Bryczesy

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 czerwca 2020 14:08
xymena rozmiarem jestem z Twojej bajki :kwiatek: 32/34 i niecałe 160cm, standardowe 34 najczęściej na mnie wiszą w tyłku i udach :/ Ale mam Horze grand prix młodzieżowe w rozmiarze 160 i są idealne! Bardzo polecam, najwygodniejsze z moich bryczesów 😀 raczej cienki materiał, super elastyczny, sylikonowy lej. Mam też bardzo fajne jeansowe LG z sylikonowym lejem i występują w rozmiarze 32 😀 zaraz podlinkuję.
edit. mam LG santa rosa
keirashara super wyglądają, oba modele, chyba się skuszę. 😜 Te Gwen znalazłam przecenione na koniku, tyle że damskie. One są mocno rozciągliwe? Brać mniejsze?
zembria, o, to witam koleżankę niewielką 😀 dzięki piękne za pomysły, brzmią bardzo zachęcająco, na pewno sprawdzę :kwiatek:
flygirl, - a bo one są tylko damskie, zagmatwałam przez przypadek 😡 Z młodzieżowych mam Patrizie, legginsy z normalnych, damskich. Gwen mam 36, są mega elastyczne.
Dzięki ogromne. :kwiatek:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 czerwca 2020 21:32
flygirl na codzień nosze 36 rozmiar, horze i pikeur mam tego rozmiaru, mieszcze się w młodziezowy 174, a mam 175 wzrostu :p
Co polecacie na upały,mam stare cienkie pikeury i nie wiem czy wytrzymają do końca lata.. :kwiatek:
andzia1, ja mam Horze Abrielle mega cienkie i jakość tego modelu to dla mnie jak Pikeur. Kupiłam sobie też B Vertigo Lindsay i omają normalnie boczną wentylację w postaci perforowanego materiału 😀 
Tylko wypadają zdecydowanie większe. Z Horze się zapytałam i wzięlam 36 a BVertigo wzięłam w ciemno i w 38 troszku pływam.
A ja tak z ciekawości - czy ktokolwiek jeździ jeszcze w materiałowym leju, czy już wszyscy zaprzedali dusze silikonowi? 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2020 08:42
budyń, na ten przykład ja. Ostatnio kupiłam sobie Covalliero Techno kolejne  😍

A z ciekawostek: odparzyłam sobie udo w czwartkowym skwarze. W legginsach BVertigo z silikonowym lejem.  😵 🤣
mi się dużo wygodniej jeździ w niesilikonowym leju - wkurza mnie to lepienie się do siodła.
Podobno silikon traci właściwości jak się używa do prania płynów do płukania - więc piorę z  😀iabeł: i wydaje mi się że "pomaga" 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 czerwca 2020 09:16
Ja się przeprosiłam z materiałowym lejem po zmianie siodła. W poprzednim sylikony mi najbardziej pasowały, teraz mam taką skórę samą w sobie "lepką" że sylikon klei aż za mocno.
Xxagaxx dziękuję, sprawdzę te bryczesy :kwiatek:
A odnośnie silikonowych mam podobne wrażenie. kupiłam jedną wypasioną parę i nie mogę w nich jeździć,mam problem żeby w pełni usiąść w siodle.sstucznie mnie trzymają, nie mogę wyciągnąć nogi.
Ja też przeprosiłam się ze "skórzanymi". Wkurzało mnie, że silikon każdego dnia jest inny, inaczej trzyma.
a mi po skórzanych lejach wychodziła wysypka na nogach 👀 nie wiedziałam, że to od tego dopóki wszystkie nie uległy zniszczeniu i zostały mi same silikony  😜
[quote author=budyń link=topic=217.msg2936388#msg2936388 date=1593416395]
A ja tak z ciekawości - czy ktokolwiek jeździ jeszcze w materiałowym leju, czy już wszyscy zaprzedali dusze silikonowi? 🤣
[/quote]
Ja jeżdżę. W sensie, w bryczesach ze skórzanym lejem. Pewnie zaniedługo totalnie zrezygnuję z silikonu.... Niewygodny, lepi się. W miękkim siodle z miękkimi puśliskami za mocno trzyma - w twardszym siodle z innymi puśliskami zdążyłam się obetrzeć... nieee, wolę zwykły lej. Nie chce ktoś się wymienić? 😂
Haha ja w ogóle po tym jak starł mi się silikon w jednych bryczesach odkryłam, że najchętniej jeździłabym w takich z materiałowym. I myślę skąd takie wziąć 🙂
Juz nigdy więcej zwykłego leja. No way. Silikon to jest to. Juz mam wymienione wszystkie na silikon oprócz konkursowych..
Ja mam i takie i takie, ale.... moje siodło jest na wyraz śliskie i w zwykłych bryczesach (w których jeździłam od 20 lat) naprawdę ślizgam się jak węgorz w dłoniach  🤔

Co do silikonowych bryczesów to całkiem niedawno kupiłam sobie takie pierwsze w życiu i przeżyłam szok. Dramat, tragedia! Lępię się do siodła, jak ludzie w tym jeżdżą, itd.

Po czym okazało się, że po kilku praniach i kilku jazdach - jest super  😁 Ten silikon z czasem traci swoją "moc". No i kwestia przyzwyczajenia.

Ja ogólnie jestem team legginsy i już nigdy przenigdy nie kupię zwykłych bryczesów.
Dobra, myślałam, że zostałam sama z tym przeżytkiem 😂
Próbowałam silikonu i fakt, że były obłędnie wygodne, to o ile na skórzanym siodle było jeszcze ok (choć moje gacie wydawały jakieś dźwięki przy anglezowaniu, więc to mnie wkurzało fest :lol🙂, tak w wintecu już było fatalnie :P
W ogóle najgorszy horror to miałam zmieniając spodnie z silikonu na zwykły lej (bo wiadomo, koń 10 czapraków, a ja ledwo dwie pary spodni) i totalnie inne doznania w siodle, także machnęłam ręką. I tak zostałam z jedną parą gaci, więc przeglądam wątek regularnie, a tu ino ten potworny silikon 🤬
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 czerwca 2020 14:28
Ja też lubię materiałowe/"skórzane", mam w szafie w przewadze nawet. Szkoda tylko, że ciekawsze modele bryczesów na silikonie w większości  🙇
Dla mnie odkąd odkryłam silikonowe leje nie ma nic innego. Są wygodne, lepiej się układają. Ostatnio kupiłam dwie pary spooksów: fiona i carla (legginsy). Obie pary super, legginsy mega lekkie. Rozmiarówka normalna, świetnie leżą 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 czerwca 2020 16:52
Skoro o legginsach wspomniałaś, to czy one nie są jak rajtki ?  🤔 w sensie odczuć jak się na tyłku je ma i podczas jazdy. Miałam na oku jedne, ale jakoś nie jestem do końca przekonana. Wydaje mi się, że będę się czuć jak bez spodni 😉 .
Za opinie i odczucia będę wdzięczna.
Mi jeszcze konkursowe zostały z tym nieszczęsnym materiałowym lejem i nie mogę ich sprzedać. 🤣

Ja legginsy próbowałam jedne, z Horze i czułam się właśnie jak w rajtkach. Spróbuję teraz Pikeury, skoro keirashara mówi, że czuje się w nich ubrana. 😀 Jak już te nie podpasują, to znaczy, że legginsy to nie moja bajka i pokornie wrócę do bryczków. 😉
Aleks, ciężko mi odpowiedzieć, ja często chodzę w zwykłych legginsach, mam na rower i do biegania więc mogę nie być odpowiednią osobą do tego zadania 😉 jeśli macie takie odczucia, radzę kupować tylko z pełnym lejem silikonowym.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 czerwca 2020 17:23
flygirl ja właśnie Horze miałam na oku, kurde  ... no nic to poczekam na opinie o Pikeur-ach, daj znać jak wrażenia.
anai ja legginsy tylko do spania mam i pewno to kwestia przyzwyczajenia generalnie 😉 więc tak krążę w koło tematu ...

Ogólnie legginsy wydają mi się lepsze/lżejsze na gorące dni stąd też moje zainteresowanie. Kupiłam dwa lata temu bryczki typowo letnie, fajny cienki, przewiewny materiał, ale lej silikonowy i ... kurka no nie da się, nie da. Materiał jest tak lekki, że mi silikon do siodła się przykleja i jak anglezuje to mam wrażenie, że wiecie spodnie są integralnym elementem siodła i mi uda i tyłek w tych bryczkach się w środku przesuwają, a lej jak przyległ tak nic go nie ruszy. Okropnie wnerwiające uczycie, no ale chłodno ....
edit: jeszcze ostatnio schudłam i no ... nie da się
Ja odkąd kupiłam pierwsze silikony to innych nie chce, ta swoboda ruchu i brak ugotowanego tyłka w lecie 😀 W zimie jeszcze przeżyje skórę, na lato tylko silikon.
Myślę też, że dużo zależy od jakości samego gripu 😉 Silikon silikonowi nierówny, tak samo jak klasyczne leje.

flygirl, - mam nadzieję, że Ci podpasują 🙂
Ok - a zatem jeździ ktoś w bryczesach z pełnym lejem i silikonem? Jak ogólne wrażenia? Busse ma taki model. 😀

Fakt, silikon się spiera. Jedyne silikonowe, w których mi wygodnie, to Horze Daniela, ale a) tylko w miękkim siodle z miękkimi puśliskami :P b) jak nie mam treningu męcząco-dosiadowego... Wtedy jakoś, nie wiem, niewygodnie. Bryczesy trochę ciągną, a na kolanie lekkie obtarcie, bo nie ma "ochrony", za cienko...

epk, Takie to chyba już tylko w lumpeksie...😀 🙂 Mam gdzieś takie stare bezlejowe bryczesy.... chyba ich poszukam na lato... Fakt, że będę wyglądała niczym jakiś uchodziec wojenny, ale co tam....
Sankaritarina, ja ostatnio znalazłam Horze grand prix z krótkim (kolanowym) lejem silikonowym i jako następne zamierzam kupić właśnie te. No i czekam aż z tych co mam zetrze się silikon  😀iabeł:
epk, Pikeur też ma gripy kolanowe. Takich bezlejowych to nie widziałam już wieki, aczkolwiek nie jestem pewna czy Kingsland nie miał takich w ofercie? Idę szukać 😉

A polecacie jakieś bryczesy z niskim stanem? Teraz same wysokie przeważnie. Najbardziej odpowiadają mi Pikeury Lugany. Kupiłam ostatnio Equiline, niby "standard" i kurczę no... denerwują mnie takie wyższe 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się