Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Dzięki dziewczyny  🙂 każdy ziemniaczek jest piękny, ale faktycznie takie profi foty zawsze wyciągają z nich co najlepsze  😀
Rudzielc_23 myślę, pewnie mało skromnie  💃, że ona ma teraz idealną posturę. Babsko jest w treningu, żre bardzo dobrze i ma dużo mięśni  🤣
PS.Trzymajcie kciuki! Jutro ruszamy na kolejne szkolenie z Manolo Mendezem  🙂  Jestem taka dumna z tej kobyły, za sam charakter dostaje złoty medal  😀
kitty ja oczywiście nie miałam na myśli że ona jest gruba, co nie zmienia faktu że duża z niej dziewczynka 🙂
890 kg  🙂 Mnie wciąż zadziwia jak ona wyrosła.... Taka była "normalna" jak ją kupiłam  😂
Ostatnio do stajni przyjechała shirówna, rany jaka ona była maleńka przy Łucji!
Troszku się zmieniłyśmy przez te latka
kitty, na drugim zdjęciu to też Ty?! Obie wyglądacie pięknie! Co za zmiana! 😀
I oczywiście trzymam kciuki!!!

U nas mały zastój i lekki kryzys 😉 Boczko głównie je i bawi się z kumplami na łące. Ale chyba nie narzeka 😉
z tatą





Pozdrawiamy :kwiatek:
🏇 My wczoraj miałyśmy pierwsze konsultacje z Hippolyta,
Moja Ruda pierwszy raz w życiu widziała wagę i weszła bez problemu. 💘
Nawet nie musimy się odchudzać! Tego się nie spodziewałam. 😁
Brandon XL na razie z nami zostaje i czas dorobić mięśnie.
Ważymy skromne 640 kg  😀
BUCK   buttermilk buckskin
07 października 2019 20:02
:kwiatek:  czy w naszej grupie "zimnokrwistej" i to raczej takiej 750+  może nawet 800+  użytkuje ktoś buty (końskie) ?  😀
Ja próbowałam znaleźć buty dla skromnego pana wagi ponad 800 kg o rozmiarze kopyta 17 cm z groszem. To nie realne. W sklepach nie ma a zamawiać nie chcą takich rozmiarów bo jak się rozmyślę i oddam to co oni zrobią z takim butem... Nawet sklepy specjalizujące się tylko w butach finalnie odmówiły. Najpierw obiecywali, że zamówią a potem mnie spławili.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 października 2019 09:25
megi007, skontaktuj się z Adą Majochą https://www.facebook.com/BosyKon/ Może coś zorganizuje.
BUCK   buttermilk buckskin
08 października 2019 19:29
megi007  miałam podejrzenia że właśnie tak jest.....  Na_biegunach  dzięki wielkie bo może jest jakaś szansa 🙂
moje 800kg futrzaka podkowy załatwiło w taki oto sposób jak na załączonych fot (mam nadzieję, że się załączą) i trwało to jeśli wierzyć archiwalnym zapisom konwersacji poniżej 3 tygodni... to już wolę w tym wypadku podkowy niż stosik rozwalonych bucików 😉

Ps: na co dzień się nie kujemy - to było ze względu na zaplanowany wyjazd i wg mnie zdało egzamin 😉
BUCK   buttermilk buckskin
08 października 2019 20:04
any optymistycznie zakładam, że rozmiarówka na wielkość jest proporcjonalnie produkowana do rozmiarówki na wagę  🤣  poza tym, nic na siłę, jeździmy boso już 18 lat, więc jak na kolejne lata nic mądrego nie znajdę, to będę miała to co mam, no najwyżej portfel lżejszy o kolejna próbę dopasowania sprzętu  😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
08 października 2019 20:24
ehehe u nas takie zwykle podkowy tez tak zawsze kończyły, jako żyletki  🤣 swego czasu Wielmożny miał okazje biegać w podkowach sprowadzonych z Belgii. Zdecydowanie grubsze i mocniejsze, ale co się dziwić - dopasowane pod tamtejsze tonowe brabanty  🙂

Tak dla ciekawostki, porównanie standardowej podkowy z podkową Wielmożnego  😁



o butach to ja dla niego nawet nie marze, chyba ze jakieś samoróbki z ciepłego kleju 😁 juz takie propozycje miałam  😀
Wrzucam, najwyżej dostanę bana

https://www.olx.pl/oferta/ogier-zimnokrwisty-z-licencja-kary-84pkt-6-lat-zamiana-CID103-IDBZviz.html#99be0a0823

może ktoś szuka jakiegoś zimnego? Bo ten człowiek to handlarz, jak nie znajdzie kupca to na 200% skończą na haku. A wyglądają na fajne
Kochani! Jakie macie siodła na swoje ziemniaczki? Aktualnie mam Winteca z białym łękiem, w sobotę dowiemy się czy siodło jest nadal dobre. Nie powiem, szukam jakieś używki, ale ciężko o coś dużego z siedziskiem 17 cali. 😀
Dziewczyny pomocy. Szukam kantara skórzanego ale białego. Jedyne co znalazłam to taki za 300 zł. Ale kurczę jakoś tyle za kantar szok. Nie znajdę nic taniej ? I gdzie taki znajdę?
Dziewczyny pomocy. Szukam kantara skórzanego ale białego. Jedyne co znalazłam to taki za 300 zł. Ale kurczę jakoś tyle za kantar szok. Nie znajdę nic taniej ? I gdzie taki znajdę?


spróbuj może popytać po zakładach rymarskich czy na zamówienie by się nie dało zrobić, ale cena raczej będzie podobna...
Hej, ma tu ktoś mieszankę ziemniaczka ze Ślązakiem?
Chciała bym moja PKZ pokryć Ślązakiem aby mieć dla siebie do rekreacji jakiegoś lżejszego miśka i jestem ciekawa jakie kwiatki wychodzą z tego połączenia?
Co myślicie o tym...?
Moja klacz nie ma jakiejś szczególnie ciężkiej budowy więc myślałam, że mogło by wyjść coś fajnego.
Hejo jak tam wasze grubasy? Tylko Harja i PumCass mam szansę obserwować na insta i piszczeć 🙂

My mamy lepsze lato niż zwykle, mamy siłę biegać nawet w upał 🙂

Burza, ja też was podglądam i niezmiennie się zachwycam Piorkiem 😍
Moja źrebna  💃 Wet się idealnie nie wyrobił na 45 dzień ale ma być dziś więc się okaże czy wszystko w porządku z bąbelkiem.  💘
Burza: Przepiękny jest  💘 top 😜!
Burza no wątek nam troszeczkę umarł. Piorunek jak zwykle wygląda top w robocie.

My trochę ostatnio cierpimy na niechcemicizm  🙄 ale mieliśmy sesję:




Burza, Matko Bosko! Cóż to za maszina z Piorka!  😜
Ile on ma lat? Zdecydowanie jak wino  😍
Euphorycznie, no coś ty!!! :O jaka decyzja, wow! źrebak dla siebie?
harja, :*
Jasmine, dziękuję 🙂
Rudzielc_23, sama nie byłam na volcie z pół roku, weszłam kilka ogłoszeń rzucić to i coś tam poczytałam 🙂 przepięknie wyglądacie!

Puma, za 11 dni 18 lat! :O 13 lat zleciało!
Burza, - ja nie chcę nic mówić, ale Piorek wygląda lepiej jako 18 latek niż jako dzieciak! 😍 100 lat i oby tak dalej 😀.
Euphorycznie, - gratulejszyn! 🙂
harja, - a jak tam Boczuś? 😀
Rudzielc_23, - czasami tak jest... ja kiedyś całe wakacje przejeździłam na spacerach w lesie. Albo wcale. Było mi to potrzebne i nie żałuję 😉 Śliczne zdjęcia, dużo radości 🙂
keirashara, to akurat proste hahah, on dopiero jakoś w wieku 6 lat przestał wyglądać jak źrebię 🙂
No zdecydowanie Piorek się wyrobił! Ale na pełnoletniego nie wygląda:-))) zdrówka!
Rudzielc_23, fajne pozytywne zdjęcia!
Euphorycznie, o rety jaka wiadomosc! Zaźrebiałaś grubasem? Dziel się "postępami"! Gratuluję, oby wszystko szło dobrze:-))
keirashara, miło, że pytasz :-) Boczek od stycznia cieszy się nicnierobieniem. Ze względu na moją ciążę głównie jadł i biegał z kumplami po łące, czasem popląsał na lonzy dzięki PumCasa, a lada dzień wraca do roboty o ile dostanę zielone światło ;-)
Ma się dobrze!


Burza tak, dla siebie. To było moje marzenie mieć po niej młode! 😜 Jeszcze nie miała nigdy źrebaka i jako, że ma 13 lat to już ostatni dzwonek na pierwiastkę a żeby było śmieszniej to ten sezon jest mega trudny dla hodowców - kobyły nie chcą się zaźrebiać. 🙄
Na szczęście u nas udało się za drugim razem i oczywiście inseminacja co dodatkowo nieco utrudniało pierwiastce życie ale so far so good że tak powiem.
keirashara dziękuję bardzo  :kwiatek:
harja dziękuję bardzo i oczywiście proszę o kciuki i pozytywną energię. Nie, nie brałam w ogóle grubasa pod uwagę ponieważ moja jest mieszanką wielkopolaka z pkz to dolanie zimnej krwi byłoby sporym krokiem wstecz a że moja ma bardzo fajne plecy i charakter to wybrałam ogiera sp który, mam nadzieję, doleje trochę więcej szlachetnej krwi to tej mieszanki i powstanie konik o lżejszej niż matka budowie ale ciągle nie typowy drobiazg szlachetny. Taki mam plan a co wyjdzie to się okaże z końcem maja początkiem czerwca 2021.  😁
Ogier to Zeus sp (wisi nawet w ogłoszeniach u nas) i oczywiście mam małą nadzieję na izabela ale kolory to ciężki temat.  🤣
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 sierpnia 2020 10:32
Burza Piorek niezmiennie zachwyca, podziwiam na facebooku 👀
Mój Dziad w czerwcu skończył 15 lat i jak na nastolatka przystało - troszeczkę dokazuje 😁 Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, bo za każdym razem buzia mi się cieszy jak widzę go radośnie biegającego po łące i tłukącego się z synalkiem 😀
Odpukać ale zdrowotnie trzyma się kupy - tfu tfu - i aktualnie się obija.  😁
Jeszcze za nim zrobiło się tak gorąco, coś tam deptaliśmy - zmieniliśmy nawet tryb jazdy na bezwędzidłowy i jestem nim zachwycona jaszcze bardziej  😍
Jakieś starocie jeszcze z czerwca:




Tryb bez wędzidłowy na drągach - włączył mu się "szportowiec"  😁


Najbardziej aktualna perspektywa - luźne spacery i bieganie z młodzieżą po łące.  😀

PumCass, co za królewicz <3 niezmiennie wzdycham z zachwytu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się