Zero waste - jak żyć bez śmieci

BASZNIA, czy chodzi może o to www.ubraniadooddania.pl?

Dziękuję Ci za to, ostatnio u mnie palący problem, dziękuję Ci bardzo.
Milala proszę bardzo  😉 Ja osobiście nie korzystałam, ale widziałam link do tej strony na fanpage'u pewnej organizacji
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 lipca 2020 18:47
Rewelacyjna wiadomość!  😅  💘 i ta informacja o Lublinie jest świetna, to musi być prawdziwa ulga dla rodziców, że nie trzeba już latać na drugi koniec świata..

Ja właśnie odebrałam przesyłkę, bardzo dziękuję!  😍  :kwiatek: woreczki są świetne, a ten duży jest naprawdę duży, całe zakupy zmieszczą się w nim  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 lipca 2020 20:39
Jakby co się polecam, ogarnęłam nawet koleżance z twardym dnem - od czego są pojemniki po końskich suplach 😉.
Dziewczyny, jeśli dojdą przesyłki i będziecie zadowolone, to zwrot kosztów tu https://www.siepomaga.pl/franekwojownik.



Doszło, dziękuję  🏇  są bardzo ładne i praktyczne! Dzisiaj idę na zakupy  😁 zbiórka już zakończona, to wpłacę na coś innego  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 lipca 2020 06:34
kolebka, cieszę się, dziękuję.
Zbiórek na SMAczki dzieciaczki jest niestety od groma...
Z no waste to uszyłam z reklamowej apaszki od jakiegoś dezodorantu woreczki na lawendę, fioletowe 😀. Nawet w zapachowym temacie hihihi. Nie żeby można było je komuś pokazać (heh), ale leżeć i pachnieć mogą spokojnie 🙂.

majek   zwykle sobie żartuję
24 lipca 2020 09:42
a jak przygotowac lawende do wsadzenia w wpreczki? Ususzyc?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lipca 2020 11:12
Pomooocy.
Czy ktoś spotkał się z metalową/aluminiową butelką/bidonem z szerokim otworem? I nie za stówkę? Potrzebuję przynajmniej 0,7, ale najfajniej byłby litr  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 lipca 2020 11:36
madmaddie Esbit ma duże butelki z szerokim otworem, bardzo polecam tę firmę - ale niestety za stówkę  🙁 https://8a.pl/butelka-esbit-sculptor-insulated-bottle-1000ml-steel
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 lipca 2020 07:02
Jak lawenda na być np w szufladzie, to podsuszyć.
U mnie wisi w otwartej garderobie, to wkładam peczki, same się suszą.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2020 08:55
smarcik, dzięki. Są idealne, właśnie takich szukam, ale muszę to przemyśleć  🤣
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale może sie uda.

Kojarzy ktoś butelkę do wody, która ma na tyle duży otwór, że można do niej włożyć łapę I ją porządnie umyć? Materiał dowolny, nosić jej kilometrami nie będę, ma być do biura.
Z góry dzięki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2020 10:56
Lena, nie do końca to odpowiada na Twoje pytanie, ale ja myję np. butelki z Decathlona (dość szeroki otwór ale ręka nie wejdzie) w ten sposób, że wkładam gąbkę do środka i manewruję nią widelcem ;D
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2020 11:06
Lena, wyżej pytałam o to samo 😉 też tak czyszczę bidon z deca, tylko tritanowy, gąbka spokojnie wchodzi.
busch   Mad god's blessing.
05 października 2020 19:05
Gdzie najlepiej wyrzucić stare, zużyte ubrania jeśli mój lokalny PSZOK nie odbiera takiego gatunku odpadów? Nie chciałabym iść na łatwiznę i wrzucić do zmieszanych, by leżało na wysypisku jeśli jest jakaś lepsza opcja. Mówimy tu o ubraniach, których nie da się już nosić - generalnie mam zwyczaj noszenia ubrań aż zaczną się dosłownie rozpadać, a potem jeszcze trochę 😁 (dziurawe koszulki są idealne do spania, dziury na kolanach od legginsów nie przeszkadzają ćwiczyć w nich w domu itd. :lol🙂, więc wrzucanie ich do pojemnika na ubrania to strata czasu, na pewno w lumpeksie się nie sprzedadzą 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 października 2020 19:17
Wrzuć, pójdą na czyściwo. Czyli na szmaty do zakładów produkcyjnych 😉
busch   Mad god's blessing.
05 października 2020 19:18
zembria, o, nie wiedziałam że ubrania z pojemnika na śmieci idą gdzie indziej niż do lumpeksów 😀. Czyli mówisz warto tam wrzucić nawet szmaty? 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 października 2020 19:33
W sensie, wrzuć do pojemnika na odzież używaną. Te rzeczy są sortowane, część idzie do lumpów, część na czyściwo, a część jest utylizowana. Kiedyś jakiś program oglądałam na ten temat. To też jest tak, że lumpeksy kupują te rzeczy i kasa idzie na cele charytatywne w większości. Także warto jednak tam wrzucać ciuchy.
Dobrze wiedzieć, sama mam torbę tekstyliów nienadających się już do niczego i tak od kilku dni dumam co z tym zrobić, bo też mi szkoda wrzucić do zmieszanych
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 października 2020 16:06
A ja z kolei w drugą stronę - mam wielką torbę dobrych ciuchów, przeznaczonych na oddanie, ale nie mam czasu żeby prasować, robić zdjęcia i umawiać się na odbiory na śmieciarce, więc tak leżą uprane i wrzucone do siatki od kilku miesięcy  😵 Szkoda mi wrzucać je do kontenera, żeby właśnie nie zostały przerobione na czyściowo, ale może nie ma się czym martwić? Jeśli faktycznie te ciuchy z kontenerów są sortowane, a te dobre odsprzedawane lumpeksom w zamian za pieniądze na cele charytatywne, to może wrzucanie dobrych ciuchów do kontenera nie jest takie złe? Jak uważacie? 😉
Takie nadające się do noszenia, to ja już od paru lat razem z mamą oddaję do domu samotnej matki. Zawsze chętnie przyjmą, a i wszystko im się przydaje. I nie muszę się zastanawiać, czy na pewno pieniądze idą na cele charytatywne.
busch   Mad god's blessing.
06 października 2020 19:42
zembria, dzięki :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 października 2020 09:05
flygirl a myślisz, że takie rzeczy bardziej "młodzieżowe" też im się przydadzą? mam dużo t-shirtów ze śmiesznymi nadrukami, jakieś sportowe legginsy itp.. w dobrym stanie, ale muszę odchudzić szafę.
No jasne, dla młodszych matek, czy większych dzieci. Ja swoje koszulki z nazwami zespołów też dawałam, jakieś dresy, legginsy itp. Nigdy nie kręcą nosem. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 stycznia 2021 10:59
odkopię 🙂

słuchajcie, chciałam sobie zakupić kubek bambusowy, żeby mieć właśnie podróżny ale NIE termiczny. No ale wyczytałam, że one są lepione czymś z formaldehydem i w ogóle to trują. W związku z tym, że nadal potrzebuję lekkiego kubka z pokrywką zamiast jednorazówek, ale nie chcę ani silikonu, ani ceramiki, to zastanawiam się, czy ktoś korzystał z innego? Ambition ma w super cenie korkowy, są z łuski ryżowej, czy może też wystarczy poszukać jakiegoś nietrującego bambusowego?
Proszę o pomoc  :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
25 stycznia 2021 18:05
Mam pytanie, gdzie wyrzuca się niezużyte dezodoranty w sprężonym areozolu? Leżał zapomniany przez ponad 5 lat, więc boję się go używać   😡
A co ze zużytym dezodorantem?

Mam jeszcze jedno znalezisko z odmętów szafy, niezużyta farba do włosów, również z wieku kilku lat  😡. Nie używam już farby do włosów, gdzie można to wyrzucić?
W Warszawie dezodoranty w spreju idą do plastiku z metalem. Bez rozróżniania, czy zużyty. Ale piszą, że można też oddać do punktu selektywnej zbiórki (można? trzeba?). Opakowania po zwykłych farbach – tamże. A gdzie farby do włosów, to nie wiem. Jeśli uznać, że to "kosmetyki przeterminowane", to do zmieszanych.

Inne miasta mogą mieć inaczej.
dea   primum non nocere
26 stycznia 2021 05:05
Zwykły dezodorant, taki na alkoholu, to się nie ma jak zepsuć. Mam jeden taki ponad dziesięć lat i czasem używam 😉 jeśli tylko z zapachu nie "wyrosłaś", to myślę, że możesz zużyć spokojnie.
Wszelkie pytania mozna zadac Julii Wizowskiej z na nowo smieci. https://www.nanowosmieci.pl/ Ma tez fajny profil na facebooku i wydala ciekawa ksiazke dla wszystkich ciekawych co sie dzieje ze smieciami i jak mniej smiecic.
A ja z kolei w drugą stronę - mam wielką torbę dobrych ciuchów, przeznaczonych na oddanie, ale nie mam czasu żeby prasować, robić zdjęcia i umawiać się na odbiory na śmieciarce, więc tak leżą uprane i wrzucone do siatki od kilku miesięcy  😵 Szkoda mi wrzucać je do kontenera, żeby właśnie nie zostały przerobione na czyściowo, ale może nie ma się czym martwić? Jeśli faktycznie te ciuchy z kontenerów są sortowane, a te dobre odsprzedawane lumpeksom w zamian za pieniądze na cele charytatywne, to może wrzucanie dobrych ciuchów do kontenera nie jest takie złe? Jak uważacie? 😉


Takie ciuchy polecam oddawać dla strony ubrania do oddania (zalinkowana wyżej), bo jest gwarant, że zostaną wykorzystane, a poza tym wspieramy dowolną zbiórkę charytatywną. Słyszałam głosy (nie wiem na ile prawdziwe), że z kontenerów się nie (lub nie zawsze) segreguje do dalszego obiegu, tylko od razu idzie na czyściwo lub spalane na... paliwo? Jakoś tak. A na śmieciarkę można wrzucić zdjęcie worka, tylko z info jakie rozmiary i że tylko całość, chętni są, przynajmniej u nas w Trójmieście 😉

PS. Wiem, że odkopałam, ale to tak dla potomności :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się