Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Halo. Moja nie zamykała się jedynie z kijem 🙂
Być może teraz są lepsze rozwiązania ale...mnie to skutecznie wyleczyło z pralek ładowanych od góry.
Pominę milczeniem, że oszczędność miejsca pozorna (zwłaszcza w małej łazience) bo postawić się na pralce nic nie da. Wisząca szafka nad taką pralką musi uwzględnić wysokość wraz z otwartą klapą.
Ja przeorganizowałam łazienkę tak, żeby mi weszła taka z ładowaniem z przodu. Oszczędności w gabaryrach szukałam w głębokości a nie szerokości pralki.
szemrana, podejrzewam że gdy się trafi niefartowny egzemplarz to z wszystkiego potrafi wyleczyć 🙂
W łazience ca 1,80 x 1,80, w której muszę mieć wannę - to ja se mogę.
Nawet gdyby cudem zmieściła się 60 cm szerokości to jeszcze trzeba miejsca przed nią.
Ładowana od góry "marnuje" przestrzeń składowania, ale za to nie potrzebuje miejsca na pochylanie się, otwieranie drzwi.
Jak pisałam, ja sobie takie chwalę, bo mam zwyczaj prać dziwne rzeczy np. ogłowia 😉 i zawsze mogę tak ustawić parametry,
że temu "czemuś" nic się nie stanie, ani pralce.
Spory minus tych pralek, że trzeba tak ustawiać czas, żeby od razu wyjmować. Miewają niby funkcje obracania bębnem, ale to nie to.
halo, szczerze mówiąc, to robię dopiero pierwsze rozeznanie i nawet nie miałam pojęcia, że takie coś jak pompa ciepła jest i że jest istotna. 😁
Ale dzięki Tobie i Gieni coś mi tam pojaśniało i wiem, że muszę jeszcze sporo poczytać, zanim zabiorę się za konkretny wybór.

halo, a czy pamiętasz może, jaki konkretnie masz model? :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 lipca 2020 09:14
Pamiętaj tez, ze dzięki pompie pranie jest suszone w o wiele niższej temperaturze i naprawdę widać roznice. Pranie mniej sie ściąga. Nawet jak puszczałam na delikatny program w starej kondensacyjnej suszarce widać ogromna roznice, na plus pompy.  Minus pompy jest dłuższe suszenie. Ale mi to nie przeszkadza.

AEG ma dobre suszarki i te z pompa juz sa serio tanie. Podstawowe Bosch/Siemens tez sa ok. Ja juz bym nie kupowała kondensacyjnej.
mundialowa, ja mam WTG86401PL
A z tych z pompą ciepła warto przyjrzeć się także LG.
Ktoś tu się zna na odkurzaniu? 😀
Pytanie - Roborock S5 Max czy Roomba i7?
rtk, xiaomi etc wymiata i nie ma sensu dopłacanie do romby moim zdaniem 🙂
Cricetidae, tyle ze mam w domu golden Retrivera, a ta roomba ma jakieś specjalne gumowe szczotki na sierść. Roborock ich nie ma
rtk ja bym już nie brała odkurzacza bez mopowania, ja mam Xiaomi viomi V3, polecam, codziennie odkurza i mopuje.
Widziałam te szczotki roomby, no są ok ale nie masz dywanów to jak dla mnie żadna różnica.
Podejrzewam, że przy 1 nie całkiem krótkowłosym owczarku niemieckim, 2 psach typu do kolan oraz 4 kotach żaden automatyczny odkurzacz po prostu nie ma sensu? Kiedy odkurzamy zwykłym odkurzaczem, to 2 godziny po odkurzaniu na nowo fruwają wszędzie kłaki. Automat mamy jakiś najtańszy, puszczamy go co jakiś czas, ale tylko przemiata kępy włosów z miejsca na miejsce, bo po kilkunastu minutach jest pełny. Do tego ryczy tak, że rozmawiać nie da się w całym domu. Dla mnie nie do wytrzymania...
kenna dlatego ja nawet nie patrzyłam na te tańsze, tylko od razu stwierdziłam że wolę dłużej składać kasę, ale kupić coś porządnego. Właśnie żeby nie mieć takich doświadczeń jak ty i żeby się nie zrazić. Te lepsze automaty są rewelacyjne, naprawdę nie spodziewałam się że będzie to aż tak dobrze sprzątać, a jak puszczany codziennie, to wieczorem zbiornik jest zapełniony może w 1/5, czasem mniej. Przy tylu psach to miałabyś co najwyżej pół zbiornika. W dodatku można ustawiać moc ssania co za tym idzie- głośność w zależności od potrzeby. Ja go włączam jak wychodzę, więc bez różnicy jaki jest głośny, ale jak włączam go jak dziecko śpi to daje najcichszy tryb i też super. Co nie zmienia faktu, że na największej mocy i tak jest cichszy niż zwykły odkurzacz.
rtk, roborock mi się sprawdzał i przy podszerstkowym włochatym psie i przy krótkowłosym. OK, może kątów nie odkurzy ideolo, ale takie ogólne wrażenie czystości jest (i tu nie ma znaczenia jaki, bo chodzi o budowę, ta szczoteczka niestety kątów prostych nie dosprząta idealnie nigdy). Ja niby mam Roborocka z funkcją mopowania, ale może jej użyłam ze trzy razy, to jest takie bardziej odkurzanie z delikatnym nawilżeniem powierzchni i zebraniem pyłków niż mopowanie. Przy ogromnej ilości śliny po dogełku- no nie ma szans, żeby to jakoś super wyglądało. A możliwość puszczania go na trybie turbo kiedy nikogo nie ma w domu- złoto!
rtk, xiaomi 😀
Ja mam xiaomi mi robot, więc trochę starsza generacja niż roborocki, od ponad roku już, pies jest kudłaty i robot jeździ codziennie - i nie wyobrażam sobie teraz go nie posiadać. Po dywanikach łazienkowych jeździ bez problemu, niestety jako że są lekkie, to czasem się zwijają i cuda się dzieją, ale odkurza je bardzo dobrze. Niestety główny dywan w salonie jest tak wielki i puchaty, że odkurzacz traktuje go jako ścianę, więc nie wypowiem się 🤣
Ale tak, na razie robot spisuje się doskonale i jeśli umrze, albo zestarzeje się kiepsko, to na sto procent będziemy brali kolejnego xiaomi. Pewnie z mopem, aby jednak sobie przecierał też podłogę, bo przy psie to wiadomo jak jest, a u nas głównie panele.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 sierpnia 2020 12:14
Czy ktoś z Was wymieniał baterie w Dysonie ? Mój ukochany odkurzacz prawie umarł, trzyma słabiutko... a jest oczywiście już po gwarancji. Oryginalna bateria to 400-500zł. Natomiast znalazłam zamienniki za 350zl, warto ? Czy lepiej dopłacic i mieć pewność ze jest dobra ?
Różnica prawie żadna a chytry płaci dwa razy 😉

Ale dzieki dzieki, bo przypomniałas mi ze miałam wysłać mojego dysona do naprawy 😀 i po tym co napisałam to chyba jednak do dysona go odesle a nie gdzieś indziej 🤣
efeemeryda   no fate but what we make.
18 sierpnia 2020 10:30
wiem, już, że bateria do mojego modelu to dokładnie 400zł, także zamawiam oryginał, masz rację chytry dwa razy traci, nie ma co  :kwiatek:
a co się Twojemu stało ?
Pani w autoryzowanym serwisie poinformowała mnie, że baterie mogę wymienić sama i że to dwie śrubki, nie ma potrzeby do nich wysyłać.
Ja mojego spaliłam... 🍴 i to na własne życzenie, bo myślałam sobie ze ‚zaraz się spali’. No i się spalił.

Pro tip - jak ktoś ma za dużo psów to taniej jest wysłać odkurzacz do czyszczenia filtrów raz w roku, niż czekać aż się całkiem zatka 😡
efeemeryda   no fate but what we make.
18 sierpnia 2020 20:47
Sienka ja sama czyściła filtry - po tym jak mój narzeczony wciągnął granulki Kreta i tak se zostawił  🤬 😵
Nie była to jakaś droga przez mękę, są filmy na YouTube
Poczytalam kilka stron wstecz o odkurzaczach robotach, a czy polecacie konkretne modele?
Mam niestety w domu schody i wykladzine i w sumie mam dobry odkurzacz 'reczny' do wykladzin, ale wolalabym nim tylko poprawiac i chcialabym, zeby robot tez sobie pojezdzil. K
orzysta ktos z was z takiego urzadzenia, ktore poradzi sobie z dwoma rodzajami podlogi? Nie musi myc, juz zlapie za mopa 😀
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 sierpnia 2020 07:46
Mój Kobolt sobie super radzi z dywanami i twarda podłoga 🙂 mam juz go 5 lat i dalej wszystko chodzi 🙂 teraz juz nowy model jest.
Temat okap. Dla mnie zupełnie obcy w mieszkaniu nie mamy więc dla mnie urządzenie bez którego żyje i daje rade. Teraz do nowego domu muszę kupić i szukam czegoś przyściennego z dość szeroką maskownicą. Troche mnie ceny zwalają z nóg nie wiem dlaczego myślałam że okapy to taka tania sprawa 😵 ktoś możr przerabiał temat i ma coś sprawdzonego?
Gienia-Pigwa, dzieki! Ale ma cene juz konktetna 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 sierpnia 2020 19:00
Gienia-Pigwa, dzieki! Ale ma cene juz konktetna 😉


Wiem... sle wtedy nie było jakos duzo alternatyw co  teraz. Tylko była romba czy jakos tak, ale ona jeździ bez ładu i składu i nam to sie nie podobało 😉
Wygrzebalam na amazonie cos co sie nazywa Roborock i pisza o nim dobrze, ze sobie mape projektuje i jest calkiem sprytny.
Chyba raczej sklonie sie ku niemu, bo jest o polowe tanszy 🙂 Ale dziekuje, przynajmniej wiem, ze cos jeszcze jest na rynku  :kwiatek:
Roborock to Xiaomi. Tutaj wielokrotnie polecany jako tańsza, a wcale nie gorsza alternatywa dla Roomby.
Bardzo cenie sobie telefon Xiaomi, wiec to super wiadomosc  :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
25 sierpnia 2020 08:18
Pozwolę sobie powrócić do tematu suszarki. Planuje zakup ale pojawił się znaczący problem, absolutnie nie mam innej możliwości ustawienia jej niż na pralce, a pralkę mam mikrusią 59,7 cm szerokości, a głębokość się waha od 41 cm do 43, bo przód pralki jest obły, wszystkie polecane suszarki są większe, jedynie Candy produkuje coś mniejszego, ale czy jest to sens ? Chcę oczywiście suszarkę z pompą ciepła i co najmniej klasy A+.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 sierpnia 2020 09:32
Musisz zbudować szafkę/regał ( takie odwrócone U)  nad pralka. Pralkę mozesz w niej schować jakby a na to dopiero suszarkę. Oczywiscie głębokość musi byc pod suszarkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się