Stajnie na Śląsku

Cześć,
planuję przeprowadzkę do Katowic i zwracam się do Was z prośbą o polecenie stajni najlepiej do 40km od Katowic, ale rozważę każdą.
Szukam stajni do 400-500zł. Mój koń to już emeryt, więc nie potrzeba nam żadnej infrastruktury, może to być stajnia wolnowybiegowa, jedyne czego potrzebuje to wychodzenie na pastwiska.

Dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:


Odezwij się do Piotr_48 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
01 lipca 2020 13:18
:Nique, piotr_48 ma pensjonat za 700zl miesiecznie. 😉 więc tak jak wczesniej pisalam - tylko montana w tych rejonach, a i tak odrobinke ponad budzet.
A Sławków?
Sławków droższy na bank, ale w tej cenie co Watermelon szuka to chyba nic nie ma.
Cenowo na pewno więcej ale wolnowybiegówka - pisz do forumowej megruda, w Tychach ma stajnie 🙂
Hej! Pilnie poszukiwany pensjonat dla dwóch walachow, na trasie Gliwice/Tychy. Zależy mi na stałym dostępie do siana, całodziennym przebywaniu moich koni na dworze (padok,pastwisko), tym samym na przestrzeni; możliwości karmienia 3x dziennie. Jeśli chodzi o cenę wezmę wszystkie propozycje pod uwagę.  Zależy mi bardziej, jak wcześniej pisałam, na przestrzeni dla koni niż np na hali. Mile widziane osobne stada wałachy/klacze.
Pomożecie?  🙇  😉
[quote author=agiag link=topic=1780.msg2935717#msg2935717 date=1592911528]
w Bytomiu na ul. Leśnej 7a jest stajnia przydomowa Ponny Hoff , mało kto o niej wie, pensjonat od 1,5 roku jest dopiero i jestem tam z koniem od początku,
nie ma hali, ale jest oświetlony plac do jazdy, a nawet dwa, konie cały dzień na padoku z trawą i wodą, regularnie zmienia padoki jak wyjedzą trawę, a zimą siano w paśniku cały czas,  boksy angielskie, jest taka mini rekreacja, ale teraz bardziej pensjonat ma być, bardzo polecam, cena 800 zł, jest ogłoszenie na revolcie i na fb też można znaleźć. Karmienie 2 razy dziennie, boksy sprzątane codziennie. Tereny też są, choć trzeba przejść przez ulicę, więc koń musi być grzeczny i opanowany.
[quote author=camea link=topic=1780.msg2937307#msg2937307 date=1593943307]
Polecam stajnie w Bytomiu Ponny Hoff, wyżej napisałam opinie, ogłoszenie na revolcie i fb można znaleźć, mało kto o niej wie, bo pensjonat jest od 1,5 roku dopiero i były tylko 3 boksy, a teraz jest jeszcze  kilka wolnych, bo właściciel sprzedał kilka swoich koni z rekreacji i nastawia się bardziej na pensjonat. W sumie 11 boksów, więc tłoku nie będzie, fajna kameralna stajnia i święty spokój.
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę edytować posty... a nie tak raz za razem ;-)

DodoMod morderca dziewic i revoltowych lemurów
[/center]
Przejrzałam cały watek i mam jedno pytanie odnośnie jednej ze stajni, która został wspomniana w tym wątku- "stajnia w Mysłowicach- Ławkach, u Pana Biolika". Ktoś kojarzy tą stajnię? W internecie nie ma niestety nic na jej temat. Szukam pensjonatu i te okolice też by mnie interesowały.
Nick ja znam 🙂
PATRYCJA10822 możesz mi napisać gdzie to jest dokładnie? Mają stronę internetową?
Nick jest to stajnia prywatna, gdzie  prowadzono hodowle koni jak dobrze wiem jest to ul.Kasprowicza w Mysłowicach
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:, a czy w takim razie jeśli podniosłabym budżet to jestem w stanie znaleźć coś fajnego bliżej Katowic?
w Tychach u mnie od 1 sierpnia bede miec wolne miejsce. Stajnia wolnowybiegowa.
W Suszcu na trasie Pszczyna Żory kończy się budowa dwuch nowych ang boksów, dużo łąk. Może tam miła atmośfera
Patrycja10822dziękuję, przejadę się i zobaczę
Wstępnie rozglądam się za boksem dla konia. Interesuje mnie dobra opieka, karmienie i pastwiska oraz piaskowy plac do jazdy, jakby była hala to super. Do tysiaca złotych. Okolice Cieszyna +/- 25 km, Ochaby raczej odpadają bo jest problem z wypuszczaniem koni podobno.
Hej! Pilnie poszukiwany pensjonat dla dwóch walachow, na trasie Gliwice/Tychy. Zależy mi na stałym dostępie do siana, całodziennym przebywaniu moich koni na dworze (padok,pastwisko), tym samym na przestrzeni; możliwości karmienia 3x dziennie. Jeśli chodzi o cenę wezmę wszystkie propozycje pod uwagę.  Zależy mi bardziej, jak wcześniej pisałam, na przestrzeni dla koni niż np na hali. Mile widziane osobne stada wałachy/klacze.
Pomożecie?  🙇  😉


Stajnia w Jaworznie- wiec kawałek
Góra Piachu u Pana Michała - stałam, polecam 🙂
Hej. Szukam stajni do 40 km w każdą stronę od Zawiercia. Najlepiej przydomowej. Zależy mi na całodziennym padokowaniu, skarmianiu przywiezioną przeze mnie paszą i czystym boksiku. Koń zupełnie bezproblemowy. Chętnie w cenie do 700 zł. Możecie coś polecić??
Czy mogłabym prosić o opinie na temat stajni Elizar w Rybniku? (Może być na priv). Interesuje mnie ona od strony pensjonariusza.
Dziękuje  :kwiatek:
Czy w odległości ok. 30 min jazdy od Katowic-Brynowa znajdę jakieś sensowne treningi ujeżdżeniowe, które nie wymagają posiadania swojego konia (poza z Arabką)?

[s]Edit: względnie jakaś współdzierżawa w miejscu się będzie z kim mądrze pojeździć.[/s]
Z tego co widziałam to Pani Patrycja Pieńkos ogłasza sie z treningami skokowymi i właśnie ujeżdżeniowe 🙂 w KKJ.
Hej. Szukam stajni do 40 km w każdą stronę od Zawiercia. Najlepiej przydomowej. Zależy mi na całodziennym padokowaniu, skarmianiu przywiezioną przeze mnie paszą i czystym boksiku. Koń zupełnie bezproblemowy. Chętnie w cenie do 700 zł. Możecie coś polecić??

Zobacz na FB Stajnia u Zbyszka w Ryczówku, ewentualnie FB Stajenka Biały Kamień, mogę podać na priv namiary do znajomych z Biskupic Pilickich ( okolice owczarni) też prowadzą przydomówkę ale nie mają strony w internetach.
A czy ktoś z Was ma jakieś info na temat stadnin gdzie można sie zapisac na treningi i wyjeżdżać na zawody? Kiedys wiem, że w Amigo tak było, a teraz mam informacje na temat ASK świerklaniec ale nie robią póki co naboru. (bez swojego konia)

A czy ktoś z Was ma jakieś info na temat stadnin gdzie można sie zapisac na treningi i wyjeżdżać na zawody? Kiedys wiem, że w Amigo tak było, a teraz mam informacje na temat ASK świerklaniec ale nie robią póki co naboru. (bez swojego konia)



https://www.facebook.com/SKSRW/
Poszukiwana stajnia:
- pastwiska (konie jak najdłużej na dworze)
- hala (lub w planach)
- dobra opieka, siano na zimowym padoku, siano w boksie tyle ile się należy dobrej jakości
Brak rekreacji będzie dużym plusem ale nie jest koniecznością.
W promieniu 20 / 25 km od Tarnowskich Gór. Istnieje taka?
Ava, a Lando?
Szukam osób które jeździły rekreacyjnie (lub nie, ale kojarzą konie rekreacyjne) w stajni PROFIT ORZESZE w latach 2017-2018
Plss  :kwiatek: próbowałam się dowiedzieć czegoś u źródła, ale zostałam z deka olana. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o klaczy która w Orzeszu była opisana jako Milady. Wysoka,starsza, skarogniada wiem tylko że chodziła w rekreacji i została sprzedana jako kon rodzinny 
Cześć, szukam w Bielsku Białej, Oświęcimiu, Wadowicach itp. instruktora lub nieformalnie osoby dającej lekcje na swoim koniu do nauki na lonży i pierwszych kroków luzem na ujeżdżalni dla osoby dorosłej, wysportowanego mężczyzny 80/90 kg. Szukam nauczyciela z dużym doświadczeniem, drobiazgowego, umiejącego przekazać "o co w tym wszystkim chodzi", nauczyć równowagi w siodle i porozumienia z koniem. Niech wytłumaczy coś o środku ciężkości, ułożeniu miednicy, coś jak lonża dosiadowa. Nie chcemy klepania pupą bez sensu i "pięta w dół". Koń minimum 160 cm, raczej wyższy, nie posadzę 90 kg na drobnego konia. Odległość może być większa, cena powiedzmy, że nie gra roli za dobrego nauczyciela i odpowiedniego konia.
[quote author=kare_szczescie link=topic=1780.msg2944489#msg2944489 date=1599654668]
Ava, a Lando?
[/quote]

Niestety mają problem z wychodzeniem na padoki. Wiem od pensjonariuszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się