Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Co do praworządności w PL i Innych państwach Unii. Unia liczy 27 państw  i ma 27 lat , wszystkie państwa i ich systemy praworządności różnią się między sobą ale zostały zaakceptowane w momencie wejścia w struktury Unii a i tak prawo Unijne ma wartość nadrzędną . Nieakceptowalne odstępstwa od reguły w momencie kiedy kraj już się znajduje w Unii może być postrzegane jako odstępstwo od reguł na których dane państwo zostało przyjęte do UE i może dostać reprymendę np od TSUE  I tak się dzieje z naszym państwem ( jesteśmy liderem w UE jeśli chodzi o ilość postępowań ) . A niepodporządkowanie się wyrokom TSUE to może być brak pieniążków wywalczonych dla Polski co zostało zawarte na ostatnim forum UE i czym się tak chwalił premier . I tyle  😉

I w momencie kiedy Minister finansów PL podaje że dziura budżetowa ma wynieść min 100 Miliardów ( pół roku temu budżet był zrównoważony ,bez dziury ) a spadek PKB ma być  min 5 % a był ponad 3% na plusie , to jakiekolwiek zablokowanie pomocy z UE było by dla nas tragedią .

Czy wyznawca jedynie słusznej linii partyjnej zdaje sobie z tego sprawę ????

https://tvn24.pl/swiat/parlament-europejski-zajmuje-sie-ustaleniami-szczytu-w-brukseli-4645396
Nie, bo jemu się super żyje i na wszystko starcza  😎
Nie, bo jemu się super żyje i na wszystko starcza  😎


Mnie też , i co z tego ? Mnie zależy na tym żeby innym żyło się dobrze ( zwłaszcza młodym ) a kraj się rozwijał . 😉

Ich argumenty mnie rozwalają  😵

Mądrzejsi ludzie, bardziej zorientowani w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązani do pewnych tradycji i bardziej utożsamiający się z tą tradycją, z pewnością będą głosować na nas - przekonywał w "Jeden na jeden" w TVN24 wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. Komentując fakt, że to na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało większość osób z wyższym wykształceniem, odparł: - Są ludzie, którzy mają wyższe wykształcenie, a może nie mają podstawowego.

Cały wywiad  😵 😵 😵
https://tvn24.pl/polska/ryszard-terlecki-o-slowach-puknij-sie-w-czolo-to-bardzo-delikatnie-powiedziane-4645482
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lipca 2020 10:12
Mi się żyje zdecydowanie gorzej niż za PO.
Jestem tym łosiem, który za wszystko płaci i nie ma żadnych, ale to żadnych ulg i udogodnień. Ba państwo mną gardzi.
trusia podobno cukier, a ja serio boję się, że będę musiała płacić bykowe  😁

Ja obstawiam ZUS (zlikwidują próg, od którego nie płaci się ZUSu) i VAT albo akcyzę, bo to nie rzuca się w oczy. 


Co do wyborów to byłam w zeszłym tygodniu w Zakopcu, które jest zagłębiem PiSu. Od dwóch niezależnych osób usłyszałam, ze dochodziło do fałszowania głosów, a konkretniej do unieważniania głosów na trzaskowskiego. Znajoma stamtąd pochodzi i jej kolega obecny przy wyborach (mąż zaufania?) twierdzi, ze sam w ten sposób uratował kilkanaście głosów przed zafałszowaniem. Nie wiem ile w tym prawdy No ale takie wieści krążą

Wcale mnie to nie dziwi.  Bo czy ktoś uwierzy, że 40 ośrodkach społecznych wszyscy na Dudę? Oczywista oczywistość - kierownictwo pokazało, gdzie trzeba krzyżyk postawić, a prikaz przyszedł z góry.  I co?  I nico.


Nie, właśnie w Polsce demokracja funkcjonuje jako tako normalnie, to trusia, politycy tzw. opozycji, przychylne im media i wielu ich zwolenników nie mogą się z tym pogodzić. Wy po prostu nie umiecie wygrać wyborów na szczeblu krajowym 😂.
Bo na szczeblu lokalnym już tak. Wybieracie sobie idiotów jak Trzaskowski, Jaśkowiak etc., przestępców jak Ś.P. Adamowicz... I co, jakiś totalitarny pisowski reżim wam tego zabrania?

Typowa wypowiedź wyznawcy PiSu.  Nie wie, o czym mówi, ale wyzywać potrafi. 

Wiesz, co to jest telewizja publiczna? Wiesz, czym się różni od tych, jak nazwałeś, „przychylnych mediów”?

A jak już mowa o przestępcach, wygodnie pominąłeś przekręty najwyższego i jego świty.  Ale to na pewno dla dobra Polek i Polaków.
Tzw Telewizja Publiczna jest firmą państwową czyli nas wszystkich i ich psim obowiązkiem jest reprezentować wszystkich którzy na nich dają  🙄

Tzw Przychylne media to firmy prywatne która mają prawo robić co chcą .

Tzw Telewizja Publiczna promowała jednego jedynego kandydata za nasze wspólne pieniądze.

Tzw Przychylne media poświęcały tyle samo czasu po równo na każdego z kandydatów i godzinami relacjonowały wiece p . Dudy.

Kto komu przychylny i komu co wolno , zdecydujcie sami. 😤

Nasze podatki nie idą na TVN  , Polsat czy Inne telewizje ale już na TVP jak najbardziej , ba z podatków płaconych przez TVN i Polsat utrzymuje się TVP.  😎

Nie, bo jemu się super żyje i na wszystko starcza  😎


Ciekawe jak szybko zmieni zdanie  😁 😁 😁 😁

Przy realnej 10% inflacji , 0 oprocentowaniu lokat , 100 Mld deficytu , rozdmuchanym socjalu , wszystko + i 5% spadku PKB i rosnącym bezrobociu , perspektywy ma super  😁

Aż się chce chodzić do kościoła  😵

https://tvn24.pl/poznan/koscian-przed-kosciolem-plakat-krytykujacy-osoby-glosujace-na-rafala-trzaskowskiego-4644964
Smoku 10 zapomniałeś dodać:

Tzw Telewizja Publiczna nie zastosowała się do ciszy wyborczej, czyli prawo ma gdzieś.
 
Tzw Przychylne media zachowały ciszę. Skąd wiem? – bo gdyby nie, klika prezesa już je rozszarpywała, a tymczasem w tym temacie cisza (nie wyborcza  🙂😉.


Plakat dobry.  😀  Ale księdzu rubryki się pomyliły, gdy wstawiał „bluźnierstwa, szyderstwa i profanacje”.  😂  Jestem ciekawa, co to jest „moralne prawo naturalne”.  A LGBT + brzmi jak kolejny program PiSu.  😂
Oooo  😲 Jaka szkoda  🙄 Chciało by się rzec , a nie mówiłem  🤣 Miała być strefa wolna od LGBT a będzie strefa wolna od pieniędzy .  😁

We wtorek Komisja Europejska przyjęła listę 127 projektów w ramach programu "Partnerstwo Miast", które łącznie otrzymały 2 324 327 euro ze środków unijnych. W ramach programu można było uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie do 25 tysięcy euro na projekty, które mobilizują obywateli na poziomie lokalnym do prowadzenia debat dotyczących konkretnych kwestii z europejskiej agendy politycznej.

Tego samego dnia unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że odrzucono sześć wniosków o środki na projekty w ramach programu. W ich składanie, jak przekazała komisarz, zaangażowane były polskie władze lokalne, które przyjęły uchwały dotyczące "stref wolnych od LGBT" lub "praw rodzinnych".

"Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące 'stref wolnych od LGBTI' lub 'praw rodzinnych', zostało odrzuconych" - napisała na Twitterze komisarz.

Komisja Europejska poinformowała, że nie poda nazw polskich miast, których wnioski zostały odrzucone.
dea   primum non nocere
30 lipca 2020 10:30
W jakim ja państwie żyję? Strefy wolne od LGBT? Prokuratura zawiadomiona o... znieważeniu pomników metodą powieszenia na nich tęczowych flag?? I co, do więzienia za to posadzą? Co to znieważa? Kogo znieważa tęcza? Jaki trzeba mieć chory mózg, żeby w teletubisiu widzieć geja  😲 ciekawe jak daleko jeszcze dojdzie ta paranoja...
Nigdy nie lubiłam braci Kaczyńskich i nigdy nie polubię. Tym bardziej trudno mi przyznać, ze  J.K. to chyba ma w sobie jednak polityczny geniusz. Pasmo nieprzerwanych, malych i dużych zwycięstw.
Niewielu potrafi sprowokować go do popełnienia błędu- na pewno Tusk jest jednym z tych nielicznych, ale nieobecny.
Jedyna nadzieja na przyszlosc jest to, ze otacza sie samymi głupkami bez talentu politycznego, wiec nie bedzie kontynuacji.

Opozycja- szkoda slow...
No jakby nie patrzeć - takiej opozycji to PiSowi można tylko zazdrościć.
Senat odrzucił podwyżki dla polityków. Choć jedna dobra wiadomość
No jakby nie patrzeć - takiej opozycji to PiSowi można tylko zazdrościć.

Ano właśnie. I jak się podłożyli z głosowaniem za  podwyżkami. A potem durne przeprosiny, lepiej by milczeli. Szczególnie przekonywujące wyjaśnienie jednej posłanki, że była chora, w szpitalu, nie przeczytała, za czym głosuje, ale zagłosowała, skoro miała możliwość głosować zdalnie.  🤔wirek:

18 tysięcy dla żony prezydenta!   


Edit:

Słów braknie

Naszymi pieniędzmi Ziobro finansuje szczucie
W innym wątku była mowa o bublu prawnym, jakim jest project ustawy o ochronie zwierząt.  Jak tam napisałam, nie jest to pierwszy przypadek ustawy, konsekwencje której umknęły orłom PiSowskim. Taki przykład:

W mojej okolicy jest rezerwat przyrody [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Łosiowe_Błota]Łosiowe Błota[/url]. Pewien developer kupił na tym terenie działkę, która nie miała pozwolenia na budowę. Po zakupie wielokrotnie występował o pozwolenie na wybudowania tam osiedla, ale go nie dostał.  I nagle bach – dostał prezent od PiSogeniuszy – wyłączenie stosowania przepisów prawa budowlanego w związku ze zwalczaniem COVID-19.  Więc zgłosił, że buduje tam obiekty związane z działaniami przeciwko rozprzestrzeniającemu się koronawirusowi (zgodnie z poniższym) i już tam buduje. I można mu nakukać, bo genialna ustawa nie przecyzyje, jakie to działania. 

Cytat - założenia tej ustawy (cały artykuł):   

Ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, która weszła w życie 8 marca, pozwala na wyłączenie stosowania określonych przepisów prawa, lecz wyłącznie w związku z działaniami przeciwko rozprzestrzeniającemu się koronawirusowi. Ustawa nie precyzuje, o jakich dokładnie działaniach mowa. Możemy zakładać, że chodzi o budowę lub przebudowę obiektów, aby je dostosować do pełnienia funkcji szpitali lub izolatek. W tym zakresie ustawa pozwala na wyłączenie stosowania przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2019 r. poz. 1186, z późn. zm.3), ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2020 r. poz. 293) oraz ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2020 r. poz. 282). Co to oznacza?

Jak specustawa wpływa na prawo budowlane

W praktyce przepisy specustawy oznaczają, że :

- zniknie wymóg ubiegania się o pozwolenie na budowę lub obowiązek dokonania zgłoszenia robót;
- organ nie będzie również zatwierdzał projektu budowlanego, co więcej projekt taki co do zasady nie będzie musiał w ogóle powstać;
- w konsekwencji roboty budowlane zrealizowane w ramach wyłączonego stosowania Prawa budowlanego nie będą następnie uznane za samowolę budowlaną. Inwestor nie będzie zobowiązany do legalizacji wykonanych robót budowlanych.

Ponadto:

Wyłączenie stosowania ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zdejmuje obowiązek realizacji inwestycji w zgodzie z założeniami planu miejscowego. W takich warunkach dopuszczalna będzie budowa na terenie bez formalnego dostępu do drogi publicznej. Nie będzie również przeszkód w tym, aby budowany obiekt swoją kubaturą odbiegał od obiektów pozostających w linii zabudowy.
No tak, ale jednak te budynki nie mogą pełnić jakiejkolwiek funkcji, np stajnia. Muszą zwalczać Covid czyli izolatki , szpitale itp. Tak?
Bo to są apartamenty dla zamożnych osób, które będą na kwarantannie lub pracy zdalnej w związku z Covid
No tak, ale jednak te budynki nie mogą pełnić jakiejkolwiek funkcji, np stajnia. Muszą zwalczać Covid czyli izolatki , szpitale itp. Tak?


Stajnia dlaczego nie? Wystarczy kreatywnie pomyśleć, bo ustawa nie precyzuje, o jakich dokładnie działaniach mowa.  Zwierzęta potrzebują stałej opieki, budujemy stajnię, którą obsługiwać będą ludzie na kwarantannie lub samoizolacji, kiedy zabraknie zdrowych. 

Jak się tworzy prawny bubel to wszystko staje się dozwolone.
No i kolejny policzek dla suwerena - tym razem kobiet. Tak kobieto, nawet jeśli twoje dziecko umrze zaraz po urodzeniu - i tak musisz urodzić.   


Edit:
Z cyklu jak kłamać, to kłamać. Pamiętamy przecież, że 500+ miała służyć zwiększeniu ilości urodzonych dzieci. Nawet PiSo-eksperci wyliczyli, o ile tych dzieci będzie więcej. A teraz? Teraz  „Celem programu 500+ nie jest i nigdy nie było zwiększenie liczby urodzeń - informuje rząd w oficjalnym dokumencie.”

https://www.money.pl/gospodarka/rzad-przyznaje-ze-500-nie-naprawi-demografii-6567655742954176a.html
A tak z ciekawości poszłam do gugla. Ograniczyłam wyszukiwanie tekstów dot. 500+ i dzietności do tekstów do 2018. Już było sporo wyników, jak to wzrost z 2016 i 2017 był chwilowy. Więc cofnęłam się do tekstów sprzed końca 2016.

CBOS: "Prawie dwie trzecie badanych (65%) ma nadzieję, że wejście w życie programu „Rodzina 500 plus” przyczyni się do wzrostu liczby urodzeń w Polsce (16% sądzi, że będzie to istotny wzrost, a 49% – że niewielki). Brak wpływu programu na liczbę urodzeń przewiduje 29% respondentów." "klik.

OK to ludzie. A co PiS?

Głos Wielkopolski (2015): "Priorytetowy projekt ustawy rządu >>Rodzina 500+<< trafił już do międzyresortowych konsultacji. PiS zakłada, że jego świadczenie wychowawcze sprawi, iż w Polsce wzrośnie liczba narodzin." "- W ciągu minionych 30 lat większość krajów Europy wprowadziła różne rozwiązania prorodzinne - mówi Tadeusz Dziuba, poseł PiS. - Z tych doświadczeń wynika, że każdy typ działania, który daje rodzinie korzyść finansową, przynosi znaczące rezultaty w postaci wzrostu dzietności. W krótkim czasie, choć nie z roku na rok, spowoduje to również przyznanie 500 zł na dziecko." klik

I tak dalej.
Teodora, ja to wszytko pamiętam. Wizja matek-Polek huśtajacych dzieciątka zrodzone dzięki 500+ była stałym punktem przekazu dotyczącego tego programu-łapówki wyborczej.

Kłamstwo to linia partyjna PiSu. Zaczęło się od “Jak mój brat będzie prezydentem, to ja nie zostanę premierem”. I twardo się tej linii trzymają. Przy okazji puszczania w obieg tych kłamstw pokazują, że mają ludzi za totalnych głupców, którzy wszystko kupią. Dlatego tymi kłamstwami dowolnie manipulują. Bez żenady raz mówią, że A to B, a za chwilę że A to C, a B nigdy nie istniało.

Inna sprawa, że Kaczyński ma talent do wyszukiwania ludzi, którzy w najmniejszym stopniu nie szanują samych siebie, za grosz nie mają wstydu, pokornie godzą się z rolą narzędzia w rękach prezesa i gotowi są zrobić wszystko, co narzędziowy zarządzi. Pomijając pomniejszych aparatczyków -  Duda, Szydło, Morawiecki, czy odkrycie towarzyskie prezesa czyli magister Przyłębska.

A Morawiecki zapisze się w historii jako pierwszy premier w rządzie wicepremiera.  😂  Zawsze to coś, czym się wyróżni.  😂
Najgorszy tydzień obozu władzy od początku pandemii

Ciekawe opinie
Nie biorą jednak pod uwagę tego twardego elektoratu, który moze i będzie konał na schodach przed szpitalem, ale i tak znajdzie wytłumaczenie, dlaczego to wina Tuska, a teraz tez Trzaskowskiego.
Morawiecki jest totalną marionetką, ale walczył, próbował zachować twarz. Kaczyński storpedował mu całą strategię uspokajanie ludzi. Gdyby Pinokio miał jaja, podałby się teraz do dymisji i zostawił Kaczkę z tym cyrkiem.
W ogóle, to dzieje się. PiS strzelił sobie w stopę i mam nadzieję, że dla młodych ludzi już na zawsze pozostanie ogromnym obciachem zagłosowanie nie tylko na PiS, ale też na Konfederację. Jeszcze niech teraz powołają tego idiotę na RPO, niech doleją oliwy do ognia. Coś się w narodzie rusza, mam nadzieję.
To jest chyba napisane tak, jak ja to czuję.


A starszy człowiek mówił wam że głosowanie na tego malutkiego człowieczka i jego świtę tak się skończy. Szkoda że młodym sprawia ból słuchanie starszych a potem płacz i lament. Starszych nie żałuję bo głupota nie boli szkoda mi tylko młodych.  🙁 Ile to mi nawrzucano jak pisałem że głosowanie na nich to strzał w stopę , no nic , jak dotychczas 6 lat stracone i kraj w czarnej dupie  Pocieszać może  tylko to że z dnia na dzień poparcie spadło im o 20 % .  🤣

Powtórka z rozrywki
Historia lubi się powtarzać
Smok10, całe szczęście, że młodzi nie słuchają starszych bo duża część starszych ma prawicowe poglądy, co zresztą doskonale widać w statystykach
Smok10, całe szczęście, że młodzi nie słuchają starszych bo duża część starszych ma prawicowe poglądy, co zresztą doskonale widać w statystykach


Z założenia ci co przestrzegali przed PIS em raczej nie są jego fanatykami . Odnosiłem się właśnie do takich. Wiek nie świadczy o rozumie , debilem można być w każdym wieku  😉
Rozumiem, że akurat Ty masz takie a nie inne poglądy ale jednak niewiele było chyba sytuacji, w których starsi musieli odwodzić młodych od głosowania na PiS. Raczej to idzie w drugą stronę. To starsi ludzie stanowią w tym wypadku beton, przez który nie da się przebić.
Ja ogólnie staram się szanować wszystkie poglądy (poza oczywiście jakimiś skrajnymi i patologicznymi) ale to co jest teraz to nawet nie jest prawica. A Kaczyński za swoje przemówienie powinien dostać zarzuty podżegania do nienawiści
kermit   Horses horses everywhere ..
29 października 2020 09:09
Polecam dzieło młodego pokolenia-



Pewnie będzie problem, że w 2 wątkach to dałam, nie wiem, nie znam się ale polecam  🙂
Nie interesują mnie poglądy tylko fakty. PIS w 2006 roku wyleciało jak z procy głosami młodzieży a pewni byli wygranej . 10 lat później zwyciężyło głosami młodzieży. Gdzie tu logika ? Jak ktoś niszczył i okradał twoich rodziców to będziesz wchodzić z nim w układy ??? Jak w 2016 przestrzegałem przed nimi , to młodzież odpisywała mi że to już inny PIS ,a co w nim innego ??? Tak jak wtedy byli chorzy na władzę i w dupie mieli ludzi  tylko im się w 2006 omskło bo ludzie byli czujni i ich przejrzeli tak w 2016 ponownie na nich głosowali ,wiedząc do czego to prowadzi . Dali po 500 zł i kupili sobie głosy . Niska cena za sprzedanie kraju.  🙁  Zwyciężyli też głosami wsi i górników , to jakie oni mają teraz prawo protestować ???  😤 Dali to eufemizm bo swoich pieniędzy nie mają , mogą tylko dać nasze . 😁
https://tvn24.pl/polska/sondaz-kantar-w-trakcie-strajku-kobiet-spadek-poparcia-dla-pis-najwiekszy-od-2015-roku-4734949

Alternatywą dla pisu Hołownia....  😲
Poparcie konfy praktycznie nie spada  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się