Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy mamy kogoś na forum, kto stoi lub stał w stajni ex-Luzak? Najlepiej za czasów aktualnego zarządzającego?
trusia, napisałam już na priv do Dambali 🙂 Ale wiesz, to po 1 wizycie, więc mało ważna opinia 😉 Za to moga napisac moje wrażenia z Zaborowa, bo stoję już miesiąc.
- Bardzo czysto w boksach. Wszystko jest codziennie wywalane do zera i ścielone grubą warstwą słomy. Chyba Dzionek nigdy nie stał w tak wielkim i tak czystym boksie, więc tu mocno na plus 🙂
- Bardzo fajny stajenny. Można się z nim we wszystkim doagadać. Codziennie biedny zakłada i ściąga i potem znów zakłada i ściąga 😉 derkę z kapturem na owady Dzionkowi i nie narzeja, zdziwił sie, ze w ogóle o to pytam. Z tego co wiem, stajenni też szykują konią żarcie jak trzeba. Mam z nim kontakt na bieżąco czego strasznie brakowało mi w poprzedniej stajni.
- Tereny rewelacyjne, możne wyjechać prosto ze stajni i jechać ze dwie godziny i podziwiać, po prostu jest pięknie
- Trawa nie do zeżarcia na pastwiskach.
- Dobre podłoże na placu do jazdy. Dość szybko schnie. Mimo ulew nie było takiego dnia żeby stał nieczynny teraz w lipcu.
- Miła atmosfera, przynajmniej tak to odczuwam - zawsze jest z kim pogadać i się pośmiać
- fajny wysoki  i bezpieczny lonżownik

Na minus:
- brak hali - to będzie nasz 1 sezon bez hali, mam nadzieję, że wytrwamy
- dużo robali, choć czerwiec/lipiec była tragedia a teraz jest ok, więc mam nadzieję, że trafiłam tam w piku robalowym.

To chyba tyle 🙂


Napiszcie proszę, która to dokładnie stajnia? W google pokazuje mi się kilka + fakt mojego zamieszkania w Warszawie dopiero od 4 miesięcy dodatkowo komplikuje sprawę. Jest problem aby dostać boks? Jaki jest koszt pensjonatu? Będę wdzięczna za wiadomość. Bardzo powoli rozglądam się za pensjonatem z dobrym dojazdem z Żoliborza 😉
Kilka stajni w Zaborowie? Nie słyszałam o innej poza tą, o której napisała Dzionka.

Jest to stajnia przy pałacu w Zaborowie. Koszt 900 zł. Obawiam się, że jesień/zima może nieco ostudzić entuzjazm Dzionki  😉  Czego naturalnie jej nie życzę.
trusia, co masz na myśli? Z czym Ci źle w Zaborowie jesienią i zimą? Jedyne co mi ostudzi zapał (i spowoduje wyprowadzkę) to fakt, że Dzionek schudnie tak, jak schudł w poprzedniej stajni. To masz na myśli czy jeszcze coś?
Czy jest tutaj ktoś, kto aktualnie stoi w Hubalu w Łbkiskach i chciałby się podzielić swoją opinią na temat tego, co się tam obecnie dzieje?
Czy jest tutaj ktoś, kto aktualnie stoi w Hubalu w Łbkiskach i chciałby się podzielić swoją opinią na temat tego, co się tam obecnie dzieje?

Ja również jestem zainteresowana,czy stajnia jest godna polecenia(opieka,padoki,czystość)?
Proszę o opinie o stajni JF Ranch w Koczargach.
Najchętniej od osób które tam stały bądź stoj.
Może być na priv 🙂
Czy stajnie pomiędzy Górą Kalwarią a Warką nie istnieją, czy nie potrafię ich znaleźć w necie? Dopiero za Warką znam, a istnieje coś bliżej? Ewentualnie po drugiej stronie Wisły, ale blisko Góry Kalwarii wartego uwagi?  :kwiatek:
Stałam 3 miesiące.
Prv



Proszę o opinie o stajni JF Ranch w Koczargach.
Najchętniej od osób które tam stały bądź stoj.
Może być na priv 🙂
Dambala - masz jeszcze w okolicach GK stajnię w Całowaniu ([[a]]https://www.facebook.com/pages/category/Local-Business/Pensjonat-dla-koni-w-Ca%C5%82owaniu-441798879256831/[[a]]) - byłam kiedyś oglądać i zrobiła dość fajne wrażenie - koniska grube i zadbane🙂
Dambala - masz jeszcze w okolicach GK stajnię w Całowaniu ([[a]]https://www.facebook.com/pages/category/Local-Business/Pensjonat-dla-koni-w-Ca%C5%82owaniu-441798879256831/[[a]]) - byłam kiedyś oglądać i zrobiła dość fajne wrażenie - koniska grube i zadbane🙂


Tak, tylko tam ciężko o miejsca i niestety aktualnie nie ma 🙁 za Góra Kalwaria jest jakas pustka aż do Warki a do Warki jednak kawał drogi 🙁
W tej okolicy jest jeszcze stajnia w Dziecinowie i w Ostrówcu, niestety obie z rekreacja 🙁 
A Grobice? Tak to niestety wszystko za Warką, ale tu się w sumie dość szybko i sprawnie teraz jedzie 😉
Stajnia Justyny Milej, może wiecie czy jest tam rekreacja?
Czy stoi ktoś teraz lubdo niedawna stał na Siekierkach i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań ?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 sierpnia 2020 20:18
Czy ktoś ma aktualne informacje na temat stajni Gracja w Zalesiu Borowym i stajni Lidia pod Serockiem? Jak z opieką i szansą na wolny boks?
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 09:35
[s]Czy mógłby mnie ktoś poratować nr telefonu do stajni w Zaborowie? Z góry dziękuję.[/s]

Edit: nieaktualne, już mnie uratowano.
Mogłabym prosić o polecenie stajni 15 km od Gocławia ? Najlepiej gdzieś w okolicy Wesołej.

Moje wymagania:
- plac i hala (przyzwoite warunki do trenowania, nie musi być ful wypas)
- niewydzielanie siana
- całodzienne padoki
- dobra opieka!!
- chciałabym się zamknąć w 1350zł (jeśli będzie ful wypas to rozważę droższe)

Obecnie stoję w Szwadronie wiec szukam czegoś innego.
A Grobice? Tak to niestety wszystko za Warką, ale tu się w sumie dość szybko i sprawnie teraz jedzie 😉


Aktualnie brak miejsc 🙁 A za Warką się orientujesz jak ze stajniami? Brakuje mi wyszukiwarki stajni z mapą 🙁 Jak mówisz, że dojazd jest całkiem dobry to może rozważę dalsze okolice.
Sonkowa w Koniku masz wszystko oprócz całodziennego padokowania. Ale nie wiem czy w takiej odległości znajdziesz coś spełniającego wszystkie wymagania.
Dzięki, właśnie biorę pod uwagę głównie tą stajnie 🙂
Czy stał lub stoi ktoś w stajni Jadran? A może bywa tam ktoś przelotem? Mam jedno pytanko 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 września 2020 10:11
Cześć! Już chyba kiedyś się tu odzywałam, ale potrzebuje pomocy ponownie 🙂 Przeprowadzam się do Wołomina w październiku i niestety nie znam się na stajniach w okolicy - czy znacie jakieś do 25-30 km od Wołomina? Lepiej bliżej niż dalej, bo będę pracować i studiować, ale dam radę, jeśli nie będzie nic bliżej  👀
Cześć! Już chyba kiedyś się tu odzywałam, ale potrzebuje pomocy ponownie 🙂 Przeprowadzam się do Wołomina w październiku i niestety nie znam się na stajniach w okolicy - czy znacie jakieś do 25-30 km od Wołomina? Lepiej bliżej niż dalej, bo będę pracować i studiować, ale dam radę, jeśli nie będzie nic bliżej  👀


Chodzi o pensjonat zapewne? Pytaj Hermes czy w Stajnia Goplana jest wolne miejsce (hala, super podłoża i ogólnie fajne warunki, a jak na tą naszą okolicę to luksusowe 😁 ), u nas - Ranczo Zico, opieka jest top, ale na razie brak wolnych boksów + nie mamy hali. Przerobiłam większość stajni w okolicy Wołomina, nooo i mamy tu biedę 😉 Jak coś to pisz PW, mogę Ci poopowiadać czego się wystrzegać 😁
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 września 2020 13:04
No właśnie w Goplanie nie ma miejsc 🙁 Rozglądam się dalej, pewnie fajnie byłoby mieć hale, ale obędę się bez niej, chciałabym przede wszystkim po prostu mieć koniura koło siebie, wiec wystarczy czysty, schludny boks, padok i jakiś plac do jazdy, który nie musi być duży; jak nie ma kompletu przeszkód to przerzucimy się na ujezdzenie na razie  🏇
Szukam stajni do odchowu źrebaka (ogier) wschód i płd wsch Warszawy najlepiej blisko trasy lubelskiej, koło Garwolina, albo nawet dalej w stronę Lublina. Musi być top opieka, inne źrebaki, łąki, siano w opór, podawanie paszy i suplementów wg zaleceń. Istnieje coś takiego? Może być przydomówka albo wolny wybieg. Z góry dziękuję  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 września 2020 10:14
A czy ktoś słyszał może o Wrzosowej Stajni? Jakie warunki, czy konie wychodzą, jaki koszt miesięczny?  👀
Hej, przepraszam że trochę nie w temacie...proszę admina o nie usuwanie....

W zeszłym tygodniu straciłam swojego przyjaciela-nieszcześliwię złamał nogę na pastwisku....mogłam jedynie pozwolić mu odejść  😕

Wiem że są ogłoszenia o sprzedaży, ale jakoś wolę pytać od sprawdzonych źródeł, w związku z tym pytanie - czy macie informację czy u Was w stajni są na sprzedaż konie? Najlepiej wałaszki, nie wymagam cudów, najważniejsze żeby był spokojny i poprawnie poruszał się w 3 chodach, może ktoś ma znajomego znajomej który nie ogłasza konia tylko szuka potencjalnego właściciela drogą "pantoflową" będę wdzięczna za każde info.
Nie wiem w którym z tych wątków ale chyba najbliżej do właśnie warszawskiego lekko wspomnę o imprezie na Służewcu od 30/09. Wejście w środę jest darmowe po wcześniejszej rezerwacji biletu elektronicznego. Tak serio to pozostałe bilety po za strefą VIP na kolejne dni to koszt ok 19 zł.

Warsaw Jumping
Po wpisaniu w google każda zainteresowana osoba sobie poradzi 😉

Myślę że się komuś na pewno przyda, zwłaszcza, że sama dowiedziałam się dopiero dzisiaj.



-------
Co do stajni Goplana - sytuacja jest dość dynamiczna jeśli chodzi o inwestycje prowadzone na terenie stajni. Zwykle jak przyjeżdżam to coś nowego mnie pozytywnie zaskakuje. Bez konsultacji z właścicielką myślę, że to kwestia czasu jak powstaną nowe boksy i otworzy się pensjonat z prawdziwego zdarzenia. Boksy angielskie na pewno dobrze się sprawdzą dla konia z problemami rao/copd. Ale jeśli komuś przeszkadza rekreacja - to będzie to dla niego minus. Siodlarnie są dwie, osobne do prywatnych a rekreacyjnych, jest myjka i z tego co się dowiedziałam solarium na etapie drobnych poprawek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się