Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 czerwca 2020 20:49
ansc głosują, głosują. Dzisiaj przede mną trzy babki głosowały i każda na Dudę. Ksiądz kazał to zakreślają.
Moon   #kulistyzajebisty
28 czerwca 2020 20:58
galopada_, hahaha, ja musiałam wyłączyć fonię, bo zachodziła obawa ze rzucę telewizorem przez okno, sluchajac tego obleśnego maliniaka x.X
Też wyciszyłam. Ja nie wiem co oni mają w tym swoim głosie (on, prezes i Szydło) ale mają coś takiego że mi kolce na plecach rosną.

No i bardzo fajnie na wieczorze wyborczym na wp.pl tłumaczył Kwaśniewski jak będzie teraz wyglądała polityka obu kondydatów. Fajnie, logicznie wyjaśniali i od razu wiadomo czego oczekiwać.
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 21:03
Ja się od południa znieczulałam ale i tak myślałam, że czymś rzucę w telewizor  😂

Ojej. Nie sądziłam, że kiedykolwiek coś takiego napisze ale... Ale Kwaśniewski przystojnie wygląda z brodą  😲 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 czerwca 2020 21:04
tunrida, to nie głos, to to, co mówią 😀
Tfu, tfu, tfu i oby Maliniak miał poniżej 50%, teraz i zawsze i na wieki wieków amen.
Ja mam tak z Duda. Nawet jakbym miała prawicowe poglądy to nie mogłabym go oglądać bo mnie drażni jako człowiek. Ton jego wypowiedzi, jakaś taka maniera - kwintesencja tego o czym mówię była słyszalna w tym jego wyzwaniowym rapsie. Sposób w jaki intonuje. Nie wiem ale serio ciśnienie mi sie podnosi. Nawet szydło i Kaczyńskiego jestem w stanie sluchac a jego nie mogę
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 21:07
Ja jak słyszę Kaczyńskiego, Dudę, Szydło i Morawieckiego to mi ciśnienie skacze. Ble.
O, dobra. Z morawieckim tez tak mam 😀
galopada - a wiesz gdzie ją sobie ostatnio przycinał? W zakładzie fryzjerskim u Nergala z Behemota.  😁

W zasadzie to cały czas na wieczorze wyborczym tłumaczą co i dlaczego nas czeka w tych 2 tygodniach.
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 21:11
tunrida, nie no w końcu pasuje wizualnie do swojej żony 😀
Retna   nic nie zmieniać
28 czerwca 2020 21:12
Jakim cudem faszysta ma 7,4%? 🙁 Mało co mnie smuci w tych wyborach jak wynik Bosaka.
galopada_   małoPolskie ;)
28 czerwca 2020 21:12
Retna, i to, że to wybór młodych ludzi....
Retna, bo dodatkowo, w tej odsłonie był w wersji soft i bardzo się pilnował, by soft było.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2020 21:38
Retna, na Boska wiele osób w Szwecji głosuje, niestety też i kilkoro moich znajomych. Też tego nie rozumiem, ale skoro PiS wygrał ostatnie wyboru i Długopis dalej prowadzi to znaczy chyba, że mamy po prostu strasznie głupi, homofobiczny i rasistowski naród...
emptyline, chyba troszkę przesadzasz. Każdy ma prawo miec własne zdanie i myśle, ze mało kto zagłosował na Dudę bo nie lubi gejów. Ludzie głosują na PiS, bo czuja sie przez nich zaopiekowani, maja przeświadczenie, ze sie ich zauważa i o nich pamięta. Niestety PO o pewnych grupach zapomniało. Mój ojciec, który w życiu nie zagłosuje na Trzaskowskiego nie jest przeciw niemu bo ma coś do otwartości i tolerancji. Ludzie tego typu boja sie prozaicznych rzeczy - mój ojciec np boi sie tego, ze znów podwyższa wiek emerytalny, a jak ktoś od 40 lat cieżko pracuje fizycznie i ledwo łazi to jest taka wizja sparaliżowany. Zwykle takie kwestie decydują o wyborze a nie tam geje czy aborcje. To są kontrowersyjne tematy ale dla większości osób maja drugorzędne znaczenie
Jakim cudem faszysta ma 7,4%? 🙁 Mało co mnie smuci w tych wyborach jak wynik Bosaka.


To było też moje spostrzeżenie... I niestety znam ludzi którzy na niego głosują
karolina_, ja również i o dziwo nie są to sami "kibole" jak mi sie dotąd zdawało, a np. Młode matki z wyższym wykształceniem.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2020 22:07
vanille, nie uważam, że przesadzam, bo jeśli ktoś głosuje na Dudę i czuje się zaopiekowany przez PiS no to mi jest po prostu przykro. Napisałam to w skrócie, bo nie wierzę co się w Polsce dzieje. PiS zawalił tyle rzeczy, że chyba jeszcze żaden rząd tyle nie spierniczył. Moja mama i babcia zaczynają mówić, że już lepiej się czuł w PRLu. Poza tym, uwierz mi, to co ja widzę tutaj w Szwecji - jak ludzie się zachowują to niestety, ale takie są moją spostrzeżenia.
emptyline, ja niestety mam podobne spostrzeżenia, że jak się wyjedzie za granicę, gdzieś bardziej cywilizowanie, to naprawdę dostrzega się dużo więcej niż mieszkając w Polsce. Po prostu jest do czego porównywać żyjąc x czasu gdzie indziej.
vissenna   Turecki niewolnik
28 czerwca 2020 22:18
Ja nie jestem zaskoczona, ale rozczarowana.

Jak widać dzielenie Polaków, granie na homoseksualizmie, rozdawnictwo na "bombelki" i propaganda (marna) w TVP przynoszą efekty. Wystarczy kłamać i wmawiać, że to "inni" są gorsi.

W Turcji już słyszałam, że robimy sobie drugiego Erdogana i to bardzo głupie posunięcie...  🙁
budyń, mój ojciec przez jakieś 16 lat mieszkał w Niemczech więc chyba nie jest to regułą 😀 póki nie mieszkał w PL to nie głosował, bo nie miał polskiej telewizji ani nie korzystał z internetu więc nie wiedział za bardzo co się w kraju dzieje.

Ja teraz będę miała duży problem, bo na Dude nigdy nie zagłosuje, a Trzaskowski też do mnie nie przemawia. Mnie najbardziej od dłuższego czasu rozczarowuje PO. Tym bardziej boleśnie, że głosuję na nich chyba odkąd nabyłam prawa wyborcze, brałam udział w organizowanych przez nich manifestacjach etc. A teraz to dla mnie jakiś bezideowy gniot się zrobił, brakuje im lidera i konkretnej linii działania.
Może ktoś coś napisać o Trzaskowskim jako o prezydencie Warszawy? Ja go nie znam od politycznej strony w ogóle, może ktoś coś może o nim więcej powiedzieć
Vanille mi się w Warszawie mieszka świetnie. To miasto kwitnie i rozwija się w oczach. Oddawane są kolejne stacje nowej linii metra, komunikacja miejska w Warszawie jest według mnie najlepszą, z jaką miałam kontakt w Polsce - czysta, bardzo sprawna i bogata w połączenia oraz punktualna. Trzaskowski jest świeżym prezydentem miasta i dostał świetną bazę po HGW, to fakt, przez co ciężko mi wymienić listę konkretnych osiągnieć (chociaż pierwsza lepsza rzecz, najświeższa - warszawski Paluch decyzją prezydenta przyjął 100 psiaków ze schroniska w Radysach), ale Warszawa się stale zmienia, polepsza i pięknieje. infrastruktura, kultura itd. - fajnie tu żyć  😉 A o to chyba tak suma summarum chodzi. Podczas pandemii Warszawa też działała sprawnie.

Mi było autentycznie smutno, gdy dowiedziałam się o kandydaturze Trzaskowskiego na prezydenta RP, ponieważ nie chcę go 'Wam' oddawać i jako Warszawianka, czuję się trochę tak, jakbym poświęcała się dla dobra ogółu i to ogółu, z którym kompletnie się nie utożsamiam.
Ja się ponad 1,5 roku temu przeprowadziłam z Gdańska do Warszawy i... no nie będę do Gdańska wracać. W Wawie mimo tego pośpiechu jest jakoś tak.. fajnie. Naprawdę dobrze mi się tu mieszka i uważam, że miasto jest bardzo fajnie zarządzane.

vanille może pomoże Ci w decyzji fakt, że Trzaskowski w przeciwieństwie do długopisu chce dobrze dla zwierząt. Dla mnie ktoś, kto nie szanuje zwierząt to na pewno nie szanuje tez ludzi (czytaj DudaSruda).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 czerwca 2020 23:17
Co to za wybory bez JKM  🥂

Właściwie myślałam, zeby zagłosować ale przy takim wyborze to sensu ni ma  🙄
Dzięki za opinie, dla mnie to ma duże znaczenie. Ja np. też bardzo lubię prezydenta Wrocławia i też bym nie chciała go oddawać dla ogółu. Moim zdaniem to, jak ktoś sobie radzi w mniejszej skali, czy jest skuteczny a nawet tak najzwyczajniej w świecie lubiany przez 'swoich mieszkańców' może mieć jakieś przełożenie na działalność ogólnopolską. No i tez w działalności lokalnej liczą sie konkrety - remonty ulic, komunikacja miejska, obsadzanie skwerów i inne takie prozaiczne historie. I w takiej sytuacji trudniej udawać, ze sie cos robi bo efekty albo widać albo nie. Na wyższym szczeblu to sie jakoś bardziej rozmywa bo dla szarego człowieka trudniej ocenić konkretna działalność i skuteczność.
A o zwierzakach słyszałam, bo nasz prezydent wrzucał info na fejsie 😀
Warszawa jest moim miejscem na ziemi i czuję się w niej wspaniale <3
Dużo do powiedzenia w Waw mają lokalne ugrupowania, organizacje, mieli dobre wyniki w wyborach samorządowych - np Miasto jest nasze. Dużo idzie w stronę eko, to co mi się mega podoba w tym roku to nie koszenie traw wszędzie gdzie się da (Wyrosły przez to pomiędzy ulicami piękne, kwietne łąki) i nie używanie dmuchaw do liści przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Schronisko jest zadbane, Straż miejska z eko patrolu świetnie spełnia swoje zadanie.
Wyjechały dwa nowe samochody czytające opłaty za parkometry w Warszawie, inwestycja zwróciła się w tydzień.
Metro jest czyste jak łza, przystanki są myte, ulice są myte 1x na 2 tyg - mieszkam w Centrum, to wiem i widzę jak to wygląda. Zawsze są wszędzie piękne kwiaty.
Ulice w coraz lepszym stanie, cudów się nie spodziewam, ale lepiej się jeździ. Korki są, ale ja akurat nie odczuwam tego aż tak bardzo.
Podczas Covidu miasto obniżyło czynsze lokalom, przez co ogromna większość jak na razie przeżyła.
Rowery miejskie - funkcjonują bdb, ale nie wiadomo czy w kolejnym roku będzie inwestor...
Tak, była awaria Czajki, ale na to wpływu nie ma nikt...
Odnowione bulwary, ale to już jakiś czas temu.
Jest tolerancyjnie, miło, każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie. Chciałabym, żeby cały nasz kraj taki był.
Jedyne co mi się nie podoba to developerka... potrafią wcisnąć nowe bloki w każdy kąt, ale z drugiej strony każdy chce gdzieś mieszkać, ludzi jest dużo, więc budują kolejne mieszkania, dużo moich znajomych kupiło w ostatnich latach mieszkania w nowym budownictwie.
Trzaskowski i jego doradcy średnio sobie poradzili z pomocą uchodźcom podczas COVIDu - to wiem od koleżanki, która bezpośrednio próbowała załatwiać taką pomoc z miasta i nie była zadowolona z tej współpracy...
Bardzo dobrze działają projekty partycypacyjne.

Aaa przypomniałyście mi o Kwaśniewskim, jakoś zawsze go lubiłam 😀
Ja tam tylko dodam jeśli chodzi o Trzaskowskiego. Zanim jeszcze zaczął kandydować na prezydenta PL podpisałam się na jego profil na fb, tylko dla tego bo trafiłam na kilka konferencji z nim w sprawie koronawirusa i strasznie sensowne gadał. Coś tam krytycznego na rząd trochę przewijało, ale bardzo trafne miał spostrzeżenia i nie rzucał błotem czy emocjami. I tez wołałabym żeby został w Warszawie.

W nosie mam PO i PiS - jeden pies, ale jak bym mogla wybierać to bym głosowała na niego, bo wydaje mi się ze jest szansa ze odjechane w kosmos ustawy zastopuje, a starczy na tyle mu odwagi żeby coś sensownego podpisać, jeśli się trafi.  Ale ja to mogę się ostro mylić,  😁 bo myślałam ze Biedroń jest sensowny, a okazał się totalnym niewypałem.

Ja bardzo rozumiem dlaczego ludzie na PiS i Dudę głosują. Szanse są dość marne dla Trzaskowskiego, bo między innymi strach utraty tego wszystkiego co było rozdane jest za duży i mimo ze Trzaskowski otwarcie mówi ze nie cofnie 500 plus, 13 emerytury itd, wieku emerytalnego nikt mu nie uwierzy.
Ja znam kilka osób głosujących na Dudo-PiS. Każda z tych osób ma naprawdę solidne wytłumaczenie, którego zbić nie umiem tak, żeby trafiło - a to trzynasta emerytura, a to skrócenie wieku emerytalnego. Co z tego, że można tłumaczyć ze przez 500+ wszystko drożeje. Ważne, że kasa jest. Człowiek, który pracuje całe życie fizycznie i nie ma siły poleci na obietnice skrócenia wieku. A to, że emerytura niedługo na nic nie wystarczy to nic, dadzą trzynastą i czternastą.
Ich nie obchodzi LGBT, a jak słyszą o tym to "ja do gejów nic nie mam ale po co te parady pod pałacem w Boże Ciało ?!?!?!?!"
Kolejni nienawidzą Tuska bo to oszust i rudy złodziej.
Nikogo z tych ludzi nie obchodzi spartolona reforma edukacji, bo ich dzieci dawno edukację skończyły. Nikogo nie obchodzą sądy i Trybunał, bo to ich nie dotyczy bezpośrednio. Najwidoczniej musieli wymienić sędziów, i juz.
Janów podlaski - no cóż, szkoda że tak się stało, faktycznie. Ale Tusk chciał przecież sprzedać LASY...
No i to takie argumenty są 🙂
Dudzie skoczyło, Trzaskowskiemu spadło. I wygląda na to że pozamiatane i w drugiej turze wygra jednak Kaczyński.
Szkoda że wyborcy PiS nie mają napisane na czole że popierają PiS. Chętnie bym przestała z nimi rozmawiać. W realu.

Jeszcze poczekam na wyniki z mojego rejonu. I jeśli tak jak zawsze PiS tutaj rządzi, to podnoszę stawki swoich usług. Mam prawo wyceniać swoje usługi tak jak sobie uważam. Skoro idzie kryzys to ja muszę się na niego przygotować. Odkąd PiS rozdaje kasę podniosłam stawkę dużo, ale pora podnieść jeszcze więcej. Mam prawo.
tunrida jeszcze pacjentom mów czyja to wina, niech mają świadomość, że nie każdemu PiS daje, a żeby dać to komuś musi zabrać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się