikacyjny, niszczył to co pozostało (patrz co zrobili np z Janowem!), uprawiał dalsze rozdawnictwo? Serio? Wątpię by peło jakie by nie było działało tak jak pis.
Moon   #kulistyzajebisty
25 czerwca 2020 11:47
Hołownia wydaje mi się takim Kukizem sprzed poprzednich kampanii - też ludzie się rozpływali "hurr durr! Nie jest powiązany z peło-pisem, ale super! Będzie w końcu autentyczny i bezstronny" Taa. I gdzież teraz jest ten Wasz Kukiz? Jak chorągiewka sobie powiewa, a raczej usiłuje powiewać.

Nie wierzę że Trzaskowski odwróci się od swoich ludzi i będzie obiektywny.
A dlaczego miałby się odwracać?
A wierzysz w to, że Szymon Hołownia pozostanie kompletnie bezstronny i nie będzie zawierał deal'i z jedną prawą lub lewą stroną?
Szalona😉, Ale podczas rozmów i negocjacji międzynarodowych nie da się co chwilę korzystać z doradców, no po prostu to niewykonalne. Doradcy też nie będą rozmawiać w jego imieniu. W tym TRZEBA mieć doświadczenie i nie wystarczy doświadczenie w jakimkolwiek działaniu. To są zupełnie nieporównywalne kwestie i do tego takie, których po prostu się nie przeskoczy.

Serio uważasz, że wybór Trzaskowskiego nic nie zmieni w stosunku do tego co jest? Moim zdaniem zmieni bardzo dużo - chociażby nie podpisze ustaw dalej rozwalających sądownictwo i trójpodział władzy. Już nie mówiąc o tym jakie doświadczenie w polityce międzynarodowej ma Trzaskowski.
ewuś no nie wierzę że nie podpisze, bo on zdanie zmienia co chwila jak mu się umyśli. Nawet programu nie umiał przygotować, bo go jeszcze nie ma z tego co mi wiadomo, a to co ma, spisał żywcem z Hołowni jak dzieciak w podstawówce 🙄 na swoich wiecach niemal cytuje zdania z programu SH 😵
Także ten pan przestał być dla mnie kompletnie wiarygodny i w tym momencie jego doświadczenie mnie guzik obchodzi. Bo jak ktoś kłamie i co chwila zmienia zeznania to nic dobrego nie wniesie.

Edit. Niech każdy z nas wierzy w co chce i komu chce, ja wczoraj poświęciłam pół dnia na rozeznania i już mam bardzo klarowne stanowisko. Wy też takie macie, no i ok. Teraz czekamy na rozwój wydarzeń.
Nie rozumiem, jak nie mając PiSowskich poglądów i nie będąc elektoratem tej partii, można uważać, że Duda i Trzaskowski to jedno i to samo zło  🤔wirek:

Nie chodzi o to, że jest to jedno i to samo zło, ale PO już było, było OK dopóty był Tusk, bardzo go szanuję, mimo że na wielu działa jak płachta na byka. Ale to co reprezentuje teraz PO to jest jeden wielki bigos, jak można mówić kilka dni przed wyborami, że ich program będzie przedstawiony wyborcom w piątek czyli dzień przed ciszą wyborczą, to jest dopiero brak szacunku do wyborców  🤔wirek: no nie wiem do czego to porównać ... działanie ideologiczne czy co?
[quote author=Szalona😉 link=topic=102903.msg2935984#msg2935984 date=1593084667]
ewuś no nie wierzę że nie podpisze, bo on zdanie zmienia co chwila jak mu się umyśli. Nawet programu nie umiał przygotować, bo go jeszcze nie ma z tego co mi wiadomo, a to co ma, spisał żywcem z Hołowni jak dzieciak w podstawówce 🙄 na swoich wiecach niemal cytuje zdania z programu SH 😵
[/quote]

Naprawdę sądzisz, że Trzaskowski przejdzie na stronę PiS? Zauroczenie Hołownią chyba przesłoniło ci realną ocenę kandydatów.

Skoro spisał program z Hołowni, powinnaś go poprzeć, jeśli nie będzie Hołowni.  😉  Rozumiem, że twój wybór to Hołownia lub Duda. Duda to dopiero ma program  😂
Szalona, sorki ale coraz bardziej bzdurki piszesz 🙂 Nie oglądasz, nie słuchasz wieców wyborczych. RT swój program wyborczy przedstawia od początku kampanii, pisałam o tym kilka stron temu. To, że nie jest on spisany na kartce, nie znaczy, że na wiecach mówi o niczym. Mówi o wsparciu dla młodych, o darmowych przedszkolach w całym kraju,bo w Warszawie w większości darmowe są, o stworzeniu Rzecznika Praw Zwierząt i polepszeniu bytowania zwierząt, o czystym powietrzu, o 10tysięcznej dopłacie do kopciuchów aby oczyszczać powietrze itd itp. wygooglaj sobie może lepiej, bo mam wrażenie, że Ty tak specjalnie jątrzysz a nie chcesz nic do siebie przyswoić i pogłębić wiedzy, tylko powtarzasz slogany powielane choćby przez Szymona Hołownię od tygodnia. (co mnie oczywiście odepchnęło od niego.) Nie wiem, czy tylko ja wyłapuje z wieców istotne rzeczy?
Chyba nie jesteś dzieckiem (jako dziecko zaczynałaś tu na forum chyba) jesteś dorosłą kobietą a piszesz jak dziecko i mam wrażenie, że rozumujesz jak nastolatka. Sorki 🙂
Tak, jako dorosła już kobieta, żona i matka i przedsiębiorca, chcę dla swojej rodziny spokojnego życia w spokojnym państwie. Nie w takim gdzie dwóch głównych kandydatów myśli i robi wszystko żeby sobie dokopać. Wybrałam więc kandydata który mnie przekonał do tego, że mi zapewni to czego bym chciała. I tyle, dla niektórych może aż tyle. Ale no cóż, mam do tego prawo 😉

Edit. Aha, a co do programu mówionego, to mówisz serio??? Tu powie tak, a zaraz powie inaczej, mówiąc że wtedy się pomylił... No jednak wydaje mi się że coś takiego program wyborczy, w wyborach na prezydenta, to pierwsza rzecz jaką powinien się zająć kandydat i mieć to na papierze. Inaczej jest niewiarygodny. Przynajmniej dla mnie. 
emptyline   Big Milk Straciatella
25 czerwca 2020 20:25
Ja Hołownię bardzo lubię, ale ma dla mnie ogromne ale...na pewno np. nie zawetuje zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Pomijając wszystko, prezydent nie ma jakiejś ogromnej mocy sprawczej w Polsce, ale miło by było gdyby wreszcie wetował debilne pomysły rządzących, powinien być też inteligenty, wyględny, dobrze się wypowiadać i PRZEDE WSZYSTKIM NIE BYĆ DUDĄ, bo to co się teraz dzieje to jest jakaś tragedia.
https://symulatorprezydenta.com/game/

Widzieliście to ?  🤣 🤣 🤣 Ciekawe który sztab na to wpadł 🙂
https://trzaskowski2020.pl/program
mi się bardzo podoba, szczególnie część o ochronie przyrody i zwierząt, i ta nieszczęsna TVP 😉



Szalona, tak, mówię serio. Co za różnica, czy program spisany czy mówiony, jak za jego realizację nie odpiwiada prezydent a sejm i senat. Prezydent może do czegoś dążyć lub z czymś się nie zgodzić, ale to sejm przyjmuje wnioski i sejm je rozpatruje.
"Podstawowa opieka blisko ludzi
Szpitale powiatowe powinny działać jak centra szybkiej diagnostyki, w których każdy ma właściwy dostęp do podstawowego leczenia ostrego, w tym do szpitalnych oddziałów ratunkowych, oraz leczenia chorób przewlekłych. Leczenie bardziej zaawansowane powinno być oferowane w strategicznie rozmieszczonych w Polsce placówkach."

Czyli: zapomnij o szpitalu blisko miejsca zamieszkania.

"„Projektowe piątki”
Zaproponuję, aby raz w tygodniu uczniowie realizowali lokalne projekty społeczne zamiast uczyć się teorii."
Halo, odnośnie punktu 1) to sorry, ale źle to rozumiesz. Zawał albo udar powinien byc leczony w szpitalu powiatowym, ale już rehabilitacja poudarowa konsultowana wyżej. To samo ortopedia:  jeśli lekarz, np ogólny ortopeda ma nakazane robić przypadki które ogarnia a resztę (po wstępnym ogarnieciu!) odsyłac do placówek o wyzszej referencyjnosci gdzie mają x przypadków przerobionych to wynik jest dużo lepszy.
Już to działa w prywatnym segmencie, nie urodzisz w prywatnym szpitalu jeśli są jakieś poważniejsze patologie ciąży bo nie mają na to warunków i/lub kadry i nikt nie będzie ryzykował

Dla pacjenta same plusy, zakładając że kierowanie do lepszego osrodka działa sprawnie

2) perspektywa kogoś kto ukończył studia niedające zawodu, jak większość studiów. Też sluszna
karolina_, i na tym polegają wybory. Że jednym się coś podoba, a innym bynajmniej.
Ja mam problem w tym roku, zupełnie nie wiem na kogo głosować. Mam wrażenie, że dużo się zmieniło jeśli idzie o wybory prezydenckie. Zawsze startowali giganci, duże nazwiska, a teraz same jakieś 'anonimy', ludzie bez jakiegoś szczególnego dorobku. Nie wiem jaki ma sens wystawianie ludzi typu Kidawa-Błońska, która sama sobą niewiele reprezentuje politycznie. To takie stricte głosowanie na partie a nie kandydata. Trzaskowski jest lepszym wyborem - lepszym, tzn przynajmniej wiadomo kim jest i można sobie wyrobić opinię bazując na tym, co robił do tej pory. Szymon Hołownia - z całym szacunkiem do niego jako do człowieka i autora ksiązek - dla mnie nie jest wyborem. Wydaje się być łebskim człowiekiem z określonymi poglądami, ale jest tak naprawdę ogromnym znakiem zapytania z zerowym doświadczeniem politycznym. A niestety na scenie politycznej nikt nie jest samotnym białym żaglem i ja wolę wcześniej wiedzieć, kto jak sobie radzi, kto z kim sympatyzuje i kto jak się zachowuje siedząc już w tej polityce jakiś czas. Pozostali kandydaci też jakoś bez polotu, a Duda dla mnie osobiście w ogóle nie wchodzi w rachubę. Nie mam pojęcia na kogo głosować, mogę sobie przeglądać programy wyborcze ale co z tego wynika? Brakuje mi kogoś, kto by mnie po prostu przekonywał jako człowiek i polityk
vanille - ja zrobiłam test na latarniku. Jako tako odzwierciedlił moje przeczucia :-)
https://latarnikwyborczy.pl


Edit: co ciekawe ani Duda ani Trzaskowski nie odpowiedzieli na pytania... ciekawe dlaczego 😀
Zgodnie z latarnikiem powinnam głosować na Biedronia 😀
Niestety dwóch głównych kandydatów olało obywateli pod tym względem i nawet nie odpowiedzieli na te stwierdzenia.... 🙄 Więc dla większości chyba i tak będzie to bez znaczenia, a szkoda, bo fajny ten test.
Latarnik był już gotowy na pierwotny termin wyborów, Kidawa odpowiedziała na pytania, po tych wszystkich zmianach Kidawę usunęli, dodali Trzaskowskiego, ale bez odpowiedzi. Obstawiam, że nie było zbytnio czasu na to, żeby odpowiedział ze wszystkimi komentarzami, trochę jednak miał opóźniony start w tych wyborach 😉
maiiaF, z drugiej strony odpowiedź na te pytania trwa mniej więcej minutę. Nie są to jakieś zawiłe stwierdzenia dotyczące strasznych szczegółów. Raczej ogólniki, na które dość łatwo odpowiedzieć tak-nie
Właśnie znalazłam perełkę w odpowiedziach z latarnika 😀




maiiaF - czas wrzucać fotki z życia rodzinnego jest. Na podstawowe, ogólnikowe pytania odpowiedzieć czasu już nie ma. Widocznie ważniejsze jest zrobienie rozmytego "dobrego wrażenia", konkretne odpowiedzi mogą w tej sytuacji zaszkodzić...
Z drugiej strony jak patrzę w sondaże to w zasadzie nie ma sensu się zagłębiać, bo i tak wygra Duda, ewentualnie Trzaskowski.
Miałam na myśli też dodanie komentarzy, jakby były same odpowiedzi, to zaraz byłoby gadanie, że odpowiedział, a wyjaśnień się boi/cokolwiek 😉 a co do zaszkodzenia sobie, no to nie wiem, jakoś Duda dodając żenujące spoty się tym nie przejmuje 😂 wg mnie to już nie ma większego znaczenia, teraz i tak są osoby, które mimo wszystko na Dudę zagłosują, a są takie, które są przeciwko. I dla mnie ważniejsza jest ta druga grupa, jeśli Trzaskowski miałby sobie "zaszkodzić" odpowiedziami, to raczej nie z korzyścią dla Dudy 😉
W latarniku też mi wyszło, że jestem bliżej do Biedronia, nawet kiedyś brałam Go pod uwagę, ale teraz jest taki jakiś rozmyty, pewnie przez to że został zaszczuty przez innych.
maiiaF, duża cześć kandydatów nie dodawala komentarzy do każdego z pytań. Wiele jest takich, gdzie odpowiadali tylko tak-nie-nie mam zdania. Przynajmniej jak klikalam na kamasza to tak było.

ansc, biedron ogólnie budzi moja sympatie jako człowiek, jako polityk faktycznie trochę sie rozmył. No i w sondażach ma niskie notowania wiec zawsze mnie wtedy zastanawia, czy jest sens oddawać głos na kogoś, kto i tak nie ma szans wygrać.
[...]  czy jest sens oddawać głos na kogoś, kto i tak nie ma szans wygrać.


Nie ma. Żadnego. Przy tak dużej przewadze pisiora powinno się oddawać głosy na kogoś, kto realnie ma szanse wygrać. Byle by pis od władzy odsunąć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się