COPD

Lov   all my life is changin' every day.
27 czerwca 2020 10:32
Sankaritarina, badanie na alergię robi się z krwi 😉
Lov, Tzn? Co tam konkretnie może wyjść w tej krwi? Nie wiem, nigdy się nie spotkałam, więc pytam 🙂
Gillian   four letter word
27 czerwca 2020 11:25
No wychodzi uczulenie, tak samo jak u ludzi  🤣
swoiste przeciwciała IgE  🤣
Wiecie, naprawdę nie wiem co w tym takiego śmiesznego. Oki, dzięki za odpowiedzi. 🙂
Sankaritarina,
No właśnie. Poczekam jeszcze poobserwuje.
Sankaritarina tak ponowną - miał robione 8 lat temu kiedy go dostałam i zostało stwierdzone wczesne stadium rano plus miał badanie przesiewowe krwi i wyszło tam że alergia na owady a teraz mimo leczenia nie ma poprawy i jedno głośnie 3 wetów stwierdziło że dobrze jest ja powtórzyć skoro koń nadal kaszle i ma duszność,mówią że mógł nabyć alergii na coś nowego lub może mieć jakąś bakterie którą leczy się jakimiś specjalnymi antybiotykami.... man nadzieje ze to ponowne badanie pomoże nam się jakoś ogarnąć...
Lov   all my life is changin' every day.
28 czerwca 2020 11:33
MonioRek,odczulasz? Szczerze, to u mojego to odczulanie tak średnio działa. Nie wiem, czy bez byłoby gorzej, ale chyba skończę tą butelkę co mam, na jakieś 4 zastrzyki mi zostało, i odstawię. Efektu 'wow' na pewno nie ma 😉
Lov

Ja właśnie jestem po odczulaniu pierwszą serią. Efektu wow na razie nie ma, ale rozmawiałam z osobami które odczulały i mówiły że efekt był widoczny tam po dwóch - trzech seriach. Więc będę kontynuować odczulanie. U ludzi też trzeba kilku lat żeby odczulić efektywnie...
Lov   all my life is changin' every day.
28 czerwca 2020 16:06
ewelin_n, ale mówisz o serii jako jednej buteleczce? Mi jedna butelka 10 ml wystarcza na 10 miesięcy, w zeszłym roku było zdecydowanie lepiej o tej porze.
Miałam szczepionkę na  6 miesięcy. Teraz muszę zamówić znowu, ale nie wiem czy muszę teraz robić jakąś przerwę, czy podawać bez przerwy. Moja też w tym roku słabo, mamy pogorszenie. Na razie lecimy na suplach i ziołach. Zacznę inhalować solą fizjologiczną. W zeszłym roku było stabilnie, nie dawałam jej jeszcze sterydów. W tym roku wszystko rośnie jak szalone i dużo bardziej pyli. W zeszłym susza wypaliła większość w maju.
Lusii witaj, z tego co wiem od dr Biazik pulmicort, aby być skuteczny musi być podawany w potężnych dawkach (ok 8-10 ampułek na raz w żależności od masy konia) w przeciwnym razie nie ma działania terapeutycznego. Dostałam nawet namiary na badanie w tym temacie, ale to było lata temu, wiec nie przytoczę. powszechnie stosowany jest flixotide, bo ma mniejsze dawkowanie i jest stosunkowo skuteczny. Powiadom weta o pogorszeniu stanu, może trzeba konia zostawić na dilaterolu jeszcze przez jakiś czas.

Tutaj link do badań sprzed dwóch lat https://beva.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/evj.13018 , najlepiej sprawdzały im sięduże dawki 900-1800 ug czyli faktycznie wychodzi to nawet po 7 ampułek
Lov nie odczulałam bo nie było sensu wtedy, wyszły tylko owady żadnych pyłków itp, zobaczę co wyjdzie teraz....
Gillian   four letter word
29 czerwca 2020 10:30
U nas masakra. Wystarczyła zmiana siana na trochę gorsze i poszłoooo... A taki był spokój, nawet na suchym sianie w balocie. Koń zamieszkał na padoku z wiatą, czuł się wyśmienicie 🙁 mocze mu siano do siatek, zabrałam balot. Jako, że muszę mu naładować na całą dobę to dostaje 2 lub 3 siatki i problem jest taki, że w gorący dzień siano w siatce czełznie, robi się gorące i śmierdzące i oczywiście koń nie chce go jeść. Za mocno moczę, za ciasno upycham?  🤔 😤
Gillian, postawiłabym na zbyt mocne upchnięcie na początek.
Gillian, niestety nie da się latem moczyć na zapas, mokre siano w siatce zaparza się od wysokiej temperatury błyskawicznie i nawet mniej zbite zepsuje się jeśli koń nie zje od razu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 czerwca 2020 17:09
Gillian, w upały nie ma to znaczenia, i tak się zepsuje. Wysłodki potrafią się w 8 godzin zepsuć.
Gillian   four letter word
29 czerwca 2020 21:44
No to co ja mam zrobić, muszę moczyć sianko 🙁
Gillian, a parowanie?
Gillian   four letter word
30 czerwca 2020 06:19
Jest  to jakiś pomysł ale jak koń będzie u mnie w domu dopiero. I tak musiałabym naparować na całą dobę więc pewnie zgnije?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2020 06:30
No to co ja mam zrobić, muszę moczyć sianko 🙁

Awaryjnie może jakiś erzac? Sieczka? Pakowana sianokiszonka? Tylko że kwoty....
Gillian   four letter word
30 czerwca 2020 08:31
Sieczke dostaje do żarcia, ale nie ma trawy na padoku i zostaje tylko siano :/
desire   Druhu nieoceniony...
30 czerwca 2020 15:39
Czy ktos sie orientuje ile mniej wiecej kosztuje dilaterol?  🙇
Lov   all my life is changin' every day.
30 czerwca 2020 16:28
desire, ja ostatnio chyba 180 zl płaciłam...
Jest  to jakiś pomysł ale jak koń będzie u mnie w domu dopiero. I tak musiałabym naparować na całą dobę więc pewnie zgnije?


Gilian mi nie gniło nawet jak dwie doby stało.
Musiałam robić na zapas i bez problemu miala na dwa dni. Siano bylo jedynie składowane pod daszkiem.
Gillian   four letter word
05 lipca 2020 08:43
To dobre wieści, będę testować!
Witam, czy robiliscie/robiłyście testy alergiczne? Jakie wyniki? Czy ktoś robił i robi kuracje odczuleniowa?
Dziekuje
Lov   all my life is changin' every day.
05 lipca 2020 15:14
suchowiej, ja odczulam od ponad roku. I teraz było trochę gorzej, niż zeszłej wiosny, mimo odczulania i suplementów. Teraz stoimy w stajni, gdzie koń jest jakieś 10h na dworze, ma angielskie okno w stajni i kończą robić balkony, no i sama stajnia bardzo dobrze wentylowana. Od kilku dni ani jednego kaszlnięcia 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lipca 2020 08:34
suchowiej Ja też jestem po testach i odczulam drugi rok. Co konkretnie chcesz wiedzieć?
Na co uczulone są Wasze koniki? Co wyszło z testów?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2020 13:23
Mojemu wyszło kilka rzeczy, pokarmowo lucerna (kukurydza i marchew na granicy), wziewnie: cynodon, żyto, życica i dwa gatunku roztoczy kurzu domowego (dąb na granicy). Lucernę, kukurydzę i marchew wykluczyłam z diety, na wziewne odczulam, 2 rok leci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się