Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Mnie zastanawia kto finansuje kampanię Szymonowi Hołowni. Nie oszukujmy się - sukces wyborczy w obecnych czasach to skuteczna kampania która kosztuje kilka milionów złotych. To, że SH jest aktualnie tak popularny to nie jest zasługa tego, że jest jakąś super indywidualnością, czy politycznym wunderkindem. Po prostu ktoś dobrze pompuje kasę i środki w tę kampanię. Na pewno ma świetnych speców od PR - czasem oczywiście są wtopy jak wypowiedzi jego żony 😉, ale co do zasady ma ewidentnie bardzo dobry team + duuuuużo pieniędzy na tubę propagandową. Ciekawi mnie to bo chciałabym wiedzieć komu ewentualnie będzie musiał się "odwdzięczyć" jeśli wygra. Oczywiście wiadomo że duży biznes -  w Internecie jest trochę artykułów o tym, ale chciałabym znać wszystkich "interesariuszy".

Moim zdaniem nie ma szans na wygraną, ale dziwniejsze rzeczy się działy. Trump czy Wołodymir Zełenski tez początkowo niby nie mieli szans. Mieliśmy już przykład Cambridge Analitica -  takich firm jest masa i działają całkiem sprawnie.

Oczywiście u innych też to tak działa - tylko że u nich to wiadomo (przynajmniej w teorii) z czego są środki na kampanię. Biedroń moim zdaniem właśnie dla tego "zszarzał" - bo nie jest w stanie wpompować tyle kasy co inni w tę całą zabawę. Oczywiście Duda się martwić nie musi - on ma tube propagandową w postaci PIS TV. I to nie za partyjne, a za państwowe 😉 W lepszej sytuacji niż on nie jest żaden inny kandydat. 
Tu jest inny niezły kompas wyborczy: https://mamprawowiedziec.pl/prezydent2020/quiz/wybory
Pozbierane są różne wypowiedzi kandydatów i można popatrzeć, które nam pasują.
A wynik jest też bardziej złożony: z X zgodziłeś się w 15 przypadkach, z Y w 3, a z W w żadnym.
Teodora, fajne. Wyszło mi, że z 2 kandydatami nie mam nic wspólnego, z jednym jedna odpowiedź, ale o socjal, nie zaskakujące 🙂.
To głupie jest. Wyszło, że powinienem głosować na Stanisława Żółtka. Kto to w ogóle jest..?
[quote author=Aga_Leming link=topic=102903.msg2936100#msg2936100 date=1593163235]
Mnie zastanawia kto finansuje kampanię Szymonowi Hołowni. Nie oszukujmy się - sukces wyborczy w obecnych czasach to skuteczna kampania która kosztuje kilka milionów złotych. To, że SH jest aktualnie tak popularny to nie jest zasługa tego, że jest jakąś super indywidualnością, czy politycznym wunderkindem. Po prostu ktoś dobrze pompuje kasę i środki w tę kampanię. Na pewno ma świetnych speców od PR - czasem oczywiście są wtopy jak wypowiedzi jego żony 😉, ale co do zasady ma ewidentnie bardzo dobry team + duuuuużo pieniędzy na tubę propagandową. Ciekawi mnie to bo chciałabym wiedzieć komu ewentualnie będzie musiał się "odwdzięczyć" jeśli wygra. Oczywiście wiadomo że duży biznes -  w Internecie jest trochę artykułów o tym, ale chciałabym znać wszystkich "interesariuszy".

Moim zdaniem nie ma szans na wygraną, ale dziwniejsze rzeczy się działy. Trump czy Wołodymir Zełenski tez początkowo niby nie mieli szans. Mieliśmy już przykład Cambridge Analitica -  takich firm jest masa i działają całkiem sprawnie.

Oczywiście u innych też to tak działa - tylko że u nich to wiadomo (przynajmniej w teorii) z czego są środki na kampanię. Biedroń moim zdaniem właśnie dla tego "zszarzał" - bo nie jest w stanie wpompować tyle kasy co inni w tę całą zabawę. Oczywiście Duda się martwić nie musi - on ma tube propagandową w postaci PIS TV. I to nie za partyjne, a za państwowe 😉 W lepszej sytuacji niż on nie jest żaden inny kandydat. 
[/quote]
stąd https://wspieraj.holownia2020.pl/
Aga_Leming dokładnie tak jak ansc napisała, Szymon ma pieniądze od nas, ale w przeciwieństwie do reszty kandydatów ludzie sami mu je dali, zebrał łącznie prawie 8mln.
Fokusowa, No właśnie. Tylko juz mnie meczy głosowanie na ludzi, z którymi sie nie identyfikuje. A trzaskowski w ogóle nie wzbudza mojego zaufania ani szczególnej sympatii
vanille ale wiesz po co są te sondaże?? Do robienia ludziom wody z mózgu. Gdyby tak każdy się zainteresował i wybrał jak należy to byłaby zupełnie inna sytuacja. A tak mamy przynajmniej  30% głosów oddanych TYLKO na podstawie sondaży. Nie dlatego, że się z kimś zgadzam, ale dlatego że ma lepszy sondaż 😵 I dlatego robi się zamknięte koło.
Gdyby te osoby nie wierzyły i nie patrzyły na sondaże to zagłosowałyby zgodnie z głosem sumienia/serca/rozumu, a tak głosują zgodnie z głosem sondażu.
Bez sensu kompletnie, ale co zrobić... Media robią ludziom wodę z mózgu.
Fokusowa, No właśnie. Tylko juz mnie meczy głosowanie na ludzi, z którymi sie nie identyfikuje. A trzaskowski w ogóle nie wzbudza mojego zaufania ani szczególnej sympatii


To dlatego napisałaś jego nazwisko z małej litery?
espana, nie, pisałam z telefonu a z telefonu marnie mi idzie pisanie. Dlatego zwykle piszę z kompa jak np. teraz.

Szalona😉, pewnie masz rację. W ten sposób dużo głosów idzie na jednego z dwóch głównych kandydatów, bo wielu osobom się wydaje, że inne głosowanie nie ma sensu. Zrobię wedle własnego sumienia
emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2020 11:46
Teodora, mi wyszło, że powinnam zgadzam się głównie z Biedroniem, potem z Trzaskowskim. Przeraza mnie, że dwa razy zgodziłam się też z Dudą. 🤣
mils   ig: milen.ju
26 czerwca 2020 11:49
emptyline ja się zgadzam raz z Dudą, ale i tak mnie to zdziwiło. 🤣
mils ja dwa razy, ale tylko dlatego, że Duda kłamie. W pytaniu: "W relacjach z Unią Europejską..." zaznaczyłam odpowiedź "musimy opierać się na zapisach traktatowych określających prawa i obowiązki UE oraz państw członkowskich."
vanille super 🙂 o to chodzi.
Ja w sondaże nie wierzę, w przypadku wyborów prezydenckich bardzo często i o bardzo dużo się myliły 😉
Z resztą są przeprowadzane na grupie ok1000-1500os. Moja cała rodzina głosuje na SH a nikt do nas z sondażowni nie dzwonił  😀
[quote author=Szalona😉 link=topic=102903.msg2936115#msg2936115 date=1593166944]
Aga_Leming dokładnie tak jak ansc napisała, Szymon ma pieniądze od nas, ale w przeciwieństwie do reszty kandydatów ludzie sami mu je dali, zebrał łącznie prawie 8mln.
[/quote]

Bardziej chodzi mi o to kto sfinansował kick - start. W pewnym momencie był na tyle medialny, że ludzie wpłacali. Początek moim zdaniem był finansowany prywatnie przez "inwestorów". Trzebaby pogooglać, ale że Hołownia nie jest moim kandydatem to chwilowo nie mam czasu przebijać się przez newsy z tabloidów. Bedzie warto się temu przyjrzeć chociażby dla własnej wiedzy jeśli wejdzie do 2 tury.


Nie zrozumcie mnie źle - nie hejce na Hołownię. Bardzo udana kampania. Bardzo dobry PR. Nawet chwilę go rozważałam, ale moim zdaniem jeśli wygra to będzie efekt Kukiza. Zgadzam się z bardzo wieloma jego postulatami (odnośnie klimatu np.), ale jednak zbyt rozmijamy się światopoglądowo. Z pogladami odnośnie religii zupełnie mi z nim nie po drodze - nawet jeśli nie wyjdzie z niego kato - talib, to na pewno nie zostanie ukrucona radosna symbioza państwa z kościołem. Dla mnie jego minusem jest całkowity brak doświadczenia politycznego + brak jakiegokolwiek ugrupowania. Dla wielu to jest jeden z jego największych plusów. Moim zdaniem prezydent nie może być samotną wyspą. Może mieć sobie świetny program, obiecać cuda na kiju, ale jak nie ma swojego ugrupowania w sejmie to nie może nic. Poza tym prezydnet powinien mieć doświadczenie polityczne aby odpowiednio działać na arenie międzynarodowej.

Kandydata idealnego nie ma 😉 Nie wiem czy w jakichkolwiek wyborach które pamiętam był kandydat który przekonywał w 100% i ten i żaden inny bez żadnych zastrzeżeń. Ja bym chciała kandydata/ ugrupowanie które by raz na zawsze zrobiło poządek z kościołem w Polsce. Taki kandydat to ewentualnie Biedroń z uwagi na jego poglady, ale on ma za to inne mankamenty - zawsze jest coś "nie tak" :P BYLE NIE DUDA i Bosak :P
mils   ig: milen.ju
26 czerwca 2020 12:12
espana ja dokładnie to samo!
emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2020 12:29
espana, mils, pocieszyłyście mnie! 🤣 😍
Sprawdzaliście swoje karty wyborcze? Ja nie jestem sobie teraz w stajnie przypomnieć czy karta miała wszystkie pieczątki  😵
Ja dopiero teraz byłam głosować wiec juz wiedziałam, ze trzeba paczać 😀
Ja w ogóle nie zwróciłam na to uwagi. Założyłam, że jak dostaję kartę, to ona jest sprawdzona i prawidłowa. Jak się okazuje, możliwości dopasowania wyników do zaleceń odgórnych jest wiele. I nie należy się spieszyć z oddaniem głosu, bo zawsze można się czegoś dowiedzieć. 
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 20:07
Uff. Byle do 12 lipca  😅

Ale to co się dzieje w sztabie Adriana - dramat  🤔wirek:
Skąd biorą się wyniki sondażowe po wyborach? Nigdy nikt mnie nie zapytał na kogo głosuje.
galopada_, ja jestem zawstydzona oglądając to. Zwłaszcza te okrzyki i pieśni i jego "bardzo dziękuje. Bardzo dziękuje. Bardzo dziekuje." Powtórzone jeszcze z 20 razy bo nie umiał zapanować nad swoim elektoratem i dopchać sie do głosu

Rtk oni wybierają kilkaset lokali wyborczych pod katem jakiejś tam różnorodności żeby mniej więcej odzwierciedlić przekrój społeczeństwa. Nie ma ich wszędzie
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 20:17
vanille, i to buczenie i gwizdy 😵
Nie mogę w to uwierzyć, nikt na Dudę nie głosuje, a on wygrywa, to jakiś przekręt jest
Moon   #kulistyzajebisty
28 czerwca 2020 20:23
galopada_, były buczenie i gwizdy u Anżeja? Musiałam go wyciszyć bo bym nie zniesła jego bełkotu.
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 20:27
Moon, były. Aż musialam łyknąć więcej wina 😁
Ja tylko błagam - niech wszyscy, którzy głosowali na Biedronia, Hołownię itp pójdą w drugiej turze zagłosować na Trzaskowskiego, bo inaczej ten pajac wygra...
A jak wygra... To ja się chyba zacznę interesować zrobieniem obywatelstwa w innym kraju, bo za kilka lat mogą nas wszystkich w pl zamknąć i tyle. Kraj mlekiem i miodem płynący. Żałosne, obrzydliwe, ohydne, wstrętne.
galopada_, No, serio aż sie sama zawstydziłam 😀
A na Dudę dużo osób głosuje. Przynajmniej ja znam sporo z sektora 40+
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2020 20:45
Fokusowa, no ja się cieszę, za dwa lata mogę mieć już szwedzkie obywatelstwo. 🤣 A tak serio, to jest mega przykre, że tak fajnie rozwijający się kraj wygląda teraz jak kupa gówna na przeproszeniem. Też mam nadzieję, że zagłosują na Trzaskowskiego, bo na prawdę nie ma nic gorszego niż Duda na stołku po raz kolejny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się