ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ok, czyli nie jest tak że bylo x podejść i nic. Mam nadzieję że tym razem się uda!
Jeśli leci mleko mleko, a nie podbielona woda to też bym się martwiła.


To nie mleko tylko biała woda lub woda . Wisza kropelki, spadaja  i znów wisza nowe. Wet powiedział, że nie mam się martwić i że to się zdarza już na miesiąc przed i że zrebak jest już gotowy do  porodu. Tak naprawde  to zostały 3 tygodnie  A objawy były 4 tygodnie przed terminem.
Obecnie kobyłka zaczyna się lekko zapadac.  dziwnie się zachowuje i boję się jej wypuszczać z końmi, bo się zrobiła jeszcze bardziej zaczep na, terytorialna i zdżarta,  niż była. Broni bramki do wyjścia,  rozgania konie po kątach. Zamiast  chronic  brzuch, pakuje się w gips. Także szlaban i będzie chodzić sama.  Czekam ...
Może nie do końca dobry wątek, ale zaryzykuje 😉 Szukam 2/3 letniej klaczki z predyspozycjami do ujeżdżenia? Może znacie jakąś fajną, małą, "bezpieczną" hodowlę lub hodowcę gdzie mógłbym zapytać. Głównie pytam o takie, których nie ma w ogłoszeniach, bo te znam prawie na pamięć 🙂 A może ktoś z Was ma coś ciekawego do zaproponowania?
Moje dzieciaki rosną jak na drożdżach. Młodego wrzuciłam w ogłoszenia i nie spodziewałam się takiego zainteresowania. Może pójdzie szybciej niż Rudy.
Rusza się kapitalnie. Żaden z moich źrebiąt tak zamaszyście nie galopował.
Najważniejsze, że się uspokoił, bo diabeł był straszny.

youtu.be&fbclid=IwAR1JnLWnQtgQmQFmYW7rXEwlYoeqBB_
j7KKwTAGM4ZCoGRNcDyXY__tiCZA



Skracaj linki!
Viss

Może nie do końca dobry wątek, ale zaryzykuje 😉 Szukam 2/3 letniej klaczki z predyspozycjami do ujeżdżenia? Może znacie jakąś fajną, małą, "bezpieczną" hodowlę lub hodowcę gdzie mógłbym zapytać. Głównie pytam o takie, których nie ma w ogłoszeniach, bo te znam prawie na pamięć 🙂 A może ktoś z Was ma coś ciekawego do zaproponowania?


Jaki budżet i wzrost?
😅  🏇 Udało się! Zaskoczyła!  💃
Jaki budżet i wzrost?


Docelowo żeby powyżej 160 cm miała, marzy mi się nie przekroczyć 20k 😉
borkowa.   silesian team
06 lipca 2020 21:44
Euphorycznie super wiadomość! 😅
Euphorycznie super gratuluję  🏇 ja mam badanie w środę, zobaczymy czy będzie się czym cieszyć 🙂
Euphorycznie  💃 💃

Moja będzie miała badanie 12-14.07. Podobno były dwa pęcherzyki (?) i jest ryzyko bliźniaczej ciąży  👀
anetakajper   Dolata i spółka
07 lipca 2020 06:21
😅  🏇 Udało się! Zaskoczyła!  💃


No super! gratki
Euphorycznie super gratki!!  :kwiatek:
ja czekam jeszcze...
Dziękuję bardzo i proszę o dużo kciuków i pozytywnych myśli.
Następne USG na dzień 30 zaplanowane.  💘

nie ten temat przepraszam  😡
U mnie wczoraj inseminacja, to teraz czekam. Raczej to już w tym roku ostatnia próba więc oby zaskoczyło  🙇
Euphorycznie, gratuluję!

Olq, trzymam kciuki.

MarianM, mam roczną oldenburska kobyłkę, cena powyżej 20tys ale nie z kosmosu. Zapraszam na priv.
Po badaniu, niestety nieźrebna...  😵 szkoda a taka niby "piękna i książkowa" ruja była... Najgorsze jest to że dziś 15 dzień po inseminacji a kobyła świeżo po rui, coś szybko się zebrała.
Malina_M, bardzo szybko, sprawdzaliscie po inseminacji czy owulowala następnego dnia?
Jeśli macica na rękę była "źrebna", a zarodka nie było to czasem jak owulacja była później to zarodek może być mały i ciężko go znaleźć. Warto  parę dni później powtórzyć badanie.
Ale tak czy siak jeśli jest świeżo po rui to coś tu poszło mocno nie tak...
No chyba, że to była bez owulacji ruja - sprawdzaliście dzień po inseminacji?
Moja Czarna dwa lata temu miała ruje co 2 tygodnie i wszystkie nie kończyły się owulacją. W zeszłym roku było jedno badanie, w ten sam dzień inseminacja i o 14 dniach potwierdzona źrebność.
Bądź tu mądry 😀
tajnaa no właśnie - jeśli nie było owulacji to i po 10 dniach może być nowy pęcherzyk.  😜
Ja się boję ucieszyć - chyba się tak na prawdę ucieszę po 3 miesiącu.
Moja też nie zaskoczyła 🙁 w poniedziałek badamy od nowa  😤
asiaj o kurdełke uparte te kobyły w tym roku.  🙄
U nas cokolwiek się stanie to była ostatnia próba.
Uparte to jest mało powiedziane, u mnie dwie zachodzące od strzała cyrkuja, a tej trudnej nawet nie kryję (późno się wyzrebila)
Z ciekawości jak określa się termin porodu?
Te kalkulatory w necie to dobry sposób?
My jutro badamy... jak nie pyknie to zapowiedziałam Siwej, że czeka ją wycieczka do Rawicza 😁
Mam zrebaczka 😅 jednak ma lekkie przykurcze i od rana jeszcze nie pił z cycka. Karmię z butelki i podnoszę. Kopyto normalne i peciny, przykurcz jest jakby w nadgarstkach.  Liczę na to, że się rozciąganie. Macie jakieś porady oprócz tego, żeby podnosić i stymulować go  do obciążania nóg? Z każdym karmienie jest lepiej,  jednak trochę się martwię. Zrebak urodził się 17 dni przed  terminem, jest żywy, zdrowy i wiecznie glodny.  Chyba czeka mnie nocka w boksie ...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lipca 2020 15:21
Żeby nóżki się szybko rozprostowały to musi mieć ruch od samego początku. Najlepiej po twardym podłożu. Won na dwór! krótko mówiąc 😉
No i przede wszystkim to gratulacje 😀
U mnie było tak że 19.06 podany był zastrzyk na przyspieszenie rui, 22-go z samego rana badanie usg pęcherzyk był 4,1cm i robił się płaski. Pojechaliśmy po nasienie i ok 17tej była inseminacja +podany holuron. Pęcherzyk był ale się już "obkurczał". Doktor stwierdził że ona lada moment pęknie więc nie będziemy robić powtórki bo niby nie mam sensu. Następne badanie było 24-go, pęcherzyka już nie było (pękł) ale w macicy było trochę płynu, była płukana + dostała oksytocyne.
No nie wyszło. Ja w sumie na tych owulacjach to tak kiepsko się znam. Uważam że skoro usługę robi mi spec od rozrodu koni to wie co robi. Z drugiej strony rok temu z kobyłą tez cyrki się działy. Pomogło wywiezienie do innej stajni. I wówczas i ruja samoczynna, bez hormonów i inseminacja skuteczna. Więc teraz badam kobyłę w poniedziałek i jedzie do Rzecznej na inseminację. Niech tam stoi aż wejdzie w ruję sama i się zaźrebi 😉 Tylko ze źrebakiem będzie ciężko mi się rozstać na te mam nadzieję że "tylko" 3 tygodnie.


whisperer13 gratuluję narodzin, mam nadzieję że źrebol szybko stanie na nogi i się ładnie wyprostuje. Trzymam za was kciuki, powodzenia  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się