Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2020 12:34
kolebka, jak nie oddasz, to zawsze zostaje jako żel do golenia, mycia podłogi, prania ubrań, mycia pędzli, zamiast żelu pod prysznic czy polerowania biżuterii 😀 p
Strzyga hahaha do mycia podłogi HIT  😂  ale do golenia klasa, fakt!
Skręcam się i ja. Mam wrażenie, że główną różnicę zrobiło nie trzymanie włosów w turbanie po myciu. Bo walk ze skrętem nigdy nie prowadziłam, ale jakoś teraz kręcą się bardziej. No, z tyłu trochę kudlenia, pod spodem prościej, ale w czasach zooma ujdzie 😉
Teodora, ale piękne loczki!!!
Teodora, piękny skręt <3 I to bez wspomagania, powiadasz?
Dzięks. Dzisiaj było trochę żelu na mokrych włosach, suszenie napowietrzne – znajdę jakieś zdjęcie bezżelowe. Też się zwijają, chyba bardziej chaotycznie.

Np.:
kolebka, miałam ten sam efekt po odżywkach Anwen. Szorstkie jak papier ścierny (po każdej, nawet nawilżającej). Próbowałam coś z tego uklecić mieszając je z innymi, ale też słabo. Zawsze jakiś kołtunik się zrobił i po kilku użyciach niestety zaobserwowałam zwiększone wypadanie. No ewidentnie moje włosy ich nie lubią.

Teodora, wow loki!
Gillian   four letter word
22 czerwca 2020 22:57
Kto wygrał konkurs na debila roku? No kto? No ja!
Tak się zagubiłam w akcji, że zalałam henne glutkiem zamiast wodą i dodatki dałam od razu, przesadzając trochę z kwaskiem.  😵
Henna odstała 2h, nakładała się koncertowo w 5min bo sam żel. Potrzymałam dwie godzinki i... Masakra. Włosy utopione 🙁
Płukałam godzinę, dopłukać nie mogłam. Włosy w dotyku jaknwata cukrowa tylko sztywna, okropieństwo. O rozczesaniu nie było mowy. Po 48h okazało się, że zamiast rudości mam na łbie pijanego kurczaka.  😲 włosy dalej nie doszły do siebie, choć widać że miały hennę bo błyszczą i są odbite od nasady, ale w dotyku to jest jedna wielka porażka i jak tylko dostaną wody to zmieniają się w kłębek filcu. Póki co nie pomogło ratowanie umyciem porządnie rypaczem i emolientami, wyglądają po tym ok ale dalej to nie moje włosy  😫 najgorsze jest jednak to, że przyszlami dzisiaj Red Kamala a nie ma mowy abym kładła teraz cokolwiek na włosy dopóki nie dojdę z nimi do ładu  😤
busch   Mad god's blessing.
23 czerwca 2020 08:36
Kto wygrał konkurs na debila roku? No kto? No ja!
Tak się zagubiłam w akcji, że zalałam henne glutkiem zamiast wodą i dodatki dałam od razu, przesadzając trochę z kwaskiem.  😵
Henna odstała 2h, nakładała się koncertowo w 5min bo sam żel. Potrzymałam dwie godzinki i... Masakra. Włosy utopione 🙁
Płukałam godzinę, dopłukać nie mogłam. Włosy w dotyku jaknwata cukrowa tylko sztywna, okropieństwo. O rozczesaniu nie było mowy. Po 48h okazało się, że zamiast rudości mam na łbie pijanego kurczaka.  😲 włosy dalej nie doszły do siebie, choć widać że miały hennę bo błyszczą i są odbite od nasady, ale w dotyku to jest jedna wielka porażka i jak tylko dostaną wody to zmieniają się w kłębek filcu. Póki co nie pomogło ratowanie umyciem porządnie rypaczem i emolientami, wyglądają po tym ok ale dalej to nie moje włosy  😫 najgorsze jest jednak to, że przyszlami dzisiaj Red Kamala a nie ma mowy abym kładła teraz cokolwiek na włosy dopóki nie dojdę z nimi do ładu  😤


O masakra  😲 myślisz że to od gluta czy od za dużo zakwaszacza?
Ja zawsze zalewam hennę glutem zamiast woda i nie miałam nigdy takich atrakcji. Glut tez nie ma wpływu na kolor wiec obstawialabym jednak kwasek
a to nie kwestia, że od razu nałożone? Zawsze mi się wydawało, że henna musi odstać 12h
dobby, zależy jaka. Np Saharze wystarczy spokojnie krótki czas, 2-3h. Niektórzy w ogóle od razu nakładają. Inne musza trochę postać
Gillian   four letter word
23 czerwca 2020 12:38
Kładłam Saharę odstawioną 2h. Z tego co czytam na miksologii to prawdopodobnie glut zawinił bo włosy są przenawilżone ale równie dobrze mógł to zrobić kwasek lub to, że grzała się te 2h w piekarniku w 30 stopniach. Nie wiem. Coś się skasztaniło. No nic, naprawią się.
Szukam stylizatora do włosów kręconych. Dotychczas najlepiej spisywał się żel mrożący Joanny, niestety został wycofany  😲
Chętnie żel mocno utrwalający, który można nakładać na ociekające wodą włosy. Mniej przekonują mnie kremy czy pianki, z racji tego że widać je na włosach.
Gillian   four letter word
29 czerwca 2020 14:00
Sobotnie hennowanie - wkurza mnie, że tyle się z tym trzeba certolić ale efekty jak zwykle cieszą. Kondycja włosów mega. Kolor marzenie 🙂 tym razem nie kombinowałam, destylka, zalanie, odstanie, pół łyżeczki papryki, łyżka kozieradki i okruszynka kwasku. 2h odstane, 3h na głowie. Żadnych glutków, rumianków, miodu, nic.
Powiedzcie mi laski, jak wy używacie szamponów w kostkach? Bo wszystko super, dopóki mi się nie połamało. Tarcie o włosy odpada, bo się wczepia i łamie jeszcze bardziej, mydlenie rąk działa mocno średnio, bo sto razy lepszy rezultat mam mydląc bezpośrednio łeb. I nie wiem co mam z tym zrobić, bo lepiej z tymi kawałkami nie będzie :P
A taka bio eko chciałam być.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 czerwca 2020 14:12
budyń, zetrzyj sobie na tarce na drobne wiórki 🙂
O dzięki, na to nie wpadłam.
espana, na fejsie jest grupa Curly Hair Project, w plikach grupy i w wyszukiwarce znajdziesz chyba kazdy kosmetyk jaki istnieje dla kreconowlosych  :kwiatek:

(Ja uzywam obecnie zelu Cantu, ale ja mam wlosy falowane, do tego mam dopiero dwumiesieczna dlugosc 😉)
Szukam stylizatora do włosów kręconych. Dotychczas najlepiej spisywał się żel mrożący Joanny, niestety został wycofany  😲
Chętnie żel mocno utrwalający, który można nakładać na ociekające wodą włosy. Mniej przekonują mnie kremy czy pianki, z racji tego że widać je na włosach.


Syoss Power Hold Man (pomarańczowy)? Na ociekające fajny efekt daje.
Fokusowa Właśnie zamówiłam  :kwiatek:
espana, ja też polecam Syossa 😉 Miałam jeszcze chwalony złoty Taft, ale jednak efekt nie ten 😉
Super, dzięki dziewczyny. Może ukoi mój ból po stracie Joanny  😂
Szukając znalazłam i kupiłam jeszcze [url=[[a]]https://www.google.pl/search?sxsrf=ALeKk01S1ZOz2n5kIc30wUUT5_ufTK6Ggw%3A1593460061874&source=hp&ei=XUX6XsOlM6T5qwHQ_KXQBw&q=Alfaparf[[a]]+Style+Stories+Frozen+Gel+150ml+Żel&oq=Alfaparf+Style+Stories+Frozen+Gel+150ml+Żel&gs_lcp=ChFtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1ocBADMgUIIRCgAToHCCMQ6gIQJzoHCC4Q6gIQJzoJCCMQ6gIQJxATUK0lWK0lYMcxaAFwAHgAgAHiAYgB4gGSAQMyLTGYAQCgAQKgAQGwAQ8&sclient=mobile-gws-wiz-hp#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i]taki żel[/url]. Czy ktoś może używał?
busch   Mad god's blessing.
29 czerwca 2020 22:31
espana, ja używam złotego Taftu właśnie na stylizację ociekających wodą włosów kręconych. "Usztywnia" mi cieniutkie loczko-piórka, przy nałożeniu dużej ilości robią się szywne i mocno utrwalone, ja nakładam dosyć mało dla nadania trochę większej jakby "wagi" włosów, a także podbicia ich od nasady. Teraz żyć bez niego nie mogę, bez żelu moje włosy zdają się nic nie ważyć i mnie to bardzo irytuje 🤣. Syossa nie próbowałam, muszę też kiedyś dać szansę skoro mówicie że lepszy od Taftu.

Używałam kilku rodzajów ECO STYLE i jak dla mnie totalny bezszał, od tego czasu trzymam się drogeryjnego zwykłego żelu i nie wydziwiam. To tak apropos tego podlinkowanego Alfaparf. Oczywiście może się mylę i jest wart wyższej ceny, wtedy dawaj koniecznie znać 😀
Jak przyjdzie to napiszę. Dla mnie najlepszy był z Joanny - i najtańszy, można go było upolować poniżej 7 złotych. Można było bezkarnie przesadzić z ilością, włosy dużo wybaczały. Czas przejść żałobę  😁 i znaleźć godnego następcę. Dam znać!
Jeszcze à propos żeli - to kupiłam w Biedronce żel aloesowy 99% - kopia koreańskiego Holika Holika, do pielęgnacji całego ciała, w tym włosów. Wystylizowałam dziś nim włosy i jest nieźle. 200 ml za całe 14,99 zł - o taki
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2020 13:56
espana, z żeli aloesowych, polecam ten ze skin 79, na promocji można dorwać 300g za 17 zł e
espana tylko uważaj z tym przy obecnej pogodzie. Humektanty przy temperaturze punktu rosy powyżej 20 stopni potrafią konkretnie spuszyć.
Strzyga dzięki, tego nie znam.
Fokusowa rzeczywiście są puszyste, ale nie wyglądają źle jak na kompletny brak utrwalenia. Jutro będę już miała żele w paczkomacie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2020 19:40
espana, tutaj masz inne promo, co jakiś czas jest duża przecena.
https://skin79-sklep.pl/skin79-lagodzacy-zel-aloesowy-aloe-aqua-soothing-gel--99-tuba-100g.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się