Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Zapytam się złośliwie: czy wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast", co to obiecywali wyemigrować jeśli Duda wygra - są już spakowani..? Chętnie bym przejechał przez Warszawę bez korków...


Tak, ja, młoda, wykształcona i z wielkiego miasta właśnie np. rozważam niepodjęcie studiów od października, bo boję się wiązać z Polską na kolejne 5 lat. Razem z partnerem powoli rozważamy różne kierunki emigracji.
Moja przyjaciółka z Irlandii zrezygnowała z myślenia o powrocie. Rodzina mojego partnera przed wyborami myślała o powrocie do kraju, teraz zdecydowali się ostatecznie na wyprowadzkę z jednego kraju UE do innego.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lipca 2020 10:33
Jestem naprawdę załamana. Nie chciałam wcześniej obywatelstwa szwedzkiego ale właśnie zmieniłam zdanie...

jkobus a ja chętnie zobaczę za co będą wypłacać wszystkie srylion plusy za dwa, trzy lata.


Jak to skąd? Rząd Matołuszka zaraz Ci dowali 30 nowych podatków, bo złoto już chyba sprzedane. Ja się boję, że za chwilę będę musiała płacić bykowe  🤔wirek:
Moon, te wybory pokazały, że jesteśmy podzieleni na pół.
Z jednej strony cieszy mnie, że wzrosło poparcie dla kontrkandydata Dudy, z drugiej... boję się wojny domowej. W obu tych grupach są ludzie tacy jak bulion i jak espana, dla których nie jest problemem rzucanie w siebie obelg. W obu grupach są ludzi, którzy za rzuceniem słów są gotowi do rękoczynów. Osobiście widziałam więcej agresji ze strony popleczników PiSu, dużo więcej, ale ze strony zwolenników Trzaskowskiego czy Hołowni niestety też. Patrzę na "ruch 8 gwiazdek" i też mi przykro, że moi koledzy ze świata kultury i sztuki poszli w taką retorykę.
Marzę o tym by Ci, których popieram i Ci którzy popierają tych, których popieram ( 😉 ) równali w górę. By protest nie równał się wulgaryzmom. By zawsze być ponad to, pokazywać klasę, kulturę. By pokazać czynem i słowem na czym polega różnica w patrzeniu na świat i ludzi.
Zapytam się złośliwie: czy wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast", co to obiecywali wyemigrować jeśli Duda wygra - są już spakowani..? Chętnie bym przejechał przez Warszawę bez korków...


Ale po co masz jeździć po Warszawie ??? Najlepiej poczujesz się na ścianie wschodniej. Warszawa i wszystkie wielkie miasta tudzież województwa na zachód , północ i południe od Warszawy to nie twój klimat .
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 lipca 2020 10:45
Kilku moich znajomych realnie szuka alternatywy zagranicznej, bo zwyczajnie boją się o siebie i najbliższe osoby - mamy rozłam, czarno na białym dowód na podział. A takie podziały nei wróżą spokoju w społeczeństwie...

Osobiście też rozważam zagranice - po raz pierwszy w życiu biorę taką opcję na poważnie (a programować mogę z dowolnego miejsca byle by był Internet). Nie dlatego, że jestem "fanką peło", bo głos był przeciw, nie za - w obu turach. Nie ma demokracji tam, gdzie jest monopolizacja władzy. Nie ma kompromisów i spokoju tam, gdzie jest "czarno-biały" rozłam poglądów.

Ciekawi mnie jak głosy rozkładały się wśród przedsiębiorców - od małych jednoosobowych na B2B (spory % IT na tym stoi, ale nie tylko), przez firmy rodzinne do małych firm "lokalnych".
Duda wygrał glosami zza Buga , wszędzie indziej przegrał  , nawet w Toruniu.  😤

https://tvn24.pl/wybory-prezydenckie-2020/wyniki-wyborow-prezydenckich-2020-jak-glosowano-w-wojewodztwach-mapa-4636461
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 10:54
espana, właśnie dlatego rozważam także inne lokacje do życia.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 lipca 2020 10:58

Z jednej strony cieszy mnie, że wzrosło poparcie dla kontrkandydata Dudy, z drugiej... boję się wojny domowej.


Ale to nie prawda! Na Trzaskowskiego głosowało pełno ludzi, którzy byli tylko przeciw Dudzie. Trzaskowski w zyciu nie ma takiego poparcia. To jest wynik głosowanie na „mniejsze zło”. Przyjdą wybory do sejmu to sie okaże ile z tych prawie 50% zagłosuje na KO 😉
Ciekawe jak p. Duda pojedzie teraz do tej wyimaginowanej wspólnoty prosić o pieniądze na ratowanie gospodarki ? Bo za parę miesięcy szykuje się niezła kaszana w gospodarce , póki co jedziemy rozpędem a rząd milczy o stanie kasy państwa , zdaje się że jest pusta jak bęben . Na razie na potęgę drukują puste pieniądze co już odbija się na cenach produktów . Może się okazać że te 500 + będzie na wielkim minusie .  🙄
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 11:07
Przyjdą wybory do sejmu to sie okaże ile z tych prawie 50% zagłosuje na KO

jakieś 20%? Prawda jest taka, że opozycja leży i kwiczy i sama w sobie jest podzielona.
Przepraszam. Nie powinienem. Oczywiście, że to była tylko złośliwa ironia. To, czy przez następne 5 lat o tym, jaki krawat zawiązuje pod podbródkiem Głowa Państwa decyduje p. Agata Duda, a nie p. Trzaskowska - nie ma najmniejszego praktycznego znaczenia dla NIKOGO z Was. To, że się tym tak nieprzytomnie jaracie jest... no - nie jesteście w stanie popatrzeć na siebie z boku, więc co bym nie napisał - najaracie się tylko jeszcze bardziej. To już lepiej nic nie będę więcej pisał...
Zapytam się złośliwie: czy wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast", co to obiecywali wyemigrować jeśli Duda wygra - są już spakowani..? Chętnie bym przejechał przez Warszawę bez korków...


No ja juz 7 lat temu to zrobilam i jest mi z tym WYBORNIE.

Glosowalam glownie dlatego ze chcialabym kiedys w koncu przestac sie wstydzic jak ktos mnie pyta skad jestem. Bo obecna wizytowka naszego kraju to syf, kila i mogila i wszyscy patrza na ciebie jak na uchodzce z ksenofobicznego, rasistowskiego, homofobicznego katotalibanu. I to jest przykre bo ten kraj na to nie zasluguje. Ale tak jest od lat prezentowany na arenie miedzynarodowej i tak tez jest odbierany. I pozniej wez to godzinami k... odkrecaj i tlumacz, ze nie zawsze tak bylo.
I chcialabym moc zaprosic moja marokanska przyjaciolke do mojego rodzinnego miasta bez strachu ze zostanie opluta i zwyzywana przez kogokolwiek poniewaz rzad daje publiczne przyzwolenie i podsyca takie zachowania. Chcialabym nie slyszec historii moich tutejszych znajomych o polskich korzeniach, homo lub transseksualnych ktorzy przeprowadzaja sie do Barcelony bo tutaj moga po prostu zyc i nie myslec czy dostana kijem przez leb lapiac swojego partnera za reke na ulicy. Chcialabym zeby moja rodzina nie musiala zasuwac jak wol na rzadowe rozdawnictwo i jesli mojej siostrze lub kuzynce zdarzy sie wpadka to mogla zadecydowac co chce z tym zrobic - ona sama, nie jakis tlusty nierob w sutannie.
I tyle.
Przyjdą wybory do sejmu to sie okaże ile z tych prawie 50% zagłosuje na KO

jakieś 20%? Prawda jest taka, że opozycja leży i kwiczy i sama w sobie jest podzielona.


To jest niestety smutna prawda , ale przyroda nie lubi próźni , jest nadzieja że tacy ludzie jak Trzaskowski czy Hołownia scalą trochę opozycję .

Feno - Przykre co piszesz ale niestety to prawda.
To, ile osób zagłosuje na KO zależy od KO. Niestety ale po zmianie ekipy rządzącej kilka lat temu z bólem zauważam, że niewiele zrobili i niewiele sobą reprezentowali. W mojej opinii Schetyna zdewastował PO, nie jest to człowiek nadający się na lidera i udało mu się w krótkim czasie zniszczyć coś, co budowano latami. We mnie jest gorąca nadzieja, że nastąpi jakieś przetasowanie, że znajdą się ludzie z ikrą i charyzmą, że ktoś wreszcie zacznie prezentować jakiś program, jakieś pomysły, a rola partii przestanie sprowadzać się do ataku na ruchy wykonywane przez aktualnie rządzących. Bo tak to wyglądało w ostatnich latach i jak widać nie przyniosło żadnych pozytywnych rezultatów.
Niezle szambo wybilo 😁

Jako mloda, wyksztalcona z wielkiego miasta wyjechalam dawno temu i predzej wsadze reke do krajalnicy bekonu niz zaczne myslec o powrocie do kraju, gdzie w ogole jest miejsce na, ekhem, prawicowy konserwatyzm w obecnie obserwowalnym wydaniu. Gdzie piekno kultury jest w tabuizacji seksualnosci, gejow trza bic, bo ani chybi beda gwalcic dzieci, a takie oszolomy jak panowie z Konfederacji w ogole maja miejsce w powaznej polityce. Smieszne to wszystko z daleka, z bliska to ja podziekuje, postoje 🙂

...z drugiej strony w 2015 tez wszyscy mieli wyjezdzac, lacznie z polowa r-v, a w praktyce wyjezdzaja glownie magazynierzy i pracownicy szklarni moptywowani potrzeba euro, zeby moc po ludzki zyc i zaplacic rachunki - a nie jakies expackie elity zdruzgotane sytuacja polityczna. Takze ja tekich deklaracji nie umiem brac na powaznie 😉
Pamiętam czasy komuny i tych co wyjeżdżali , sam też wyjeżdżałem do pracy ale zawsze wracałem po to by sumarycznie zarabiać w kraju. Polacy w większości  są bardzo operatywni i dadzą sobie radę w każdych realiach { największe dzisiejsze  fortuny pochodzą jeszcze z czasów komuny } więc tak z tymi wyjazdami to bym nie przesadzał. Szkoda tylko że jak zawsze żeby żyć  trzeba kombinować ale cóż skoro taki klimat.  🤣
Gdzie sprawdzacie dane z poszczególnych miejscowości i komisji? Tu: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/2/pl
PIS cały czas zarzucało Trzaskowskiemu że jest złym gospodarzem w Warszawie , tylko dlaczego 68 % Warszawiaków zagłosowało za Trzaskowskim a tylko 32 % za Dudą ? Trzaskowski  wygrał w każdej dzielnicy Warszawy i w całym Mazowieckim.   😉 Widocznie się nie znamy .  🤣
To jest w ogóle mega ciekawe, bo ja o tym, jak to źle jest Wawa zarządzana słyszałam głównie od ludzi, którzy bywają tam raz w roku. Od znajomych i najbliższej rodziny, która tam mieszka od lat - słyszałam same pozytywy. Ciekawostka taka.
Ja po 3.5 roku mieszkania w Polsce PiSu zaczynam sie rozglądać za wyjazdem. Prowadzę własną działalność i obawiam się co PiS wymyśli żeby fundować plusy - już byly zakusy żeby np uzależnic ZUS od dochodu, jeśli do tego wrócą albo do podobnych pomysłów to się będziemy musieli zwinąc szybko.
Ale po co wyjeżdżać ? Rejestrujesz firmę w Czechach albo Estonii i wali ciebie co oni wymyślą .  😁
[quote author=jkobus link=topic=102903.msg2938164#msg2938164 date=1594632085]
Zapytam się złośliwie: czy wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast", co to obiecywali wyemigrować jeśli Duda wygra - są już spakowani..? Chętnie bym przejechał przez Warszawę bez korków...


Ale po co masz jeździć po Warszawie ??? Najlepiej poczujesz się na ścianie wschodniej. Warszawa i wszystkie wielkie miasta tudzież województwa na zachód , północ i południe od Warszawy to nie twój klimat .
[/quote]

Tu się zgodzę ze Smokiem

A u drugiej osoby pińćset plus działa i bilans się zgadza, to jak widać najważniejsze
Za pińcet i tekturowe czeki sprzedać swój kraj ? trochę tanio . Za rok te pińcet będzie warte pięć dyszek a czeki pójdą na makulaturę  . 😁 Ciekawe co wtedy powiedzą nasi zagraniczni .. przyjaciele ''ze wschodu .  🙄

Nie wiem ale jakoś na myśl przychodzi mi historia z NRD , RFN , Berlinem zachodnim i wielkim murem z zasiekami  . Nie widzicie analogii ?????  🙄
"Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -

Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".

"Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;

Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=102903.msg2938179#msg2938179 date=1594634306]
Ale to nie prawda! Na Trzaskowskiego głosowało pełno ludzi, którzy byli tylko przeciw Dudzie. Trzaskowski w zyciu nie ma takiego poparcia. To jest wynik głosowanie na „mniejsze zło”. Przyjdą wybory do sejmu to sie okaże ile z tych prawie 50% zagłosuje na KO 😉
[/quote]

W sumie racja.
Ale i tak jesteśmy strasznie podzielonym narodem i przerażająco dużo ludzi manifestuje to w koszmarnie niskim stylem.
Jak można być przeciw tak wspaniałemu kandydatowi ? Nie rozumiem tego stwierdzenia .  😁 Prezydent przecież jest bezpartyjny  😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 lipca 2020 12:39
jkobus, spokojnie, plan już mam. Nie będę płaciła na patologie.
Strzyga - Obrażasz wyborców jedynie słusznej partii.
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 12:47
Smok10, odpowiedziałabym, że jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno.
Bo mam dość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się