Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

galopada_   małoPolskie ;)
26 czerwca 2020 22:03
halo, och... Testujemy od kilku dni. Kocham je 😍 (oprócz momentów parkowania w ciasnym garażu podziemnym). Serce krzyczy TAK, rozum walczy. Jak go nie widzimy to podchodzimy do tematu bardzo rozsądnie i rzeczowo. Gorzej jak już je widzimy i wsiadamy 😁
Miejsce w bagażniku jest, bo butla jest w miejscu zapasówki. Mam taką, która starcza na niecałe 400km. Gazu pali 17l.  Robiłam porównanie z przeciętnym dieslem, który pali 6-7l na trasie. Wychodzi dokładnie na to samo, bo dieslem jest o 5zł taniej, ale za to nadrobi w odcinkach po mieście.
galopada_, rozsądnie i rzeczowo to popatrz sobie jakie samochody można kupić w tej samej cenie.
Nawet biorąc poprawkę na koszta utrzymania (nie muszą być gigantyczne, wbrew pozorom) powinno wyjść, że się opłaca.
Życie, szczerze mówiąc, nie dostarcza zbyt wielu przyjemności na które nas stać 🙂
Rozsądnie i rzeczowo to sprawdzić, jakie części są w podwoziu, na jakiej płycie jest samochód. Bo karoseria to z anglików.

Rozgryzłam te czujniki. Trzeba się nimi nie przejmować, dopiero gdy zaczynają wyć. Sprawdź sobie w instrukcji jakie masz odległości.
U mnie odległość ciągłego sygnału to 25 cm, czyli akurat. Sygnał pikający przydaje się gdy np. cofasz a ktoś ci zajedzie od tyłu.
Wg mnie to idealny damski samochód.
A wiesz, że "to" może ciagać przyczepę? (tak na przyszłość) 🙂
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, albo nieumiejętnie to robię  🙁 Może gdzieś oprócz youtuba jest filmik, albo chociaż zdjęcia jak zdemontować oparcia tylnej kanapy w octavi kombi jedynce? Gdzieś wyczytałam, że to dziecinnie proste, ale post stary i zdjęć już nie widać. Chcę posprzątać dogłębnie a tu tylko wstawienie pod kran pomoże... Szkoda, że z przodu tak łatwo się nie da, bo jeszcze bardziej by się przydało.


Oprócz youtuba, bo tam nie znalazłam... Naprawdę nikt nic  👀
W moim samochodzie jest wszystko... oprócz porządku. Wczuwając się w moją pracę sam stał się oborą i mam dość.
galopada_   małoPolskie ;)
27 czerwca 2020 13:27
halo, czuje się otulona autem. Mile uczucie. 😉 O przyczepie bym w życiu nie pomyślała, ale można w nim montować foteliki (w razie W(padki) :hihi🙂

Właśnie zrobiłam kolejny raz trasę 200km, uwielbiam lekkość a jednocześnie moc z jaką to auto przyśpiesza 😍

Ech. Mamy jeszcze parę dni na rozmyślenia 😉
Jeździ ktoś fiatem freemont?
Jakie auto najlepiej wybrać na wakacje? Chcę coś z mężem wynająć, jesteśmy póki co sami, ale nie wiemy na co zwrócić uwagę.
Jesteśmy ze Śląska i znalazłam taką firmę - https://grupaetna.pl/onyxcar/
Macie jakieś sugestie lub inne firmy?
Ja tylko powiem, ze zdecydowałam sie na Opla astra h 😀
A mi się trafił ostatecznie Peugeot 206. 😀 Tak chciałam Focusa, a jakoś jak tata w końcu się pojawił, to wszystkie zniknęły. 🤣 A Pezik to była 10-minutowa akcja, trzy ulice dalej stał no i jest.
Ja tylko powiem, ze zdecydowałam sie na Opla astra h 😀

Pokaż  😀
flygirl, no to gratulacje, niech się dobrze jeździ 😀

DeJotka, proszę bardzo:



Fajna 🙂 Niech się dobrze jeździ  😉
Niestety nic lepszego nie znalazłam a już mnie męczyło szukanie i oglądanie 😀 Beżowy panel średnio mi się podoba ale jestem w stanie go przeżyć, jeśli nic się nie będzie działo w środku (no ale to czas pokaże - tfu tfu).
flygirl, peugeot 206 to był mój pierwszy samochód i mimo że miał wtedy chyba już 18 lat i ciągle się coś psuło to kochałam go bardzo 💘 wspaniale mi się nim jeździło. Mało pecha z zawieszeniem i jak najwięcej płaskich dróg życzę 😁
A to mój ma już zacne 20 i według słów poprzedniego właściciela, zawieszenie jest w jak najlepszym porządku. Ale w następną środę zostawiam go u mechanika na parę kosmetycznych spraw i mam nadzieję, że nie wyniknie z tego nic grubszego. 🤣
flygirl moja kumpela miała 206, taką małą niebieską żabę, nie do zajechania. Dla jednej osoby takie autko w sam raz 😉
vanille  superr że się udało znaleźć fajne autko  🏇

flygirl peugeot 206 jest naprawdę ok, mama jeździ (ale troche młodszym) i w sumie takie typowe sprawy tylko naprawia, związane z wiekiem czy zużyciem.
Super, podbudowałyście mnie. 😀 Póki co jeździ mi się dobrze, dogadujemy się. A trochę się cykałam po 9 latach jeżdżenia automatem. 😁
Czy montował ktoś z was hak w samochodzie w leasingu? Muszę uzyskać zgodę leasingodawcy?
rtk, Na 99% tak, musi być zgoda, często pisemna + być może opłata dla leasingodawcy. Zobacz w umowie - powinna być wzmianka o modyfikacjach. Te bezinwazyjne np. jakiś uchwyt na gpsa... często nie wymagają zgody, ale modyfikacja wpływająca na samochód (hak musisz wbić w dowód, a pamiętajmy, że nie jesteś właścicielem samochodu) już tak.
rtk, musisz, bo hak trzeba wbić do dowodu, a wpis w dowodzie może zrobić tylko właściciel.
Dekster  intensywnie myślałam nad freemontem/dodge journey. Ale posiedziałam parę miesięcy w grupie na FB i pogadałam z 4 osobami złapanymi pod sklepami na parkingach i się rozmyśliłam. Raz, że są już starsze, tzn nowego rocznika nie ma, po drugie większość trzeba ściągnąć z zagranicy, i jakoś dziwnie dużo awarii elektroniki miały. Odpuściłam chociaż z wyglądu i komfortu bardzo mi się podobały. Szkoda, że po kupnie Jeepa Fiat nie ma nowych Freemontów.
Ma/miał ktoś może z Was styczność z mercedesem a 150? Jak z eksploatacją i awaryjnością? (rocznikowo kilkunastoletnie tak 2004-2006) 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 lipca 2020 18:50
olga96, Ja miałam A160 z 2000r kilka lat temu. Ze względu na specyfikę mało który serwis chciał je robić, było mocno awaryjne, a ja jeszcze kupiłam felerny egzemplarz 🙁
Nie są może szczególnie awaryjne, ale nawet drobne naprawy są bardzo drogie ze względu na paskudny dostęp do czegokolwiek. W aucie padł napinacz, który nie dość, że kosztował 600zl po zniżkach to żeby go wymienić musieliśmy podnieść cały silnik, czyli wszystko po odkręcać i przygotować co trzeba, cały dzień roboty. Koszt takiej operacji z robocizną to pewnie około tysiąca złotych, albo więcej. W normalnym aucie to godzina roboty i kilka razy mniejszy koszt. Niemniej jednak poza tym autko bardzo fajne, wygodne, dość praktyczne jak na takiego mikrusa. Świetny samochód do pierwszej awarii.
Też miałam takiego mercedesika, A 160 w automacie, rocznik 2000 i potwierdzam to co osoby powyżej, wszystko fajnie tylko do pierwszej awari 😉 Naprawa uszczelki pod głowicą 4000 zł + wywózka 30km pod Wrocław bo poza autoryzowanym serwisem Mercedesa( najdroższym) nikt nie chciał wziąść go na warsztat. Naprawa skrzyni biegów 4000 zł, Wykaswoanie błędów i naprawa komputera 1200zł itd...
Niewątpliwym plusem było to, że bardzo szybko mersik sprzedał się na Ukrainę, w dobrej cenie po mimo tego, że był zepsuty 😉
galopada_   małoPolskie ;)
20 lipca 2020 14:48
galopada_, rozsądnie i rzeczowo to popatrz sobie jakie samochody można kupić w tej samej cenie.
Nawet biorąc poprawkę na koszta utrzymania (nie muszą być gigantyczne, wbrew pozorom) powinno wyjść, że się opłaca.


Ano właśnie. Szukałam w podobnej cenie audi a6, a7, volvo xc60... I bez szału. Decyzja jest coraz bardziej na tak 😍 a jak mi na chwilę przechodzi zachwyt, to otwieram sobie zdjęcia i strzała amora mnie trafia z podwójną siłą 😂

klik
galopada_, źle podlinkowałaś zdjęcie, ale znalazłam w albumie - wygląda na fajnie mruczącego Kota 🙂
Poszukuje porady 😀 Waham się, czy auto rejestrować tylko na siebie, czy jako współwłaściciela dopisywać niemęża. Nie wiem czy to nie będzie tylko jakieś utrudnienie w przyszłości  👀 Rozumiem, że w sytuacji kiedy na umowie kupna-sprzedazy jesteśmy oboje, to automatycznie auto musimy rejestrować na dwie osoby? Jestem zielona w temacie, to moje pierwsze auto i niby poczytałam co mogłam w googlach ale mam jakiś wewnętrzny niepokój  🥂


Śledzę też informacje o zmianie przepisów dotyczących braku konieczności wymiany tablic rejestracyjnych przy kupnie używanego auta ale chyba się nie doczekam  😵


Ja przy pierwszym aucie dopisywałam moją matkę jako współwłaścicielkę, żeby mieć zniżki na ubezpieczenie. Utrudnienia są jedynie takie, że mandaty i wezwania do zapłaty przychodzą na dwa adresy, do dwóch właścicieli  😁 I przy sprzedaży potrzebny jest podpis dwóch właścicieli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się