Kobitki... (antykoncepcja)

borkowa., jak najbardziej może mieć wpływ (ale to raczej plamienie, na okres za szybko), u mnie okres i jakieś plamienia totalnie szalały jak dosyć intensywnie przyłożyłam się do siłowni (wcześniej tryb życia siedząco-leżący :hihi🙂, jak zaczęłam brać tabletki wszystko wróciło wszystko do normy
Dziewczyny, ostatnio zmieniłam tabsy (przeprowadzka za granice, więc siłą rzeczy musiałam). Pielęgniarka przypisała mi tabletki z takimi samymi składnikami aktywnymi (0,150 mg lewonorgestrelu + 0,030 mg etynyloestradiolu). Wyglądają trochę inaczej, więc może mają nieco inne pozostałe składniki. Czy to możliwe, że przy nowych tabsach ustąpił mi jeden z efektów ubocznych (przy tych pierwszych trochę się męczyłam z suchością)? Biorę je tydzień, więc wątpię, ale nie mam pewności, wiecie coś może na ten temat? 👀
Dramuta12, może jakiś składnik pomocniczy w jednych tabletkach występował a w drugich nie?
Dramuta bardzo możliwe. Ja miałam na tabletkach X bóle głowy, a na tabletkach Y z takimi samymi substancjami czynnymi nie.
mam do oddania opakowanie Belary, moze ktos potrzebuje
mils   ig: milen.ju
27 maja 2020 08:16
Dziewczyny, jeśli jestem na antykoncepcji, to muszę pilnować konkretnych dni robienia badań hormonalnych (krew)? Czy mogę zrobić wszystko za jednym razem?
Czy ktoś ma Jaydess i moze powiedziec pare slow?

W sensie, jestem mega wrazliwa na hormony i nawet na nuvaringu swiruje i fatalnie sie czuje... jest jakas szansa ze na jaydess bedzie lepiej? Czy to wyrzucone w bloto 1.5k?
Mam, polecam  🙂
pointure   Dresiarz mentalny.
12 sierpnia 2020 09:13
Faith również polecam. Wcześniej miałam Mirenę, w tym roku zmieniłam na Jaydess ze względu na mniejszą dawkę hormonów (mimo, że na Mirenie również czułam się doskonale).
Czy jest na forum ktoś, kto by mi odpowiedział na parę pytań na pw?
Pytania raczej trudne, więc chętnie medyk albo laborantka med.
Odezwijcie się na  pw  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2020 11:52
faith, ja bardzo chciałam wkładkę i mi ginekolog odradził właśnie ze względu na źle reagowanie na hormony.
Jara, mnie Mirena przeszkadzała hormonalnie przez pierwszy miesiąc. Teraz kończę drugą czyli razem 10 lat i nie mam problemów. Jesteś pewna, że to nie ginekolog z „klauzulą sumienia”?
efeemeryda   no fate but what we make.
23 sierpnia 2020 13:34
Ja tez trafiła na lekarza lubiącego innym życie układać, hormonów wiele lat brać nie wolno bo rak otyłość i hgw co jeszcze, ale progesteronik na wyrównanie cyklu w drugim miesiącu po odstawieniu to jak najbardziej, jak cukierki. I najważniejsze : Pani Magdo No kiedy ciąża ?! To już 30tka na karku  🤔 😵

Chodzi któraś z Was do medfeminy we Wrocławiu ? Ja już każde pieniądze zapłacę, żeby ktoś mnie potraktował nie jak przyszła matkę ale jak kobietę która chce być zdrowa PO PROSTU  😵
efemeryda, niestety mogę polecić jedynie w Warszawie. W Dębski Clinic, który prowadzi żona nieżyjącego niestety profesora Dębskiego zawsze Cię potraktują jak człowieka a nie potencjalny inkubator. I uzyskasz informację naukową a nie jakieś zabobony.
efeemeryda   no fate but what we make.
23 sierpnia 2020 13:58
Dance girl Dziękuje, serio o tym pomyśle. Daje jeszcze szanse medfeminie, ale jak mnie zawiedzie to niech będzie Warszawa.
Usłyszałam jeszcze więcej rewelacji ale trochę to intymne i wstydzę się pisać na forum.
efeemeryda,  serio to jeszcze tak robią? Dla mnie temat wkładki to były pytania czysty wywiad. Czy rodziłam, czy planuję, jakie doświadczenie z hormonami itp. Lekarz zaproponował mi 2 rodzaje dla mnie, omówił wady i zalety. Zostawił z decyzją. Zero wnikania czy sugestii jak mam żyć.
Antykoncepcja to jeszcze nic, jak masz pecha to nawet w przypadku zagrożenia zdrowia potraktują cię jak inkubator. U młodej kobiety z mojej rodziny wykryto pewne zmiany, które mogą nowotworzyć. Najprościej byłoby je usunąć prostym zabiegiem, noale NIE MA DZIECI. A co jak będzie chciała (nie będzie). No ale ona nie wie czego będzie chciała, więc jej zabiegu nie zrobią. Przy czym po tym zabiegu w najgorszym razie można urodzić przez cesarkę. Ale nie, dostań raka, ale nie zaryzykujemy upośledzenia twoich funkcji rozrodczych.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 sierpnia 2020 17:37
W Polsce to nawet nie mozesz legalnie zrobic sterylizacji. Nie ważne, ze masz 40 lat, gromadkę dzieci i jestes po 4 cesarkach  👿 chore to strasznie  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 sierpnia 2020 15:10
Jara, mnie Mirena przeszkadzała hormonalnie przez pierwszy miesiąc. Teraz kończę drugą czyli razem 10 lat i nie mam problemów. Jesteś pewna, że to nie ginekolog z „klauzulą sumienia”?


Nie, bez klauzuli 😉 😁
Namawial mnie jakis czas na wkladke, zawsze o tym wspominał jak przychodziłam na wizytę, ale jak przytoczylam mu swoją przygodę z Nuvaringiem i bolami nog to po prostu zrezygnował z tego pomyslu.
Mi hormony w zadnej postaci zwyczajnie nie sluza. 🙁

Moj ginekolog jest raczej z tych, co jak mu powiedzialam, ze nie chce dzieci to powiedział, ze dobra decyzja 😉



Efeemeryda, ja chodze do Corfamedu, ale Medfemina tez ma bardzo dobre opinie 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
29 sierpnia 2020 16:51
Jara a do kogo konkretnie ? Poki co w medfeminie bardzo mi nie po drodze z terminami  😵
Uspokojcie mnie proszę :kwiatek: biorę tabletki Atywia daily od 4 miesięcy, spóźniłam się dzisiaj z pierwsza tabletka z nowego blistra o 5 godzin.... skuteczność jest zachowana czy powinnam panikować i lecieć po tabletkę „po”? Wszędzie czytam, ze do 12 godz to nic nie zmienia, ale jednak to pierwsza tabletka  😵
Graba jak są dwuskładnikowe to spoko luz.

Dziewczyny czy któraś z was stosuje Cerazette?
Mam dwa i 3/4 opakowania do oddania. Nie zjem na pewno, a szkoda wyrzucić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 listopada 2020 18:46
Jara a do kogo konkretnie ? Poki co w medfeminie bardzo mi nie po drodze z terminami  😵



dr Barcikowski 😉
wiem, że późno odpisuję 😁
efeemeryda   no fate but what we make.
02 listopada 2020 21:17
Jara nie szkodzi, jeszcze się nie zapisałam wiec się przyda  :kwiatek:
Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała ze tych stron z receptami online? Okazało się, że moja recepta jest nieważna, a dziś powinnam zacząć nowe opakowanie 🙁
tak 🙂
zdalnaprzychodna - 15 min czekania na recepte 🙂
faith dziękuję, faktycznie szybko i sprawnie 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
21 listopada 2020 09:59
Dziewczyny jakby któraś z was potrzebowała tabletek Axia conti to zapraszam na pv. Mam chyba 4 albo 5 opakowań.
Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie pierwszego przypisania tabletek, jakiś czas temu poszłam pierwszy raz do ginekologa z bardzo nieregularna miesiączka, miałam usg, które wykryło sporego potworniaka, jestem już po operacji i w połowie lutego czeka mnie kolejna wizyta, będę mieć wtedy przypisywane tabletki, powiedzcie mi proszę jak to wygląda? Są robione jakieś badania? Czy metoda prób i błędów? Ile trzeba brać tabletki, żeby wiedzieć czy pasują, lub że trzeba zmienić? Wiem, że ginekolog wszystko mi powie, ale jakoś tak wolę cokolwiek wiedzieć
Koniuszek, badania jakie powinnaś mieć to ogólne krwi czyli morfologia i podstawowa biochemia oraz czynniki krzepnięcia. Tak naprawdę dobiera się tabletki trochę na zasadzie prób i błędów, jak jakieś źle działają to zmienia się na inne tabletki lub inną formę hormonalna np nuvaringi, plastry itp. A co do tego kiedy się dowiesz czy pasują - to loteria. Ja brałam 5 lat i dopiero w ostatnim roku czułam skutki uboczne tzn zwiększona nerwowość, nabieranie wody i przy tym obrzęki nóg i przytyłam ale to można zwalić też na obżarstwo 😉 dopiero 7 mcy po odstawieniu w miarę mi wszystko doszło do siebie. A niektóre kobiety już miesiąc po rozpoczęciu mają widoczne skutki uboczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się