strzemiona

moon A jeszcze pytanie ten system bezpieczeństwa działa? Faktycznie uwalnia noge?
Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2020 07:57
anil22, nigdy w życiu mi noga nie została w strzemieniu podczas upadku, nawet w najzwyklejszych strzemionach, więc e... nie wiem.
Jak ręcznie otwierałam na próbę tę część ruchomą, no to faktycznie, może to dawać poczucie komfortu, że pod wpływem ciężaru, stopa się uwolni przy jakiejś awaryjnej sytuacji. (jest tam co na kształt sprężyny)
moon bo zastanawiam się ogólnie nad zmianą strzemion i dodatkowo gdyby były bezpieczne(chodzi mi głównie na wyjazdy w teren) to byłoby super. Cena też nie jest z kosmosu za nie więc chyba warto? Bo w sumie najbardziej spodobał mi się ich design. 😁
xxagaxx idąc tym tropem jade po testowe flexony. Faktycznie lepiej wyprobować, a wiem, że bedzie mnie meczyło jak tego nie zrobie.
Dam znać jak u mnie wypadły.  🙂
Mam takie trochę głupie pytanie... jak się mierzy rozmiar strzemienia? Oczywistym dla mnie było, że jest to rozmiar wewnętrzny, czyli pomiędzy pionowymi elementami, przy samej podstawie. Czyli rozmiar buta, który by się zmieścił na styk.

Czy moglibyście stwierdzić, ile mają strzemiona na załączonym obrazie? Moim zdaniem to jakieś 11 cm, może nawet 10,5 a sprzedawca z Allegro czarus72 twierdzi, ze 12,5: https://allegro.pl/oferta/strzemiona-jezdzieckie-12-5cm-wyprzedaz-8368055813
Czasami jak jeżdżę to bolą mnie kostki..., jaki strzemiona polecacie? Ważne, żeby nie były mega, mega drogie, tak do 600 zł.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 czerwca 2020 18:00
xxagaxx idąc tym tropem jade po testowe flexony. Faktycznie lepiej wyprobować, a wiem, że bedzie mnie meczyło jak tego nie zrobie.
Dam znać jak u mnie wypadły.  🙂


jest gdzieś mozliwość wypożyczenia flexonów na testy?  👀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 czerwca 2020 21:41
Malinowaa - np tutaj https://konik.com.pl/wypozyczeniestrzemionflexon


ślicznie dziękuję  :kwiatek:
Potrzebuje szybkiej opinii o Jinach Evol
Ale się zakochałam w Arenach.  Są piękne i wygodne i do tego bezpieczne  😍 wyrwałam parę w Yard Equites na małej promocji i jestem mega zadowolona.




xxagaxx też mam zamiar je kupić.  Daj znać jak się sprawują
Ja nie wiem co myslec o tych arenach. Jezdze w nich 2 dni na roznych koniach ( w ujezdzeniowym siodle ) i moje odczucia sa mieszane. Sa mega lekkie wiec slabo je czuje w czasie jazdy, a ja ogolnie lubie miec solidne, stabilne oparcie w strzemieniu. Kupilam je ze wzgledow bezpieczenstwa glownie, ale chyba troche zaluje.
KaNie o nie. To popsułaś moją wizję. Ja mam teraz dopiero i chciałam coś ciezszego.
KaNie, one wcale nie są lekkie xD ważą tyle samo co flex ony I o 200gr więcej niż Prestige Silki. Ja właśnie zmieniłam na zasadzie że przeżyje te 200gr xD Ale w porównaniu właśnie do silkow to są ciężkie.

Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2020 19:26
No w porównaniu do takich Sprengerów, to Areny są lżejsze mocno :P
xxagaxx, ważyłaś je? :P Więc dobrze czułam, że Silki mimo wszystko lżejsze są nieznacznie hehe
No ja mam wlasnie Sprengery te z gumowymi wstawkami w kazdym siodle prawie, wiec moze dlatego wydaja mi sie lekkie. Ale tak serio, to chyba ich nie lubie. Bardziej mi utrudniaja niz ulatwiaja.
Moon, wazyłam, mogę wstawić zdjęcia. Flex ony ważą 385g, areny 370g a Silki 200g.
Do mnie przyszły Evole niestety nie moja bajka 😵 muszę sprzedać  🙄
Ja muszę mieć cięższe , więc chyba zamówie te Acavallo.
anil22, A evole ile ważą ?
xxagaxx 200gram
agull   Dążąc do celu
29 czerwca 2020 10:33
Czy ktoś miał do czynienia ze strzemionami Start FastOpen  👀 https://horse-trade.pl/pl/p/Strzemiona-START-FastOpen/5395?gclid=EAIaIQobChMIgOLuttum6gIVjIGyCh3qMgaAEAQYAiABEgIRWPD_BwE
Nigdzie nie mogę też znaleźć info o ich wadze  🙁
Muszę kupić na już strzemiona bezpieczne i zastanawiam się czy warto kupić te.
Jak ja zobaczyłam design strzemion Samshield to kopara mi opadła. Ale pewnie szkoda by mi było ich uzywać takie są piękne.  😁
Dzień Dobry. Poszukuję strzemion ,które bedą chronić moje kontuzjowane kolano . Zastanawiam się pomiędzy Winderen lub Safe Riding s2. O pierwszych mam sporo pozytywnych opinii ale o drugich nic nie znalazłem. Dziękuje za pomoc.
@pemi zobacz Winderen Knee Protect Solution, w opisie produktu napisali, że zaprojektowano tak, aby znacząco zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy. Słyszałam od osób ich używających, że faktycznie odciążają stawy. Sama takowych nie posiadam, jeżdżę w Flex-On'ach i te mogę polecić.

zdjęcie zapożyczone ze strony Winderena  😉
co do Winderenów to ostrzegam, że przy dłuższym stosowaniu można się od nich uzależnić. Ostatnio jeździłam w siodle koleżanki z innymi strzemionami i ból kostki miałam taki, że myślałam, że padnę 😉 następnym razem przepnę strzemiona na Windereny.
Moon   #kulistyzajebisty
28 lipca 2020 13:01
A ja w weekend pożyczyłam od koleżanki Flexy, raczej z ciekawości, bom nieustannie zakochana w Arenach.
O hora madko i curko... No miłości między nami nie było! :P Mój lewy Achilles błagał o litość, ta skośnie ułożona stopka mi jakoś całą nogę wyginała, wskutek czego cala noga mi "odskakiwała" i musiałam naprawdę się wysilić żeby ją trzymać w miejscu. W dodatku miałam uczucie, pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale że depczę na strzemię, a ono... ustępuje. Tak jak w starych Sprengerach  🤔

Tak więc, bardzo, bardzo niet :P Jeszcze przy okazji potestuję Windereny, chociaż nie wiem czy moje oczy to zniosą  😁
Moon, ja to właśnie ciekawa jestem czy w Winderenach nie będzie takiego efektu, o którym piszesz. Pamiętam to koszmarne uczucie ze Sprengerów i...nigdy więcej.
Moon   #kulistyzajebisty
28 lipca 2020 18:38
epk, windereny chyba nie są w żaden sposób ruchome...? Chociaż, kurde, flexy też niby nie były i klops! :p
majeczka   Galopem przez życie!
28 lipca 2020 20:05
Windereny nie są ruchome, mają absorbery które nie są odczuwalne jako coś ruszającego się pod stopą. Windereny i tylko Windereny, nigdy więcej innych strzemion, dzięki nim jeżdże bez bólu po mega ciężkim wypadku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się