elektrolity

sardynka, jeśli tam wilgoć nie weszła to nie ma się co tam zepsuć 🙂
Jakie polecacie elektrolity w płynie? Chodzi mi o takie żebym mogła naciągnąć do strzykawki i podać prosto do pyska 🙂
Elektrolity LPC. Ktos uzywał ? Jakie opinie ? Widze dwie wersje dostępne.
https://www.febro.pl/product-pol-4276-LPC-Hydraction-elektrolity-w-plynie-1-l.html
https://www.febro.pl/product-pol-4275-LPC-Quick-Lyte-Flash-silnie-skoncentrowane-elektrolity-w-proszku-1-kg.html

Jak wypadaja w stosunku np. do Hippolyta czy Equie America (Cortaflex) ?
Klami, ale to chyba w przypadku elektrolitów ciężko sprawdzić, musiałabyś badać poziom mikro i makro po używaniu każdcyh z nich.  W przypadku elektrlitów raczej brałabym pod uwagę skład oraz chęć jedzenia przez konia
maliniaq   Just do your job.
24 czerwca 2019 17:43
Czy jest różnica między elektrolitami w płynie a w proszku? Oczywiście poza samą formą?  Lepsze w płynie czy w proszku?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 czerwca 2019 18:14
Hippolyt to w 65% cukier, LPC to dobra marka.
maliniaq dla mnie te w proszku na ogół są bardziej skondensowane, wydajniejsze, ale są świetne elektrolity w płynie np. Cavalor, Equistro.
Ale to tylko moje wrażenie.
Czy Elektrolity OH ElectroHorse proszek 1,5kg mozna podawac a pasza czy jedynie w wodzie?
Jesli tak to ile?
darolga   L'amore è cieco
26 sierpnia 2019 10:45
Cobrinha - jak najbardziej możesz podawać z paszą  😉 Ile to już zależy od potrzeb Twojego konia, ale jeżeli nie masz niestandardowego przypadku, to możesz trzymać się zaleceń producenta (dawkowanie na spodzie przykrywki wiaderka), tj. 25 g 2 x dziennie.
Pytam bo na stronie sklepu widnieje ze podawac jedynie w wodzie
[[a]]https://www.horse-trade.pl/pl/p/Elektrolity-OH-ElectroHorse-proszek-1%2C5kg/1955[[a]]
darolga   L'amore è cieco
26 sierpnia 2019 11:08
Cobrinha - możesz podawać z paszą, uwierz 😉 W opisach produktów jest wiele baboli, np. Wet Gloves to świetne czyszczące rękawiczki i wbrew opisowi, wcale nie trzeba ich wkładać do mikrofali  😁 Tak dla przykładu 😉 Pracuję nad tym aby opisy lepiej odzwierciedlały rzeczywistość, ale zajmie to trochę czasu.
Ok wilkie dzieki.
Czyli na opakowaniu jest informacja jak podawac na sucho?
Pytam bo na stronie sklepu widnieje ze podawac jedynie w wodzie
[[a]]https://www.horse-trade.pl/pl/p/Elektrolity-OH-ElectroHorse-proszek-1%2C5kg/1955[[a]]

ja daję do żarcia 😉
wd podziałki na miarce. Kon zyje
Wielkie dzieki  :kwiatek:
Jak dlugo moge je stosowac? Jest jakis limit?
Cobrinha, - ja też daje do paszy, przez całe lato. Podpowiem, że korzystnie cenowo wychodzą w Decathlonie - są dyszkę tańsze, a Deca wysyła za darmo 🙂
Juz zamowione a ze rabacik jest to tez taniej wychodzi.
.
Czy ktoś jest w stanie podzielić się opinią o Vetfarmlab Electromin Equine (1200g) ?
Zastanawiam się nad zakupem zamiast Baileys Aqua-Aide (2kg).. Tych drugich raczej nie zużyję w tym sezonie, koń chodzi ok 4 razy w tygodniu. Chyba że podawałabym również w dni beztreningowe podczas upałów.
Generalnie koń dopiero zaczyna pracę pod siodłem, pracuje lekko ale kondycji nie ma za grosz.. Polecono mi wprowadzenie elektrolitów i od ręki mogę kupić właśnie powyższe, w podobnej cenie bo Electromin jest na wyprzedaży. 🤔
Hej a ja polecam te elektrolity

https://horseandpony.pl/elektrolity/571-1334-elektrolity-dla-koni-elektrodol-horse-dolfos.html

max stosowanie dzienne 70-100g, dodali teraz jakis fajny aromat - można stosować na sucho i na mokro 😉
Hej, ja bardzo polecam CIACH,  w pełni zbilansowany suplement, który jest nie tylko smaczny, ale i łagodny dla żołądka. Bezpieczny dla wrzodowców i dla koni z problemami układu trawiennego. -> CIACH

A ja polecam skończyć z kryptoreklamą tej firmy, bo następny raz wprowadzę moderowane komentarze!
Viss Mod


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zabawa w kryptoreklamę.
Ale w czym jest problem? Polecam te suplementy bo są naprawdę dobre! Nie spamuje na grupach, wrzuciłam tylko jeden komentarz, więc proszę o odblokowanie! 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!
Obowiązuje zakaz spamowania i reklamowania swoich firm!
Obowiązuje nakaz edycji posta! Nie tworzymy posta pod postem!
Viss

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Brak przeczytanego regulaminu.
Nieedytowanie postów, pisanie wiadomości pod wiadomością.
[/center]
vissenna   Turecki niewolnik
31 lipca 2020 11:44
W czym problem?
Zarejestrowałaś się w ostatnim miesiącu na tym forum. Dziwnym trafem wtedy, kiedy ww firma rozpoczęła działalność.
Spośród 9 wiadomości napisanych na forum 6 jest o tych suplach.

Mało?
Po adresie mail łatwo znaleźć Twojego facebooka (swoją drogą, robisz ładne zdjęcia).
Jedno ze zdjęć na nim przedstawia Ciebie z Panem Mateuszem L.S. będącym według danych strony właścicielem firmy rozprowadzających te suple.
Z kolei Pan Mateusz ma jako tło swojego facebooka zdjęcie Twoich oczu.
Dalej: Pan Mateusz jest CTO/It Menagerem w XYZ, natomiast Ty jesteś SEO w XYZ

Pragniesz dalej wykłócać się o to, że polecasz te suple z dobrego serduszka?


Tak, oczywiście. I jak widać na moim fb również mam konia i jeżdżę od lat konno. Jestem przedstawicielem tej firmy na Polskę i wszystkim koniarzom bardzo polecam tą firmę. Nie zauważyłam, żeby to był tutaj jakiś problem. Zachęcam, żeby wejść i sprawdzić suplementy i naprawdę z nich skorzystać. Nie uważam, żebym robiła kryptoreklamę, tym, że wspomniałam tu o istnieniu tej firmy w Polsce, więc proszę mnie nie posądzać o takie rzeczy. Jakby chciała coś takiego robić to bym sobie pozakładała miliony pseudo kont, ale tego nie robię. Podałam swój prawdziwy email, wszystko  o mnie i o firmie można sprawdzić. Także uważam to za niepotrzebna reakcję, bo nie stworzyłam na żadnej grupie żadnego spamu. Pozdrawiam.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 lipca 2020 11:59
W czym problem?
Zarejestrowałaś się w ostatnim miesiącu na tym forum. Dziwnym trafem wtedy, kiedy ww firma rozpoczęła działalność.
Spośród 9 wiadomości napisanych na forum 6 jest o tych suplach.

Mało?
Po adresie mail łatwo znaleźć Twojego facebooka (swoją drogą, robisz ładne zdjęcia).
Jedno ze zdjęć na nim przedstawia Ciebie z Panem Mateuszem L.S. będącym według danych strony właścicielem firmy rozprowadzających te suple.
Z kolei Pan Mateusz ma jako tło swojego facebooka zdjęcie Twoich oczu.
Dalej: Pan Mateusz jest CTO/It Menagerem w XYZ, natomiast Ty jesteś SEO w XYZ

Pragniesz dalej wykłócać się o to, że polecasz te suple z dobrego serduszka?


Jakbym mogła dać ci łapkę w górę to bym dała cała taczkę tych łapek  😀
vissenna   Turecki niewolnik
31 lipca 2020 12:03
Tak, oczywiście. I jak widać na moim fb również mam konia i jeżdżę od lat konno. Jestem przedstawicielem tej firmy na Polskę i wszystkim koniarzom bardzo polecam tą firmę. Nie zauważyłam, żeby to był tutaj jakiś problem. Zachęcam, żeby wejść i sprawdzić suplementy i naprawdę z nich skorzystać. Nie uważam, żebym robiła kryptoreklamę, tym, że wspomniałam tu o istnieniu tej firmy w Polsce, więc proszę mnie nie posądzać o takie rzeczy. Jakby chciała coś takiego robić to bym sobie pozakładała miliony pseudo kont, ale tego nie robię. Podałam swój prawdziwy email, wszystko  o mnie i o firmie można sprawdzić. Także uważam to za niepotrzebna reakcję, bo nie stworzyłam na żadnej grupie żadnego spamu. Pozdrawiam.



Brawooo!!!

Panna w dalszym ciągu nie przeczytała regulaminu a się wykłóca.
Na forum jest ZAKAZ reklam swojej działalności!!! Zakaz reklam firm związanych z użytkownikiem!
Uwierz mi, są tu właściciele największy końskich firm/stajni w Polsce. Takich, które Twoją firmę czapką nakrywają i NIKT z nich nie reklamuje się tutaj bo [color=red]REGULAMIN
!!! Ba, właściciel forum jest również właścicielem jednego z największych internetowych sklepów jeździeckich w Polsce i się tu nie reklamuje. Bo REGULAMIN!!!
Miała być reklama supli a wyszła antyreklama.
Dla mnie temat zakończony.
Jeśli zdecydujesz się zostać z nami - zapraszamy po przeczytaniu regulaminu.
[/color]
Z nikim się nie wykłócam. Fakt regulaminu nie czytałam, jak 90% ludzi na tym forum, mój błąd.
Jeżeli kogokolwiek tym obraziłam, bądź wprowadziłam w błąd to przepraszam. Nie taki był mój zamiar.
Chciałam tylko, jako osoba również będąca w świecie koni, polecić firmę, tyle.
I jak widać po moich aż 9 komentarzach, nie pisałam tylko o produktach tej firmy, a nawet w jednym z nich przedstawiłam firmę jaką nową w Polsce i prosiłam o opinie o produktach jeżeli ktoś już takie posiada.
Mam nadzieję, że nie zrazi to użytkowników do przedstawionych suplementów i każdy oceni je przez faktyczną jakość, a nie przez niemiła sytuację na forum.
Pozdrawiam


vissenna   Turecki niewolnik
31 lipca 2020 12:36
Z nikim się nie wykłócam.

Cała ta dyskusja jest wykłócaniem się o to, co myślałaś a o to, co jest w regulaminie.

Fakt regulaminu nie czytałam, jak 90% ludzi na tym forum, mój błąd. 

Żadne wytłumaczenie.

Jeżeli kogokolwiek tym obraziłam, bądź wprowadziłam w błąd to przepraszam. Nie taki był mój zamiar. 

Celowo wprowadzałaś w błąd nigdzie nie zaznaczając, że pracujesz dla tej firmy. A to się źle kończy - polecam obejrzeć co stało się z YT vlogerką "wobecobiektywu" po jej "skoku na kasę" gdy reklamowała "za darmo" firmę swojego chłopaka. Czy dziś bawiąc się w reklamę nie warto zatrudniać fachowców znających się na tym? Bo wyszła antyreklama.

Chciałam tylko, jako osoba również będąca w świecie koni, polecić firmę, tyle. 

Nie, chciałaś jej zrobić reklamę. Czerpiesz zysk z tego, że ktoś je kupi, więc nie kreuj się na obiektywną osobę.

I jak widać po moich aż 9 komentarzach, nie pisałam tylko o produktach tej firmy, a nawet w jednym z nich przedstawiłam firmę jaką nową w Polsce i prosiłam o opinie o produktach jeżeli ktoś już takie posiada.

"Sprawnie ukryłam swoją firmę dodając "obiektywnie" inne marki". No nie umiesz w marketing szeptany.

Mam nadzieję, że nie zrazi to użytkowników do przedstawionych suplementów i każdy oceni je przez faktyczną jakość, a nie przez niemiła sytuację na forum.

Po tej akcji nie wiem, czy szybko znajdą się chętni na zakup z tego forum. Jeszcze raz radzę zatrudnić osobę z branży marketingu. Osobę która się na tym zna a nie stworzy spamerskie multikonta, bo takie wyłapujemy tutaj bardzo szybko. A "efekt Straisand" (kolejne pojęcie z marketingu i socjologii) zostanie.


Pozdrawiam

Również pozdrawiam. Zachęcam do zostania na forum, ale już bez wspominania nazwy własnej firmy. Modzi czuwają i mają ten profil w obserwowanych.  😉



[/quote]
A ja polecam elektrolity DIY:
1. Jakieś 50% dekstroza
2. 30% sól niejodowana i nieczyszczona różowa. Ja daję tą z kopalni Kłodawa- polska zarąbista sól, lepsze niż te "himalajskie". Jak ukogos nie ma w sklepie, to zwykła szara sól do zapraw - bo ta nie ma antyzbrylaczy, jodu dodanego i innego copstwa.
3. 10% sacharoza- czyli zwykły cukier
4. 5% chlorek potasu
5. 5% siarczan magnezu (sól epsom)

Wszystko kupicie w sklepie "biomus", poza solą i cukrem- to w spożywczaku.
Jeden minus. Trzeba sobie mieszać małe porcje. takie na maxa na kilka dni - bo jak się nie daje antyzbrylacza to wiadomka, że się pozbryla szybciutko.
Więc sobie odmierzyć proporcje na średni słoik (jak po majonezie), tak, żeby wyszło na max 2/3 słoika i zamerdać słoikiem, żeby się wymieszało.
Dawkowanie - na średni wysiłek 1 czubata łyżka stołowa, na duży (i upały) 2 łyżki czubate.

Można wsypać do paszy, można rozpuścić w pół szklanki wody i polać paszę.

Mój wybredny koń żre i się oblizuje.
jak ktoś ma bardzo wybrednego konika to może troszke "popsuć" skład jakimś aromatem do żarcia, chyba też są w tym biomusie, kiedyś były pomarańczowy i cytrynowy.

Tanio, super skład i bez konserwantów i uczulantów i innych antyzbrylaczy, talków i niepotrzebnego copstwa.

Bardzo przepraszam jeśli pozamiatałam teraz w zasadzie większość producentów tych magicznych proszków- ale tam serio nie ma w składach niczego, czego nie dałoby rade kupić za 1/3 ceny w laboratoryjnej czystości.
To są elektrolity - a nie silnik rakietowy - czyli cukry, sól kuchenna i chlorki te najpopularniejsze.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 lipca 2020 22:08

Tanio, super skład i bez konserwantów i uczulantów i innych antyzbrylaczy, talków i niepotrzebnego copstwa.

Bardzo przepraszam jeśli pozamiatałam teraz w zasadzie większość producentów tych magicznych proszków- ale tam serio nie ma w składach niczego, czego nie dałoby rade kupić za 1/3 ceny w laboratoryjnej czystości.
To są elektrolity - a nie silnik rakietowy - czyli cukry, sól kuchenna i chlorki te najpopularniejsze.


Zgadzam się, u mnie większość ludzi uzywa soli kuchennej, a jeśli dzień był wyjątkowo upalny i np było się na zawodach to daja elektrolity z paczki. Nic nikomu się nie dzieje, wszyscy zadowoleni
Dekstroza (glukoza, cukier gronowy) są fajne bo są transporterem keratyny - czyli potreningowo są super.
Do tego poza chlorkiem sodu (sól) to co podałam i jest taki domowy  Baleis...

Sól kuchenna jest niefajna bo:
jest jodowana czyli ma formy jodu niefajne- wybijają i blokuja wychwytywanie tych form jodu, które są potrzebne, jest wyczyszczona z wszystkiego dobra (mikroelementów), ma antyzbrylacze (to jest syf i zło).

Takie (wg. tego przepisu) elektrolity dla konia można spokojnie samemu wypić (tylko w mniejszej ilości 🙂.
Sól kuchenna jest niefajna bo:
jest jodowana czyli ma formy jodu niefajne- wybijają i blokuja wychwytywanie tych form jodu, które są potrzebne

Możesz rozszerzyć. Pierwszy raz się spotykam z takim stwierdzeniem, a brzmi interesująco. Wychodzi na to, że obowiązek jodowania jest całkowicie bez uzasadnienia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się