ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 sierpnia 2020 12:08
Zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 02 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt z późn. zm. (Dz. U. z 2008r Nr 204 poz.1281 i z 2009r. Nr 116 poz.976) w przypadku zmiany właściciela koniowatego: nowy właściciel jest zobowiązany zawiadomić o tej zmianie, w terminie 7 dni, podmiot prowadzący rejestr, przedstawiając:

umowę, na podstawie której zostało przeniesione prawo własności, albo pisemne oświadczenie o nabyciu koniowatego, w którym są zawarte dane poprzedniego właściciela tego koniowatego a w szczególności:
imię i nazwisko albo nazwa,
miejsce zamieszkania i adres albo siedziba i adres,
numer PESEL lub REGON.
paszport koniowatego

Przepisy są, a to że ludzie ich nie respektują jeśli nie grożą za to mandaty to już inna sprawa.
Przypomnę, że pisemna forma umowy w przypadku koni nadal nie jest wymagana, umowa może być ustna.
Czyli jeżeli teraz pójdę przepisać konia na siebie to nie grozi mi żadna kara? (po ponad pół roku od zakupu)
Najwyżej pani na mnie nakrzyczy?  😉
Meise, wątpię żeby ktoś na ciebie krzyczał z tego powodu. Przepisz i tyle.
Klami, ale jaką konkretnie masz na myśli?
Są 2 rodzaje:
1) na jednorazowe zawody po prostu ( nie zawsze możliwa do wykupienia)
2) na cały rok, kiedy masz konia z paszportem "czerwonym" i nie zmieniasz właściciela.

Startowałam na punkcie 2 na poprzedniej klaczy.

14. Licencja gościnna roczna na starty w zawodach organizowanych w Polsce dla
konia posiadającego paszport zagraniczny-pod zawodnikiem polskim (bez
przerejestrowania konia na polskiego właściciela)
120,-
15. Licencja gościnna jednorazowa na start w zawodach organizowanych w Polsce
dla konia posiadającego paszport zagraniczny pod zawodnikiem polskim (bez
przerejestrowania konia na polskiego właściciela) 1).
60,-
Perlica, właśnie zastanawiałam się czy jest jedna taka instytucja, czy różne jej wersje, a na szybko przeglądając stronę PZJ nie udało mi się sensownego info odszukać.
Teraz zastanawiam się jakiego rodzaju starty przejdą na opcji nr 2. Czy da się ta licencje podbić do licencji FEI chociażby i czy potem koń tą FEI zachowa po przerejestrowaniu na Polskę. I czy na gościnnej może iść młode konie w Olszy.
Klami, na gościnnej może iść wszystko, bo moja chodziła do 1*, normalnie Baltice czy Cavaliadę.
Skoro młody to wyżej nie będziesz jechać.
Miała moja paszport czerwony i FEI także.

Punkt 14 i 15 przekleiłam z PZJ strony.
Perlica, nie myślę o wyżej. Myślę o rundach młodych koni i o olszy.
Klami, to młode konie możesz startować bez FEI przecież, do 1* nie potrzebny paszport.
Moja miała bo chodziła do 155cm, więc z nim kupiłam ją.
Kupujesz pkt 14 i po sprawie, a jeśli koń startował w tym roku to nie musisz nawet, bo ma lickę do końca roku przecież ( mam na myśli Polskę).

Klami, W Olszy pewnie bez problemu. Nie wiem do końca jednak jak byłoby z MPMK..
Perlica, Puma, dzięki. O MPMK nie myślę, o Olszy tylko.
Wracając jeszcze do tych licencji - jeśli kiedyś miałam II klasę ergo uprawnienia II stopnia (jeśli się mylę - poprawcie mnie), ale ani w zeszłym, a ani w tym roku nie wykupiłam licencji, to czy ktoś jest w jakiś sposób w stanie sprawdzić, że posiadam te uprawnienia? Szczerze mówiąc sama nie bardzo mogę dojść do tego, w którym dokładnie roku zrobiłam II klasę, chyba musiałabym przegrzebać arkusze z ocenami...
dziunka, - w bazie PZJ powinno być zapisane mimo wszystko, po prostu jako "nieaktywne". Gorzej, jak zrobiłaś to w czasach papierowych i nigdy nie zostało utworzone konto w tym ich magicznym systemie 😉 Jak zostało, to się zapisało na stałe.
Jakoś 2014-15, to nie wiem czy już był ten system
dziunka, - był, także spokojnie 🙂 Możesz spróbować się wyszukać, mimo wszystko powinnaś figurować tylko bez aktualnej licencji na starty.
keirashara, Jak licki nie ma to się dany człowiek nie wyświetla w Artemor.

dziunka, Musisz się kontaktować bezpośrednio z Ozj lub Pzj
Tak naprawdę chodzi mi o tegoroczny regulamin AMP - znajduje się w nim zapis, że

Do kategorii amator zaliczani są wszyscy startujący, którzy nie uzyskali II bądź wyższej klasy sportowej w roku 2018 i następnych oraz nie posiadali uprawnień sportowych II stopnia w roku rozgrywania AMP

i teraz nie wiem, czy ktokolwiek jest w stanie sprawdzić, że mam te uprawnienia, jeśli nie mam licencji. Od dwóch tygodni usiłuję bezskutecznie uzyskać informacje od organizatora odnośnie tego, co miałabym jechać  🙄
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 sierpnia 2020 14:37
dziunka sędzia po zalogowaniu do Artemoru może to sprawdzić. Będzie widział jakie jeździec jeździł konkursy, jakie ma klasy, odznaki, najlepsze wyniki itp.
Perlica, - dałabym sobie rękę uciąć, że się wyswietla jako "bez aktualnej licencji", hmm... może mi się wydawało.
dziunka, - jeśli pytasz czy możesz jechać amatora, to tak, możesz 😉 Jeśli nie zrobiłaś klasy w latach 2018-2020 to jesteś amatorem. AMP-y mają dość specyficzny ten swój regulamin.
keirashara, Dla ludzi na pewno nie, bo siebie sprawdzałam.
Ja siebie też, nie ma 😉 Właśnie nie jestem pewna, bo z zacytowanego przeze mnie regulaminu wynika nieco inaczej...
dziunka, - no właśnie wynika przecież 😉

Do kategorii amator zaliczani są wszyscy startujący, którzy nie uzyskali II bądź wyższej klasy sportowej w roku 2018 i następnych oraz nie posiadali uprawnień sportowych II stopnia w roku rozgrywania AMP.

Czyli jeśli zrobiłaś II klasy w 2018 i 2019, ani nie złapałaś wyników kwalifikujących do niej w tym roku w tym roku to możesz jechać amatora.
Hej wszystkim, powiedzcie mi gdzie (w którym dokumencie) znajdę zapis o tym, że do posiadania Licencji (startów do L1) wymagana jest brązowa odznaka? Gdzieś to miałam a teraz jak potrzebuję to nie mogę znaleźć  🤔wirek:.
dziunka, - no właśnie wynika przecież 😉

Do kategorii amator zaliczani są wszyscy startujący, którzy nie uzyskali II bądź wyższej klasy sportowej w roku 2018 i następnych oraz nie posiadali uprawnień sportowych II stopnia w roku rozgrywania AMP.

Czyli jeśli zrobiłaś II klasy w 2018 i 2019, ani nie złapałaś wyników kwalifikujących do niej w tym roku w tym roku to możesz jechać amatora.

a to nie jest jednak tak, że jesli kiedykolwiek zrobiło się II klasę, to uprawnienia II stopnia są i nie znikają? 😉 są przecież dożywotnie?
anai, - ale tu jak byk stoi klasa. Czyli... klasa sportowa, nie same uprawnienia (licencja). Uprawnienia to jeśli zdobyłaś w obecnym roku (czyli zrobiłaś licencję) i już je masz, a jeszcze nie masz klasy, bo klasy nadawane są za zeszły rok. Klasa =/= licencja. Licencja to uprawnienia, klasa to... klasa. Strasznie to jest zagmatwane, głównie przez potoczne zrównywanie klasy i licencji (mogę jechać, bo mam drugą klasę - często oznacza, że ktoś tą klasę zrobił x lat temu i to gucio prawda, że ją ma, ma jedynie licencję).
Właśnie ja zrozumiałam tak jak anai, ale faktycznie gdyby o to chodziło, to łatwiej byłoby napisać,że osoby które nigdy nie miały II klasy
dziunka, - dokładnie 🙂 To nie chodzi o osoby, które nigdy przenigdy nie miały uprawnień, tylko o takie ze "świeżymi" wynikami. Wtedy są profi. Jak zrobiłaś je rzucając kamieniami w dinozaury to spokojnie zaliczasz się do amatorów.
AMP-y to ogólnie rządzą się swoimi prawami i logiki czasem za grosz w tym regulaminie, a co rok to inny potrafi być 🤣
"(...) nie posiadali uprawnień sportowych II stopnia w roku rozgrywania AMP."
O ten fragment mi chodzi. O uprawnienia II stopnia.

anai, - ja to rozumiem tak, że nie zrobiłaś ich w roku rozgrywania AMP, które chcesz jechać. Chyba kiedyś na ich stronie były wyjaśnienia.
a.kaminska, Nie znajdziesz, bo nie jest wymagana, już od kilku lat.

anai, jak na podstawie posiadanej wcześniej (przed 2018) wykupiłaś na ten rok II "licencję" - nie możesz jechać amatorów.
II "licencja" to właśnie uprawnienia II stopnia. Takich uprawnień nie ma nikt, kto nie wykupił licencji na starty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się