Gdzie na urlop w Polsce?

Czy ma ktoś pomysł na nocleg w fajnym miejscu miedzy Malborkiem a Gdanskiem?
desire   Druhu nieoceniony...
23 lipca 2020 23:23
Poszukuję fajnego noclegu, najlepiej jakieś agro (z stawem i możliwością łowienia), najlepiej w okolicy z czymś do pooglądani/zwiedzania w połowie drogi z Bieszczad na Podlasie 😉  jeśli bez "czegoś" do zwiedzania to totalne zapupie byłoby mile widziane. 🙂 Aaaaa koniecznie z akceptacją zwierząt (pies, nieduży) i czynne poza sezonem (wrzesień). Ktoś coś? 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
24 lipca 2020 08:45
safie, na pewno nie ma tłumów turystów ;-) To mała miejscowość, nie ma tu nawet typowego "rynku", ot domki, duuuużo domków, droga do plaży, kościół, kilka sklepów, jest nawet jakaś stajnia z rekreacją, ale nigdy nie miałam potrzeby tam zajrzeć :P
W zależności od pogody może być albo wręcz upalnie, albo może głowę urywać.
Hejo! Czy w ostatnim czasie odkryliscie fajne, klimatyczne miejscowki w Polsce?
Rozważam rezygnacje z Włoch we wrześniu, ale nic w Pl nie robi szału
rtk, zależy co chcesz robić. Ja całe życie odkrywam okolice Augustowa i nadal nie odkryłam wszystkiego.
A czemu rezyfnujesz z Włoch?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 sierpnia 2020 06:21
Rtk ostatnio odkryłam stronę https://slowhop.com/pl/, gdzie znajdziesz właśnie oferty przeróżnych, ciekawych miejsc na wyjazd w Polsce (i nie tylko). Aż żałuję, że nie dotarłam tam przed wakacjami, bo na lipiec-sierpień wszystko właściwie zajęte, potem dopiero robi się luźniej. Sprawdź, może akurat wpadnie Ci coś w oko 🙂
Dzięki martva, buszuje po slow hopie już trzeci rok :-) niestety stał się bardzo popularny i w moim terminie to, co mi się podoba jest już niedostępne. Za to słyszałam od właścicieli noclegów ze do slowhopa trzeba dużo płacić i rezygnują z miejsca tam, dlatego pytam o inne perełki na forum ;-)
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 sierpnia 2020 09:55
Ooo widzisz, to i ja będę mieć to na uwadze 🙂 Stronę odkryłam dopiero w tym roku i się totalnie zakochałam, ale skoro to nadal nie wszystko to nie pozostaje nic innego jak szukać kolejnych świetnych miejscówek 😉
Od jutra na cztery dni Kotlina Kłodzka. Na pewno Góry Stołowe, co jeszcze podpowiecie?
W czasach studenckich byliśmy u bacy który przeniósł się ze stadem z Podhala, nie pamiętam gdzie to było  🤔
Nocujemy w Gorzanowie, cała Kotlina w zasięgu.
Przepraszam, że tu piszę ale nie mogę znaleźć nic odpowiedniego... Mamy tu wątek zachodniopomorski? Szczecin i okolice? Poszukuję jakiegoś fajnego hotelu z atrakcjami typu rowery, basen, konie itp.
Kolo samego Szczecina to marnie, szukaj albo nad morzem albo na okolicznych pojezierzach.
W samym Szczecinie (bliskich okolicach) planujemy być 1 dzień i chcielibyśmy go miło spędzić, potem jedziemy w dalszą drogę. Folwark podkowa znalazłam, zna ktoś? Poleca?
desire   Druhu nieoceniony...
15 sierpnia 2020 11:20
Poszukuję fajnego noclegu, najlepiej jakieś agro (z stawem i możliwością łowienia), najlepiej w okolicy z czymś do pooglądani/zwiedzania w połowie drogi z Bieszczad na Podlasie 😉  jeśli bez "czegoś" do zwiedzania to totalne zapupie byłoby mile widziane. 🙂 Aaaaa koniecznie z akceptacją zwierząt (pies, nieduży) i czynne poza sezonem (wrzesień). Ktoś coś? 🙂


Ponawiam, ktoś coś? Myślę o Roztoczu (w okolicach Zwierzynca), był ktoś?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2020 17:00
Dzięki martva, buszuje po slow hopie już trzeci rok :-) niestety stał się bardzo popularny i w moim terminie to, co mi się podoba jest już niedostępne. Za to słyszałam od właścicieli noclegów ze do slowhopa trzeba dużo płacić i rezygnują z miejsca tam, dlatego pytam o inne perełki na forum ;-)


Znalazłam jeszcze taka stronę Slow road
Może ktoś polecić jakieś noclegi w Bieszczadach? Najlepiej okolice miejscowości jak Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne. Na bookingu mały wybór i spore ceny w większości. Chcemy na początku października jechać na 3 noce, nie mamy dużych wymagań. Chcielibyśmy jedynie łazienkę w pokoju i jakiś aneks kuchenny (w ostateczności poza pokojem, ogólnodostępny) :kwiatek:
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

08 września 2020 07:58
mitery0322, Paweł Nie Całkiem Święty w Smereku, Kulbaka w Strzebowiskach, a w Ustrzykach jest Zajad Pod Caryńską.
Teraz Bieszczady są tak oblegane, że nie wiem czy w październiku coś znajdziesz.
Dziękuję za polecenia. Może mimo wszystko uda się coś zarezerwować. A jak nie, to inne kierunki czekają 🙂
A w Beskidzie Niskim? Może uda mi się wyrwać na dwa dni, a tam mnie jeszcze nie było
Może ktoś polecić jakieś noclegi w Bieszczadach? Najlepiej okolice miejscowości jak Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne. Na bookingu mały wybór i spore ceny w większości. Chcemy na początku października jechać na 3 noce, nie mamy dużych wymagań. Chcielibyśmy jedynie łazienkę w pokoju i jakiś aneks kuchenny (w ostateczności poza pokojem, ogólnodostępny) :kwiatek:


znajdz na FB - Gościniec na Łozach  Cisna... albo Monika Sasal (właścicielka) super miejscówka
Chciałam Wam napisać ze mam zajebiaszcze miejsce w Beskidzie Żywieckim! Nazywa się Romanka! Mega polecam!
Odkopuję, ale...!
Gdzie na weekend w góry? Mowa o dojeździe z Warszawy. Weekend bardziej walentynkowy, niż turystyczny. Fajnie byłoby mieć ładne widoki i się przejść w miłe miejsca, ale nie jesteśmy wspinaczami, ani narciarzami  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 lutego 2021 11:22
W walentynkowy weekend? To pewnie ciężko gdziekolwiek, biorąc pod uwagę pierwszy weekend, kiedy będą otwarte stoki narciarskie - cała Polska ruszy w góry  🤣 Dojazd z Warszawy jest porównywalny tak naprawdę wszędzie poza Bieszczadami, jeśli chodzi o długość jazdy samochodem. Na czym Wam zależy? Luksusowy hotel z jakimiś fajnymi rzeczami typu spa, czy raczej jakikolwiek dach nad głową i brak ludzi? Albo coś jeszcze innego? 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 maja 2021 20:32
Szukam namiaru na jakieś miejsce raczej z dala od ludzi na wrzesień, Na kilka dni (3-4). Najchętniej jakiś domek na odludziu, ale one są przewidziane na kilka osób i przy 2 robi się mocno zaporowa cena.
I jeszcze żeby dojazd z Katowic zajmował max 3 godziny. 👀
safie ja za dwa tygodnie wybieram się do ekowypoczynek w Jeleśni - godzina od Katowic - odludzie, przynajmniej na zdjęciach, konkretne, domek mały, cena rozsądna się wydaje - dużo par tam jeździ na romantyczne weekend. Dam znać po wyprawie czy warto ale możesz na facebooku ich wylukać wcześniej. Ja się pakuję tam z psami i córką tylko.
-
Czy jest jakiekolwiek miejsce nad naszym morzem, gdzie nie będzie tłumów na przełomie lipca i sierpnia ? Czy ktoś był w Chłapowie ?

Mam dwa urlopy, jeden właśnie przełom lipca i sierpnia a drugi we wrześniu... I tak planujemy co gdzie jak, a jeszcze Grecja się marzy.
🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 maja 2021 12:19
Ki.ka, czekam w takim razie na wrażenia bo wygląda to nieźle
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 maja 2021 14:48
kolebka,, mam wrażenie, że ludzie nie dzielą się takimi miejscówkami, żeby się nie zaludniły
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 czerwca 2021 23:24
Co mozna robic na Mazurach? Mam na oku fajna kwatere ciut na wschod od Olsztyna.
Na pewno wybierzemy sie na kajaki, lazenie po okolicy... czy da sie gdzies “dosiasc” na zaglowke na dzien? A moze sa jakies fajne miejsca do zobaczenia dla dwojga doroslych, lubimy aktywny wypoczynek, architekture i dobre zarcie wiec wszelkie tego typu pomysly mile widziane 😅
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
09 czerwca 2021 00:21
donkeyboy, moze dzienny trip na zwiedzanie Malborka? Mojemu (Anglikowi) sie bardzo podobalo, byl pod duzym wrazeniem (z tym ze to taki historyczny geek troche) oprowadzanie ze sluchawkami i nagraniami, po ang. tez of course. Jedyne co bym polecala to pojechanie wczesniej niz pozniej, bo cale oprowadzanie trwa dosyc dlugo i musielismy kilka wystaw przeskoczyc bo po prostu nie bylo wystarczajaco czasu. Nie wiem jak teraz w czasach covidu ale w 2019 wszystko bylo fajnie i latwo zorganizowane, takze nawet taki nerwus i stresus jak ja ogarnelam bez wkurzania sie. Maja na miejscu tez przyzwoite restauracje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się