Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Ale wiecie co... Do mnie po części trafia ten tekst  😁
- chodzi chyba o to aby zniechęcić  ludzi, którzy tyle za konia nie dadzą i teksty w stylu "Panie, dam połowę ceny i jestem Jutro"

Pewnie ten koń nawet połowy ceny nie jest wart, ogłoszenie bardzo "ułańskie", ale może znajdziesz się napalony łoś amator i go kupi  🤔wirek:
vissenna   Turecki niewolnik
22 lipca 2020 20:01
Pierwszego zwolnić do chodów pleasure i można jechać west tym wybitnym moverem  🙄

Drugi...  🙄
Pojedyncze 150 to i mój dzierżawiony dekadę temu Łaciak by skoczył. Nijak ma się to do pełnego parkuru. Pochodzenie przyzwoite, ale bez szału.
Nie ma tu NIC co by usprawiedliwiało taką cenę. A wręcz mnie zniechęca widok jeźdźca bez kasku, który nie umie konia na poprawnym kontakcie doprowadzić konia do przeszkody... No i cudownie dopasowany rząd skokowy z tym paskiem od wytoku majtającym się pomiędzy nogami, to ogłowie z odstającymi, oberwanymi paskami  🙄
Jak ktoś nie dba o takie szczegóły (tym bardziej do ogłoszenia), to wątpię też, czy dba dobrze o konia i już jest to dla mnie powód, by nie zapytać o takiego konia...

Ludziom się wydaje że jak konie sportowe kosztują krocie to każdy koń też musi być drogi a to niestety nie jest prawdą.  😉  Koń tego dżigita nie wiadomo dla kogo. Żaden zawodnik go nie kupi a dla amatora za trudny. Czyli dla kogo on ma być ?

Ten drugi to tuptuś
Ten tuptuś wygląda jakby do końca zdrowy nie był,mega smutny obrazek.
dea   primum non nocere
22 lipca 2020 21:41
Tuptuś z wydatnymi chodami wygląda na cztery nogi w trzech chodach od palca, nigdzie nie widać wyprostu przedniej kończyny...
Tuptus jest jakby kulawy na cztery, drobi z palca i cale ustawienie wyglada "ala", totalnie zablokowany w gornej linii. Do tego ma siodlo zyjace wlasnym zyciem 🙄

Ciekawa jestem, jak ten kon die rusza, kiedy nic go nie boli.

Dzygit jak to dzygit, ale konika ma szczerego :p
Ten pierwszy o "wybitnym" ruchu ciekawe jakby się ruszal podkuty na przód i jechany o połowę wolniej a dłuższym wykrokiem
Strzyga miałam klacz od tej babki od "Koń charakteryzuje się bardzo dobrym ruchem we wszystkich chodach, uwagę przyciąga wydatny kłus oraz okrągły galop."  😵
Porażka, nie polecam z całego serca. Złe opinie ma ta kobieta (nawet cieżko powiedzieć jak ma na imię bo wszędzie inaczej się nazywa  😁 ) ale to już  🚫 :kwiatek:
Drugie ogłoszenie wygląda trochę jak "Baba w domu mi jęczy, żeby konia sprzedać bo za droga zabawka, to wystawię dla świętego spokoju ale tak żeby przypadkiem nikt nie kupił" 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lipca 2020 09:07
MATRIX69, na moje to po prostu Janusz marketingu, pt. Niemiec płakał jak sprzedawał.
Ten pierwszy koń to dla mnie smutny obrazek i kuriozalny opis, ten drugi tak samo smutny obrazek, konia po takim kimś bym w życiu nie wzięła, bo ani on ujeżdżony, w nogach musi mieć naprawdę wiele, to jeszcze pewnie ma psychikę zwichrowaną.
https://m.olx.pl/oferta/para-koni-malopolskich-CID103-IDFuvz1.html

Ludzie to mają fantazję 
Tam w brzuchu może być już 3 w pakiecie 😂
Katrzyna K, no  to się chyba opłaca  😁
Kiedy myślisz ze widziałaś już wszystko:

No i? ... Na mojej jechał pies,  kot i wszyscy przeżyli 🙂 Nie jeden raz miałam psa w siodle, a w czasach mojej młodości jak jeszcze jeździłam w klubie, to mój psiak wczepiał się w tył kulbaki i tak sobie jechał.
Na moim też siedziały psy i koty kilkukrotnie. Ba! Był taki kot w stajni kiedyś, który namiętnie na nim sypiał 🤣
Czy mi się tylko wydaje, czy ten kłus wygląda jakoś dziwnie? Jakby przody były jakieś takie sztywne.
link
vissenna   Turecki niewolnik
26 lipca 2020 19:15
Czasem kłusaki albo konie z czwartym chodem pokazują taki kłus. Ale po tym filmie ciężko powiedzieć co tu jest "off"...
A to nie jest tak, że ten koń ma taki kareciany ten kłusik, a jest prowokowany trochę do takiego "pośredniego" na potrzeby filmu?
dea   primum non nocere
27 lipca 2020 06:33
Macha łapami, a znowu - nie widać wyprostu nadgarstka, inaczej mówiąc, robi wszystko, żeby nie wylądować na tyle kopyta. Nie jest to łatwe, jak każą wyciągać szkity, ale daje radę... Kolejny smutny obrazek i czekająca kontuzja.
Jeszcze screen z ogłoszenia:
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 lipca 2020 09:28
anp, ciekawa jestem filmiku luzem.

Ale jakby wyciagac kazdego palcujacego konia z ogloszen to by zycia nie starczylo.

Piękne i zachęcające pierwsze zdjęcie:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-CID103-IDFTQPj.html#89d333c0b0
Zdjęcie fantastyczne i na pewno przyciąga uwagę, a przecież o to chodzi. Ale z pewnością nietypowe jak na ogłoszenie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 lipca 2020 17:11
Wracając do tego kulawego siwego, to bardzo mi go szkoda. Widać, że to szczery koń i musieli się starać, żeby na poziomie wyszkolenia LL uszkodzić międzykostny.
@anp dasz linka do ogłoszenia?
bh tylko jest w grupie prywatnej link
niby zwykłe ogłoszenie, ale... czerwona lampke zapala mi to .. ,,lub kupie,, ... juz widze jak ktoś kupuje stare konie zeby zapewnić im emeryture 🙁
https://ogloszenia.re-volta.pl/dom-starosci-dla-koni-przyjme-konie-do-przydomowej-stajni-na-dozywocie/o/224943/
rudziczek   Małe i duże.
30 lipca 2020 10:26
blucha

To nie jest zwykłe ogłoszenie. Ja nie wierzę w takie rzeczy. To co wrzucałam tutaj niedawno też przeczy, że takie cuda się zdarzają. Może powinno się to zgłaszać od razu na policję. Będzie potem mniej zamieszania jak konie nagle zaczną znikać z takiego "domu spokojnej starości". Śmierdzi handlarzem żywcem rzeźnym na kilometr. Nie wiem tylko co można z tym zrobić🙁
Jedyny post tego użytkownika tylko potwierdza obawy, że konie u niego długo nie zagoszczą
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=55452;sa=showPosts
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się