Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Hejka! Wpadam z pytaniem, bo utknelam w gaszczu informacji. Szukam NIKONA, wlasciwie upgrade'u mojego prastarego D80, ktory posiadalby funkcje filmowania. Moze byc to starszy model, bo tez chetnie kupilabym uzywke za mala kase. Szukam czegos, czym moglabym robic filmy na YT w jakosci lepszej, niz komorkowej 😉 Musialoby miec to tez wejscie audio na mikrofon, fajna bylaby mozliwosc nagrywania w HD, choc tutaj nie bede sie upierac.

Jesli mielibyscie porady typu, "celuj w model XY", to bede bardzo, bardzo wdzieczna  :kwiatek:

Chyba jeden z lepszych jest przy Żytniej.

Na Żytniej nie serwisują Sigmy.
Posłałam w końcu do FotoDoctor na Targowej.  Zobaczymy  👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 lipca 2020 20:54
Pandurska zerknij na D300s.
Facella Dzieki za tipa! Juz patrze!
Pandurska, poczytaj też o D7200, ja nim tylko focę, ale funkcję nagrywania ma i może jest w tym dobry też?  👀  😀
Pandurska zerknij na D300s.


Miałam i bardzo lubiłam. Oprócz użytecznej funkcji video to był kawał świetnej puchy, tylko niestety matryca nie radziła sobie w sytuacjach słabego oświetlenia zbyt dobrze. To był jedyny powód, dla którego go sprzedałam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2020 00:36
Mam po D3000, bardzo lubię. Zamówiłam sobie gripa do niego. Nie wiem czy ma następcę w FX?
Mam po D3000, bardzo lubię. Zamówiłam sobie gripa do niego. Nie wiem czy ma następcę w FX?


Jeśli mówimy o D300s, to za następcę uznawany jest D500 (DX). Miałam taki plan, czekałam długo, jak sporo innych zwolenników D300s, a jak się w końcu doczekałam, kupiłam jednak D750 😀
Dzieki za wszystkie wskazowki. Obczailam to , co podpowiadaliscie i zamowilam jednak D5100 z polecenia kolezanki i ktorego juz uzywalam do filmowania. Z niecierpliwoscia czekam na przesylke  😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2020 00:19
Lena no właśnie z tego co się orientuje to w FX nie ma zbliżonej puszki... jak się sprawuje D750? O D500 wiem i mnie boli, bo bardzo bym chciała. A za tym to już by musiał pójść obiektyw, bo mój za bardzo by odstawał i ograniczał puszkę... dlaczego jeszcze nie umiem wydalać dolarów  😵
Jasmine, ja kiedyś zestaw (body+obiektyw) do fotodoktora wysyłałam, to przesłali mi na Żytnią 😉 ale odbierałam od fotodoktora 😉

Edit: odkupiłam sobie swój ukochany, najprostrzy konstrukcyjnie, staruteńki (premiera 1999) obiektyw 70-200 f4 L Canona 😉
Bardzo go lubiłam, nie wiem co mnie podkusiło do zamiany na Sigmę f 2,8 😉 (była bardzo w porządku, ale 2x droższa, dwa razy cięższa 😉 )
Kupiłam też dwie kozy  😎  😎
Oto jedna z nich

Canon 5d mark II i Canon 70 200 f4 L 😉

Lena no właśnie z tego co się orientuje to w FX nie ma zbliżonej puszki... jak się sprawuje D750? O D500 wiem i mnie boli, bo bardzo bym chciała. A za tym to już by musiał pójść obiektyw, bo mój za bardzo by odstawał i ograniczał puszkę... dlaczego jeszcze nie umiem wydalać dolarów  😵


D750 bardzo mi leży i w obsłudze nie odstaje od D300s, do którego się przyzwyczaiłam. Tak naprawdę największa przepaść jest w używalnym ISO. Ja jestem strasznym szumofobem, a trochę focę w gorszych warunkach oświetleniowych i dla mnie FX z niezłą matrycą to było zbawienie. Nie żałuję absolutnie, tym bardziej, że cenowo nie było aż takiej różnicy D500 vs D750. Trafiłam na używkę z przebiegiem 2500 klatek i pełną gwarancją, sprzedawał sklep, bo klient kupił i się jednak rozmyślił na rzecz D5 bodajże.
Jedyne czego mi brakuje to 1,5x przy Sigmie 150-600 do ptaków, samolotów itp, ale cała reszta mi rekompensuje ten brak. Wg mnie (amatora) D750 to jest udana puszka na lata. Ważnym plusem dla mnie było też zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Chociaż dbam o sprzęt i staram się nie używać gdy kropi lub się mocno kurzy, czasami tak się jednak zdarza.
Potrzebuję pomocy  :kwiatek:

Jak sprawdzić czy mój stary obiektyw dokładnie ten:
https://www.optyczne.pl/476.1-Test_obiektywu-Sigma_S_70-200_mm_f_2.8_DG_OS_HSM.html
nada się do body z pełną klatką  ?
Jesli z Canonem jest kompatybilny, to z Nikonem nie. Powinno być napisane, czy mocowanie EF czy F a to rozwieje wątpliwości  😉
Jesli z Canonem jest kompatybilny, to z Nikonem nie. Powinno być napisane, czy mocowanie EF czy F a to rozwieje wątpliwości  😉

Dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Nie nie z Nikonem. Tylko nie mam pewności czy to, że body ma pełną klatkę ma znaczenie w doborze obiektywu. W sensie czy każdy obiektyw będzie współpracował z body z pełną klatką. Bo to jednak nie młody obiektyw.

Z tego co widzę, to symbol DG w Sigmie mówi nam, czy jest do pełnej klatki 😉 czy tylko do APS-C.
Ti co pasuje do pełnej klatki, pasuje pod aps-c/aps-h ale jeśli jest coś tylko dedykowane pod aps-c, to nie pasuje do ff
Z tego co widzę, to symbol DG w Sigmie mówi nam, czy jest do pełnej klatki 😉 czy tylko do APS-C.
Ti co pasuje do pełnej klatki, pasuje pod aps-c/aps-h ale jeśli jest coś tylko dedykowane pod aps-c, to nie pasuje do ff


Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 sierpnia 2020 20:49
To nie do końca tak, że nie pasuje. Można podpiąć i robić zdjęcia. Na FX będzie widoczna winieta. Po zmianie trybu na DX wszystko będzie działać jak na niepełnej.
W Canonie jest tak, że faktycznie da się podpiąć i robić zdjęcia z wielkąąąą winietą, ale zoomowanie może uszkodzić body. I nie ma opcji przełączania z ff na apsc 😉
W Canonie jest tak, że faktycznie da się podpiąć i robić zdjęcia z wielkąąąą winietą, ale zoomowanie może uszkodzić body. I nie ma opcji przełączania z ff na apsc 😉

Dziękuję!

To jeszcze ostatnie pytanie.
Korpus Canon EOS-1D X Mark III ok 32,5 tys.
[[a]]https://store.canon.pl/canon-korpus-canon-eos-1d-x-mark-iii/3829C011/?nav=cameras%2Cdslrcameras%2Ccat30016[[a]]

Czy on faktycznie jest warty tej ceny, czy bardziej wynika ona z nowości i bycia najwyższym modelem. A gdy wyjdzie nowszy, cena drastycznie spadnie  👀
Dwójkę widzę za 25 tys 😉 a jedynkę na olx widziałam za 7 tys z milionowym przebiegiem 😉
Chyba jednak wraz z ceną idzie jakość lub z jakością cena 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 sierpnia 2020 20:53
Tak, jest wart, jak ktoś już go kupuje, to wie po co, dlaczego i opłaca mu się tyle hajsu wyłożyć. Ja same mityczne opowieści o tych puszkach słyszałam :P Marzenie  😍 zwłaszcza patrząc na to, co potrafią zwykłe 5D
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 października 2020 10:16
Podniosę trochę wątek 😉

Brat wpadł do mnie z pytaniem, o to, jaki sprzęt foto polecam do takiego powiedzmy codziennego wykorzystywania w trakcie życia klubu sportowego. Ja jestem kompletnie poza tematem, dawno się nie interesowałam co tam słychać na rynku, a i przyznam szczerze, że o ile dla siebie mniej-więcej wiem co bym chciała i czego potrzebuję, tak w przypadku takiego sprzętu "do wszystkiego" mam spory problem. I właśnie dlatego przychodzę do Was z prośbą o polecenie czegoś konkretnego  😉 :kwiatek:

Na pewno będą robić więcej ujęć statycznych niż typowo sportowych, ale i takie w ostateczności się trafią. Światło przeróżne: od zdjęć w naturalnym oświetleniu, poprzez oświetlenie na obiektach sportowych do zdjęć aż do zdjęć w pomieszczeniach.

Coś dla amatorów, osób, które niekoniecznie chcą się zagłębiać w skomplikowane ustawienia.

Budżet ok. 2500-3000 zł, także chyba nienajgorszy.

Doradzicie coś, proooooszę?  🙇 🙇 :kwiatek:
Każdy aparat ma ustawienia manualne, półautomatyczne i auto, czyli jak ktoś nie chce się wgłębiać w ustawienia, to każdym coś pstryknie lub wręcz przeciwnie, postara się na manualu wycisnąć z bidy bardzo dużo 😉
W tym budżecie to tylko coś używanego, ale podejrzewam, że potrzebny nowy sprzęt, jeśli do klubu sportowego?
Jak budżet 3 tys to może Olympus EM10 mark III / II?
Dostępne w  zestawie z dwoma obiektywami 14-42 i 40-150.
To matryca aps-c i ma mnożnik ogniskowej x2.
To zestaw dla kogoś, kto za bardzo nie wpatruje się w np aberację chromatyczną i potrzebuje lekki, podręczny sprzęt 😉 Osobiście bym nie brała tego obiektywu 14-42 a dokupiła jakąś jasną stałkę około 20-30 mm.
Koleżanka ma ten aparat, z czasem dokupiła dwa obiektywy PRO i robi świetne, produktowe zdjęcia plus relacje z wystaw zwierząt 😉
Ten aparat podrzucam, bo ciut znam 😉
Ale fajnie wygląda też np Sony A6000 i widzę na forach go także polecają.

Jeśli używki, to już są większe możliwości, choć do 3 tys też cudów nie będzie
Muszę kupić nowy laptop do pracy. Oczywiście chciałabym aby nadawał się też do obróbki zdjęć (ps, lr). Szukam czegoś z jasnym ekranem, dobrym odwzorowaniem kolorów i dobrym kontrastem. Jako że bawię się zdjęciami amatorsko, nie szukam czegoś profi za kilkanaście tys 😉  huwawei MateBook X Pro 2020 się nada? Panowie ze sklepu komp polecali mi gamingowy lenovo Legion 7i-15. Pomocy! Bo mózg mi się już gotuje od przeglądania specyfikacji i testów.
Moon   #kulistyzajebisty
12 listopada 2020 07:10
anai, generalnie gamingowe polecają grafikom, którzy chcą lapki, bo mają (z reguły) mocne procki i niezłe karty graficzne. Tyle tylko, że gamingowe przeważnie są... obrzydliwe. No brzydkie po prostu - albo wielkie kloce, co ich do plecaka foto nie wciśniesz, albo mają jakieś szalone podświetlenia, których nijak wyłączyć  🤔 🙄 Możliwe, że obecnie się coś na rynku zmieniło, ja szukałam ze dwa lata temu właśnie lapka, który nie będzie MacBookiem za myliony, a który, będzie chociaż deko wyglądał, jak na XXI wiek przystało i zmieści mi się do plecaka foto. I tu, znów 😍 nie zawiódł mnie DELL. To już trzeci laptop od nich, miałam wcześniej wypasiony model XPS - orałam na nim i grafikę i foty, kochałam bardzo. Obecnie, po jakiś 9 latach, po wymianie dysku, służy dzielnie mojej babci do grania na Kurniku i śmiga jak wściekły 🤣 Teraz mam niższy model, Inspiriona i też go kocham miłością wielką - od marca, z racji home office nie ma łatwego życia ze mną, pełen pakiet Adobe chodzi praktycznie non stop.  😜

+ Polski serwis DELLa działa bardzo dobrze - naprawili mi w ramach gwarancji (mimo że było chyba delikatnie po gwarancji :P) jakąś pierdołę bardzo szybko, przy rzetelnym kontakcie i doradztwie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 listopada 2020 07:26
Legiony akurat wyglądają normalnie, a nie jak z kosmosu. U nas Legion dawał radę i z fotkami i filmami, także polecam.
Też polecam Legiona 😉 mój jest bardzo cieniutki, lekki a klawiatura w niczym nie przeszkadza 😉 mam i5 i śmiga, nie zawiesza się, pracuje szybko i poprawnie. Pewnie i7 będzie lepszy 😉  moim zdaniem warto 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2020 16:03
Moon, a my z Della XPS jesteśmy mega niezadowoleni. Kosztował miliony, a po niecałym roku siadła mu ładowarka, potem bateria spuchła, a poza tym notorycznie się przegrzewa.

anai, Ja bym też celowała w Lenovo. Sama żałuję, że nie dołożyłam 5 stówek i nie wzięłam go zamiast Acera. 🙁
Legiony akurat wyglądają normalnie, a nie jak z kosmosu. U nas Legion dawał radę i z fotkami i filmami, także polecam.

Ja też bardzo polecam. Jak na razie jestem zadowolona.


Mam przy okazji takie pytanie. Szukam plecaka foto (najlepiej jakiegoś porządnego), który pomieści 70-200 wraz z body.
Jakie firmy polecacie?
*cena nie gra roli
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się