Zero waste - jak żyć bez śmieci

Basznia, ja też mogę?
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 lipca 2020 05:35
Możesz. Dawaj szczegóły.
Basznia a mogłabym prosić o taki cały lniany obrus, szukam takiego od dawna
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 lipca 2020 09:01
BASZNIA ja bym bardzo chciała woreczki na warzywa  😍 Rozmiar obojęty, taki warzywowy i chyba lepiej cienkie  👀 Nie znam się na tym ale w większości widzę takie woreczki z firanek, więc są cieniutkie  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 lipca 2020 14:56
jolka, ale nie mam samego płótna, tylko wzorzyste. Najczęściej kwiatowe klasyki. Wchodzi w grę?
I o to chodzi, takie kwiaty na wiochę - oczywiście
Poszło priv
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 lipca 2020 09:24
Dziewczyny, oczywiście jak mam cel i jestem szczęśliwa, że mogę robić, to pętla na pętli 🙁.
Ale walczę, tylko cierpliwości 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 lipca 2020 11:28
No więc tak:
doniesienia, że ogarniam maszynę, były mocno przesadzone.
Ale te pierwsze worki uszyłam. Jakby kto pytał zawsze można mówić, że to ośmioletnia siostrzenica na warsztatach......
Dodam jeszcze sznurki.
http://re-volta.pl/galeria/album/7867
smarcik, wybieraj ile chcesz. Zużyłam jeden materiał, ale jak będzie mało to doszyję ile będzie trzeba.
kolebka, jak wyżej 🙂.
Dajcie znać, dziewczyny, jak Wam wysłać.
Co do wagi.....wyszło, że mają z 30-50 g. Czyli za każde 5 zł ceny za kg będzie trzeba dopłacić ze 20 groszy....dużo. Ja bezczelnie wkładam na taśmę bez worków, pakuję za kasą. Myślę, że się da, jak się nie jest dramatycznie w biegu.

SzalonaBibi, Twoje zamówienie zaczęłam, mam nadzieję, że podołam  😉.
jolka, ogarnięta 🙂. Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam.

Sznurki są 🙂




BASZNIA, swietne, i swietny pomysl! ja mam duzo firanek, zupelnie niepotrzebnych i zainspirowalas mnie, tylko maszyne musze odpalic 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 lipca 2020 08:17
iwona, noooo. Z firanek to jeszcze do skarpetek na pranie, nieocenione.
BASZNIA  super super te woreczki  😅  moje umiejetności szwalnicze(?szwalne?) kończą się na przyszyciu guzika, więc dla mnie klasa.
Galeria świruje mi na maxa, nie mogę tych zdjęć zobaczyć. Ile woreczków jest dostępnych  :kwiatek: ?
Chciałam Baszni podziękować za przepiękne obrusy i nie zdajecie sobie sprawy jak mocno się cieszę z tego , że nie poszły ...na woreczki  😉 . Na dodatek wzruszyłam się . Dzięki nim cofnęłam się w przeszłość - u Babci były i takie same jak dostałam i podobne .
Jeden już leży na stole i cieszy oko .
A jak pięknie wyprane , wyprasowane , złożone i wysłane .....
Ma radość jest Wielka  - Basznia Dziękuję
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 lipca 2020 19:33
jolka, nie ma za co, bardzo się cieszę, że sprawiły radość. One są nawet wykrochmalone i wymaglowane, więc w ogóle powiew retro po całości 😉.

kolebka, daj jakiś namiar mesendżer albo tel, wyślę Ci zdjęcia.
Ogólnie teraz jest 6, 3 większe i 3 mniejsze.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 lipca 2020 19:43
BASZNIA ja bym bardzo chętnie przygarnęła 1 większy i 1 mniejszy, tylko podaj proszę na priv numer konta do przelewu  :kwiatek:
W ogóle to z lnu to wspaniałe są ściereczki kuchenne, mama mi kiedyś uszyła, super wchłaniają i dobrze się piorą, polecam. Chętnie przygarnę jakiś obrus lniany w całości, mam maszynę to maszynę, w zamian mogę maseczki uszyć
Potwierdzam. Mam ściereczki kuchenne, które są pewnie w moim wieku. Śnieżnobiałe, wykrochmalone, wyglądają jak nowe. Żadna plama się ich nie ima.
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 lipca 2020 15:34
Milala, jaki chcesz obrus?
smarcik, wyślij mi adres i jak chcesz wysyłkę. Rozliczymy się jak wyślę.
BASZNIA dowolny, co Ci zbywa
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 lipca 2020 07:28
Milala, daj proszę adres na priv ☺️
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 lipca 2020 13:48
SzalonaBibi, odezwij się proszę w sprawie wysylki i jednego drobiazgu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 lipca 2020 11:28
Dziewczyny, jeśli dojdą przesyłki i będziecie zadowolone, to zwrot kosztów tu https://www.siepomaga.pl/franekwojownik.
Planuję w najbliższym czasie totalne porządki w garderobie, mam tonę niepotrzebnych ubrań, które dostaję non stop. Do sklepów nie uczęszczam. Wielu tych ubrań nawet nie założyłam, bo albo za duże, albo nie mój krój, albo nie mój kolor. Mam też sporo zniszczonych ubrań, których nie chce wyrzucać do kosza, w nadziei że może ktoś to jakoś przerobi.

Czy macie jakieś dokładne informacje co mogę z tym zrobić jak już posegreguje?? Warto zanieść do tego kontenera PCK?
Szalona😉, we Wrocku jest taki "sklep charytatywny" PCK, tzn w jednym z centrów handlowych jest lokal, w którym stoją regały i gdzie można zostawić niepotrzebne rzeczy. Poza tym jest teraz szał na strony uwaga - śmieciarka jedzie na Fb - można znaleźć taka w swoim mieście i dac ogłoszenie. Stale widuje takie na temat ubrań i chętnych chyba nie brakuje
Szalona😉 zobacz, czy nie masz w okolicy jakiegoś Domu Samotnej Matki. My z mamą zawsze po porządkach w szafie wieziemy do nich i są bardzo zadowolone, bo to i mogą coś dla siebie znaleźć, a i dla dzieci też na teraz lub nawet na później.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 lipca 2020 19:42
Ja wysłałam do firmy, która za każdy kg płaci złotówkę na wybraną instytucję charytatywną. Za darmo kurier odbiera paczkę. Wszystko się udało. Nie pamiętam nazwy...
BASZNIA, czy chodzi może o to www.ubraniadooddania.pl?
Ściereczki nie dostałam, ale na Franusia wpłaciłam. Został jeszcze jeden dzień - pomóżcie Franiowi.

A w temacie pochwalę się: założyliśmy panele fotowoltaiczne, produkujemy energię ze słońca  😅 


Edit: durnowato napisałam, wygląda, że chcialam, a BASZNIA nie wysłała  🤬  To nie tak - nie dostałam, bo nie prosiłam.
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 lipca 2020 13:33
trusia, jesuuuuuu, zawał 😀DD.
Jakby co to służę i bardzo dziękuję.
Franek to już kolejny dzieciak, zaczęło się od Alexa, który czyni niesamowite postępy! Teraz już nie muszą latać do Stanów, polski personel w Lublinie podaje.

I mega gratki za fotowoltaikę!!!
Jakby się ktoś zastanawiał, to my na Facebook mamy stronę Krzywa ku Słońcu, trochę opisaliśmy co i jak.
Tak, Fatalita, to było to 🙂.
EDIT, FRANEK NAZBIERAŁ!!!!
RÓWNIEŻ DZIĘKI WAM! 😅
Jeśli jeszcze któraś będzie robić wpłatę za wysyłkę, to poproszę znaleźć inne dziecko z SMA na pomagam.pl, jest ich tam......
Cudowny dzień.
Super! Franek da radę!  Wczorajszy dzień był podły, dzisiejszy Franuś rozświetlił.

Julcia, o której pisałam w wątku pomocowym, też uzbierała.    😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się