Kupno konia

Pytanie za 100pkt. Czy jest szansa gdzieś sprawdzić historię sportowa konia tylko na podstawie paszportu? Kon jest poza treningiem, ale zdrowy, z przeszłością (kilkukrotna zmiana właścicieli), nikt nie jest w stanie powiedzieć co chodził i na ile ale podobno chodził..
saniluap, chodził w PL, czy poza granicami ? Dawno ? Są bazy takich informacji, poszukasz na podstawie imienia i otrzymane wyniki zweryfikujesz w oparciu o dane z paszportu (czy to ten koń). Natomiast dużo zależy od tego jak dawno startował (stare bazy często zawierają tylko imię i nie masz pewności czy wszystkie wyniki to ten koń, a część pokasowano itd.) i gdzie startował.
saniluap, jesli startowal w Europie to na podstawie danych z paszportu powinno to byc do zweryfikowania. Moze nie kazde zawody (starsze wyniki czesto sa niedostepne), ale czy kon w ogole startowal na deklarowanym poziomie juz tak.

Jak umiesz zrecznie korzystac z googla to wiekszosc wynikow z ostatnich lat jest do znalezienia 🙂

U nas KNHS daje mozliwosc kupienia odpisu wynikow danego konia, moze inne zwiazki jezdzieckie maja cos podobnego?
Właśnie tego nie wiem, jak dawno i gdzie i nawet na jakim poziomie. Wiem, że min 2 lata stoi. Ma takie imię że moje Google próbuje mi auto wcisnąć  😉
Tak 🙂  😅
saniluap, to masz duzo zdjec tego konia z 2009 i 2010

https://lexka.rajce.idnes.cz/

Po kondycji i wrazeniu ogolnym obstawiam, ze w treningu to on wtedy bynajmniej nie byl...

Moze ktoras forumowiczka znajaca czeski moze dalej pomoc?

Po polsku wyskakuje mi tylko kuc o tym samym imieniu. Z Niemiec kon sprzedany jako mlodziak lat 3, wiec tam na 99,9% nic nie startowal. 
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 sierpnia 2020 14:16
https://www.jezdectvi.org/kun/KJ0JPJ

Bardziej mnie jego ujezdzenie interesuje ale dobrze wiedzieć, że też coś skakał  🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 sierpnia 2020 15:35
[quote author=donkeyboy link=topic=1647.msg2941662#msg2941662 date=1597670217]
https://www.jezdectvi.org/kun/KJ0JPJ

Bardziej mnie jego ujezdzenie interesuje ale dobrze wiedzieć, że też coś skakał  🙂
[/quote]

No jeżeli uczestniczyłby w zawodach ujezdzeniowych w Czechach to byłaby zakładka Drezura na stronie tego konia (zamiast skoky) także jeśli jakieś ujezdzenie było to raczej mocno towarzyskie, aczkolwiek ČJF towarzyskie tez niby ogarnia.

Ujeżdżeniowego nic mi się nie udało wystalkować po czesku. Co mogę wywnioskować to to, ze koń był wyhodowany przez Czecha, ów hodowca nie ma historii hodowania innych koni(jakie mogę znaleźć), zdjęcia wrzucone przez kokosnuss wskazują ze pomimo ujezdzeniowego rodowodu to nic takiego nie jeździł. Nie wykluczam ze mogły być zawody których nie ma już w bazie danych ale jeśli ostatnia wzmianka jest z 2014 to bym po prostu zakładała ze od 2014 nie było jechane nic poważnego.

A jaka jest historia jaka ty znasz saniluap? Co wie sprzedający? Bo dla mnie nieciekawie brzmi to ze koń zmieniał czesto właściciela na tyle ze nikt nie wie co on robił.
Jak L z 25 punktami karnymi to raczej nieszczegolnie cos skakal :p
donkeyboy ja dostałam informację o jakiś bankructwach, długach i koniu w rozliczeniu, ale nie wiem czy to prawda i na ile. Koń ma bardzo fajny ruch, bardzo wygodny, jest bardzo spokojny i nie kulawy-ostatnio nagminnie trafiam na kulawe. Myślę, że byłby świetny do rekreacji (aczkolwiek jego wzrost może odstraszać) ale chyba do kariery sportowej to nie wróci już z tego co widzę, bo takowej nie było.. (chociaż twierdzili inaczej)
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 sierpnia 2020 17:06
donkeyboy ja dostałam informację o jakiś bankructwach, długach i koniu w rozliczeniu, ale nie wiem czy to prawda i na ile. Koń ma bardzo fajny ruch, bardzo wygodny, jest bardzo spokojny i nie kulawy-ostatnio nagminnie trafiam na kulawe. Myślę, że byłby świetny do rekreacji (aczkolwiek jego wzrost może odstraszać) ale chyba do kariery sportowej to nie wróci już z tego co widzę, bo takowej nie było.. (chociaż twierdzili inaczej)


No to nieciekawe, ale jeśli jeździłaś to prawdopodobnie da się ocenić czy cokolwiek pamieta.
Jeśli TUV wychodzi na czysto i wet jest dobrej myśli to czemu nie. Tylko jestem tez ciekawa czy problemy by się nie zaczynały kiedy koń jest w regularnej pracy. Może być i tak ze kariery sportowej nie ma udokumentowanej z jakiegoś pobocznego powodu typu problematyczny transport, niereformowalność na zawodach/obcym miejscu, brak odpowiedniego jeźdźca/funduszy. To nie musi koniecznie wynikać z tego ze nie umie „roboty”.

A może być ze ktoś powiedział ze kariera sportowa była bo pojechało się pare razy Lke, a może były mocno towarzyskie zawody w ośrodku obok i nie były rejestrowane w związku jeździeckim.

No i każdy ma inny „zamysł” mówiąc sport, zwłaszcza sprzedający. Koń „sportowy” brzmi lepiej niż „ambitna rekreacja”.
Kogo możecie polecić do TUVa z okolic Rzeszowa?
Donia Aleksandra, dr Kalinowski zdecydowanie. Czasem ciężko z terminem, ale dokładny, konkretny plus świetne podejście do koni.  😍
galopada chodzi o dr Waldemara Kalinowskiego?
Donia Aleksandra, tak. Często bywa na Podkarpaciu 🙂 mój  Duży bardzo poleca 😉
Moon   #kulistyzajebisty
20 sierpnia 2020 08:32
Witajcie,
Możecie polecić dobrego weta na Pomorzu, który zrobi TUV plus gastroskopie?
alicja746, na pomorzu, ale w jakim rejonie ?
Klami
Najlepiej jak najbliżej Trójmiasta.
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2020 12:56
Kacprzyński? Adamowicz?
Moon, zapytaj we właściwym regionalnym wątku. Tam zagłada więcej osób które mogą coś potencjalnie wiedzieć.

alicja746, no to Michał Kacprzyński, tudzież Maciej Kujawski który tu bywa dość regularnie.
patrycjasz, Konia nie znam, ale Tik Tak to brat ojca mojego konia. Jeśli oba przekazują podobne geny, to możesz liczyć na konia nawet skocznego, opanowanego (fajna głowa, serio) i trudnego do zaj.... 😉 Takie opinie przynajmniej o Tik Taku słyszałam.

Kogo możecie polecić do TUVa z okolic Rzeszowa?

Może dr Krzysztof Konstanty? Bardzo rzetelne badanie kupno-sprzedaż + TUV.
Donia, jeżeli uda Ci się dobić to tylko Monika Szubart.
Sankaritarina dziękuję :kwiatek: liczyłam po cichu, że ktoś wypowie się na temat ojca. Oby to była prawda, bo nie potrzebuję konia ze zrytym beretem 😀
A kto jest tego zdania że młodym koniem nie warto robić tuv? Do dwóch lat jest to bez sensu. Dopiero pod siodłem jak zacznie pracę to wtedy zobaczyć jak jego ciało zaaragowało na pracę pod obciążeniem. Niestety tuv też można podłożyć od innego młodego konia... teraz kupno konia mam już za sobą i nie robiłam mu tuv. Kupiłam się na innym aspekcie. Na wizytach kowala i dobrym żarciu. Ale niestety prawie kupiłam konia o fałszywym pochodzeniu, pytałam kilka osób czy coś by z tym zrobili. Na razie czekam na odp z okręgowego co oni z tym zrobią. Czasem się zastanawiam czemu nie zrobicie tutaj czarnej listy handlarzy :/
Duzo widac już u roczniaka ale faktycznie trochę się jeszcze może zmienic do tych 2 lat. Podstawowe RTG robię u siebie 2 latkom żeby je wycenić i ewentualnie zdecydować co zostaje (typu slady po wybrykach na pastwisku, wolę zostawić na matkę niż zejść z ceny). Konia bez badań przez kompetentnego weta bym nie kupiła, bo mimo ze nie nie są gwarancją przyszłego zdrowia to dają obraz obecnego
Czy orientujecie się którego weterynarza mogę prosić o zrobienie TUV w okolicach Lublina?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się