Kącik Ujeżdżenia

CC2 i CC4 to konkurs Św. Jerzego, czyli ten sam. Różni się (CC2) opisem - młodzieżowy zespołowy
W arkuszu CC3 na stronie PZJ jest ewidentny bład, a raczej dwa błędy, dotyczące kierunku obu łopatek.
W razie wątpliwości można sobie znaleźć wersję angielską, bo to konkurs międzynarodowy.
https://inside.fei.org/system/files/YR_Individual_2018.pdf
A do sędziego warto zgłosić, by Komisja zgłosiła ten błąd do PZJ.
vissenna   Turecki niewolnik
09 sierpnia 2020 16:07
A to nie jest czasem Aachen z zeszłego roku? Chyba że opis jest błędny
I dość ciasno tam na trybunach jak na erę koronawirusa 😉
To relacja z zeszlego roku.
mils   ig: milen.ju
10 sierpnia 2020 11:02
Natomiast o 13 jest live z konkursu juniorów na ME. 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 sierpnia 2020 09:08
Czy w programie dowolnym z muzyką P5 mogę zrobić zagalopowanie ze stępa?
Btw, macie może kogoś do polecenia do zrobienia muzyki?
wie ktoś o której będzie finał ME dzieci? Chciałam zobaczyć przejazd Dionizego a nigdzie nie mogę znaleźć dnia ani godziny.
mils   ig: milen.ju
13 sierpnia 2020 09:38
A nie jutro o 9? 👀
Tez nie moge znalezc, nie wiem czy nie jutro 🙂
Ale tez chetnie zobacze bo mlody daje rade 🙂
Hermes, - możesz, ten element występuje w programach P klasy 🙂
Dionizy 8smy w finale dzieci 🙂
Nota łączna 76,400% 🙂

edit: jest i przejazd: https://vimeo.com/447778549?fbclid=IwAR1WXaCDtObdaFacgQmuV9Wc6uI9X4UrNCmaNLC5Df42s0Ek-4YXhkZ8nUk
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2020 07:31
Kolejne głupie pytanie, ale czy w takije siateczce mogę startować?
Hermes, nie, siatki na nos nie są dozwolone.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2020 08:06
nagana, o kurde, to bardzo zła wiadomośc 😜
W ujezdzeniu wszystko poza podstawowym oglowiem i siodlem jest zabronione 😉
W ujezdzeniu wszystko poza podstawowym oglowiem i siodlem jest zabronione 😉

Nauszniki są dozwolone  😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2020 08:15
reinko, chociaż to mnie ratuje 😁 aczkolwiek bez maski na nos podejrzewam, że będę miała taniec baniaka
Hermes HSS?
faith, czaprak jeszcze można mieć i żel na przykład 😉
Ale fakt, ujeżdżenie jest mocno ograniczone sprzętowo. Warto przed wyjazdem na zawody przejrzeć dozwolone kiełzna (i ostrogi), aby po przejechaniu czworoboku nie było eliminacji przez niewiedzę.
W masce można się rozprężać, ale przed wjazdem na czworobok trzeba ją zdjąć (podobnie, jak ochraniacze).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2020 13:03
faith, na szczęście nie, reakcja na wszelkiego rodzaju muchy/komary/gzy itp. Po prostu dostaje piany od wszystkiego co lata mu przy nosie i uszach, albo przy zadzie 😁
to możesz mu wysmarować łeb żelem na owady 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2020 13:11
mindgame, na to nie wpadłam cholibka 😎

A ponowię pytanie, jest tu ktoś kto robi muzykę do programu? Albo najlepiej i pakiet, ze zweryfikuje program i dobierze muzykę?
faith, na szczęście nie, reakcja na wszelkiego rodzaju muchy/komary/gzy itp. Po prostu dostaje piany od wszystkiego co lata mu przy nosie i uszach, albo przy zadzie 😁


to są właśnie objawy hss 😉
HSS nie jest od owadów.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 sierpnia 2020 19:26
HSS jest od wszystkiego. W sensie, że nie wszystko jest tego przyczyną, ale na wszystko koń może w ten sposób reagować. Od ostrego słońca, po owady, przez lekką mżawkę. Wszystko co znienacka dotyka nosa, a później wystarczy, że blisko przelatuje. U nas nawet stres powodował nasilenie objawów(konia mam introwertyka, więc to był jedyny jego objaw, że się czymkolwiek przejmuje)
Diagnozowanie online hss po niechęci do owadów jest trochę na wyrost.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 sierpnia 2020 06:04
Diagnozowanie online hss po niechęci do owadów jest trochę na wyrost.


Z tym się zgadzam w 100%
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 sierpnia 2020 06:23
Dziękuję za Waszą czujność, jednak tak jak napisała mindgame,diagnozowanie przez internet to ostatnie co bym chciała 🙂 Na tą chwilę nie ma podstaw żeby podejrzewać u młodego HSS, ale to również była pierwsza rzecz, o jakiej pomyślałam. Jednak konsultowanie zostawię tu z weterynarzem :kwiatek:

A tak zmieniając temat, czy są jakieś fajne ćwiczenia poza jazdą, które pomogą "siąść dupą w siodło"? Faktem jest, że dopóki się nie przemęczę przez pierwsze ćwiczebne na treningu to siedzę jak sztywna kłoda, ramiona lecą mi do przodu i usilnie łapię się nogami, jak już trochę się mięśnie zmęczą to nagle zaczyna mi się siedzieć lepiej, ale nadal uważam, że nie wygląda to do końca jakbym chciała. Ostatnio zauważyłam sporą różnicę jak skupiam się na oddechu, ale co jeszcze można zrobić?
Hermes, - próbowałaś ćwiczeń poza siodłem? Typowo pod rozciąganie i świadomość swojego ciała, wzmocnienie mięąni brzucha. Mi bardzo to pomogło 🙂 I lonże dosiadowe. Mi trenerka kazała odstawiać, odciągać nogi od siodła, już od uda. Dodatkowo starać się lekko płynąć z ruchem, czyli nie wciskać tyłek w grzbiet, a bujać się z ruchem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się