Siodło skokowe

Meise, a jaki masz powod, zeby tak jezdzic?

Bez sztylp/oficerek nogi sa duzo mniej stabilne, do tego wycierasz siebie i konia. Plus konski pot na golych lydkach jest fujka :P
Czuję się skrępowana, nie mam luzu w nodze, no i pewnie też kwestia przyzwyczajenia. Staram się czasem jeździć w sztylpach, ale zamek mi się popsuł i znowu jeżdzę bez. Ja mam ogólnie fobie względem krępowania rąk i nóg (i to takie, że dostaję ataku paniki).

No ale teraz na pewno już będę zakładać sztylpy, bo mam okropną ranę na łydce  🙄 Nie mówiąc już o tym jak w trakcie bolało przyszczypywanie puśliskiem. Oczywiście zamiast sobie podarować, to jeździłam twardo dalej, bo koń fajnie chodził i pogoda super, bąków nie było itd, itp.

Ej, ale nie jeżdżę z gołymi łydkami, spodnie mam  😁
Ktoś się oreintuje czy u nas jest Amerigo?
Perlica

Z tego co wiem - to przedstawiciela nie ma

Ale zagadaj z p. Szelągiem, bo Equipe z Amerigo są bardzo blisko 😉  (jedna hala produkcyjna, z tego co wiem)
Dziewierz, kiedyś Paweł Kostrzewa miał Amerigo na pewno.
Szkoda, że nie ma przedstawiciela, ale na necie też nic nie znalazłam, więc chyba to prawda.
Szkoda, bo one są na wełnie także ponoć.
Meise, zapewne siodło ma trochę w innym miejscu zamek do puślisk, a twoje łydka nawykła być w innym. Wtedy puślisko wędruje i szczypie.
A ja mam problem. Testując konia miałam okazję pojeździć i poskakać w CWD 2GS Mademoiselle i kurczę.... chyba niestety już wiem w co przyjdzie mi zainwestować jak będzie mniej innych wydatków. Nie wiem czy mogę liczyć, że upoluję używkę z małą tybinką i z dość szeroko rozstawionymi panelami, najchętniej czarną....  😂  Chyba w ogóle mało ich jest jeszcze ?
Klami, na wtórnym rynku to bardzo mało. Ale dla mnie one się naprawdę praktycznie nie różnią od 2gSów... możliwe że twistem, ale dla mnie już w 2gsie jest ok.
xxagaxx, One się różnią jak dla mnie wszystkim.
Klami, Milion tych siodeł znajdziesz na stronie cwd , tyle że nie liczyłabym na żadne szerokie , tymbardziej, że tego ani się nie poszerza , tylko zmienia panel.
Jeśli koń nie typowy CWD trudno dopasować.
Perlica zgadza się, Amerigo na wełnie. Mam skokówkę Amergo Vega (terlica z tworzywa) i jest na wełnie.
2GS tez siedziałam i było fajnie, ale Mademoiselle w moim odczuciu robi różnicę.
może głupie pytanie, ale nie wiem co wybrać.
lepiej gdy siodło daje więcej luzu czy trzyma nogę w skoku?
lepiej gdy siodła jest więcej czy mniej z przodu, żeby się wygodniej skakało?

edit: i na co ma wpływ wielkość klocka z przodu?
Cokolwiek o siodłach syntetycznych Premier Equine? 👀 Czy ktokolwiek widział je na żywo,dotykał, testował?
mindgame, jak już było tu parokrotnie pisane co osoba to opinia. Każdy ma różne odczucia. Zasada taka uogólniona jest jedna. Im wyższe skoki tym szuka się w siodle większej swobody. Jednakże zwolenników zupełnych "naleśników" nie ma raczej wielu.
Siodło skokowe, do 3 tysięcy, coś pomiędzy Stubbenem Siegfriedem II a Daw Magiem GP jeżeli chodzi o głębokość? W co celować? Najchętniej z wyciętym kłębem, ale niekoniecznie. Pod uwagę biorę jedynie używki, najchętniej na Pomorzu.

[edit] dodanie treści
Mój koń zwariował i tak się rozbudował pod Devo, że żadne CWD już nie pasuje, a pasował zawsze standard bez problemu.
Zawęża mi to bardzo pole poszukiwań, bo znaleźć CWD szerokie to utopia... 😲 (chyba)
Perlica niestety, to prawda...
Ja jak na razie widziałam 1 (słownie: jedno) 😤
Hej, jakie marki mają siodła skokowe z systemem wolnej łopatki? Wiem ze prestige ma takie, ale tam ciężko z tym pasowaniem... Sa jakies jeszcze?
Siedział ktoś w prestige x contact?
[quote author=-justka88 link=topic=1249.msg2941532#msg2941532 date=1597588430]
Hej, jakie marki mają siodła skokowe z systemem wolnej łopatki? Wiem ze prestige ma takie, ale tam ciężko z tym pasowaniem... Sa jakies jeszcze?
[/quote]

Erreplus, CWD i chyba jeszcze Passier. A które to Prestige mają? Bo nie kojarzę tego w tych siodłach.
[quote author=-justka88 link=topic=1249.msg2941532#msg2941532 date=1597588430]
Hej, jakie marki mają siodła skokowe z systemem wolnej łopatki? Wiem ze prestige ma takie, ale tam ciężko z tym pasowaniem... Sa jakies jeszcze?


Erreplus, CWD i chyba jeszcze Passier. A które to Prestige mają? Bo nie kojarzę tego w tych siodłach.
[/quote]

Podobno mozna sobie na zamówienie takiego prestige'a z wolną łopatką kupić...

-justka88, Dlaczego problem z pasowaniem?
Z tego co wiem to każdego Prestige zrobią z wolną łopatką ( o wełnie piszę).
Właśnie testowałam Michela Roberta z wolną łopatką.

Edit:
Proszę o poradę lub link do jakiegoś foto, gdzie jest pokazane w którym miejscu prawidłowo powinien być klocek vs kolano i udo jeźdźca?
-justka88, Dlaczego problem z pasowaniem?
Z tego co wiem to każdego Prestige zrobią z wolną łopatką ( o wełnie piszę).
Właśnie testowałam Michela Roberta z wolną łopatką.

Edit:
Proszę o poradę lub link do jakiegoś foto, gdzie jest pokazane w którym miejscu prawidłowo powinien być klocek vs kolano i udo jeźdźca?



Trudno sie z nimi skontaktować i umowic jakis konkretny termin ostatnio. A troche mi się spieszy bo nie mam w czym jeździć
-justka88, może to zależy od regionu?
Skąd jesteś ?
Polecam p. Mateusza z regionu dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, chyba że to nie Twój region. Kontakt bardzo dobry  😉

Ja dziś muszę zdecydować czy Reneissance czy nowy Michel Robert i nie wiem co robić. Różnica w cenie nie wielka, w obydwu jedzie mi się dobrze 😵 choć są one diametralnnie różnymi siodłami.
Nie jeździłam na wełnie od lat , w weekend startowałam w obu tych siodłach ( bez podkładki) i przyznam, że plecy na wieczór kiedy wcieram konia są inne niż po lateksie, takie jakby "nieuklepane" i bardziej sprężyste są mięśnie, lekko się zdzwiłam mówiąc szczerze.


Siedział ktoś w prestige x contact?


Wydaje mi sie ze ja. Bo xperince to stara wersja xcontact?

Siodlo mega miekkie, miekksze od mojego BD, wygodne. Dobrze leżało na koniu. Ale skoki? Dla mnie porażka nad porażkami, latałam po nim jak worek ziemniaków. Zero pomocy ze strony siodła, konisko dość mocno pracuje ciałem i musiałam bardzo się starać żeby dobrze siedziec. Mialam na drugi dzień zakwasy
xxagaxx, bardzo ciekawe są Twoje odczucia.

Ja ostatnio testowałam kilka modeli Prestige i Rene.
1) Rene model F2S, najnowszy model, jeszcze nie ma go na stronie nawet włoskiej, ku niemu się skłaniam
2) Michel Robert na terlicy CPS, bardzo fajne siodło, jechałam w niedzielę finał oraz rozgrywkę, fajnie układało łydkę, mniej trzymające niż X-Perience
3) X-perience ( dla mnie były za duże klocki tylne i mnie uwierały w udo), ale siodło nie głupie, może komuś pasować, kto nie jeździł w siodłach z małym klockiem
4) Rene model F2 - mi totalnie nie pasowało, nawet nie galopowałam, zeszłam po kłusie, ale koleżanka jeżdżąca GP je zamówiła, bo jej się jechało świetnie
5) Synchrony - typowo rekreacyjne siodło , jak do szkółki.

Michel mniej trzymający od X-Perience w moim odczuciu.
Donia Aleksandra, jeździłam, ale tylko po płaskim. Na pewno bardzo miękkie i wygodne jeśli chodzi o siedzisko. Dla mnie osobiście nie do przejścia była wielkość klocka kolanowego. Zdecydowanie go zbyt wiele, ale jestem typem co lubi siodła "naleśniki".

No wlasnie udało mi się z nim umowic na 30 sierpnia  😅
Mam nadzieję że cos znajdziemy, lubie prestige mimo ich wszystkich wad. Myślę jeszcze o erreplusie ca lub jf lub ikonicu elite albo bates... Ma ktos jakies doświadczenia z tymi siodłami? Ikonica i bates biore pod uwage ze względu na wymienne łęki - mam mlodego konia, na pewno bedzie sie szybko zmieniał... A sprzedawac i kupowac co pol roku takie drogie siodla to troche lipa :/ ma ktos jakies doświadczenie z tymi siodlami?

Perlica - ja bym pewnie brala Michela, bo to jedno z moich ulubionych siodel od początku swiata, a reneissance jest bardzo blisko buteta, od ktorych turbo bolą mnie kolana, ale to bardzo subiektywna kwestia
mils   ig: milen.ju
17 sierpnia 2020 10:25
Zwróćcie uwagę na używki, u Ludwiczaków skradziono Meyery i Butety, klik. Ewidentnie wiedzieli, gdzie będą dobre siodła...
darolga   L'amore è cieco
17 sierpnia 2020 11:42
Jak wyżej.

Numery Butetów:
1. Rocznik 2015, nr 151371
2. Rocznik 2020, nr 16242

Numery Meyerów dodam asap.

Foty Butetów dorzucam dodatkowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się