KOTY

Smilla zdecydowanie. Na zooplusie często są promocje, np 10kg + 2 gratis, możesz mieszać smaki. Zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny, karmię tym stajenne koty.
Kotki maja niecały rok, więc karma dla maluchów będzie także dla nich ok. Zwłaszcza, że karmy kociakowe polecane są też dla kotek ciężarnych i karmiących.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
08 lipca 2020 08:39
Od 2 dni mam kolejnego kota- trzeciego. Moja staruszka 20 letnia ma ja w nosie, ale kocur ok 7 lat jej się boi... Dzisiaj załatwił się do jej kuwety.  To dobry znak? Nie biją się,  nie gryzą.  Kocur jest wychodzący ale boję się go wypuszczać żeby nie uciekł.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lipca 2020 10:18
Kameleonik, najlepiej tak czy siak przeprowadzić socjalizację z izolacją.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
08 lipca 2020 12:18
No właśnie nie bardzo, mam duży dom i trzymanie małej w jednym pokoju dało tyle co nic. Zwłaszcza że pracuje i siedziała tam sama, a tak to ma towarzystwo moich rodziców.  Wsadzenie do klatki to wgl była masakra bo mała bardzo  była skupiona na tym żeby wyjść... zaczęła się drzec, kocur zwiał do piwnicy i po temacie.  Obecnie są puszczone wolno i nic się nie dzieje. Pytanie czy powinnam kocura wypuszczać na dwór, czy zostawić kilka dni w domu? Ważne jest żeby nie uciekł, bo jest bardzo chorowity....
Ratunku...
Jaki proponujecie żwirek dla kota na lekach działających m.in. moczopędnie? Pije i sika bez opamiętania  😵
Gillian   four letter word
17 lipca 2020 18:40
Standardowo Benek kukurydziany i Cat's Bsst. Jak dla mnie najprostsze do posprzątania.

Kupiłam kotkom zakrytą kuwetę. Albo są za tępe aby się nauczyć albo bardzo nie chcą ale niestety poległam i zdjelam górę. No nic, stówka w błoto.
Standardowo Benek kukurydziany i Cat's Bsst. Jak dla mnie najprostsze do posprzątania.

Kupiłam kotkom zakrytą kuwetę. Albo są za tępe aby się nauczyć albo bardzo nie chcą ale niestety poległam i zdjelam górę. No nic, stówka w błoto.

Próbowałaś wyjąć drzwiczki, żeby zaczęły włazić bez nich? Czy nawet bez drzwiczek nie chcą?
Moje kompletnie nie ogarniają drzwiczek, ale te kuwety nawet bez nich są wyższe i obudowane, więc mniej żwirku na podłodze.
Gillian dzięki. Jutro kupię.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 lipca 2020 20:47
Żeglarz, Golden Grey Master.

Gillian, nasze wszystkie koty ogarniały drzwiczki. Aż pojawił się Tusiek i drzwiczki zostały zdemontowane. Tusiek nie wchodzi do kuwety cały. On wchodzi, odwraca się, siada na krawędzi czterema łapami i wtedy się załatwia.  😵
Gillian   four letter word
17 lipca 2020 22:23
To jest kuweta z wejściem przez górę. No nie i koniec. Nawet nie dają się wsadzić tam żeby spróbowały co to jest...
Gillian, Nauczą się, mam takie 2. Też wolą klasyczną, ale kupala robią do tych od góry wchodzonych teraz 😅
Perlica, u mnie się oduczyły. Wszystkie 3 wchodziły, szał w sumie był. I wszystkie przestały... Oszaleć można.
Gillian   four letter word
18 lipca 2020 08:47
Poddałam się jak po całym dniu chodzenia wokół kuwety obrzympoliły mi buty :P na razie zdjęłam górę. Kuweta jest trochę wyższa, minimalnie mniej z niej wypada i jest jakaś taka śliska bardziej, kotlety sikowe się nie kleją do niej. Tyle z plusów 🙂
Czy w pomieszczeniach, w których przebywają koty można stosować preparaty na komary, takie wkładane do kontaktu? Jakaś dzika plaga w tym roku, do tej pory komary nie docierały na nasze 7 piętro :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2020 08:46
DeJotka, ja stosuje RAID do kontaktu. Kot żyje.
Do mnie w piątek przyjedzie taki pan:



Maine Coon, 3 miesiące  😍 nie mamy jeszcze imienia, chętnie przyjmę sugestie  💘
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 lipca 2020 22:34
Czarne!!!! Czarne są najlepsze!  😍 A miot na jaką literę?
feno Ale piękny  😍
Miot na literę U  😀 Nie możemy już się doczekać, wszyscy w domu przytupują przed jutrzejszym dniem  😜
Hej, wpadam z pytaniem: obroża feromonowa. Jaką markę polecacie?
Temat pewnie się powtarza, ale szukam aktualnych opinii.
Ja miałam z Pet Armor i polecam 😉
Też polecam PetArmor 🙂
Dziękuję wam serdecznie, zatem zamawiam. :kwiatek:
Czy ktoś z was ma balkon zabezpieczony w sposób zdejmowalny, tj. bez wkuwania się w ściany itd? Wynajmujemy i nie mogę zrobić nic na stałe, dół ogarnęliśmy ramkami własnej produkcji, natomiast na boki i wszystko powyżej poręczy nie bardzo mamy pomysł. Boki w sensie między rurą od szkła, a ścianą mam akurat 12cm, idealnie na przepchanie 4,5 miesięcznego kota i tam mi zaglądać zaczęły. Zastawiłam na początku półką i wiadrem, póki były tycie to wystarczało, ale no, jest zakaz kotowania po balkonie póki czegoś nie ogarniemy.
Koty podrosły i boje się je bez opieki tam puszczać, bo zaczynają kombinować 🙄 Słyszałam, że są mobilne opcję i chętnie się zainspiruję :kwiatek:
keirashara, a może stelaż drewniany? Są też firmy, które się tym zajmują.
Melanie, - problem w.tym, że ja jako barierkę mam ponad metr szkła plus okrągłą rurę - nijak na tym drewnianego stelażu nie zaczepię nie montując czegoś w ścianę typu haczyki, zaczepy, a nie mogę zrobić dziur w elewacji 🙁 Tak samo siatka musi być możliwie mało widoczna i "szkaradna", bo inaczej zarząd może mi nakazać ją zdjąć - uroki mieszkania w "apartamentowcu" 🙄
Zależy mi na balkonowaniu kotów, bo mieszkanko jest tycie, a balkon całkiem spory i to dodatkowa dość duża przestrzeń do harców. One też lubią siedzieć między roślinkami... ale wizja kota robiącego fruuu z 3 piętra mnie przeraża. Nie miała baba problemu, wzięła se koty.
keirashara, Ja miałam siatkę z zoplusa, ale od góry musiała byc przymocowana do haczyków kilku.
Z dolu do barierki na trytytki zwykłe.
keirashara, rozumiem, ale właśnie na stelażu drewnianym da się bezinwazyjnie.
Przejrzyj sobie na FB fanpage "Kotek Nielotek - mocne i ładne siatki na balkony i okna", "BezpiecznyDOMdlaKOTA" oraz "Kocia Siatka" - mają pełno galerii ze swoich zleceń, właśnie aż spojrzałam i jest pełno zdjęć właśnie z bezinwazyjnych stelaży/profili. Zobacz sobie - naprawdę da się teraz to zrobić mega wytrzymałe i właśnie nie ingerując w elewacje.
Ja akurat mam inwazyjny robiony na balkonie, ale nie wyobrażam sobie już teraz nie mieć zabezpieczonego balkonu, tym bardziej, że moje młode, głupie i kochane.  😍
keirashara, bez zdjęć balkonu trudno coś doradzić. Ja na wynajmowanym mieszkaniu miałam siatkę (na krety 😀 ) przymocowaną trytytkami, a w rogach przymocowałam grubsze listwy drewniane i na nich rozpięłam siatkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się