strzyżenie / golenie koni

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
09 sierpnia 2020 16:05
Potwierdzam, Camry jest super 🙂
Nogi ogoli idealnie, nie wiem jak uszy bo nie gole ale kozią brodę u kucyków też bez problemu.
Ja tam nią goliłam prawie calutka Seniorke z Cushingiem, która miała sierść dłuższą niż owczarek niemiecki sąsiadów 😉 a i z kucykowym mamucim futrem nie ma problemu 🙂
Gillian   four letter word
09 sierpnia 2020 18:18
Taaaaak, #teamcamry  🏇
Jest super, używam zamiennie z Bassem.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 sierpnia 2020 19:25
Ja z innej beczki. Czy jeżeli ogolę konia teraz to czy odrośnie dostatecznie do zimy?

Niestety mamy zdiagnozowanego cushinga, i dodatkowo COPD i astmę. W związku z cushingiem mamy dość długą sierść a przy tych upałach i problemach oddechowych to nie pomaga. Koń stoi 24h na dworze, boję się że do zimy nie odrośnie należycie,jak myślicie?

Golić czy się przemęczyć?
Brzask, a w zimie w razie czego nie możesz derkować? Wszystkie znane mi konie z cushingiem trzeba było w końcu golić, bo nie dawały rady.
Spokojnie do zimy odrośnie
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 sierpnia 2020 21:48
epk, pewnie, że mogę derkować. Jednak jest to zawsze dodatkowy "problem" i zawsze staram się unikać kolejnych rzeczy które trzeba by przy nim robić, i tak już jest "specjalnej troski"  😉 .

Od paru lat goliłam go na wiosnę, nigdy na lato. W zeszłym roku ta sierść nie była już taka całkiem letnia, jednak w tym roku zaczynamy wyglądać jak wzorcowy cushing.  🙁

Dzięki za radę, niestety dopiero w weekend maszynka pójdzie w ruch  🙂
Brzask, jeśli on teraz już ma taką sierść to się może okazać, że do zimy to go jeszcze raz ogolisz. Na bank odrośnie.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
15 sierpnia 2020 22:34
taką miał





do dziś 😉



Niestety, bardzo mi się dzisiaj grzała maszynka, goliła dobrze tylko po godzinie ledwo ją trzymałam i tak robiąc przerwy. Chyba czas rozejrzeć się za czymś nowym  🙄 . Myślę tym razem o czymś profesjonalnym cichszym niż bass i najlepiej bezprzewodowym , cena nie ma większego znaczenia, jednak służy mi ona tylko do jednego konia, to raczej nie ma sensu wydawać więcej niż 2tyś. Istnieje w ogóle coś takiego?
Ja za mojego Aesculapa dalam cos 1500 na promce, tego bezprzewodowego wlasnie z 1 baterią. Niestety nie wiem z doświadczenia czy jest fajny bo mój koń się kontuzjował zaraz po swoich wakacjach, a teraz zaś ma pół roku + przerwy.  🤦

A te nóżki to takie niedogolone specjalnie?  😁
Myślę tym razem o czymś profesjonalnym cichszym niż bass i najlepiej bezprzewodowym , cena nie ma większego znaczenia, jednak służy mi ona tylko do jednego konia, to raczej nie ma sensu wydawać więcej niż 2tyś. Istnieje w ogóle coś takiego?


Heiniger Saphir 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 sierpnia 2020 21:30
Zorilla, nóżki z paru powodów  😉 , tak jak pisałam, maszynka już była mocno przegrzana, sierść na nogach w zasadzie nie przegrzewa tak jak na kłodzie i szyi, i najważniejszy, mój koń jest dziwny, da sobie ogolić wszystko, jakbym chciała to i uszy ale z nogami ma problem  🙁 . Strasznie się buntuje, kopie, miota się, no masakra  🙄
Brzask raczej miałam na myśli wygryzione linie, przepraszam ale to jest zboczenie zawodowe  😁
Zorilla a już myślałam, że tylko ja mam z tym problem. Po pracy w UK i ogoleniu dziesiątek koni mam takie zboczenie na linie i inne niedogryzki, że aż mnie razi częsta niechlujność jaką stosuje się w PL. Najważniejsze, żę mój koń był, jest i w przyszłości będzie ogolony idealnie jakby szedł olimpiadę 😀
Czy ktoś z was golił kiedykolwiek ostrzem na długość 2,4mm? Jaki jest efekt? Zwykle goliłam 1,5m, a to centymetr różnicy, zastanawiam się długa jest sierść po takim goleniu 👀
Hmm, orłem z matmy nigdy nie byłam ale między 2,4 mm a 1,5mm jest 0.9mm różnicy a nie centymetr. Jeśli chodzi o 2,4mm to goliłam ale wg mnie to bez sensu, 1,5 jest znacznie lepsze  😉
vissenna   Turecki niewolnik
08 września 2020 21:01
2,4 to może u mega puchatego kuca zrobi różnicę....
somebody, chyba czepianie się o 0.1mm nie ma sensu 😉 ja sobie lubię zaokrąglić.

vissenna, shit, bo kupiłam znajomej ostrza i były tylko 1,0mm do wyboru albo te 2,4mm i wiem, że 1,0 są bardzo krótkie, więc wzięłam te. I teraz się obawiam, że wtopa 😵
Czy ja wiem, mnie się trafiło ostrze na 3mm kiedyś i byłam zadowolona bo mi koń maści nie zmieniał i się nie obcierał, może jedynie częściej trzeba było golić, przy czym mówię o goleniu na zimę, koni raczej mocno zarastających
dziunka, to pocieszasz 🙂 Koń generalnie dużego sportu nie chodzi, skacze pod córką obecnie 90cm-1m, więc nie musi być golony co miesiąc. Konia znam i zarasta zwykle jak mutant 🤣 Będzie golony raczej tylko zimą, kiedy sierść jest dłuższa.
To jak jesteśmy w temacie ostrzy i ich długości - da się sprawdzić jaką mam długość? Tzn - na jaką długość moje ostrza tną? Mam maszynkę, kupiłam używaną, chce dokupić ostrza i bardzo mi pasuje długość golenia mojej maszynki 😁 więc chciałabym celować w takie same ostrza.
somebody, chyba czepianie się o 0.1mm nie ma sensu 😉 ja sobie lubię zaokrąglić.

dla rozjaśnienia powiem że 0,1mm nie ma ale z  tego co napisałaś różnica tam jest niecały MILIMETR a nie CENTYMETR. Także jakiś problem się wkradł z nazewnictwem i szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy te ostrza miałyby golić na 2,4mm czy 2,4cm.
Czy ktoś z was golił kiedykolwiek ostrzem na długość 2,4mm? Jaki jest efekt? Zwykle goliłam 1,5m, a to centymetr różnicy, zastanawiam się długa jest sierść po takim goleniu 👀


chyba czepianie się o 0.1mm nie ma sensu 😉 ja sobie lubię zaokrąglić.


1,0 milimetr to nie 1 centymetr  🤣
Między 2,4 a 1,5 jest circa milimetr różnicy nie centymetr  😂

Ja goliłam na 2,4 i nie zauważam różnicy między 1,5 a 2,4.
Nie mam oka profesjonalisty 🙂

Tak w ogóle to po 3 latach posiadania camry, zajrzałam do pudełka i odkryłam drugą baterię  😜
Brawo ja!
Nie wiem, między 1,0 a 1,5 już jest duża różnica i nie polecam tym krótszym golić siwych koni (nigdy) ani żadnych innych jak ktoś nie jest w tym dobry i dokładny, bo wychodzi masakra. A to tylko 0,5 różnicy
Z mojego doświadczenia najgorzej na bardzo krótkich wychodzą srokate - robię się różowe :P
Ja mam Bonum ale jeszcze mi nie było dane użyć... Dostałam na gwiazdke a 25/12 moj koń zrobił sobie wielka dziure w stawie. Pomyślicie - no to moze w tym roku? A gdzie tam, nie bedzie żadnej jazdy do przynajmniej marca.  😵
Czy ktoś się orientuje - dostanę gdziekolwiek akumulatory do Kerbl Farm Clipper Akku?

Maszynkę mam sprawną ale z akumulatorami gorzej...  🤔

Ewentualnie - czy przesiadki na Heiniger Xperience nie będę żałować? 😀  Jaka różnica jest między tym 1 biegowym a dwu biegowym, warto dołożyć?  🤔
Czy ktoś posiada maszynkę z juli? Byłam ostatnio po latarkę  🤣 i wpadła mi w oko. Czy to się sprawdzi przy koniach?

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/zwierzeta-domowe/pies/pielegnacja-zwierzat/maszynka-do-strzyzenia-koni-bydla-809017/
Aga_Leming, dośc głośna, ale swego czasu ogoliliśmy nią w stajni z 10 koni. Nie wiem niestety jak na dłuższą metę.
Słuchajcie mam pytanie... Mam maszynke podobna do Bassa z Vidaxl. Jestem zadowolona jan na 1 sezon i jej cenę. Ale nie mam pojęcia jakie ostrza pasowały by do niej (w zestawie mam 2 5 a wole krocej).
Czy ktoś ma takową maszynke albo ma pojecie o ostrzach i jest w stanie mi doradzić na co mogę je zamienić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się