Oficerki

Czy ktoś ma może oficerki z Premier Equine?  🤔
Szukam nowe oficerki najchętniej sznurowane. Busse Level są fajne. Ewentualnie coś jak Azzawa wystawiła sznurowane przy kostce.  👀 do 1tys.
Czy ktoś ma może oficerki z Premier Equine?  🤔

Mam, kupione w jakiejś mega promce model Chiswick jako zapasowe. Fajne, szczególnie jak na oficerki w cenie sztybletów.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 lipca 2020 21:09
Jakies fajne niskobudzetowe oficerki? Albo dobra promka?
domiwa, Premier Equine... (?)
Ciekawostka: czy wiecie że na aliexpress można kupić mountain horse za jedyne 100zł  🤣
Najsmutniejsze jest chyba real foto w komentarzach od klientki, która się nabrała...
domiwa, Busse....? 🤔 Ewentualnie HKM...? Nie są tragiczne...
Słuchajcie mam dylemat między Tattini Retriever a Mountain Horse "Sovereign High Rider"  😡 Tattini miałam dluugii czas i bylam mega zadowolona. MH maja rozne opinie apropo wytrzymałości skóry od wewnętrznej strony. Ktoś ma jakieś porównanie? Warto zaryzykować w MH ?
u koleżanki w tattini wewnętrzna strona też nie wytrzymała, więc to raczej nie jest reguła. Sama mam Tattini i jak na razie nie jestem w stanie ich zajechać mimo, że robię w nich przy koniu wszystko.
mindgame u mnie po ponad 3 latach w Tattini tez poszla wewnętrzna strona , wytarła się na wylot ta "antypoślizgowa" warstwa.
A w MH z tego co słyszę to padają dużo szybciej 🙁
W tych tak zachwalanych przeze mnie moich brązowych Ariatach właśnie też się przetarła na wylot skóra i to raptem może po roku użytkowania. Trochę szybko...
Byłam nijako zmuszona do rozjeżdżania w końcu ujeżdżeniowych Petrie Sublime i jejku jak fajnie zaczęło mi się w nich jeździć jak już przestały mnie okrutnie krzywdzić  😲 😁!

Edit. ortografia 😡 😁

To chyba będę musiała zostać przy Tattini, chciałam cos innego (moze lepszego) ale jak MH mają mi paść  po roku to dziękuję 🙁
Moje poprzednie tattini naprawdę wytrzymywały wszystko i niewiele nawet usiadły przez 3 lata (zdecydowanie wolę sztywniejsze oficerki, a MH raczej są z cieńszej, delikatniejszej skóry).

Juz sama nie wiem  😫 🤔
Prawdopodobną przyczyną kłopotów z oficerkami jest wykonanie ich z tzw. skóry modyfikowanej.
Na powierzchnię, niejednokrotnie cienkiej skóry, czasem nawet dwoiny (skóry rozcinanej) jest nanoszona żywiczna powłoka.
Problem w tym, że takowa dość szybko ulega dezintegracji pod wpływem promieniowania UV.
Ja się przeprosiłam ze swoimi, kiedyś tu wklejanymi, Petrie. Zdarłam całą farbę. Pod spodem jest, na szczęście, nie wybitna i matowa,
ale porządna i gruba skóra licowa.
Może czas zacząć się domagać, aby wyroby skórzane były dokładnie opisane, z jakiego rodzaju skóry (gatunek) zostały wytworzone i czym pokryte?
halo, - to byłby bardzo dobry pomysł. Obecnie sama jestem na etapie wyboru między dwoma modelami i chętnie bym się dowiedziała, co w nich jest dokładnie.

Konkretnie to wacham się między Busse Laval i MH Sovereign właśnie, na pewno muszę je pomacać i pomierzyć, opinie są różne... i sama głupieję. Nie oczekuje od nich nie wiadomo czego, ale miłoby było, żeby pożyły tak z trzy lata jazdy na tym jednym koniku 😉
keirashara, daj znać co wybierzesz. Mi się skóra w MH podobała dużo bardziej niż w Laval ale Mh maja w idiotycznym miejscu przeszycie na czubku i trafaiło idealnie w mój mały palec.
A jest tu ktos to miał MH Sovereign dłużej niż 1-2 lata i nic się z nimi nie stało? Podobno ta elastyczna guma (marszczenia) wysiadają pierwsze i to juz w przeciągu roku
Marthiiina, mam na zawody już 3 rok, żyją, nic im nie jest. Ale raczej nie jeżdżę na codzień .
Przymierzam się do zakupu pierwszych oficerek. Przyzwyczajona do miękkich sztylp celuję raczej w te z miękką cholewką. Czy ktoś ma doświadczenie z tymi tańszymi modelami De Niro? (do tysiąca) Jak wypadają na tle Hippici? Może lepiej dołożyć do Hippici albo rozejrzeć się jeszcze za czymś innym? Fajnie byłoby zmieścić się do 1500 zł.
Ja jestem monotematyczna, ale niezmiennie polecam Ariaty. Sa nie do zdarcia, maja fajna gwarancje jak sie cos dzieje i sa wygodne od 1 dnia. Te oficerki mnie ani razu nie obgryzly. W De kupilam je w okolicach 300 euro. Uzywam ok 6 razy w tygodniu na kilka koni, nie mam nawet przetartej nitki. Poprzednia para miala po roku dziurke wielkosci glowki szpilki po wewnetrznej strone lydki i Ariat przy uszkodzeniu skory daje nowa pare.
KaNie dzięki!  :kwiatek: Ariatów w sumie nie brałam pod uwagę, ale przyjrzę im się bo wyglądają całkiem ciekawie. Czy one opadają mocno i jak z "gnieceniem"?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2020 10:41
Też mam Ariaty i jestem bardzo zadowolona. Mam je dosyć krótko, od roku, ale mi nie opadły praktycznie wcale. Fakt, że mam je mocno dopasowane i to pewnie dzięki temu nie opadły. Wykonane są z bardzo przyjemnej cienkiej i miękkiej skórki  💘
vodka
Mnie tez nie opadly Ariaty tak jak zembrii i tez mam je bardzo dopasowane. Ariat ma swietna rozmiarowke.
a czy mogłybyście wstawić jak ukłądają sie na nodze używane od jakiegoś czasu Ariaty? 
Piszecie ze nie opadły, a czy zagięcia porobiły wam się gdzieś powyżej kostki?
Jakie wysokości mają łuczek?

:kwiatek:


I czy oś wie czy w Warszawie jest opcja gdzieś je zmacać/przymierzyć stacjonarnie? Znam tylko Pasi konika, a oni nie mają 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2020 08:13
Mogę popołudniu zrobić zdjęcia :kwiatek:
azzawa, konik chyba ma sklep w Wawie (?)
Oni mają Ariata
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 sierpnia 2020 10:43
[quote author=_Gaga link=topic=211.msg2940639#msg2940639 date=1596785375]
azzawa, konik chyba ma sklep w Wawie (?)
Oni mają Ariata
[/quote]
W Milanówku właściwie...
dempsey   fiat voluntas Tua
07 sierpnia 2020 11:34
Czy może ktoś się orientuje, gdzie można by obecnie oddać zabytkowe oficerki do podratowania plus przedłużenia cholewy?
Chodzi mi o Warszawę lub nieodległe okolice.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2020 19:08
azzawa wrzucam fotki. Sorki, że buty brudne 😡 ale cóż, używam, to brudzę, a dawno nie czyściłam ich 😁




zembria, - co to za model? Ładnie wyglądają 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 sierpnia 2020 07:34
Ariat Heritage Contour II Field Zip 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się