Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
10 czerwca 2020 17:55
dzierzba84,  raczej nie do mnie...
Bo zupełnie nie ma temat ..
Btw konie że stałym dostępem do siana i z pastwiskiem zjadają go średnio 18 balotów rocznie i na sztukę, licząc równo kuce nie kuce. To daje jakieś 12 kg MINIMUM.
Więc skoro ktoś zarzuca mała ilość siana to może warto się zastanowić, a nie złościć.
Edit. Jak słusznie podkreśliła vissenna, jeszcze kwestia czy w sezonie czy nie. Mi te 12-15 kg wychodzi ŚREDNIO, więc zimą pewnie pod 20 każdy zje.
vissenna   Turecki niewolnik
10 czerwca 2020 18:50
8kg siana dziennie też wydaje mi się mało, szczególnie poza sezonem pastwiskowym.
Swoją drogą może miałam szczęście, ale nigdy nie trzymałam konia w pensjonacie, gdzie ktokolwiek wyliczałby mi siano. Zawsze było dawane tyle, ile koń zjadał. Wystarczy tydzień obserwacji, by wiedzieć ile koń zje...  Raz tylko było dopłacanie do siana dla wałach 184cm, bo wiadomo, on zje więcej niż standard. Ale to było uczciwe i kosztowało 40zł na miesiąc...
Dziękuje za wszystkie opinie  :kwiatek:
Nie ukrywam, że gdyby nie ograniczenia jeszcze z powodu korono wirusa to już bym się pakowała i oglądała Quatro 😉
Na oku mam jeszcze Stajnie z Kopytem w Puszczykowie i Kiekrz.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale już powoli głupieje z braku mojego konia na miejscu  😜



Jeszcze niedaleko Stajni z Kopytem masz Kapade. 17ha pastwisk, od maja do października, a poza sezonem sporej wielkości padoki, gdzie cały dzień jest dostęp do siana (są nowe paśniki, zadaszone). Ja stałam w Kapadzie prawie 3 lata temu, pozniej wyniosłam się ze względu na brak siana na padokach i ponownie wróciłam w tym roku styczniu, gdy siano pojawiło się na stale. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, moj koń ładnie nabrał cialka, siano jest dobrej jakości i naprawdę w dużych ilościach. No i gigantyczne pastwiska to coś naprawdę wspaniałego. Jest hala, lonzownik, myjka zewnętrzna, duża siodlarnia, można wyjechać w teren, a szkółka niewielka - dosłownie kilka godzin w tygodniu. Aktualnie cena wynosi 1200 zł poza sezonem pastwiskowym i 1050 zł w sezonie pastwiskowym, kiedy stoją na trawie.
Lov   all my life is changin' every day.
24 czerwca 2020 19:50
rumbinka, z czego wynika różnica w cenie? Jak stoją na trawie, to siana nie dostają?
Jak stoją na trawie to jedzą tylko trawę, ale siano dostają normalnie do boksów. Poza sezonem stoją 6-16/17 na dworze i maja stały dostęp tylko do siana i za to jest dopłata, bo schodzi go dużo więcej
Lov   all my life is changin' every day.
27 czerwca 2020 10:31
rumbinka, moim zdaniem dziwna opłata. Siano powinno być do oporu, nieważne czy lato czy zima, i nie powinno się za ro dopłacać
Dopłata została wprowadzona, bo wcześniej siana na padokach nie było w ogóle. W sezonie dopłaty nie ma, gdyż cały dzień stoją na trawie, a później maja full w boksach. Nie są w stanie zjeść takich ilości, jak poza sezonem, gdy nie ma trawy. Trawa jest cały czas ładna, długa zielona. 17 ha jest podzielone na 4 kwatery i jak na jednej wyjedzą, to idą na kolejna. Dzięki temu trawa jest cały czas
Lov   all my life is changin' every day.
28 czerwca 2020 16:07
rumbinka, podczas suszy macie długą i zieloną trawę? 😉 No i mimo wszystko, moim zdaniem nie powinno być dopłaty do siana, niezależnie od tego, ile konie zjedzą.
Po ostatnich konkretnych opadach trawa jest naprawdę w dobrym stanie, nie mam się do czego przyczepić  😉
Nie ja ustalam wysokość opłat za stajnie, napisałam jak jest, bo ktoś szukał pensjonatu w tych okolicach, wiec na tym z mojej strony temat zakończę.
Lov a pensjonaty powinny być po kosztach i jeszcze frytki do tego  😵
Lov   all my life is changin' every day.
28 czerwca 2020 21:59
Equigrav, nikt nie mówi, że po kosztach, ale to nie lepiej wyrównać cenę np na 1100 cały rok?
Taka okresowa zmiana ceny jest bardziej przejrzysta i uczciwa, szczególnie w tak nieobliczalnej branży jak jeździectwo. Jednego roku sezon pastwiskowy będzie trwał od kwietnia do listopada, a drugiego od czerwca do września. Jak właściwie wszystko co z końmi związane- "to zależy" 🙂
Equigrav, nikt nie mówi, że po kosztach, ale to nie lepiej wyrównać cenę np na 1100 cały rok?


Każdy system jest dobry jeżeli właściciel konia się na to zgadza, a właściciel pensjonatu uczciwie karmi konie 😉
A ja bym chętnie dopłacała za taki układ mając gwarancję, że konie karmione będą uczciwe zgodnie z ustaleniami
Nowy manager stajni w Bogdanowie i nowe towarzystwo, bo z powodu zmiany managera "bananowe towarzystwo" się obraziło i wyniosło.
Więc można powiedzieć, że Bogdanowo jest od nowa.


Nowy manager stajni w Bogdanowie i nowe towarzystwo, bo z powodu zmiany managera "bananowe towarzystwo" się obraziło i wyniosło.
Więc można powiedzieć, że Bogdanowo jest od nowa.



Jaka cena za boks?
Szczerze nie wiem. Wiem, że chyba są pakiety w zależności tam od padokowania, derkowania itd.

No i w planach konsultacje i różne eventy. I nie ma rekreacji.

Na grupach końskich na FB lata ogłoszenie- napisz/zadzwoń to wszystko ci powiedzą.
Czy może przyjeżdża do Poznania jakiś fizjo zajmujący się ozonoterapią?
Ma ktoś jakieś namiary?  :kwiatek:
Milla- zapytaj tą panią:
https://www.facebook.com/malina.brzozowska
Wiem, że ma shockwave, derki magnetyczne i inne.
Ma też gabinet fizjoterapii małych zwierząt więc może i ma ozonoterapię.

Możesz też poszukać bo ostatnio na swoim insta Pani Katarzyna Milczarek reklamowała ozonoterapię dla koni jakiejś konkretnej firmy. Sprawdź sobie co to i kto to, bo to chyba właśnie taka ogólnopolska oferta.
Czy wiecie gdzie przenosi się Stajnia Cwał Zakrzewo, bo podobno zmieniają swoją lokalizacje?
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 10:03
Kto w Poznaniu rozwozi (jest pośrednikiem w sprzedaży) produktów hovelera?
Filfeed z tego co kojarzę z ich fanpage
Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakaś stajnia do dzierżawy? wielkopolska tylko.
Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakaś stajnia do dzierżawy? wielkopolska tylko.


Ktoś ostatnio pytał na grupach jeździeckich na facebooku i padło kilka propozycji więc warto tam poszperać, ja niestety nie pamiętam szczegółów 🙂
Doszły do mnie słuchy, że w Kicinlandzie zwolni się boks w pensjonacie  👀
To tam jest w końcu pensjonat?🙂
Chyba taki nieoficjalny bardziej.
Nojec   dom na skraju niczego
08 października 2020 13:11
Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakaś stajnia do dzierżawy? wielkopolska tylko.


Mateusz Wojciechowski ogłaszał, że ma takową,
kotbury czy do Bogdanowa da się dojechać z Poznania komunikacją jakoś? Nie jestem z Poznania a że nie wiem jak mi się w życiu potoczy to trochę podglądam ten wątek żeby mieć jakieś rozeznanie gdyby przyszło się wyprowadzić właśnie w te strony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się