Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ja wcale nie mówiłam o tych jedynakach w negatywnym znaczeniu. Raczej z przymrużeniem oka i w sensie, że i jedno i drugie jako maluszek będzie miało 100 proc. uwagi mamy, co nie zawsze jest możliwe przy mniejszej roznicy wieku dzieci.
Jestem przekonana, że Franek będzie wspaniałym starszym bratem, choć na pewno nieraz mu maluch da w kość.

Narazie jednak skupiam się na tym, żeby malucha donosić, jesteśmy przecież na początku drogi 🙂

Dzisiaj miałam naprawdę przeokropny dzień. Jestem cała w nerwach. Szkoda, że tak to się musi zaczynać. Mam nadzieję, że jutro dostanę jakieś dobre wiadomości i będę się mogła uspokoić, dla dobra maluszka.

Polecacie jakieś lektury dotyczące ciąży? Miałam dwie fajne pozycje, ale pożyczyłam i przepadły... A chciałabym sobie odświeżyć wiedzę.
Atea ja o ciąży czytałam "W oczekiwaniu na dziecko" i " przez 9 miesięcy" i uważam, że obie spoko. "Ciężarówką..." jest mocno na luzie, przyjemnie się to czytało, szczególnie, jak miałam jakieś ciążowe lęki i doły 😉

Jak już tu zajrzałam, to zapytam... Rozglądam się powoli za spacerówką. Dziecko mi zaczyna wyrastać z gongoli i obawiam się, że jeszcze miesiąc - dwa i będzie przesiadka . A ma ledwie 4 miesiące 😵
Kojarzycie wózek, który:
- Rozkłada się na płasko (dla nie siedzącego dziecka)
- może być przodem i tyłem do kierunku jazdy
- ma dobrą amortyzację
- składa się razem ze stelażem i nie zajmuje całego bagażnika?

Mam Baby design Husky 2w1, który niby chyba byłby dobry na początek, ale zajmuje tyle miejsca w bagażniku, że ledwie zakupy tam mieszczę obok, a w sierpniu jedziemy na wakacje i nie widzę, że nam się obok wózka zmieszczą bagaże 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
27 czerwca 2020 08:23
Libella, celuj w Valco Snap na pompowanych kołach. On się nie obraca przód-tył, ale to jest serio świetna spacerówka dla maluchów. Szkoda, że nie masz miejsca na Husky, bo BabyDesign robi naprawdę fajne spacerówki w tych zestawach. Ja mam co prawda Espiro, chociaż córka czasem jeździ w Lupo BD. Prawie się nie różnią, ale tak jak gondoli nienawidziłam, tak spacerówkę uwielbiam chociaż jest wielka (może właśnie dlatego 😉 ) i ciężka. Nie wyobrażam sobie innego wózka.
Libella, ciężko będzie Ci znaleźć kompaktową spacerówkę z obracanym siedziskiem. To warunek konieczny?
Libella co prawda bez obracanego siedziska ale kompaktowy, rozkładany na płasko, składa się do mikro rozmiarów

Scottie   Cicha obserwatorka
27 czerwca 2020 16:01
krysiex213, dla mnie to on się nie rozkłada na płasko 😉 w ogóle te kompaktowe wózki to moim zdaniem nadają się tylko dla stabilnie siedzących dzieci. Z mojego easywalkera Kinga się często zsuwala, pomimo tego, że już potrafiła siedzieć.
No i niestety największą ich wadą są koła.
Ujechać tym gdzieś poza chodnikiem jest mega ciężko.
Scottieno my go mamy i jest całkiem na płasko. Na jakieś wakacyjne przygody spoko, ale na offroad to nie da rady
Libella, VALCO BABY SNAP 4 ULTRA TREND ma przekładane siedzisko. Szkoda że już powoli Kuba wyrasta ze spacerówki, bo bym go kupiła.
Dzięki, ten Valco snap 4 faktycznie ma spoko opinie.
Scottie tę spacerówkę Baby design na początek będę używać, zobaczymy jak się z nią dogadam, ale teraz jak jeżdżę z gondolą to jednak uciążliwe jest dla mnie składanie tego i zajęta większa część bagażnika i chyba na dłuższą metę będę chciała coś bardziej kompaktowego.

Z tym kierunkiem jazdy to muszę przemyśleć. Bo na tym etapie jeszcze mam jakieś takie poczucie, że chcę ją mieć na oku 😉 ko, ale pewnie z biegiem czasu ja wyluzuję, a i dziecko będzie wolało oglądać świat a nie mnie 😉 więc może faktycznie to nie jest niezbędne
Valco Snap 4 w wersji Sport jest chyba najczęściej polecaną spacerówką🙂
rochnar, Jak się trzymacie? :kwiatek:
Gratulacje zafasolkowanym!

rochnar ode mnie też kciuki.

Dziewczyny, mamy około roczniaków, ile trwa u was zasypianie na noc? Od paru dni kombinuje z porami drzemek, a i tak Zuza zasypia w najlepszym wypadku o 21, po średnio godzinie szaleństw w łóżeczku...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 lipca 2020 09:12
W tym wieku przeszliśmy na jedna drzemkę juz 🙂
Kaarina, u nas od 9 m-ca zasypianie trwało godzinę i padał dopiero o 21. 2 m-ce przestawial się na jedną drzemkę. Teraz czasem zdarza się 2, ale głownie śpi raz dziennie 12-14 i o 20.30 max mam już ululanego bobasa😉 ale w nocy i tak budzi się milion razy  😜
Horsiaa No trzymamy się dalej w dwupaku więc już jest raczej bezpiecznie. Jeszcze tylko zostaje mi dojechać w razie rozpoczęcia czegoś 160km do szpitala i powinno być ok. Także dzięki za kciuki i przydadzą się jeszcze trochę.
Jak dotrwamy do 18.07 to będzie superowo!
rochnar, brawo  Wy!  😅
rochnar, jej, jaka podróż! Ale tyle już wytrzymaliście to i tym dacie radę! 18sty już niedługo!

Dzięki laski  :kwiatek:



A zmieniając temat- muszę znaleźć nianię, która nie będzie gubić zasięgu przez gruby strop i będzie mieć spory zasięg. Kojarzę że polecane były nianie z Motoroli. Popatrzyłam na nie wczoraj i jest kilka modeli- możecie coś podpowiedzieć co wybrać? Przy podobnych parametrach zastanawiam się skąd różnica 300zl w cenie ❓
I jeszcze widziałam opinię że lepszy obraz jest na telefonie niż na monitorze od niani? To może bez monitora a tylko z opcką aplikacji w telefonie byłaby ok?
Podpowiecie ❓
rochnar Ta odległość do szpitala wynika z Twojego wyboru danego szpitala? Czy z innych czynników?

Ja właśnie się też zastanawiam czy nie jechać z porodem do Poznania (90 km) mimo, że mam inne szpitale bliżej. Ostatnio jednak rodziłam na Raszei w Poznaniu i dobrze to wspominam. Z kolei pobytu w chodzieskim szpitalu (nie z powodu ciąży czy porodu) nie wspominam najlepiej. Więc chyba warto skoczyć ten kawałek?
Z drugiej strony ostatnio rodziłam 5 godzin, jeśli w drugiej ciąży będzie szybciej to mogę nie zdążyć w spokoju.

Dzisiaj miałam pierwsze badanie USG. Ciąża jest młodsza niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiączki. Miała któraś z Was taką sytuację? Mam powody do zmartwień?
Horsiaa, Gienia dzięki. Chyba skończy się już jedną drzemką, bo mimo pobudki z ostatniej o 15😲0, aktualnie w łóżeczku trwa impreza od dobrych 40 minut... I przy okazji pełni, Zuzanna zaczęła budzić się w nocy na mleko  😜 .
Atea, może po prostu owulacja była później.  🙂
Jeśli to bardzo wczesne początki, to można ewentualnie zrobić Bhcg 2x w odstępie 48h i sprawdzić przyrost, albo spokojnie poczekać na następne usg. 😀
dea   primum non nocere
09 lipca 2020 23:17
Atea cykle miałaś regularne i książkowo 28 dni? Jeśli nie, to zupełnie normalne, tak jak pisze lenalena owulacja później, to się często zdarza. A HCG można sprawdzić jeśli się niepokoisz.
No właśnie cykle miałam regularne, ale bodajże średnio co 29 dni.

Kurde, nyślałam, że się nie przejęłam zbytnio ale jak widać - nie mogę spać  🤣 Brzuch mnie boli  😵

Czekam jeszcze na telefon od znajomej ginekolog, przegadam z nią sprawę dokładnie i zdecyduję.

Atea, spokojnie. U mnie ciąża była 7 dni młodsza niż to wynikało z cyklu. A miałam cykl co do dnia i godziny  😁  nic się niedziało  😉
Atea u mnie w pierwszej ciąży różnica między terminem z OM a USG była 2 tygodnie, z tym że ja miałam zawsze cykle ok 33dni a do tego stresujący czas w pracy kiedy zaszłam w ciąże i to pewnie miało wpływ. Dużo kobiet ma rozrzut i to w zasadzie jest bez znaczenia jeśli dziecko się rozwija prawidłowo. Termin porodu i tak jest umowny- rzadko rodzi się w wyznaczonym dniu.
Teraz też mam różnicę tygodnia między OM i USG. Przyjmuje się że termin z USG tych początkowych jest bardziej wiarygodny bo do 12tc wszystkie zarodki rozwijają się tak samo. Później już są różnice osobnicze

Co do szpitala to mam kilka po drodze o mniejszym stopniu referencyjności. Ten ma 3 i już raz w nim leżałam i wiem że to właściwe miejsce. Więc będę próbować dostać się na czas, a 18go jeśli dotrwam być może już mnie tam zostawią...
Horsiaa, rochnar, Tego się będę trzymać, dziękuję 🙂

Dzisiaj już trochę lepiej się czuję, emocje opadły i żyję tym, że z Fasolą jest na pewno wszystko ok.
Tak abstrahując od poprzednich tematów.  Planuje zakupić strój kąpielowy. Czy możecie mi coś polecić. Jestem dość drobna 62kg na 170 cm.
Andrzeju, nie dasz rady tu przygotować gruntu pod szeptany. Nie z nami te numery 🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się