Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Urząd do mnie oddzwonił ze sprostowaniem!

Jeśli ktoś się na pierwszą turę zapisał "gdzieś", to może na II turę:
--> wziąć zaświadczenie i głosować, gdzie chce (do 10 lipca)
ALE tylko jeśli to załatwi w urzędzie, w którym się dopisał na tę I turę, a nie w rodzimym.
[quote=emptyline]bulion, nikt tu nie powiedział, że wykształcenie świadczy o wartości człowieka. Nie zmienia to faktu, że ludzie po podstawówce głosują na Dudę i w dużej mierze dzieje się tak, bo nie rozumieją jak działa państwo, podatki, a w dodatku ksiądz w niedzielę powiedział, żeby głosować na PiS.[/quote]

Mechanizmów działania państwa nie rozumie większość wyborców, przez co demokracja to zawsze w mniejszym lub większym stopniu zabawa w populizm. W każdych wyborach robi to każdy poważniejszy sztab. Robota w kampanii to naprawdę niezła orka i tysiące map myśli 😉 Wrócę jeszcze do obserwacji z tej obecnej.

[quote=emptyline]Co do Konfederacji wstrzymam się do rozmowy, bo jest mi do nich tak daleko jak stąd na Księżyc.[/quote]

Skoro już bawimy się w demokrację to Twoje święte prawo. Podobnie jak moim jest popieranie właśnie ich, PiSowców lub kogokolwiek kto mi się spodoba 😉 Warto jednak zawsze zapoznać się z programem, bo ten Konfederacji jest naprawdę atrakcyjny właśnie dla wykształconych, pracowitych i perspektywicznie myślących ludzi. Co nie znaczy, że jest pozbawiony wad 😉

[quote=vissenna]Chciałabym prezydenta, który nie dzieli i nasyła Polaków na siebie. Ostatnie wypowiedzi Dudy na temat LGBT to skandal.[/quote]

To zagłosuj na bo ja wiem... Ostatnim, który jednoczył był chyba Jan Paweł II ale on ani nie kandyduje ani nie... no wiecie. Poza tym współcześnie dla lewicy pewnie i on byłby katociemnogrodem albo po prostu faszystą 😉 A swojego czasu musiał go szanować nawet Kwachu 😀

A tak poważniej, to takiego kandydata po prostu nie ma. Linia podziału jest naznaczona bardzo wyraźnie i faktem jest, że różnica w II turze będzie niewielka. Kto by nie wygrał, druga strona będzie czuła się pokrzywdzona i żądna krwi. A jak już krew się poleje to będzie zjednoczenie narodowe na 5 minut (tak jak po Smoleńsku czy Adamowiczu) i znowu od nowa jeszcze mocniej. Polityka i życie to walka 😉 Widać to dobrze chociażby po wynikach Kosiniaka i Biedronia. Koncyliacyjny sposób prowadzenia kampanii i pokojowa retoryka doprowadziły ich do poparcia na poziomie Radlera. Wyniki osiągnęli ci, którzy nie bali się stanąć w szranki i atakować także tych, którzy są stosunkowo blisko nich bo to właśnie z nimi bije się o elektorat. To nieubłagane prawo kampanii wyborczej. Tak więc i Duda, i Traskowski będą dzielić. I nie ma co od jednego ani drugiego oczekiwać, że może być inaczej.

A słowa Dudy odnośnie ideologii LGBT (czy tam QWERTY) to akurat święta prawda. Tu w Konfie nie ma wątpliwości 😉

[quote=buyaka]Ja generalnie bylabym za wprowadzeniem OBOWIAZKU glosowania.[/quote]

To absurd, który doprowadzi do tego, że wybory będą już naprawdę czystą loterią. Niebranie udziału w głosowaniu to też pewna forma głosu. Sam stosowałem ją swojego czasu i zastosowałbym dzisiaj gdyby np. kandydatami w II turze byli Trzaskowski i Biedroń. Tu się nie da mniejszego zła wybrać 😉 Oczywiście, oddanie nieważnego głosu to też opcja ale w praktyce, wychodzę z założenia, że jeśli faktycznie nie mam na kogo zagłosować, to lepiej iść na piwo 😉 I tak, obowiązek głosowania to jest pewna forma nazwijmy to zamordyzmu.

[quote=fin]Ja jestem za odebraniem emigrantom prawa do głosu[/quote]

Niby z jakiej paki? Ludzie lądują na emigracji z różnych przyczyn. Swojego czasu wielu ludzi do emigracji zmusiła sytuacja ekonomiczna, co wcale nie znaczy, że ludzie ci nie czują więzi z Polską, nie mają tu rodzin, nie interesuje ich los ojczyzny, nie będą chcieli w przyszłości tu wrócić... I mówię to z pełnym przekonaniem, chociaż wiem, że w tym roku akurat emigracja głosuje kompletnie nie po mojej myśli. Powiązanie prawa wyborczego z obywatelstwem jest oczywiste. Choćby dlatego, że będąc gdziekolwiek zagranicą w razie jakichkolwiek problemów z miejscową władzą to właśnie władze RP są to instytucją, do której delikwent będzie się zwracał o pomoc.

Inną kwestią, która jest tematem do szerokiej dyskusji jest właśnie obywatelstwo i zastanowienie się, czy powinniśmy się godzić na podwójne (a nawet i jeszcze bardziej zwielokrotnione jak np. Polański), a jeśli już to w jakim zakresie i na jakich zasadach. Czy np. potomek polskich emigrantów, którzy uzyskali obywatelstwo danego kraju powinien z automatu dostać także polskie, choć w praktyce może nawet nie znać naszego języka? O tym warto dyskutować, bo jest wiele argumentów i za, i przeciw.

[quote=kokosnuss]Ja nie glosuje z przekonania. Wczoraj mi stuknelo 5 lat na emigracji... ide skladac wniosek o obywatelstwo a z polskim najprawdopodobniej bede zmuszone sie pozegnac 🤔[/quote]

No, przynajmniej uczciwa postawa. Wyrzekam się ojczyzny, to się chociaż nie wp... akowuję. Szkoda tylko, że dzisiaj są ludzie, którym tak łatwo przychodzi wyrzec się tego, za co ich przodkowie oddawali życie na tak wielu frontach :/

[quote=espana]bulion prawicowy głos rozsądku to oksymoron, szczególnie w zestawieniu z sympatią dla Bosaka, który prezentuje poglądy faszystowsko-socjalistyczne.[/quote]

Z tymi faszystami to nic nowego. Wiesz, zdradzę Ci w tajemnicy, że każdy członek i sympatyk Konfederacji ma na prawym ramieniu wydziaraną swastykę. Wiadomo, tak, żeby na co dzień zakryć brunatną koszulą i żeby nie było widać 😉 A zdjąć z dumą kiedyś tam, jak nadejdzie znowu ten '33 🏇
Niemniej z tymi socjalistami to mnie naprawdę zaskoczyłaś 😀 Bo o ile o Pis można jak najbardziej to powiedzieć, co jest nota bene jego największą wadą, o tyle o Konfie... No ale ok, przekonałaś mnie, idę się umówić do tatuażysty na sierp i młot, na lewym ramieniu rzecz jasna 🤣

[quote=trusia]Dodajmy do tego jeszcze przekonanie, że PiS ma swoje własne pieniądze, które tak hojnie rozdaje. Dobre panisko![/quote]

Był kiedyś sondaż, wg którego myśli w ten sposób 3% badanych. To granica błędu statystycznego, można założyć, że ktoś robił sobie jaja albo to ktoś, kto pije wódkę codziennie od rana do wieczora i tak czy owak żyje we własnym świecie.

A na serio, tyle, że to tak nie działa rozumie nawet najprostszy chłop od pługa. Co więcej, na swoją prostą chłopską logikę może on zauważyć wiele niuansów, które akademicki profesor zagłębiony w swoje analizy przeoczy 😉

[quote=trusiaa]Jeszcze raz zacytuję:

”Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju - także pozarządowych - jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło, a w innych belki nie widzą - żeby się odwołać do Ewangelii - to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze".[/quote]

Mam rozumieć, że zgodnie z tą logiką, jeśli wygra Trzaskowski, to w wyborach parlamentarnych zagłosujesz na PiS, tak dla równowagi?

Ja wiem dobrze, kto i kiedy to powiedział, cóż, prawo kampanii wyborczej. Faktem jest, że wtedy też mieliśmy sytuację, że jest prezydent i rząd z jednego środowiska politycznego Platformy Obywatelskiej. Co więcej, jeśli Duda jest marionetką, to nie wiem kim był tamtej niesławny ex prezydent, bo on nie zawetował żadnej ważnej dla PO ustawy. Żadnej. Duda zrobił to 4 razy (w odniesieniu do swojej macierzystej partii) i kwestią dyskusyjną (przynajmniej na prawicy) jest to czy to źle czy dobrze, natomiast faktem jest, że to zrobił. Ba, nawet przez krótką chwilę był mężem stanu dla Gazety Wyborczej 🤣

[quote=smarcik]Ja też wolałabym jako Pierwszą Damę widzieć osobę energiczną jak Kaczyńska[/quote]

Z kimś się mogę w końcu zgodzić 😉 W mojej opinii to jedna z większych wad prezydentury Dudy. To, że Anna Komorowska nie była lepsza nie ma szczególnego znaczenia. Cóż, widać, że Pani Agata nie ma klasy Pani Marii, no ale trudno. Dzieli te damy różnica pokolenia. Pani Maria to jeszcze wychowanie przedwojenne, zupełnie inny styl 😉

[quote=trusia]Założenie, że Konfederacja będzie miała silną pozycję jako koalicjant PiSu świadczy o braku umiejętności wyciągania wniosków i naiwności. Były już różne partie, z którymi PiS najpierw się skumał, a potem je przeżuł i wypluł, a ze szczątków nikt już nic nie poskładał.[/quote]

Mówisz o LPR i Samoobronie? Kompletnie nie masz racji 😉 Oni zaorali się sami. LPR tym, że wpuścił w swoje szeregi i wybrał na szefa agenta jakim był Roman Giertych, a on miał tylko jeden cel, czyli skompromitowanie i rozbicie tej formacji. Samoobrona zaś zrobiła to przez brak pragmatyzmu politycznego i zaplecza intelektualnego, bo chociaż byli odjechańcami, to idealizmu odmówić im (a zwłaszcza Lepperowi) nie sposób. Zresztą Samoobrona wypłynęła na głębokie wody na fali buntu, praktycznie w każdych wyborach taka siła musi się pojawić by później szybko utonąć.

Teraz jest inaczej. O ile Ziobro to raczej faktycznie tylko syn marnotrawny, o tyle Gowin jest graczem. Np. chociażby teraz jednoosobowo zmienił termin wyborów. Dla Kaczyńskiego to było piekło ale co miał zrobić, Gowin miał za silne karty. Więc wszystko zależy od tego z czym siadasz do stołu 😉

Platforma w gruncie rzeczy też pochłania nawet nie tylko plankton ale i większe rybki. Ot, czemu nikt teraz nie rozmawia o elektoracie PSL i SLD 😉 ? A to przecież nie byle partyjki. Ktoś jeszcze pamięta, że formalnie istnieje dalej coś takiego jak Nowoczesna 😀 ?

[quote=trusia]Natomiast mam nadzieję, że głosujący na Konfederację posłuchają liderów tej partii i na wybory nie pójdę, bo uważam, że jeśli pójdą, w większości zagłosują na PiSoDudę, bo partii faszyzującej jest bliżej do dyktatury niż do demokracji.[/quote]

Niestety, Twoje nadzieje zaczyna niszczyć Twój kandydat na II turę. Te umizgi w stronę elektoratu Konfederacji były naprawdę żałosne. Czekam, aż Trzaskowski stanie na czele Marszu Niepodległości 🤣 A, i nagle przestaliśmy być dla niego faszystami, a sam nas tak nazwał 😀 Teraz mamy rozsądny program gospodarczy, który Trzaskowski chce realizować jednocześnie będąc gwarantem utrzymania 500+ i wszystkich transferów socjalnych rozdanych przez PiS 👍 Nie, że coś ale raczej nikogo z nas nie oszuka, a tymi umizgami może tylko obrzydzić siebie elektoratowi... tęczowemu, nazwijmy to tak grzecznie 😉

Zresztą... Myślę, że dla większości z nas wybór PO-PiSowski to zawsze będzie w większym lub mniejszym stopniu wybór mniejszego zła. Życzę wam tego, żeby pojawiła się siła, na którą z czystym sumieniem możecie oddać głos. Dla mnie i dla wielu to było właśnie pojawienie się Konfederacji, potrzebę tego zjednoczenia poczuliśmy i zaakcentowaliśmy na Marszu Niepodległości w 2018-tym, który był naprawdę piękny. To szło wyczuć we wszystkich spontanicznych rozmowach, a było ich mnóstwo 😉

Mnóstwo było też PiSowców, z którymi chemii może i nie było ale było przywiązanie do wspólnych wartości, była zgoda, był wspólny hymn. Platforma chciała nam tego zabronić. I o tym będę przypominał, bo wybór w II turze jest oczywisty 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lipca 2020 00:33
bulion, wybacz, jestem zaznajomiona z ich programem i jest on dla mnie nie do przyjęcia ideologicznie.
Co do obecnej Pierwszej Damy, to gdyby mój mąż przeszedł mutacje w bezmózgi długopis prezesa to zachowałbym się tak jak ona - nie przyłożyłabym do tego ręki. W mojej sytuacji jeszcze bym otwarcie się postawiła, ale rozumiem że ktoś kto ma dziecko może jego dobro i spokój stawiać ponad ideami. Natomiast pierwszą rzeczą na liście, po tym jak Duda będzie już tylko byłym prezydentem gdzieś na politycznej dalekiej orbicie, byłby rozwód.
bulion, wyciąłeś pół zdania z mojej wypowiedzi, a potem pytasz z jakiej paki. Przeczytaj cały wpis, są tam moje argumenty, dowiesz się z nich, na jakiej podstawie tak uważam. I podoba mi się system, który jest w Danii (ktoś wspomniał) - wyjeżdżasz, po dwóch latach tracisz prawo wyborcze. Wracasz? Możesz znowu głosować. To jest fair.
majek   zwykle sobie żartuję
01 lipca 2020 11:08
Nie zgodze sie z tym pomyslem na utrate praw wyborczych za argumentem ` nie ma w kraju`. To, ze wyemigrowalam wcale nie znaczy, ze sie przestalam interesowac, co sie w kraju dzieje czy nie chce byc Polka. Glosowanie za granica nie jest takie latwe, nie wystarczy zrobic sobie spacerku do najblizszej podstawowki i wrzucic kartke do urny. Albo trzeba podjechac do ambasady/konsulatu albo poswiecic chwile, zeby sobie zalatwic glosowanie korespondencyjne. A potem trzeba isc na poczte/kupic znaczek itd. Tym, co nie zalezy na glosowaniu po prostu nie bedzie chcialo sie fatygowac. Tak mysle. A glosowac powinni ci, ktorym zalezy.

Z tym odbieraniem praw: rownie dobrze mogliby mi zabronic ppodejmowania decyzji w sprawie moich bliskich (hipotetyczna sytuacja: np ktos z mojej bliskiej rodziny np po wypadku wymaga decyzji kogos z rodziny w sprawie np operacji ratujacej zycie a mnie nie pozwalaja podpisac zgody, bo nie mieszkam w PL)

Serio nie rozumiem, dlaczego mam nie glosowac na prezydenta, skoro mam rodzine, nieruchomosci i ruchomosci w PL (od ktorych place podatek) i naprawde mi zalezy na tym, co sie dzieje w moim kraju.  Tym bardziej, ze zmiana prezdenta moglaby dosc bezposrednio wplynac np na moja decyzje o powrocie do kraju.

Ludzie emigruja z roznych powodow, serio. I nie zawsze na stale. 
[quote author=majek link=topic=102903.msg2936801#msg2936801 date=1593598126]
Nie zgodze sie z tym pomyslem na utrate praw wyborczych za argumentem ` nie ma w kraju`. To, ze wyemigrowalam wcale nie znaczy, ze sie przestalam interesowac, co sie w kraju dzieje czy nie chce byc Polka. Glosowanie za granica nie jest takie latwe, nie wystarczy zrobic sobie spacerku do najblizszej podstawowki i wrzucic kartke do urny. Albo trzeba podjechac do ambasady/konsulatu albo poswiecic chwile, zeby sobie zalatwic glosowanie korespondencyjne. A potem trzeba isc na poczte/kupic znaczek itd. Tym, co nie zalezy na glosowaniu po prostu nie bedzie chcialo sie fatygowac. Tak mysle. A glosowac powinni ci, ktorym zalezy.

Z tym odbieraniem praw: rownie dobrze mogliby mi zabronic ppodejmowania decyzji w sprawie moich bliskich (hipotetyczna sytuacja: np ktos z mojej bliskiej rodziny np po wypadku wymaga decyzji kogos z rodziny w sprawie np operacji ratujacej zycie a mnie nie pozwalaja podpisac zgody, bo nie mieszkam w PL)

Serio nie rozumiem, dlaczego mam nie glosowac na prezydenta, skoro mam rodzine, nieruchomosci i ruchomosci w PL (od ktorych place podatek) i naprawde mi zalezy na tym, co sie dzieje w moim kraju.  Tym bardziej, ze zmiana prezdenta moglaby dosc bezposrednio wplynac np na moja decyzje o powrocie do kraju.

Ludzie emigruja z roznych powodow, serio. I nie zawsze na stale. 
[/quote]

Dokladnie.
Ja szczerze mowiac mam gleboko w zadzie co kto sobie mysli na temat mojego glosowania. Poki (jeszcze) mam obywatelstwo, bede glosowac z nadzieja na to ze moze kiedys dzieki mojemu wyborowi ktos madry tak pozarzadza tym krajem ze moze nawet zamarzy mi sie do niego wrocic. Bo poki co to co z niego zrobila obecna wladza to mnie po prostu OBRZYDZA i dopoki swinie nie zostana odegnane od koryta to sie niestety nie zmieni.
bulion, wybacz, jestem zaznajomiona z ich programem i jest on dla mnie nie do przyjęcia ideologicznie.


Rozumiem 😉 Gospodarczo jest zdecydowanie najbardziej racjonalny ale jeśli masz lewicowe poglądy to się nie dziwię. Sam w II turze nie patrzę już w ogóle na gospodarkę, głównie dlatego, że PO żadnego programu nie ma (to partia typowo koniunkturalno-transakcyjna), a nawet jak coś gada to ich wiarygodność jest na poziomie 0%. Zostaje ideologia, gdzie do PiS mi dużo bliżej.

[quote=karolina_]Co do obecnej Pierwszej Damy, to gdyby mój mąż przeszedł mutacje w bezmózgi długopis prezesa to zachowałbym się tak jak ona - nie przyłożyłabym do tego ręki. W mojej sytuacji jeszcze bym otwarcie się postawiła, ale rozumiem że ktoś kto ma dziecko może jego dobro i spokój stawiać ponad ideami. Natomiast pierwszą rzeczą na liście, po tym jak Duda będzie już tylko byłym prezydentem gdzieś na politycznej dalekiej orbicie, byłby rozwód.[/quote]

Gdyby moja żona była lewaczką... to by nie była moją żoną 😉 Nie trzeba się we wszystkim zgadzać ale akurat światopogląd drugiej połówki raczej nie powinien brzydzić 😉 A jeśli brzydzi tak bardzo, że myśli się o rozwodzie to... po co czekać?

A na poważnie, to Duda jest politykiem PiS od dawna, pracował jeszcze w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Gdyby Pani Agacie to nie pasowało, to powinna dawno od niego odejść. Nie jest bynajmniej niewolnicą. Najprawdopodobniej ma po prostu taki charakter, że woli być w cieniu. Różni są ludzie.

[quote=fin]bulion, wyciąłeś pół zdania z mojej wypowiedzi, a potem pytasz z jakiej paki. Przeczytaj cały wpis, są tam moje argumenty, dowiesz się z nich, na jakiej podstawie tak uważam. I podoba mi się system, który jest w Danii (ktoś wspomniał) - wyjeżdżasz, po dwóch latach tracisz prawo wyborcze. Wracasz? Możesz znowu głosować. To jest fair.[/quote]

Nie, po prostu nie chcę się odnosić do jakichś duńskich rozwiązań, które są dla mnie z rzyci wzięte. Bo z różnych przyczyn, różni ludzie spędzają za granicą jakąś część swojego życia. Dokąd nie zrzekną się obywatelstwa (lub nie zostaną pozbawieni, tak jak pisałem, dla mnie to temat do szerokiej debaty) ich świętym prawem jest głosować. Swoje stanowisko chyba argumentuję jasno. Dokąd rzecz jasna bawimy się w liberalną demokrację 😉

Bo mam lepszy pomysł, co do praw wyborczych. Co Ty na to, żeby prawo wyborcze miał tylko ten, kto pod rygorem kuli w łeb za zdradę zadeklaruje, że w razie wojny będzie walczył w obronie Ojczyzny? Bo moim zdaniem to byłoby najuczciwsze.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 lipca 2020 13:03
Weźcie nie mówcie, ze to prawda.... trzaskowski chce rozdawać pieniądze (  psss przepraszam to pomysł żony Gosi ) na 200+ dla emerytek? Chyba śnie  🤣
Trochę to uprościłaś. Chodzi o kobiety, które miały przerwę w aktywności zawodowej na macierzyństwo, w związku z czym wypracowały tę emeryturę mniejszą i w latach i w złotówkach. Po hojnym rozdawnictwie musi jakoś przypodobać się populistom.
Żeby nie było - jestem przeciwna bezsensownemu rozdawnictwu.
[quote=trusiaa]Jeszcze raz zacytuję:

”Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju - także pozarządowych - jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło, a w innych belki nie widzą - żeby się odwołać do Ewangelii - to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze".


Mam rozumieć, że zgodnie z tą logiką, jeśli wygra Trzaskowski, to w wyborach parlamentarnych zagłosujesz na PiS, tak dla równowagi?
[/quote]

Czyli wszystko, co zrozumiałeś z tego cytatu oraz z wypowiedzi Wadima Tyszkiewicza, przytoczonej przez Megane, to zachowanie równowagi? Jakoś mnie to nie dziwi, biorąc pod uwagę twoje inne wypowiedzi. 

Zresztą... Myślę, że dla większości z nas wybór PO-PiSowski to zawsze będzie w większym lub mniejszym stopniu wybór mniejszego zła. Życzę wam tego, żeby pojawiła się siła, na którą z czystym sumieniem możecie oddać głos.


A ja nikomu tego nie życzę. Bo z tego bierze się akceptacja wszystkiego, co taka siła robi, fanatyzm polityczny. Daleko szukać nie trzeba, nawet na tym forum mamy tego przykłady. Ja wolę, jeśli ktoś wybiera mniejsze zło, bo rozważył za i przeciw w jednym i drugim i trzecim źle niż ślepe akceptowanie “mojej siły”, która przecież mylić się nie może.


Dla mnie i dla wielu to było właśnie pojawienie się Konfederacji, potrzebę tego zjednoczenia poczuliśmy i zaakcentowaliśmy na Marszu Niepodległości w 2018-tym, który był naprawdę piękny. To szło wyczuć we wszystkich spontanicznych rozmowach, a było ich mnóstwo 😉

Mnóstwo było też PiSowców, z którymi chemii może i nie było ale było przywiązanie do wspólnych wartości, była zgoda, był wspólny hymn. Platforma chciała nam tego zabronić. I o tym będę przypominał, bo wybór w II turze jest oczywisty 😉


Faktycznie, pięknie było. Odpalanie rac i petard i rzucanie nimi w ludzi, spalenie flagi UE, rasistowskie, faszystowskie i wulgarne hasła ONR i MW, wyzwiska, wyrywanie słupków drogowych, bandyci w kominiarkach. Piękne to wszystko, zwłaszcza że mnóstwo było PiSowców.  🤔wirek:



Odbiegając od buliona i jego sympatii politycznych. 

Obawiam się, że gdyby wygrał Trzaskowski, Kaczyński by próbował unieważnić wybory. Powód zawsze znajdzie, autora uzasadnienie też bez problemu. "Chcieliśmy dobrze, ale widzicie towarzysze, nie były legalne, bo zły termin, bo nie było podstaw do przesunięcia, widzicie, rozumicie."

Przecież to jest mafia, ręka rękę myje, noga nogę wspiera. Pod domem Kaczyńskiego policja chroniąca człowieka niepełniącego żadnej funkcji państwowej, za nasze podatki.  Firma ochroniarska to za mało, don mafijny potrzebuje większej ochrony przecież. Prokurator nie widział potrzeby, żeby go przesłuchać w sprawie Srebrnej. Ile razy Tuska ciągali? Dla niego wszystko otworem, żadne zasady go nie obowiązują, bo swoich ma już prawie wszędzie.
Trusia co do Twojego ostatniego akapitu to prawda. A najsmutniejsze jest to, że nawet jak rząd się zmieni to nikt nie wyciągnie konsekwencji za ten cyrk bo:
1) to byłby precedens i następnym razem może trafić w "naszych"
2) w polskiej polityce są od lat te same twarze, więc jasne jest to że Ci ludzie znają się prywatnie i pewnie ich medialne wymiany wyglądają zupełnie inaczej niż rozmowy na sejmowym korytarzu.

Ale i tak najbardziej mnie niepokoi Konfederacja. W połączeniu z Brexitem, popularnością Fideszu na Węgrzech, AfD w Niemczech, itd mam coraz poważniejsze obawy że dożyję kolejnej wojny w Europie. Ogólnie widać że ludzie nie wyciągaja żadnych wniosków, patrz np obrzydliwe teksty
trusia musimy anulować, bo przegramy  😤
Ale i tak najbardziej mnie niepokoi Konfederacja. W połączeniu z Brexitem, popularnością Fideszu na Węgrzech, AfD w Niemczech, itd mam coraz poważniejsze obawy że dożyję kolejnej wojny w Europie. Ogólnie widać że ludzie nie wyciągaja żadnych wniosków, patrz np obrzydliwe teksty

Mam dokładnie to samo! PiS mnie niemiłosiernie wkurza, ale wszelkie ruchy narodowościowe mnie autentycznie przerażają - bo od tego się zaczyna...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2020 09:32
kolebka, PiS swoją retoryką kładzie im świetny grunt. Wszak to wszystko się zasadza na prostej opozycji "my (i nasi wyborcy) jesteśmy lepsi od nich". Nie wiem, wydaje mi się, że za poprzednich rządów trochę głupio było krzyczeć tak jawnie "pedały do gazu", ale być może mam słabą pamięć?

No i szczepionki wg PAD to już w ogóle jakiś dramat  🙇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2020 10:17
madmaddie, historia kołem się toczy i zaczynamy mieć jak w latach 20-30 poprzedniego wieku. Nikogo już nie szokują pobicie osób LGBT+. A ktoś bosakowych Zwyrodnialców popiera, bo „mają wolnościowy program”. Brak mi słów.
Jeśli "wolnością" jest zawierzenie państwa kościołowi to nie mam pytań  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2020 10:34
To właściwie jest bardzo wolnościowa partia. Ale tylko jeśli jesteś białym,100% polskim, heteroseksualnym cis mężczyzną, pełnosprawnym I katolikiem. Jeśli brakuje Ci choć jednego z tych kryteriów, to karki... przepraszam wyznawcy... przepraszam CZŁONKOWIE, Cię dojadą. Pobiją, spalą drzwi, Wybiją okna, A jak zyskają władze, to już ustawowo.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2020 10:46
Jeden chłopak z Vogule Poland został ostatnio pobity na klatce, bo gej  😵  w jakich czasach my żyjemy ? To dopiero początek, potem dostanie Ci się że masz włosy za ciemne/za jasne, nie taki kolor oczu, o ciemniejszej karnacji nie wspomnę.
I na koniec do gazu. Przypomina Wam to coś? 🙁
Te PiSotwory nie dość, że zgodnie z zasadą Kurskiego traktują ludzi jak głupków, którym każdą ciemnotę można wcisnąć, w czym prym wiedzie Morawiecki, to kobietom dołożyli jeszcze dodatkową obelgę.  Kobiety głosują na Trzaskowskiego, bo jest przystojny! Czyli są tak głupie, że decydują na podstawie wyglądu, bo co one mogą z tej polityki rozumieć. 

Z kolei Kukiz pokazał, jaki z niego polityk. Zadał jakieś tajemnicze pytanie obu kandydatom i na podstawie ich odpowiedzi na to pytanie już wie, na kogo głosować.  😂  Hurra! Brawo panie Kukiz! Niby mówi się, że lepiej późno niż wcale, ale nie w tym przypadku. Tyle lat siedzi w Sejmie, a dopiero teraz przeżył objawienie.  Aż szkoda, że takie nikto odstraszyło ludzi od głosowania na Hołownię.
Moon   #kulistyzajebisty
10 lipca 2020 12:11
trusia, amen.

Ja się oplułam herbatą i zakrztusiłam śmiechem, jak usłyszałam na "debacie" klęcznika, że... Seniorzy z krajów takich jak Denia i Belgia będą do naszego pięknego, spokojnego kraju uciekać, żeby uciec przed eutanazją... No jebłam z kanapy.
Nie, nie było to wyrwane z kontekstu, jak zapewne klęcznik by zaraz twierdził, to była cała, kompletna wypowiedź odnośnie właśnie eutanazji i bycia prolife.  👀

To pięknie dowodzi, że oni ludzi mają za totalnych bezmózgów.  😵
No ale, patrząc na poziom elektoratu... cóż. #ciemnyludkupi  😫
Moon, no ale pięknie trafiają w strachy ludzi. Czego boi się zdecydowana większość starszych ludzi olanych /  źle traktowanych przez swoje rodziny? Że jakby te rodziny mogły to pewnie by im zastrzyk podały. Mam wrażenie, że to są serio mocne strachy - no i na tym strasznym zachodzie to oczywiście tak właśnie się kończy z ludźmi więc jest się czego bać!
Ci, którzy z powodu tego, czego doświadczają lub doświadczyli - mogliby chcieć dostępu do eutanazji na życzenie - raczej nie zagłosują.

A strach przed tym, czego nie znamy jest chyba nie do ogarnięcia i im ktoś starszy tym trudniej taki strach pokonać i otworzyć się na tyle, żeby sprawdzić co faktycznie jest prawdą a co manipulacją. I nie chodzi tylko o tą złowieszczą przymusową eutanazję ale o wszystko czym straszą nas dookoła. Martwi mnie tylko, że ogrom młodych ludzi przelatuje nad problemami pobieżnie czytając nagłówki artykułów i opierając się na wyrwanych z kontekstu kawałkach wypowiedzi / opisów itp
Moon   #kulistyzajebisty
10 lipca 2020 12:19
epk, otóż, otóż. No po prostu mają zwykłych ludzi za idiotów...
Moon mają idiotów za idiotów. Sami nie ukrywają, że ich elektorat jest mniej inteligentny.
Moon   #kulistyzajebisty
10 lipca 2020 13:10
espana, no tak, w końcu Trzaskowki prezydent ELIT...  😜
Moon, chyba ELYT  😉
Ja to mam wrażenie, że od kiedy żyję to zawsze ktoś straszy tymi strasznymi elitami. I dla większości naszego społeczeństwa te elity, choćby wydumane to jakiś straszny diabeł. Najlepsze, że nie wiadomo kto kiedy i czym sobie zasłuży na to miano. A to nauczyciele a to lekarze a to znowu prawnicy. Przedsiębiorcy to są w tym gronie od wielu lat - najbardziej złodziejska część strasznych elit. Sąsiad co ma lepszą (pod względem kasy) pracę / dom / samochód też szybko może zostać tak określony, bo wiadomo, że najgorzej to jak ktoś ma lepiej. No i wiadomo - mieszkańcy dużych miast dla mieszkańców małych albo dla mieszkańców wsi. Pod hasłem "elyta" każdy wróg się zmieści...

Podobno dziś cały dzień TVP nadaje jakieś stare wypowiedzi Trzaskowskiego z mikro napisem "archiwum" tak, żeby było wrażenie, że to obecne wypowiedzi nt. uchodźców. Czy to prawda? Fajne dalsze straszenie ludzi nie wiadomo czym.
To co? Ogłoszą dziś o północy jakiś stan wyjątkowy i przedłużą Dudzie kadencję jakimś zapisem "konstytucyjnym" na kolejne kilka lat? 😀  w końcu koronawirus dziś znów pochłonął kolejną sporą stawkę ludzi.
Ja to już boję się nocy, a raczej ranka, czyli co nowego przyniesie jutrzejszy dzień. Nie ufam Kaczyńskiemu (a gdzie on znów jest? ) jest w stanie jeszcze dziś zwołać jakieś zgromadzenie i coś durnego przeforsować widząc, że w niektórych sondażach Trzaskowski wygrywa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się