Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

FurryMouse polecam Contractubex
FurryMouse Silaurum jest super na blizny
FurryMouse, - też polecam Cepan mimo zapachu 😉
Ja również Cepan.
borkowa.   silesian team
15 lipca 2020 19:32
ja też cepan polecam! do zapachu można się przyzwyczaić, a naprawdę fajny efekt dał 😉
Cepan wygrywa ilością głosów. Bardzo dziękuję  :kwiatek:
Minęło kilka dni więc pozwalam sobie wrzucić jako kolejny post (?). Mam jeszcze jedno, jeśli trochę durne to wybaczcie, pytanie. Na ulotce stoi "stosować po całkowitym wyleczeniu rany". Nigdy niczym nie smarowałam po ranach więc zastanawiam się co to właściwie znaczy CAŁKOWITE wyleczenie? Jak odpadł strupek i jest po prostu różowa plama to jest już wyleczone czy jeszcze nie? 🤔wirek:
Jeśli nie ma przerwania ciągłości skóry, to już nie ma rany.
jestemzlasu, ok, dziękuję  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2020 10:59
Dlaczego projekt ustawy o podwyżkach dla posłów był głosowany kilkakrotnie 14go? Najpierw o 12:30, a później kilka razy po 17  🤔
Widocznie musieli wprowadzić korzystne dla nich poprawki i zdażyc je przegłosować zanim się ciemny naród zorientuje co sie dzieje  😂
Czy jeśli operator sieci "X" leci w kulki, nie reaguje na zgłoszenia o awarii (tzn. nie mam internetu w komórce od 4 dni), to mogę pójść do punktu i zerwać z nimi umowę? (umowa podpisana w kwietniu na 24miesiace) Jeśli tak, to jak to ogarnąć? Nie chce płacić kary, tym bardziej, że gdyby wszystko było ok, to bym się nie czepiała...
Bez internetu jestem jak bez ręki, nie mogę pracować, bo do wielu miejsc nie mogę bez map dojechać, nie da się cały czas aktualizować i ściągać map offline 👿
Zdecydowałam, że mam dość tego, że na zadupiach nie mam sygnału, a teraźniejszy brak internetu doprowadził mnie już do szału i chce zmienić operatora (po prawie 15 latach bycia wiernej temu jednemu...)
Trzeba dokładnie przeczytać "ogólne warunki świadczenia usług". Przepisy odgórne nie reguluja w jakim terminie ma być usunięta awaria, to regulują przepisy wewnętrzne danego operatora z którym podpisałaś umowę. Obawiam się, że zerwać umowe będzie ci ciężko, co najwyżej możesz domagać się rekompensaty (obniżenia abonamentu za okres awarii). Ale odsyłam do poczytania "ogólnych warunków świadczenia usług"  :kwiatek:
Piaffallo pójdź najpierw do punktu i poproś o wymianę karty sim. Mi tez internet przestał działać, telefonicznie nie byli w stanie mi pomoc, bo w systemie było wszystko ok. Poszłam do punktu, Pan mi dał nowa kartę i śmigało.
Dziękuję, w takim razie tak zrobię jutro, mam nadzieję, że pomoże  🙄
Nie wiem w którym wątku zapytać... Czy telefonicznym czy fotograficznym, więc pytam tu 🙂

Czy warto w ogóle kupować aparat fotograficzny do celów prywatnych - fotografia rodzinna, wyjazdy, konie itp - czy lepiej zainwestować w dobry smartfon? Jeśli tak to jaki polecacie?
Mamy gopro i cześć wyjazdów nagrywamy, ale zdjęcia to jednak zdjęcia. Do tej pory myślałam, żeby kupić aparat (budżet tak do 3500-4000zł), ale teraz patrząc na to jakie zdjęcia można zrobić najnowszym Iphonem czy nowszym Samsungiem to się zastanawiam czy warto inwestować w aparat, który jednak jest już gabarytem i nad jezioro czy w góry będzie już robił trochę bagażu...
efeemeryda   no fate but what we make.
17 sierpnia 2020 21:12
iPhone 11 robi taka robotę, że nawet by mi do głowy nie przyszło kupować aparat  😀
Zdecydowanie smartfon! Już dawno temu dyskutowałam o tym z kumplem i przekonywałam go do zmiany telefonu zamiast kupna aparatu. Tak jak piszesz - aparat to gabaryty. Aparat to dbanie o kolejne baterie, aparat to dodatkowa rzecz do pilnowania. Po co? Telefon zajmuje mniej miejsca, i tak musisz go wziąć, masz go zawsze pod ręką, a jakość w obecnych modelach jest rewelacyjna. 🙂
Cricetidae, - smartfon, jeśli nie masz umiejętności fotografa to większość roboty robi soft, który jest dużo lepszy w telefonie 😉 Generalnie amator na 99% zrobi lepszą fotkę telefonem niż aparatem. Dodając do tego wygodę... nie ma co.
Mimo serca przy samsungu, którego uwielbiam to fotki chyba rzeczywiście najlepsze na rynku robi Iphone. Natomiast ja od lat mam szajsungi z lini S, robię nimi fotki z wszystkich wyjazdów i mi w pełni wystarczają. Od S4 jest bardzo fajny tryb nocny. Obecnie mam S10, fotki bardzo dobre, nawet ostatnio na skokach coś przyjaciółce ustrzeliłam 🙂
W trakcie zapowiedzi przedślubnych ksiądz wygłasza formułkę, że jeśli ktoś widzi przeciwwskazania do zawarcia sakramentu przez daną dwójkę, niech je zgłosi. Jakie to mogą być przeciwwskazania? Chodzi tylko o te przeszkody typu przeszkoda choroby psychicznej czy impotencji? W jakich innych przypadkach ksiądz może odmówić udzielenia sakramentu małżeństwa?
Siebie chyba już jakiś czas temu przekonałam, że telefon lepszy niż aparat, ale potrzebowałam potwierdzenia 😉

keirashara, Iphone faktycznie robi super zdjęcia, ale wakacyjne foty mam z S10 i są świetne, więc waham się między Samsungiem s20 i Iphone 11 pro...
Nie założę sobie fp pt: bla bla bla Photography, więc można powiedzieć, że to totalnie amatorskie strzały będą 😉 Jednak część zdjęć na pewno pójdzie do druku i to w większym formacie.

mitery0322, oprócz tego co wymieniłaś przychodzi mi do głowy jeszcze przymuszenie którejś ze stron.
emptyline   Big Milk Straciatella
18 sierpnia 2020 00:11
A ja jestem z grupy która uważa, że warto jednak kupić aparat - tyle, że lustrzankę. Dla mnie to jednak niezastąpiony gadżet i zawsze dzielnie go dźwigam. 🤣
Tyle, że tak jak keirashara słusznie napisała, amator i tak nie wykorzysta lustrzanki. Będzie leciał na automacie więc nie ma raczej sensu tego taszczyć. Tym bardziej, że jeśli lustrzanka to też obiektyw - trochę jest do noszenia 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2020 09:52
Mnie się nigdy nie chce taszczyć lustrzanki, więc doceniam aparat w telefonie, choć to taka bieda wersja. Następny smartfon już raczej będzie pod kątem aparatu wybierany. Cricetidae, jak nie masz zapędów na fotografa zapaleńca, to telefon Ci w zupełności wystarczy. Oprócz lustrzanek, teraz segment bezlusterkowców (lżejszych niż lustra) oferuje super doznania, ale trzeba usiąść i się nauczyć focić po prostu.
Umiemy złapać ładny kadr, ale tak jak piszecie, robimy wszystko na automacie 😀 mieliśmy w Tajlandii telefon i aparat i szczerze to w telefonie były ładniejsze kolory a w aparacie trzeba było umieć to ustawić, albo potem obrabiać w jakimś Photoshopie.
emptyline, - ale Ty umiesz robić zdjęcia, więc to inna bajka 😉 Jak ktoś wali na auto to jakość foty będzie porównywalna, a nawet lepsza z telefonu, bo ma lepsze oprogramowanie, lepiej dobierze parametry. Mi jak dasz lustrzankę to różnica bedzie znikoma. Ja to jestem na etapie dumy z tego, że wiem co to ISO i przesłona 😁
Cricetidae, - mój tata ma S20, mogę go podpytać albo poprosić o przesłanie jakiejś fotki. Akurat jest na wakacjach 😉
Mi S10 starcza, a na telefonie robię bardzo dużo - meile, prezentacje, czasem excel i samsung mi odpowiada użytkowo bardziej niż Iphone.
Fotę z telefonu też obrobisz 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
18 sierpnia 2020 10:40
Cri moim zdaniem Iphone 11 robi wystarczająco dobre zdjęcia, porównaj sobie, może niekoniecznie trzeba kupać pro  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 sierpnia 2020 11:47
Ja tam częściej na wakacjach robie zdjęcia telefonem niż aparatem.
Piaffallo, internet internetem, ale sprawdź sobie aplikację maps.me
Mapy są do pobrania i używania off-line (województwami / częściami krajów). Dokładne i aktualizowane.
Jeśli chodzi o nawigację – jest, chociaż to nie jest mocna strona tej apki.
Można sobie zapisywać punkty na mapie, grupować je w listy.
Ktoś może ogarnia te całe epuapy ?
Potrzebuje zaświadczenia o dochodach (moich i moich rodziców) z Urzędu Skarbowego, podobno da się złożyć wniosek online przez profil zaufany. Profil mam, ale kompletnie nie widze takiej opcji, sadziłam, że w dobie koronawirusa będzie to łatwiejsze.  😵
Nie uśmiecha mi się jechać do urzędu (nie boje sie korony, bardziej paniki jaki ona wywołała i dziwnych zasad w urzędach)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się