Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Niestety, sondaże zwykle zaniżają poparcie dla PiSu. Mam teorię, że w badaniach część PiSowyznawców wstydzi się przyznać, co wyznają, a podczas wyborów pozostają anonimowi.
trusia zgadzam się. Do tego 7-9% niezdecydowanych, na kogo oddać głos, imo skłania się w jedną stronę  😤
***** ***
trusia zgadzam się. Do tego 7-9% niezdecydowanych, na kogo oddać głos, imo skłania się w jedną stronę  😤
***** ***

No niestety. Idę głosować ale nadziei żadnej 🙁
A  ja zagłosowałam jednak z nadzieją. Wierzę, że jest szansa.
Ja juz w srode zawiozlam pakiet do konsulatu. Trzymajmy kciuki.
Trzymamy, choć bez większej nadziei. Na szczęście cała rodzina stawiła się dziś przy urnach, jedynie TŻ nie mógł, bo na statku, ale też trzyma kciuki. Oby się udało...
Nie mogę pojąć logiki “nie idę na głosowanie, bo to wybór mniejszego zła”.  Pomijając już to, która opcja opcja jest mniejszym, a która większym złem, zawsze mniejsze zło jest lepsze niż większe zło. Dlaczego mam pomóc zwyciężyć większemu?
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2020 20:13
Kurcze wyniki są słabe, bardzo mała różnica procentowa. Patrząc na ostatnie sondaże niestety obawiam się, że wynik podskoczy, ale niestety na korzyść Długopisu.
emptyline, tez tak myśle
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lipca 2020 20:19
Też mi się tak wydaje  😕
Czyli będziemy mieli znowu  5 lat rządów kurdupla 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2020 20:33
pocieszające, że to zwycięstwo tak małym procentem, pytanie, czy za 5 lat będzie co zbierać  😵
Poszłam, zagłosowałam. Nie był to głos za kimś, a przeciwko komuś. Przelała mi się czara goryczy udostępniana przez wyznawców długopisa... Pozostaje mieć nadzieję...
Jakby co, to exit poll nie uwzględnia głosów zagranicznych. A tam jednak wynik był dość hmmm, przechylający szalę na drugą stronę 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2020 20:51
maiiaF, trochę mnie pocieszyłaś. :kwiatek:
Szalona😉, super, że jednak zdecydowałaś się głosować. :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 lipca 2020 20:57
E tam, jeszcze nic nie wiadomo! Nie ma sie co nakręcać 🙂

A wiecie, ze ja dostałam dwie karty wyborcze?  🤔wirek:  😂
Myślę że PiS nie pozwoli by liczenie głosów wyszło na korzyść Trzaskowskiego.
Sami co i rusz się darli że "sfałszowano wybory" jak tylko coś było nie po ich myśli. Więc wychodzą z założenia, że wybory da się fałszować.
Nie pozwolą by wynik był niepomyślny dla Dudy.
Ważne jest co innego. Jeśli mimo posiadania: mediów, policji, prokuratury, sądów (prawie), przymierza z KK, rozdawnictwa socjalnego wynik jest poniżej 90% to znaczy, że należy się mocno zacząć bać, bo coś mocno nie wyszło. I tej obawy im życzę. Patrząc obiektywnie, jest to bardzo dobry wynik dla piszących innymi artykułami piśmienniczymi niż długopis..
Będzie fabrykowanie wyników. PKW ogłosiło, że poda dopiero wyniki końcowe...
Moon   #kulistyzajebisty
12 lipca 2020 22:09
Jabberwocky, ooo tak! Jeszcze jakiś czas temu pewnie ich to niepokoiło. A teraz najszczerzej im życzę sraczki i obgryzionych paznokci ze stresu. Mam wielką nadzieję ze ich to przeraża. Powinno.
Ehh... Wyniki są tragiczne. Bo wprawdzie wszystko na to wskazuje, że cudem, z Bożą pomocą udało się obronić Polskę przed zalewem lewackiego CIACH, to jednak to potrzaskane warszawskie szambo strasznie dużo dostało. Za dużo. I za dużo głosów normalnych ludzi skażonych propagandą TVNu. To ogrom pracy przed nami wszystkimi, żeby przekonać normalnych do normalności, żeby w 2025 spać spokojnie i najlepiej żeby wygrał kandydat konfy 🙂
Andrzejowi Dudzie należy życzyć udanej drugiej kadencji a warszawskiemu szambu... A niech narobi takiego smrodu, żeby nawet lemingom coś w ich pustych łbach zaświtało 😉

Niektórym natomiast należy życzyć więcej tolerancji i bogatszego słownika, tak by nie trzeba było używać wulgaryzmów i obrażać ludzi o innych poglądach.
Viss Mod

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Używanie wulgaryzmów, obrażanie grup społecznych.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lipca 2020 23:34
bulion, hahaha. Nie.
Wiesz, zwolennicy Trzaskowskiego podobne słowa mogliby skierować do wyborców PiSu i Dudy, no - może zmieniając propagandę TVN na propagandę TVP. Nie zrobisz z liberała konserwatysty. Zrównoważenie polega na tym, że w państwie jest miejsce dla osób o różnych poglądach - wcale nie jest ideałem społeczeństwo jednolitych ludzi o jednolitych poglądach bo to właśnie w różnorodności tkwi siła. Fajnie by tylko było, jakby ci ludzie potrafili akceptować siebie nawzajem i współpracować dla dobra ogółu a nie zajmować się udowadnianiem, czyje będzie na wierzchu
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2020 23:40
bulion, bardzo dziękuję za cudowne epitety. Naprawdę doceniam.
bulion, jesteś kurierem tak? Pracujesz w Warszawie?
[quote=vanille]Wiesz, zwolennicy Trzaskowskiego podobne słowa mogliby skierować do wyborców PiSu i Dudy, no - może zmieniając propagandę TVN na propagandę TVP. Nie zrobisz z liberała konserwatysty. Zrównoważenie polega na tym, że w państwie jest miejsce dla osób o różnych poglądach - wcale nie jest ideałem społeczeństwo jednolitych ludzi o jednolitych poglądach bo to właśnie w różnorodności tkwi siła. Fajnie by tylko było, jakby ci ludzie potrafili akceptować siebie nawzajem i współpracować dla dobra ogółu a nie zajmować się udowadnianiem, czyje będzie na wierzchu[/quote]

A wiesz, że tu się akurat wyjątkowo zgodzę 😉 Starałem się naprawdę dyskutować tutaj merytorycznie, pomimo tego, że chyba nikt się tu ze mną nie zgadza 😉 Ale nie jest sztuką dywagowanie w swojej bańce mydlanej. Walka wyborcza jest jak wojna, trzeba stanąć w szranki, zmierzyć się w trudnym terenie, bez przyjaciół, bez wsparcia.
Na całe szczęście jest to wojna słowna. Czekałem zwyczajnie na argumenty i z całym szacunkiem nie doczekałem się za wielu. Raczej nakład negatywnych emocji. I cóż, puściły też mi, trochę się dowiedzieliście co w głębi duszy uważam, co chyba nie było tajemnicą 😉

Ale tak, zgadzam się z tym, że powinniśmy się wzajemnie szanować. Właśnie dlatego ostro krytykuję kandydata i reprezentowaną przez niego ideologię, a nie jego wyborców. Bo wiem, że nie jesteście złymi ludźmi, głosujecie szczerze, macie inne poglądy i to się ceni. Jak każdy zaangażowany politycznie człowiek chciałbym przekonać chociaż jedną duszę, że jest po prostu w błędzie, i że moje poglądy są bardziej sensowne. W skali mikro trochę mi się udało. Wybory nie są jeszcze nijak rozstrzygnięte. Być może ta aktywność była warta świeczki 😉

EDIT: Ostrzeżenie przyjmuję z pokorą, choć nie uważam, żeby słowo, którego użyłem było wulgarne. Jest co najwyżej grubiańskie. I podzielam życzenia moderatora. Życzę dużo tolerancji. Użytkownikom tego forum w szczególności do ludzi o konserwatywnych poglądach 😉

Pozdrawiam.
bulion, nie wiem, czy ktokolwiek jest tu w błędzie. Bo to by znaczyło, że istnieje jakaś obiektywna prawda objawiona a takiej nie ma. Coś, co jest ważne dla Ciebie dla kogoś innego może nie mieć najmniejszego znaczenia i odwrotnie. I tego nie da się zmienić, bo ludzie różnie żyją, różne mają sytuacje i różne priorytety i oczekiwania wobec władzy. I to by było spoko, póki ci na górze słuchaliby wszystkich głosów bo społeczeństwo to wszystkie grupy społeczne, zawodowe, wyznaniowe etc i powinno być tak, żeby każdy został wysłuchany i żeby każdemu tutaj w miarę dobrze się działo i żyło. Niestety u nas jest ALBO-ALBO i uważam, że to duża szkoda. Ja jestem liberałem, lemingiem i lewicowym szambem etc no i spoko, takie mam poglądy, tak czuje i nie ma tu żadnego miejsca na zmianę bo byłaby po prostu nieszczera. Ale mam życie jakie mam, te poglądy się w nie wpisują i też nie ma we mnie oczekiwania, że osoby będące na drugim biegunie będą je podzielały. Nie zamierzam nikogo przekonywać. Jedyne czego nie akceptuję to rasizm, homofobia i wszelkie ruchy, które komukolwiek wyrządzają jakąkolwiek krzywdę i kogokolwiek piętnują. Nie mam problemu z osobami konserwatywnymi, religijnymi etc. Uważam, że istnienie różnych obozów pozwala zachować jakiś 'środek' i uniknąć popadania w skrajności. Fajnie tylko, jakby te osoby na państwowych posadach umiały się dogadać w imię dobra wspólnego a nie szarpać, wciągać naród w manipulacje, szczucie na siebie. No ale to utopijne myślenie bo tak to wygląda chyba na całym świecie
bulion, nie wiem, czy ktokolwiek jest tu w błędzie. Bo to by znaczyło, że istnieje jakaś obiektywna prawda objawiona a takiej nie ma. Coś, co jest ważne dla Ciebie dla kogoś innego może nie mieć najmniejszego znaczenia i odwrotnie. I tego nie da się zmienić, bo ludzie różnie żyją, różne mają sytuacje i różne priorytety i oczekiwania wobec władzy. I to by było spoko, póki ci na górze słuchaliby wszystkich głosów bo społeczeństwo to wszystkie grupy społeczne, zawodowe, wyznaniowe etc i powinno być tak, żeby każdy został wysłuchany i żeby każdemu tutaj w miarę dobrze się działo i żyło. Niestety u nas jest ALBO-ALBO i uważam, że to duża szkoda. Ja jestem liberałem, lemingiem i lewicowym szambem etc no i spoko, takie mam poglądy, tak czuje i nie ma tu żadnego miejsca na zmianę bo byłaby po prostu nieszczera. Ale mam życie jakie mam, te poglądy się w nie wpisują i też nie ma we mnie oczekiwania, że osoby będące na drugim biegunie będą je podzielały. Nie zamierzam nikogo przekonywać. Jedyne czego nie akceptuję to rasizm, homofobia i wszelkie ruchy, które komukolwiek wyrządzają jakąkolwiek krzywdę i kogokolwiek piętnują. Nie mam problemu z osobami konserwatywnymi, religijnymi etc. Uważam, że istnienie różnych obozów pozwala zachować jakiś 'środek' i uniknąć popadania w skrajności. Fajnie tylko, jakby te osoby na państwowych posadach umiały się dogadać w imię dobra wspólnego a nie szarpać, wciągać naród w manipulacje, szczucie na siebie. No ale to utopijne myślenie bo tak to wygląda chyba na całym świecie


No jakby tu były plusy to nawet bym Ci dał 😉 Bo piszesz naprawdę rozsądnie. Pod wieloma względami życzyłbym sobie podobnie. Możemy mieć różne poglądy, cóż, ja zapewne jestem katotalibanem i faszystowskim ścierwem, no ale właśnie... 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2020 05:36
Będzie fabrykowanie wyników. PKW ogłosiło, że poda dopiero wyniki końcowe...

Nie, bo Trzaskowski zmobilizował mężów zaufania i działa również ruch Pilnuj wyborów, który pilnuje tego oczko wyżej. Czyli zwycięstwo Dudy 100% zasługa rodaków  🙄

Swoją drogą, padłam jak długopis zaprosil RT do pałacu, na za dwie godziny, a on przez dwa tygodnie nie mógł wygospodarować czasu na debatę  🤣
bulion CIACH od twoich chorych poglądów - co tu robisz? Masz konia czy jak? Jeśli tak to odgalopuj stąd.
 Używanie wulgaryzmów.



Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.
Viss.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się