własna przydomowa stajnia

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 lipca 2020 14:08
Jaki polecacie elektryzator z szybkim impulsem? ok 5j?

Mam corral n3500 od jakiś 8-10 lat i skutecznie dyscyplinuje milusie koniki 🙂 .
Tak mi się majaczy, że raz go odsyłałam do producenta, bo coś nawaliło.
Zrobili i od tamtej pory bez usterek.
Mam ten sam co ms_konik już 6 rok i działa bez zarzutu, konie mi tfu tfu jeszcze nigdy nie uciekły
Dzięki
Aleks, na pewno to będzie oddzielone pastuchem, ogólnie od ogrodzeń sąsiadów mam (tzn. miałam, bo koń w pensjonacie, a pastwisko teraz puste  😉) ,,pasy techniczne"- 1,5m, tak dla mojej spokojności  😁
A to dzikie wino nie jest trujące?  🤣

Iskra de Baleron, to nam też na myśl przyszło  😉

melehowicz, dzięki za pomysł, poczytam o tym  🙂

Ogólnie sąsiedzi mają swoje ogrodzenia panelowe z betonowymi podstawami, z jednej strony mieszkają ludzie zaufani, małych dzieci brak to jestem spokojna o bezpieczeństwo kopytnych 😉 Z drugiej strony mam natomiast 2 nowych "somsiadów" z małymi dziećmi, którzy wiedzą, że koń tu był wcześniej i ma wrócić i bardzo się tego doczekać nie mogą  🤔 I właśnie z tej strony chciałabym zabezpieczyć pastwisko przed ,,latającymi jabłkami" i tego typu sprawami. Ogólnie pomysł siatki leśnej to taka pierwsza myśl, można to wzmocnić, aby tylko skutecznie zasłaniało, a że poziomy swoich podwórek sąsiedzi podnieśli z metr, jak nie lepiej, wyżej niż poziom pastwiska, to musi być dość wysoka ściana  😵
W wątku o kupnie konia zostałam z moim pytaniem zignorowana to spróbuję tu😀

Czy mając status rolnika przy kupnie konia też normalnie się płaci podatek pcc? Czy jakoś to inaczej działa? :kwiatek:
W wątku o kupnie konia zostałam z moim pytaniem zignorowana to spróbuję tu😀

Czy mając status rolnika przy kupnie konia też normalnie się płaci podatek pcc? Czy jakoś to inaczej działa? :kwiatek:

Jak się jest rr to nie płaci się pcc (przynajmniej tak mnie na kursie dla księgowych uczyli).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 lipca 2020 08:14
DJka - nie, winobluszcz (dzikie wino) nie jest trujący, choć pospolicie, niesłusznie się tak uważa  🤣 , za to ma wiele prozdrowotnych właściwości i w związku z tym zastosowań leczniczych 😉 .

Skoro i tak oddzielisz nasadzenia pastuchem to w zasadzie możesz posadzić tam co chcesz 🙂 .
[quote author=olq link=topic=19013.msg2939030#msg2939030 date=1595313076]
W wątku o kupnie konia zostałam z moim pytaniem zignorowana to spróbuję tu😀

Czy mając status rolnika przy kupnie konia też normalnie się płaci podatek pcc? Czy jakoś to inaczej działa? :kwiatek:

Jak się jest rr to nie płaci się pcc (przynajmniej tak mnie na kursie dla księgowych uczyli).
[/quote]

Nie płaci się, rolnik płaci podatek rolny i on obejmuje również kupno sprzedaż zwierząt gospodarskich.
Dzięki dziewczyny! Wiedziałam, że na ten wątek można liczyć  :kwiatek:
u nas zmiany 😉 o jednego konia więcej  🏇
(bałagan wybaczcie, ale za sprzątanie to ja się zabiorę raczej dopiero po zakończeniu sezonu w robocie 😉 )
Aby, chciałaś dodać zdjęcie? Bo za nic tego bałaganu nie widzę  :p
nokia6002 , a nie widać zdjęcia? u mnie się pokazuje... nie wiem... może kwestia galerii... :/ trudno... innym razem się pochwalę nabytkiem :/
Any czy to fryzio
[quote author=Piotr_48 link=topic=19013.msg2939542#msg2939542 date=1595799763]
Any czy to fryzio
[/quote]

kary zimniak 😉 bułana PRE  😉
pierwszy teren mamy już za sobą  😎





Czy ktoś trzyma z was bele siana i słomy na podwyższeniu (na podwójnych paletach) przykryte flizem do siana i słomy? Czy faktycznie to nie przemięka i oddycha? Będę wdzięczna za info..  🙇
W zeszłym roku pierwszy raz siano przykryłam flizem. Siano na paletach plastikowych- sprawdzają się super, faktycznie nic od spodu nie naciąga wilgoci (a przy drewnianych zawsze spód był podpleśniały). Fliz trochę przecieka. Na początku się wystraszyłam, że jak przecieka to wszytko mi spleśnieje. Zewnętrzna warstwa siana jest wyblakła, ale nie zepsuta, ale musi być idealny spadek. Miałam ułożone bale w stóg- 4-3-2 i tam gdzie były 2 bale to pomiędzy nimi trochę mocniej przeciekało i zewnętrzna warstwa była średnia. Poza tym jestem zadowolona.
Jak wyglądają Wasze "miejsca do czyszczenia" - takie gdzie wiążecie konia (na zewnątrz).
Kminię, żeby coś takiego sobie dobudować, ale brakuje mi pomysłu jak do tego podejść od strony technicznej  :kwiatek:
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
28 lipca 2020 14:48
a Ja nie na temat i nikt mnie w zasadzie nie prosił, ale może komuś się przyda taki patencik- rola przykryta basenem dziecięcym, fajnie chroni przed deszczem, a jeśli konie w miarę niepomysłowe to i trochę przetrwa 🙂
W zeszłym roku pierwszy raz siano przykryłam flizem. Siano na paletach plastikowych- sprawdzają się super, faktycznie nic od spodu nie naciąga wilgoci (a przy drewnianych zawsze spód był podpleśniały). Fliz trochę przecieka. Na początku się wystraszyłam, że jak przecieka to wszytko mi spleśnieje. Zewnętrzna warstwa siana jest wyblakła, ale nie zepsuta, ale musi być idealny spadek. Miałam ułożone bale w stóg- 4-3-2 i tam gdzie były 2 bale to pomiędzy nimi trochę mocniej przeciekało i zewnętrzna warstwa była średnia. Poza tym jestem zadowolona.
ja daje 4-3-2-1 i ladnie scieka po nim
Nie mam swojego ciągnika, a dostawca, który też od razu mi układa bale, nie da rady tak wysoko tego ostatniego bala ułożyć, więc zostało na 4-3-2. Zastanawiałam się czy czegoś nie podłożyć, żeby zrobił się trochę spadek na samej górze, ale na razie nie mam pomysłu co to mogło by być.
Dzięki megruda za rady, bo fliz i plastikowe palety to faktycznie bardzo dobre rozwiązanie 🙂
Nie mam swojego ciągnika, a dostawca, który też od razu mi układa bale, nie da rady tak wysoko tego ostatniego bala ułożyć, więc zostało na 4-3-2. Zastanawiałam się czy czegoś nie podłożyć, żeby zrobił się trochę spadek na samej górze, ale na razie nie mam pomysłu co to mogło by być.
Dzięki megruda za rady, bo fliz i plastikowe palety to faktycznie bardzo dobre rozwiązanie 🙂
a moze stare opony tak ulozyc aby byl spadek ?
Czarny bez jest niebezpieczny dla koni? Mam trochę obok wybiegu i teraz się zastanawiam? Konie nie ruszają raczej, ale mam źrebaka i boje się jego pomysłów  😉
Hejka 😉
Macie jakieś tanie miejsca, aby zakupić siatkę leśną?
Muszę zrobić zagródkę dla kóz i ceny mnie powalają.
Czym niższa, tym droższa 🙁 a szczerze nie potrzebuje chyba aż 150 cm? 125 bedzie mi łatwiej naciągać a kozy chyba nie wyskoczą 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
31 lipca 2020 10:54
kortina - moja kobyła dostała reakcji alergicznej w postaci duszenia się, pienienia i ogólnie ciężko z nią było. Nie wiedziałam jaka jest przyczyna dopóki nie zobaczyłam obgryzionych gałęzi (wycielismy bez bo mi przeszkadzał a gałęzie miałam później sprzątnąć). Nie spodziewałam się, że się do nich dorwie. A oczywiście był weekend i żaden wet nie chciał przyjechać, dopiero taki od krów nas ratował. Także jak wytniesz to od razu gdzieś wynieś a odrosty poczęstuj roundupem.
megruda, to jest myśl- stare opony łatwo sobie zorganizuję. Powinny zdać egzamin- dzięki  😀
Hejka 😉
Macie jakieś tanie miejsca, aby zakupić siatkę leśną?
Muszę zrobić zagródkę dla kóz i ceny mnie powalają.
Czym niższa, tym droższa 🙁 a szczerze nie potrzebuje chyba aż 150 cm? 125 bedzie mi łatwiej naciągać a kozy chyba nie wyskoczą 😉

Ja kupowałam tutaj - https://www.zphjan.com.pl/
Ceny dobre, siatka i słupki są super jakości i rozwożą towar gratis powyżej 2000 🙂.
Czarny bez jest niebezpieczny dla koni? Mam trochę obok wybiegu i teraz się zastanawiam? Konie nie ruszają raczej, ale mam źrebaka i boje się jego pomysłów  😉


U mnie rośnie między wybiegami i nigdy żaden koń nie miał problemów. A ogólnie bardzo niechętnie sięgają po czarny bez.
Dziękuje za odpowiedzi, chyba pójdzie do wycięcia jednak, bo na razie się nie czepiają ale nigdy nie wiadomo  :kwiatek:
[quote author=Megane link=topic=19013.msg2940045#msg2940045 date=1596186918]Hejka 😉
Macie jakieś tanie miejsca, aby zakupić siatkę leśną?
Muszę zrobić zagródkę dla kóz i ceny mnie powalają.
Czym niższa, tym droższa 🙁 a szczerze nie potrzebuje chyba aż 150 cm? 125 bedzie mi łatwiej naciągać a kozy chyba nie wyskoczą 😉

Ja kupowałam tutaj - https://www.zphjan.com.pl/
Ceny dobre, siatka i słupki są super jakości i rozwożą towar gratis powyżej 2000 🙂.
[/quote]
Dziękuję, będę dzwonić 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 sierpnia 2020 21:22
Wróciłam po tygodniu nieobecności i na dzień dobry fakap :/ Zamówiłam prasę do kostek na wczoraj - nie dał rady. Miał być dzisiaj o 14 a był o 17. W efekcie tylko 1/3 kostek udało się wywieźć zanim lunęło  :emot4:
Siano chyba nie do odratowania: nie kropi a leje... Jakie jest zwyczajowe postępowanie w takiej sytuacji - moja strata, mam się targować przy zapłacie, inne propozycje? Kosił i przewracał kto inny. Zwoził kostki kolejny. Nie chce być wredna, ale nie chce tez być jeleniem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się