Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Jadę w weekend do przyjaciółki, która ma 2letniego chłopaczka. Co się przydaje przy takim dziecku ?
kolebkamelisa...duuuuużo melisy  🤣
A tak serio to moja Lilka w tym wieku bardzo lubiła np te układanki
https://www.empik.com/smily-play-ukladanka-guziczkowa-mozaika-smily-play,p1234540870,zabawki-p?gclid=EAIaIQobChMIi5n_yo_P6gIVktwYCh2iNgHDEAQYAyABEgLEXfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Albo taki zestaw ciastoliny (o ile rodzice Cię nie prześwięcą za wiszące nad nimi widmo ciastoliny everywhere   😁 )
https://www.empik.com/hasbro-literki-i-mowa-hasbro,p1135537159,zabawki-p
krysiex213  melisę wezmę dla siebie też, bo będę spała u przyjaciółki  😂
Dzięki za te sugestie, właśnie celuję w podobne zabawki do układania  :kwiatek:
Przed ciążą ważyłam 53-54 kg.7 miesięcy od porodu ważę 48 .Wyniki mam dobre,włosy nie lecą ,czuje się w miarę dobrze.Nie karmiłam.Problem w tym,że odrzuca mnie od jedzenia.Jem na przymus jak już czuję,że zemdleję za chwilę.Kawę piję jedna dziennie i to z mlekiem.Na nic nie mam ochoty,nie ma rzeczy którą bym zjadła a czuje,że jestem głodna.
kolebka najlepiej będzie jak się wprost przyjaciółki spytasz co jej dziecko lubi, bo w tym wieku już dzieci mają różne zainteresowania 😀 mój synu nawet nie patrzy na puzzle, układanki itp. za to jakby ktoś mu kupił rozrzutnik do gnoju to piałby z zachwytu 😂

Edit. Dekster ale chcesz coś z tym zrobić? Bo jeśli tak, to ja byłam w podobnej sytuacji, tylko karmiłam. Pomogly mi wizyty u dietetyka  🙂
Dekster, a ile masz wzrostu? Jakie jest Twoje BMI? Bo różnica wagi 5-6kg z przed, a po ciąży to w sumie niewiele. Jak ktoś ma 155cm wzrostu, to chyba taka waga jest spoko?
Mam dokładnie 155.Nie o mój wygląd mi chodzi bo chuda mogę być tylko o to,że nic prawie nie jem bo wszystko stoi mi w gardle a to chyba nie jest normalne.Czasem rano kręci mi się w głowie i to ewidentnie z głodu a wcisnę może pół banana przez cały dzień. Waga leci w dół a szczuplejsza bym nie chciała być. Moje cycki to już śliwki węgierki i to dobrze suszone :p
Dekster, no ja bym Ci poleciła podkręcić metabolizm przez zwiększenie wymuszonego wysiłku fizycznego, no ale to się trochę trzeba najpierw pomęczyć. W stylu - dręczy Cię, że nie chce ci się jesc, nie masz na nic ochoty i jesteś taka jakaś "rozlazła"? Przejdź sobie szybkim marszem 15km z wózkiem, rób fitness przekąski w ciągu dnia, a jak już maluch śpi - to jeszcze pół godzinki cardio na sen. Ciekawe, jak długo organizm nie będzie domagał się dodatkowych kalorii?
Dekster, przyczyną może być stres lub inna psychiczna blokada, której nawet nie jesteś świadoma. Jeśli wybierzesz sie do dietetyka to najlepiej wybierz psychodietetyka
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 lipca 2020 10:32
Atea, i mnie też ciąża była młodsza. Zaowocowało tylko leżeniem w szpitalu, bo "przenoszona".
Dekster, sprawdź tarczyce. Niektóre kobiety po ciąży mają nadczynność.
Tarczyca ok.Pracuje dużo fizycznie ,więc mam dużo ruchu.Moze to faktycznie stres.Zostalam sama z dzieckiem i firmą i jakoś muszę ogarniać.Nie odczuwam jednak,zresztą chyba nigdy nie odczuwalam typowych objawów stresu.Z innej beczki to chyba mi młody będzie ząbkował.Nie ślini się jakoś specjalnie ,ale nie chce jeść ,jest płaczliwy,ciągle na rękach,budzi się z płaczem w nocy A w dzień prawie nie śpi,ciągnie się za uszy,gorączki nie ma.7 miesiąc za nami.Skok rozwojowy to na pewno nie jest.
Dekster u nas też się tak zęby objawiają. Do tego wszystko na nie i ciągłe wycie.
Te zęby wpędzą mnie do wariatkowa. Każdy jeden to armagedon, a straszą mnie, że najgorsze są trzonowe... Mamy dopiero 5 zębów i za każdym kolejnym jest coraz gorzej.  Na dodatek idą jeden po drugim, bez przerwy. Kill me. Kiedy to się kończy  😵
Laski dziękujemy pięknie za kciuki!!
Dzisiaj o 2.35 w nocy po naszej stronie mocy pojawił się uparty mały Gustaw Karol. Udało się dojechać do Warszawy i urodzić sn pomimo przeciwności losu.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 lipca 2020 17:06
GRATULACJE !!! AAA 😀 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Gratulacje!!!! Witamy Gustawa  😅 😅
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 lipca 2020 21:07
Gratulacje  😅
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 lipca 2020 21:08
Gratulacje  😅 😍 swietne imie  🙂
rochnar, gratulacje! :kwiatek: Bardzo się cieszę że wszystko się dobrze skonczylo  😍
Jestem w szpitalu. Dostałam tabletki poronne. Duża patologia ciąży bliźniaczej.

Jeszcze nie nasz czas.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 lipca 2020 09:09
Bardzo mi przykro 🙁
Atea,  :przytul: trzymaj się..
Ech...jak to się plecie... rochnar, gratulacje ogromne! Kamień z serca, że już po i wszystko ok.

Atea, ściskam. Jeszcze się uda 🙂 koleżanka miała podobną sytuację. Ledwo okres wrócił na chwilę i zaraz drugi raz zaszła w ciążę, którą bez problemu donosiła. Wiem, że to słabe pocieszenie i nie mam pojęcia jaka to strata ale czasem organizm wie lepiej  :kwiatek:
rochnar, gratulacje! Przepiękne imię.

Atea, strasznie przykro. Ściskam..
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
20 lipca 2020 10:22
Hej wszystkim!  Natalcia ma już roczek. Jest absorbująca (podobnie jak mój nowy koń, yeahh) i wpadam tylko z szybkimi zapytaniami:
- Jakie czynniki determinują to czy kąpiecie dziecko w basenie na zewnątrz? Dziś u nas np 28 stopni lekki wiatr, ujdzie?
- Prosiłabym o polecenie jakiejś szczoteczki do zębów dla roczniaka

Pozdrawiamy
Lekki wiatr u nas nie jest przeszkodą żeby siedział w basenie. Ale ja młodego nieoszczedzam i raczej z tych hartujących niż chuchających  😉

My mamy ta szczoteczkę. Zwykłe młody gryzł i nie chciał "oddac"  😁 ta myjemy ząbki i bardzo mu się podoba.
https://www.smyk.com/p/brush-baby-babysonic-pro-szczotka-soniczna-zolta-0-3-lata-i6418574

Rochnar, gratulacje 🙂

Dzięki dziewczyny :kwiatek:
My już w domu od wczoraj- trochę armageddon z dwójką maluchów

Atea przytulam
rochnar Gratulacje!! To skoro zwolniłaś już miejsce....
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 lipca 2020 21:19
krysiex213, łaaaa, serio??? <3

rochnar, gratulacje, witamy Gucia. Jak Inka do braciszka?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lipca 2020 21:32
Ale czad krysiekx213  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się