Oficerki

Dzięki zembria!
Wyglądają obiecująco 😀
Moja wygladaja podobnie. A przypuszczam ze cioram je duzo wiecej niz Zembria.
Nie bedziesz zalowala zakupu 🙂
A i to moje 1 oficerki w ktorych totalnie nic nie dzieje sie z zamkiem.
zembria fajnie się prezentują! Chyba mnie przekonałyście do Ariatów, dzięki  :kwiatek: Jeszcze jedno pytanie. Przy samodzielnym zdejmowaniu miary, gdy jestem pomiędzy rozmiarami, to rozumiem, że lepiej wziąć mniejszy niż większy?
Ja Ci nie bardzo pomoge, bo mierzylam w sklepie. Kupilam bardzo ciasne i bardzo ciasne sa nadal. Tzn idealnie dopasowane, nie rozlatały sie w czasie uzytkownia. Ale ja w oficerkach tylko jezdze. Nie chodze, bo mi ich szkoda.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 sierpnia 2020 06:28
vodka Ja specjalnie ściągałam dla siebie węższe z USA. Lepiej ciaśniejsze, skóra się jednak z czasem rozejdzie i jeśli są takie w sam raz przy kupnie, to będą potem za szerokie.
Ja zdecydowałam się na oficerki z EGO7 Pojechałam na przymierkę do Wrocławia musiałam najpierw je zmacać  🏇 🤣

Tak więc skóra jak dla mnie rewelacja. Nie jest miękka jak Tucci, ale też nie jest twarda jak np MH. Także dla mnie skóra idealna. Mocny zamek i elegenacko wyglądają na nodze. Natomiast co mnie bardzo zaskoczyło to rozmiar  (stopa standarodowo) Natomiast panie zalecały brać mniejsze w łydce, dosłownie na wcisk. Także teraz muszę je trochę rozchodzić w domu  😎 Jak ktoś będzie chętny to wyślę foto.

Gwaranacja: rok na zamki. Natomiast jeśli zamek ulegnie uszkodzeniu to po tym okresie należy kontaktować się ze sklepem celem pobrania zamka i wszycia go na nowo. A na skórę 2 lata.

Oczywiście dam znać jak się w nich jeździ, ale póki co czeka mnie trochę spacerku w domu zanim trochę popuszczą w łydce.
Uejżdżeniowe cavallo- czy mają tak samo wąski przód -czubek jak ich sztyblety?

Bo sztybletów nieznoszę ale wyhaczyłam na promce oficerki na mój rozmiar... i się waham.
kotbury, moje miały
No to dupa zbita...

... a tak chciałam przyoszczędzić i od ręki i nie brzydkie.
kotbury, tylko pytanie jaki to model, moje były zdecydowanie węższe niż petrie co doprowadzało moje stopy do płaczu...
Grand prix plus.
A sztyblety mam nie wiem nawet jaki model ale wiązane z przodu - i mnie tak wnerwia ten czub. Bo tam nie wchodzą całe palce od stopy - tym samym ma się stopę długą a nie daj bozę jak źle w strzemieniu oprzesz to normalnie czubek do góry a stopa w dół ze strzemiania się ześlizguje.

W moich rypnąl mi zamek - szewc właśnie na urlopie. A do czapsów awaryjnie tylko a para tych sztybletów beznadziejnych mi została.
więc sobie wykombinowałam, że szybciej kupię nowe oficery. Ale bym nie chciała żadnej super dużej kasy łądowac i czekac- patrze po tym co an magazynie...
kotbury, no to dokładnie te miałam.  Te oficerki to był ogólnie mój koszmar - zniszczył mi ostro stopy. Wiesz, zawsze możesz kupić i oddać w razie co. Wg mnie one nawet nie są jakieś ultra wąskie w stopie, ale jakoś tak się ta stopa układa w nich, że po prostu cisną. A wcale się łatwo do niej nie ukladają.
Co ty- nie będe nawet ryzykować. Bo cavalo ma ten feler, że jest takie mięciutkie i jak się mierzy to gitarka i milusio.  A potem się zaczynają problemy.

Ja dziś przez te zasrane sztyblety raz omc nie glebłam, a dwa mam właśnie zapalenie nerwów przykręgosłupowch bo się tak nie mogłam osadzić w siodle, że wzięłam wszystko via ręce na klatę. I dosłownie sikam z bólu przy jakiejkolwiek próbie ruszenia głową 🙁

Jak nie urok to sraczka- teraz konik dostanie 2 tygodnie wolnego bo pancia nie ma butków 🙁

Jakie ujeżdżeniowe oficery są szerokie w stopie?
kotbury, dla mnie stosunkowo szerokie są Petrie, akurat dla mojej wymagającej i zmasakrowanej stopy są ok. Mega wygodne są de Niro, no ale wiadomo, cena. Ale zadam Ci pytanie, którego chyba jeszcze 2 lata temu bym nie zadała. Musisz mieć ujeżdżeniowe? Ja od prawie dwóch lat mam Busse te wiązane. Jasne, że noga nie leży jak w ujeżdżeniowych, ale mają wielka zaletę. Są wygodne. Tak po prostu, jak kapcie. Bo ta skóra jest cienka dość i miękka - oczywiście nie będzie super trwała ale wygoda i ból stóp i brak nowych uszkodzeń rekompensują mi resztę. I one wydają się dość wąskie (węższe niż Petrie to na bank) ale skóra ustępuje faktycznie i nie miałam ani przez pół sekundy wrażenia ucisku na stopę. 
Muszę mieć bez szycia poprzecznego na śródstopiu i bez wiązania. Mnie nawet kapcie obcierają i adidasy 🙂 od taki szwów.
I z w miarę szeroką podeszwą - muszę się oprzeć stopą. Gdy mam podeszwę węższą od stopy to nawet gdy skóra się rozchodzi to skręcam kostki w strzemionach. Po prostu jakimś trafem noga mi robi fik i koniec jazdy bo skręcona kostka.

Ja bym najchętniej jakieś wsuwane miała. Bez zamków żadnych- ale takich nie widzę.

A petrie olimpic jak szerokie są w stopie- bo różne opinie są.
Ktoś ma może 38 albo 39 i mógłby zmierzyć podeszwę od spodu w najszerszym miejscu?
Przepraszam że się wezmę w rozmowę :kwiatek: ale poszukuję zdjęć koniakowe oficerki + jasnobrązowe bryczesy. Moja wyobraźnia podpowiada mi że to będzie wyglądać źle jak się zleje, ale mam nadzieję że jest jakaś nadzieja. Mam sporo właśnie takich bryczkow (camel/mleczna czekolada) I nie wiem czy nie sprzedałam sobie samobója :/
Azzawa, może nie na koniu i nie bryczesy ale daje pogląd.
Moim zdaniem bardzo zacnie.
https://www.herstylecode.com/shoes/best-riding-boots/


Tu ciemniejsze:
https://www.horseyshopping.co.uk/mountain-horse-soverign-high-rider-tall-riding-boots
Tu do białych ale obok camelowa torba więc daje pogląd co do kolorów
https://beinglike.com/best-black-and-brown-leather-riding-boots-for-men/

Są i brązowe (musisz zmienić foto na stronie)
https://marystack.com/secchiari-athena-gp-tall-boots/
Wprawdzie nie oficerki a czapsy z butami ale kolor się zgadza:
https://www.pinterest.com/pin/218354281910894818/

https://www.alamy.com/brown-riding-boots-image240068680.html

Imho bardzo zacne połączenie.
kotbury bardzo dziękuję za research 😀
na fotkach z linków faktycznie wygląda to fanie, ale moje bryczki są trochę ciemniejsze (najbliżej jest chyba to)- kupowane często jako camel, ale to raczej takie toffi.


polazłam do sklepu bez bryczków, więc nie mogłą zestawić na żywo, a znalazłam oficerki pasujące jak ulał i teraz się gryzę z myślami 🙁.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 sierpnia 2020 10:33
A nie można ściągnąć/zamówić takich samych ale czarnych po prostu?
można, ale te brązowe są na promce i chciałam skorzystać, poza tym zawsze chciałam kiedyś mieć koniakowe oficerki 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 sierpnia 2020 11:13
No to nie ma co się zastanawiać, skoro zawsze Cię kusiły brązowe 😀 Brąz do brązu pasuje, byle w tej samej tonacji, ciepły do ciepłego i chłodny do chłodnego.
Będzie ekstra. Kup sobie oliwkowo zieloną albo bordową górę i będzie petarda.
Jak chcesz mieć tak na cacy mega top- to sobie do spodni wyszukaj pasek idealny w kolorze buta i rękawiczki też (to już opcjonalnie). Wtedy buty zdominują całość i reszta właśnie nawet jak się będzie "zlewać" to będzie in plus.


A jeszcze mam pytanie o petrie - ile wam siadły - czy 2,5 -3 cm "za wysokie" to jest za dużo, czy akurat.
kotbury, Petrie kilka lat temu zmieniło skóry. W instrukcji od nich jest info, żeby nie brać absolutnie powyżej 1cm ponad wymierzoną wysokość. I faktycznie moje olmpic sprzed jakiś 5 lat siadły dokładnie 1cm. Ja też chciałam wyższe, bo wcześniej Anky siadły mi 2cm ale na całe szczęście dziewczyna, która mi je zamawiała miała mega doświadczenie z Petrie i wybiła mi to z głowy.
No to kiepsko... bo ja chce na już z gotowych rozmiarów🙂 I niestety wychodzi mi 2,5 cm wyżej 😵

jeju kurde problemy pierwszego świata - buciki na konika. Jak mnie wkurza, że ja jestem ulepiona z takiej gówniańszej gliny- jak księżniczka na ziarnku grochu.
... jak się wnerwię to do adidasów ostrogi założę... i zamówię na wymiar i odczekam pokornie.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 sierpnia 2020 12:25
kotbury a mierzyć nie masz możliwości? Bo ja jak mierzyłam siebie, to potem wyszło,  ze sobie na długość niedoszacowałam o 3cm. A mierzyłam zgodnie z wytycznymi producenta.
Za daleko.
Szukam najtańszej alternatywy na już...

... a się skończy pewnie tak jak mówisz. 😎
dziękuję, chyba mnie przekonałyście  😎
kotbury, moje Petrie mają 10 cm. Też bym nie liczyła że siądą. Z tym że fabryczna wysokość buta odpowiada wysokości z tyłu. Z boku pod kolanem są 2 cm niższe.
Spokojnie można brać 2 cm "wyższe" niż pomiar, a te 0,5 cm ugnie się pod kolanem.
Ja mam wymiar 42, a Petrie 46, i są z 1,5 cm za wysokie co daje taki efekt, że muszę mieć bryczesy dopasowane w kolanech,
bo jak się zrobi fałdka to uuu.
Czy ja mogę prosić o pomoc? Bo nie ogarniam...  😵
Chciałam sobie zamówić te Ariaty. Nigdy nie miałam oficerek, całe życie sztyblety+czapsy. No to mierzę. Długość łydki 40cm (co się też zgadza w sumie z gumą w czapsach oficerkowych), szerokość w najszerszym miejscu jakieś 38,5cm. Podeszwa wyjdzie pewnie ok 40 (muszę jeszcze zmierzyć sztyblety). Nie wydaję mi się żebym była jakaś niewymiarowa, wyglądam raczej standardowo. Ale jak patrzę na tabelę rozmiarów to nijak nic nie pasuje. Jestem aż takim nieogarem z tym mierzeniem czy faktycznie mam dziwne wymiary?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
15 sierpnia 2020 22:48
FurryMouse , mierzyłaś szerokość swojej łydki czy czapsów? 38,5 to całkiem sporo, ja mam ok 37 i to już jest raczej szeroka łydka w większości oficerek wersja Wide.

Wysokość mierzy się od ziemi do zgięcia pod kolanem, czapsy nie są do samej ziemi i zazwyczaj są za krótkie.

Dlatego mierzenie czapsów nie jest najlepszą metodą dopasowania oficerek 😉 .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się