M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline Czosnek nie cuchnie - czosnek pięknie pachnie  😜

Wolnej szafki kuchennej to ja już nie znajdę, ale zasłony to niegłupi pomysł, coś będzie trzeba tam zorganizować. Mam zasłony przy drzwiach od tarasu, więc może tam coś w stylu skrzyni na odkurzacz i deskę obok tego. Hm. Ciężkie to urządzanie  😀
majek   zwykle sobie żartuję
21 lipca 2020 13:03
Ja tez nie mam okapu od kilku lat i jest spoko, czasem tylko jak moj maz zacznie sie bawic w kucharza i np wpadnie na pomysl robienia wlasnego smalcu - to by sie przydal, bo mi ten zapach mocno nie lezy. Moja mama natomiast uzywa okapu do palenia papierochow w domu.
Bardziej mi brakuje takiego czegos za kuchenka, co oslania sciane, bo mam tam akurat gniazdko elektryczne (moja kuchnia jest bardzo tymczasowa od prawie 3 lat) i jak tam np prysnie sos pomidorowy to jest dramat. Teraz stoi tam ramka (taka na zdjecie)

Deske tez mam za zaslonka!
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lipca 2020 13:53
infantil, zgadzam, się czosnek jest ekstra, goście tylko chyba czasem nie podzielają zdania. Odkurzacz można jeszcze czasem wcisnąć pod łóżko, albo i do skrzyni w kanapie czy narożniku. Oczywiście zależy od samego sprzętu i ramy, ale jest to często wykonalne.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 lipca 2020 01:44
Kochani głupie pytanie ale jednak pytanie, gdzie szukać mieszkań na sprzedaż?
galopada_   małoPolskie ;)
24 lipca 2020 05:12
Biczowa, otodom no i oczywiście grupy na fb (w Lublinie byla na pewno niejedna taka grupa bo był okres że rozważaliśmy tam kupno mieszkania 😉 chyba że mowa o rynku pierwotnym, to wtedy trzeba zrobić rozeznanie w temacie jakości budowania przez wybranych deweloperów. My wybraliśmy aktualnie jednej z najlepszych deweloperow w Rz i przy oddawaniu mieszkania mieliśmy tylko kosmetyczne problemy typu brak jakiejś tam zaślepki w oknie czy punktowo nadmiar tynku 😉
Jeżeli chodzi o rynek wtórny, to ja jeszcze szukam na OLXie. Czasem są tam domy/mieszkania, których sprzedający nie umieścił na otodomie. Z racji, że jesteśmy z Niemężem na etapie szukania, to grupy na facebooku też śledzę, ale szczerze się przyznam, że tam nie znalazłam jak do tej pory nic ciekawego. Ale może to przez to przez to, że nasz budżet nie jest imponujący 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 lipca 2020 12:31
Bardziej rynek pierwotny, tylko nie wiem jak szukać deweloperów, jest może jakaś strona z listą nowych inwestycji u różnych deweloperów?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 lipca 2020 12:52
Biczowa zobacz sobie stronę https://rynekpierwotny.pl/
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 lipca 2020 00:59
Dziękuje :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
25 lipca 2020 06:54
Biczowa, poszukaj grup na fejsie w tej sprzedaż owej grupie. Krąży bardzo duzo opinii. Możesz też zapytać o polecanych (i odradzanych) deweloperow na spotted Lublin 😉
Biczowa, całkiem niedawno, bo w grudniu 2019 kupiłam mieszkanie (właściwie pół domku za miastem). Szukałam na olxach, czy w otodom. Miejsce wynalazłam fartem , bo znajoma sprzedawała. Ale najciekawsze mieszkania, które rozważałam znajdował mi jednak pośrednik, który wiedział dokładnie o co pytać sprzedających i czego szukam. Przeprowadził ze mną zarówno transakcję sprzedaży mojego mieszkania w mieście, jak i kupna na przedmieściach i - pomimo dość wysokiej ceny za taką usługę - nie żałuję ani grosza wydanego na to pośrednictwo. Ja się totalnie nie znam na kruczkach prawnych, obciążeniach, księgach wieczystych etc. Pośrednik zajął się totalnie wszystkim włącznie z papierami do przepisania mediów. Miał nawet namiary na sprawdzone ekipy remontowe i ciągał mnie po oferowanych nieruchomościach jak już zakochałam się w miejscu, które kupiłam - ciągał mnie po to, abym była pewna decyzji. Wszak mieszkanie to nie buty, które można zmienić po tygodniu jeśli okażą się niewygodne. Bardzo polecam zatem - jeśli masz to wpisane w budżet - skorzystanie ze sprawdzonego pośrednictwa (bo z tym ponoć też różnie bywa).
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 lipca 2020 10:26
To też rozwiązanie, w sumie nie głupie z pośrednikiem. Problem jest taki że ja szukam mieszkania w konkretnym miejscu więc pole manewru jest niewielkie, plus że teraz tam się buduje dużo nowych osiedli. Minus albo już praktycznie gotowe i wyprzedane, zwłaszcza metraż jaki mnie interesuje albo dopiero budowy ruszyły albo ruszą i będą dostępne za kilka lat. Biorę się w każdym razie do roboty 😀
Może mi ktoś tu pomoże. Poszukuję jakiegoś dobrego stolarza z okolic Konin/Kalisz względnie Poznań (dojeżdżającego/dowożącego swoje wyroby), ale takiego stolarza, który robi meble z drewna, a nie z płyty. Chodzi mi konkretnie o zrobienie ramy łóżka na wymiar (materac już jest).
Ktoś/coś? Będę wdzięczna za jakieś namiary.
To może łóżko https://www.vox.pl/produkt-lozko-19392.html od VOX. Swoją drogą wykonują na zamówienie, więc jest szansa, ze oni przygotują ramę od łóżka. A jeśli nie oni  to sprawdź ComfortPur z Torunia
To może łóżko https://www.vox.pl/produkt-lozko-19392.html od VOX. Swoją drogą wykonują na zamówienie, więc jest szansa, ze oni przygotują ramę od łóżka. A jeśli nie oni  to sprawdź ComfortPur z Torunia

To jest też raczej zwykła płyta/sklejka. W tej cenie na pewno nie prawdziwe czyste drewno 😉
Poza tym zależy mi na czymś naprawdę trwałym, co mi się nie rozleci po 5 latach (nawet na materac mam gwarancji 10 lat  🤣 )
Szukam coś w stylu: https://www.mebleforever.pl/category/rodzaj-lozka-drewniane ale to są jakieś ciężkie kilometry ode mnie. Choć Kraków uwielbiam, to jednak wyprawa po samo łóżko jakoś niespecjalnie mi się uśmiecha  😉
martrix, - Swarzędz słynie z produkcji mebli, może sprobuj coś wygooglować? 🙂 Jest tam sporo zakładów, a łóżko z linka jest dość proste do zrobienia.
martrix, - Swarzędz słynie z produkcji mebli, może sprobuj coś wygooglować? 🙂 Jest tam sporo zakładów, a łóżko z linka jest dość proste do zrobienia.

O Swarzędzu słyszałam. Moi rodzice tam meble do salonu gdzieś robili. Jak nie znajdzie się nikt bliżej, to pewnie będę tam uderzać 😉
Polecacie jakiś sklep (chętnie internetowy), gdzie mogę zamówić suwane rolety plisowane na wymiar?
Polecacie jakiś sklep (chętnie internetowy), gdzie mogę zamówić suwane rolety plisowane na wymiar?

Ja mogę polecić sprzedawcę na allegro. Zmawialam do całego domu plisy o przeróżnych wymiarach i kolorach.Zaoszczedzilam 1500zl,fakt czekałam 26 dni chyba ale wszystko cacy i do tego super sprawa z wyborem koloru wykończeń. Mam okna w kolorze złoty dąb więc białe wykończenia nijak mi nie pasowaly, wzięłam w kolorze okien i pasują idealnie
gunia92 to poproszę 🙂 bo sama się orientowałam w temacie i postanowiłam kupić na allegro, tylko tam wybór jest ogromny, więc będę wdzięczna za polecenie.
Jeśli będziecie szukać sprawdzonego sklepu z meblami to polecam CIACH!
Świetna jakość! CIACHoczarował już chyba wszystkich. Jest mega wygodny i bardzo dobrze wykonany!

Ban za spam
Vissenna
Jeśli będziecie szukać sprawdzonego sklepu z meblami to polecam ...


A Ty znowu spamujesz ??
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2020 15:13
szemrana, niektórzy są bardzo kiepscy w swoją pracę :P
Mnie tylko dziwi, że wraca toto jak bumerang.  🤣
Do tego tematu zaglądam co i raz, bo ja jestem domowa gadżeciara.
Lubię sobie poczytać o waszych doświadczeniach.
Nie lubię za to klikać w takie linki jak ten  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2020 15:59
szemrana, to w sumie jak wątek odżył

1. Na urlopie wyremontowałam znajomej stary kwietnik, czeka jeszcze na olejowanie i koniec remontu w jej mieszkaniu :P ale kurcze tak mi się podoba, że drugi muszę zrobić sobie 😁


2. Dokupiłam półkę nad tv i doszło kilka roślinek, bardziej mi się teraz podoba! Było tak nieproporcjonalnie, pod tv szafka i na niej rzeczy a nad tv pustki. Teraz jest klimacik


3. Kojarzycie jakąś płytką półkę z 'poprzeczką', jak np. ikeowskie na ramki ale tak max 9.5cm głębokości (całkowitej odległości od ściany)?
Chciałabym dać za baterię półkę żeby mieć gdzie przechowywać deski do krojenia, teraz stoją pod ścianą i mi tam przeszkadzają...
any idea?

Czy ktoś budował dom w systemie prefabrykowanym - chodzi mi o dom drewniany nie z keramzytu?  Szukam opinii jak to się sprawuje, czy są jakieś problemy etc. W Internecie ciężko znaleźć coś od ludzi którzy taki dom używają już kilka lat.
Aga_Leming, ja mieszkam od prawie trzech lat w takim domu. Budowalismy z firma  polska Danwood, ale tu gdzie mieszkam, czyli w Niemczech. Z samym wykonawca na chwile obecna nie budowalabym drugi raz, ale to tylko ze wzgledu na ich problemy ze zbyt szybkim urosnieciem vel.  slaba obsluga klientow ze wzgledu na braki personalne. Sam dom sprawuje sie swietnie, jest mega dobrze zaizolowany , przez co mamy smieszne koszty ogrzewania (mamy pompe ciepla). Pisz, jesli chcesz wiedziec wiecej.
Super! Wbijam na priv <3
Hej! Trochę obudzę wątek. Idziemy dzisiaj oglądać mieszkanie na sprzedaż i ponieważ nie mamy w tym temacie doświadczenia, chciałabym prosić o radę. Na co zwrócić szczególną uwagę? Albo o co się pytać? Oczywiście przejrzeliśmy artykuły w internecie na ten temat, ale może jest coś jeszcze, o co teraz, z perspektywy czasu, zapytali byście poprzednich właścicieli?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się