Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Wiecie może czym można doczyścić tą brokatową część w Uvexie glamour?  :kwiatek:
oli330, zapewne takim glutem jak do czyszczenia klawiatury/kratek wentylacyjnych.
Ew. gumką tzw. "chlebową", ew. ugnieść dobrze kawałek świeżutkiego chleba.
vissenna   Turecki niewolnik
31 lipca 2020 12:54
Ja polecam masę mocującą, bo nie jest aż taka delikatna jak gumka chlebowa która gdzieś może zostać.

Do kryształków żeby miały bling robiłam zawsze tak:
Wierzchni syf jak mogłam to leciałam odkurzaczem (takim małym ,samochodowym na małej mocy). Potem masa mocująca, suchą miękką szczoteczką przeczesuję kryształki, jeszcze raz masa mocująca i potem psikam na dłoń trochę płyny do okiem i poleruje kryształki. Nie psikać na szmatkę, bo często włókna materiałów łapią się w mocowania kryształków!
Dziękuje wam bardzo, spróbuje 😉 :kwiatek:
Słuchajcie, czy są jakieś osłonki na kask, które mogłabym zakładać wyjeżdżając w teren?

Mój śliczny nowy kask jest już cały podrapany, niestety u nas tereny to kładzenie się na płasko na koniu i przejeżdżanie przez niemożliwe chaszcze (tak nam pozarastało po tych deszczach, że się w głowie nie mieści, a innych możliwości dostania się do strategicznych punktów nie ma).
Po wczoraj mam kilka sznyt na plecach i... na kasku. Boli, najbardziej ten kask  😉

A może krawcowej coś takiego zlecić? Tylko jakiego materiału użyć? Macie pomysły?
Meise, są, obczaj osłonki na kaski crossowe na stronach, pełno tego, do wyboru do koloru
O jaaa dzięki, to się nazywa czapeczka na kask crossowy, znalazłam  😍

edit. czyli taka czapeczka ma za zadanie chronić kask i nie porwie się?
Meise, raczej nie, ma zadanie ozdobne bardziej, bo trochę jak debil się wygląda w kasku bez daszku, a ona ma daszek.
Też używane na wyścigach.
W kasku bez daszku wygląda się jak młodzian na bmxie na dirtach  😉

No nic, wypróbuję, oby tylko ten materiał nie zaplątał się w gałęzie, bo mi łeb urwie  😉
Hej! Czy jest w stanie ktoś porównać wentylację w gpa z wentylacją w hansbo sport? Mam gpa i chcę kupić drugi kask na zmianę, taniej, ale żeby mi głowa nie spłynęła  😁
Hansbo jest ładny, ale czy dobrze wentylowany?
Szafirka, jeszcze nie widziałam kasku który dorównałby wentylacją GPA... sama wymienialam 2 lata temu na nowy i po testach kilku różnych firm wzięłam ponownie GPA.
Hej! Czy jest w stanie ktoś porównać wentylację w gpa z wentylacją w hansbo sport? Mam gpa i chcę kupić drugi kask na zmianę, taniej, ale żeby mi głowa nie spłynęła  😁
Hansbo jest ładny, ale czy dobrze wentylowany?


Niestety hansbo wypada słabo jeśli chodzi o wentylację... Albo ja mam już za wysokie oczekiwania. Teraz czekam na tattini, tak samo jak hansbo z szerokim daszkiem, może mnie będzie mniej czerep bolał (bo z przegrzania dostaje bóli migrenopodobnych niestety).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 sierpnia 2020 07:33
Jak to jest z tymi kamizelkami powietrznymi? Opłaca się inwestować?
Generalnie dorosłam do tego, aby się zaopatrzyć w dobrą kamizelkę, która nie będzie krępować ruchów. Fajnie w sumie jakby wyglądała smukło, ale wiem, że przy powietrznej odpada forma estetyczna, więc jeśli warto to przecierpię to 😁
Dziewczyny nie sądziłam, że taki post napiszę, ale chwalę Owena SP8  😀 Przejechałam 2 imprezy w nim, jestem w szoku to jednak w porównaniu do klasycznego Owena wentylacja bardzo ok jest. Jasne, że to nie GPA, ale śmiem twierdzić, że prawie nie czuję różnicy  😅
Naprawdę polecam  😍




mils   ig: milen.ju
11 sierpnia 2020 09:51
Perlica no i super wygląda! 😎
Ja muszę coś kupić, do wsiadania sporadycznie, więc nie za duże pieniądze. Podobaja mi się te nowe Hansbo czy Tattini, tylko czemu wszystkie granatowe mają te srebrne elementy. :/ Czarne są śliczne, świetnie się to komponuje z kaskiem, a w granatowym... Szkoda, bo znaleźć coś ładnego za te 4 stówki to już trudna rzecz, a jeszcze ładne i w granacie graniczy z cudem. 🙁
Moon   #kulistyzajebisty
11 sierpnia 2020 12:32
mils, gdzieś mi nowe Horze mignęło - granat ze złotym by ci pasił?
mils   ig: milen.ju
11 sierpnia 2020 12:35
Moon dzięki! Widziałam go, to rose gold chyba w ogóle? Zastanawiam się nad nim, ale też nad tym Hansbo jednak, bo dwie osoby mi powiedziały, że ten srebrny nie jest "chamskim chromem", wygląda spoko. Walczę ze sobą czy olać temat i postawić na czarny, skoro i tak konia nie mam swojego, startów raczej nie planuję, ale no... Kocham granat i nawet na treningach muszę wyglądać porządnie, bo to w końcu elegancki sport. 😁
Moon   #kulistyzajebisty
11 sierpnia 2020 12:39
mils, znam Twój ból nt. granat vs. czerń...  😁
U mnie kaskowo wygrał granat, ale frak mam np czarny :P
mils   ig: milen.ju
11 sierpnia 2020 12:45
Moon u mnie zawsze był taki ciemny, przygaszony granat z ciemnym brązem. Tylko teraz ani konia, ani reszty brązowego sprzętu, więc rozmyślam nad czarnym, choć serce boli, że zdrada brązu i granatu. 🤣
Jak się zdecyduję na któryś kask, to przyjdę ze zdjęciami poglądowymi jak w ogóle te tańsze z dużym daszkiem się prezentują na głowie.
xxagaxx
Madzikowska
Kurczę no to pozostaje zostać przy jednym i mieć tylko gpa  💃
Trochę szkoda, bo chciałam jakiś drugi na codzień do treningów, a gpa zostawić na zawody, ale jak mam się ugotować w innym - a przy obecnych upałach to i w gpa łeb się smaży - to chrzanię inne kaski  🙄
Dzięki za odzew!  :kwiatek:
Szafirka, co do dwóch kasków zawody/w domu, to jak już to bym rozważała odwrotną opcję, że ewentualnie w innych wytrzymam ta chwile na zawodach. Na codzień tylko mucha GPA.
mils, - ja miałam tattini jako pierwszy kask i był bardzo spoko, tylko mi łeb urósł niestety. Mam do dziś 😉 Moja mamcia ma taki sam i milion lat śmiga, więc osobiście polecam. Ogólnie mam/mialam od nich kilka rzeczy i jakościowo bardzo ok, w stosunku do ceny super.
Perlica, - a nie mówiłam? 😎 Super wygląda 😀
keirashara, No trochę nie dowierzałam 😉 ale jest naprawdę fajowy  🙂
Alicja,  w rankingach na bezpieczeństwo wypada chyba najlepiej ze wszystkich.  Tylko taki mało ładny xD
Dziękuję,po ostatnim upadku wygląd juz ma dla mnie chyba najmniejsze znaczenie.. 🙁
rozglądam sie równeiż za kamizelką...co sadzicie o tej..
https://konik.com.pl/Kamizelka-ochronna-Sir-Lancelot-Kavalkade
[s]Czy posiada ktoś Casco Mistral 2 i mógłby zrobić mi zdjęcia środka? Rozebralam swój do generalnego czyszczenia i nie potrafię złożyć, ciągle nie tak i lata po głowie. [/s]
Już mam ☺️
Jak wypada rozmiarówka UVEXowa? Jakieś opinie na temat tego kasku?
Szukam czegoś na codzienne jazdy. Standardowo mam rozmiar łepetyny 57, ale z racji tego że kitka/kok (żeby nie cisnął), to kask mam w rozmiarze 58 (Horze Halo Rider). Nie wiem czy celować w S/M czy M/L ?
Ktoś coś? 👀 🙇
martrix ja mam ten model od kilku lat już. Mam głowę typowe 55 w większości i mam rozmiar S-M i bardzo mi pasuje bo jestem gdzieś w połowie regulacji (chociaż niby zakres dla tego rozmiaru to 55-57). 
Chciałam powiedzieć, że zakupiłam i jestem zaskoczona, bo S-M to niby do rozmiaru 57, a ja mam w nim jeszcze trochę luzu (standardowo 57 to mój rozmiar). Muszę sobie dokręcać pokrętło dość ciasno, żeby nie latał. Ale ogólnie jest spoko i pasuje  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się