Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 20:15
Ze względu na obecną sytuację nawet nie myślałam o sprowadzaniu nasienia z DE. Wzięłam z ich oferty. Ale słyszałam od znajomych że podobnie było z Bonnhome - też nie przyszło o czasie. Wszystko przez problemy na granicach...
asiaj W zeszłym tygodniu zamawiałam z Gestuet Sprehe, mieliśmy na następny dzień.
asiaj, z tego co wiem to bez problemu, bo moja koleżanka ostatnio zamawiała od Cichoniów i nawet w weekend na drugi dzień dostarczyli - jak nie ma możliwości zorganizowania kuriera to wysyłają swojego kierowcę.  💘 Także wszystko tip-top.  🙂
No to mnie pocieszyłyście, ogier wybrany, w poniedziałek pierwsze usg i mam nadzieję ze tym razem wszystko będzie OK.
Ktoś z was oglądał może młode ogiery w SO Gniezno?
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
18 maja 2020 15:07
Dziewczyny! :kwiatek:
Co polecacie skokowego?
Szukam czegos do 2 tysiecy (max 2,5tys)

Myslalam o:
Chacco Nann lub Islander ( od Lewickiego).
A moze cos od Wechty?

Najlepiej przez inseminacje.

Jeśli macie sprawdzone niemieckie- tez chętnie się dowiem 🙂 ( bo widzialam, że pisalyscie, iz nie dochodzi w czasie 🙁 )
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2020 16:03
siwa953 Poka foto klaczy i po jakich rodzicach. Strzał na ślepo bo fajny ogier to trochę nie teges 😉
gajara18 ten Marinello też fajny, ale i mniejszy od klaczy. Pytanie jak dużego chcesz źrebaka. Kryjąc ogierem 162 cm możesz otrzymać coś ok. 150 cm. Za duże na kuca. Ja bym jednak kryła jakimś DRP.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 maja 2020 08:47
Gdzie znajdę spis ogierów rasy haflinger z punktami krycia z Czech i Niemiec?  :kwiatek:
Może tu:
https://www.haflinger.eu/zuchthengste-haflinger/

Edit: to jednak chyba nie ten region...

Ogłoszenia stanówki:
https://www.ehorses.de/deckhengste/haflinger.html
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 maja 2020 09:31
Chciałabym taki spis jak z pzhk, żeby sprawdzić jakie są blisko granicy. W zasięgu 200 km w Polsce jest tylko jeden.
Czy ktoś miał styczność z ogierem Caretino K (Caretino/A Zarinn J)?
Jakie daje potomstwo?

Interesują mnie wszelakie informacje.
Znajoma jedzie oglądać trzylatka po nim i jesteśmy ciekawe...
vissenna   Turecki niewolnik
10 lipca 2020 18:30
Czy ktoś miał styczność z ogierem Caretino K (Caretino/A Zarinn J)?
Jakie daje potomstwo?

Interesują mnie wszelakie informacje.
Znajoma jedzie oglądać trzylatka po nim i jesteśmy ciekawe...


Trzeba uważać na linię górną, bo sam ogier ma raczej nienajlepsze kątowanie zadu. Ale daje skoczne i nieźle ruszające się potomstwo.
Właśnie szukam konia dla znajomej i chyba mi się też jakiś jego potomek przewinął...
ja widziałam Caretino K i znam konie po nim. Moja własna kobyła była  jezdna, z bardzo fajnym ruchem ale elektryczna i wypłoch. Zdrowe nogi, dobre kopyta
Koleżanka ma wałacha, też troszkę wszystkowidzący ale współpracujzny, te z elektryczny, spore możliwości skokowe. Była jakaś kontuzja, kopyta dobre,
w sumie wg mnie warto, zwłaszcza jak ktoś szuka skoczka. Chociaz moja była pierwszym koniem, ktory mi sam zaproponował pasaż...
Znajoma nie szuka konia elektrycznego, więc zapewne ten trzylatek odpadnie w przedbiegach.

[quote author=maluda link=topic=5087.msg2937943#msg2937943 date=1594400884]
Czy ktoś miał styczność z ogierem Caretino K (Caretino/A Zarinn J)?
Jakie daje potomstwo?

Interesują mnie wszelakie informacje.
Znajoma jedzie oglądać trzylatka po nim i jesteśmy ciekawe...


Trzeba uważać na linię górną, bo sam ogier ma raczej nienajlepsze kątowanie zadu. Ale daje skoczne i nieźle ruszające się potomstwo.
Właśnie szukam konia dla znajomej i chyba mi się też jakiś jego potomek przewinął...
[/quote]
Znajoma miała oglądać rudego ogiera.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2020 12:39
Reyline, masz jakiś namiar do dr Moniki Sikory? Szukam dobrego weta wlasnie w okolicach Opola.
Reyline, masz jakiś namiar do dr Moniki Sikory? Szukam dobrego weta wlasnie w okolicach Opola.

Mam, piszę priv.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2020 15:59
Dziękuję za privy!  🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 sierpnia 2020 08:15
Cześć Wam,

Czy mogłabym prosić o wykaz koni kryjących naturalnie? Gdzie mogę znaleźć taką listę?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 sierpnia 2020 08:35
Dziękuję  :kwiatek: Ok to czy mamy tu jakiegoś profesjonalistę, który mógłby doradzić na pw odnośnie dobrania ogiera do klaczy?
Chciałam zapytać o ogiera Franziskus Ingrid Klimke który zakwalifikował się do IO.

Czy są na RV osoby które miały po nim źrebię lub znają takich hodowców?
Czy ktoś może coś powiedzieć o samym ogierze? (charakter)

:kwiatek:
Pan Gasinski miał po nim potomstwo, Frederiqus G startuje obecnie w młodych koniach. myślę że możemy się doczekać więcej potomstwa w większych konkursach, bo to raczej stare linie do przygotowania na spokojnie a nie brylowania w młodych koniach
Jedyny Frederiqus G jakiego znalazłam jest po Furstenball.
https://zawodykonne.com/zawody/52/74/kon/4701

Czy to o niego chodziło?

Z pobieżnie przekonanego netu wychodzi mi wniosek że Franziskus nie jest stemplem i potomstwo ma różne.
Mam bardzo fajną klacz i strasznie mnie korci żeby nim pokryć (mimo że ma małe oko czego nie lubię 😉 )
Będę musiała przyłożyć się bardziej do researchu - dobrze że mam jeszcze pół roku 😉
W DE to nie jest rozchwytywany ogier. Opinie o potomstwie sa rozne, ale ogolnie bez szału.
Iskra, faktycznie, pomyliłam się!
W DE to nie jest rozchwytywany ogier. Opinie o potomstwie sa rozne, ale ogolnie bez szału.

To by pasowało do obrazu jaki wyłania się z otchłani sieci. No cóż, trzeba szukać dalej 🙂

A co myślicie o Sezuan’s Donnerhall?
https://helgstranddressage.com/en/stallions/sezuan-s-donnerhall-2/2644
Sezuan's Donnerhall jest drobny, bardzo fajny ruchowo ale też i bardzo niepoprawny, chodzi bardzo szeroko zadem i w galopie i w kłusie. Nie wiem czy to kombinacja braku jeszcze siły i mocnej jazdy na pokazie czy ten typ tak ma i może przekazać. Ale jak masz klacz dająca prościutkie nogi, poprawny ruch i zdrowie (wazne jak chcesz Sezuana) to ogier jest naprawdę fajny, bardzo elastyczny i naprawdę super chody. Ma tez dobre oceny źrebiąt w oldenburgu
Dziewczyny szukam ogiera -siwy skoczek bardzo dobrze ruszający się . Ktoś pisał że pokrył klacz uj. tym skoczkiem bo może być i skoczek i uj.
Nie mogę tego znaleźć  🙇
W DE to nie jest rozchwytywany ogier. Opinie o potomstwie sa rozne, ale ogolnie bez szału.


A który ogier jest rozchwytywany w De? Co teraz jest na topie na zachodzie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się