Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Dziękuję, będziemy próbować 🙂
powiem Wam, że jestem załamana, ile już osób obdzwoniłam z pytaniem o indywidualne treningi doszkalające. Albo nie ma miejsc bo tyle ludzi, albo konie w dzierżawie, albo coś tam... 🙁

więc zanim dam sobie spokój na zawsze, to czy znacie może jeszcze kogoś poza wymienioną tutaj Magdą Jopek i Eweliną Żołną, kto prowadzi jazdy na swoim koniu?
- nie musi mieć uprawnień, wiedza i umiejętość jej przekazania mi wystarczy
- musi mieć swojego konia albo kogoś innego :P
- lokalizacja prawie każda, no może oprócz drogi na Węgrzce, Miechów, Hutę czy tamte okolice, bo korków "niezniese"
- chodzi mi głównie o pracę nad dosiadem, równowagą, rozluźnieniem... czyli jazda wyłącznie na płasko.
- jakby byłdo 100zł/h to już w ogóle bajka.

HELP  🙇
Kaktus a kucyk cię urządza?
usunięty
21 maja 2020 14:15
Czy ma ktoś informacje, czy jakaś stajnia, nawet przydomowa przyjmuje ludzi do pomocy w zamian za jazdę? Kiedyś sporo jeżdziłam, jednak niestety musiałam sprzedać konia, a chciałabym do tego powrócić. Niestety, nie chce wydawać fortuny za jazdę, więc praca byłaby doskonałym wyjściem. Południowo zachodnia część Krakowa (Bielany, Kryspinów, Czernichów około te tereny).
Szukam stajni dla 2 emerytów, jeden z przeszłością ochwatową, drugi kaszlak alergik. Najważniejsze, żebym mogła mieć pewność, że konie są dobrze zaopiekowane, nie wychodzą na padoki trawiaste, jeżeli coś się będzie działo to do mnie ktoś zadzwoni, a ja nie będę musiała codziennie kontrolować czy wszystko w porządku. Do 900zl, już obojętnie, która strona Krakowa (choć najwygodniej północna), dojeżdżam samochodem. Ktoś coś?  :kwiatek:  🙇 🙇
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 maja 2020 10:11
Czy w okolicach Krakowa (ewentualnie troche dalszych okolicach) jest jakaś godna polecenia stajnia przyjmująca na odchów młode konie? Chodzi mi tylko o postawienie konia na wielkich padokach, może być wolnowybiegowo, w towarzystwie młodzieży. Znajde gdzieś takie miejsce? Stado kucyków byłoby marzeniem
A Rzeszotary? Hodowla hucułów, duże pastwiska.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 maja 2020 13:07
O, myślałam że to dużo dalej od nas  😡
Zadzwonie po weekendzie i się dowiem wszystkiego, na stronie widzę że przyjmują konie do pensjonatu.
A coś jeszcze? Nie wymagam cudów, nie potrzebne mi zaplecze do jazdy, chce tylko żeby koń miał czysto, zjadł tyle co potrzebuje (to kuc więc za wiele nie potrzebuje), miał towarzystwo młodych koni (on ma 3 lata i ewidentnie brakuje mu towarzystwa do zabawy) no i dobra opieka to już koniecznie.
Ewentualnie wszystko wyżej wymienione plus dodatkowo osoba, która pracuje z młodymi końmi i przyjmuje konie w trening (nic sportowego i ambitnego) ale to mocno do przemyślenia, bo moim zdaniem kuc jest za młody.
W Czułowie, stajni na psiej górze są młodziaki, chów wolnowybiegowy aczkolwiek przesadnie dużo przestrzeni nie ma.
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 czerwca 2020 20:30
Podpinam się pod pytanie Robaczek -  stajnia dla źrebaka. Może być boksowa, ale pastwiska i przestrzeń może być wolny wybieg. I do 600 złotych to byłoby marzenie. Dziecko 7 miesięcy po huculskim ojcu. Jakieś pomysły? Poza Czułowem.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
02 czerwca 2020 20:52
Kastorkowa jeśli coś znajdziesz to daj proszę znać 🙂 a Wasze Nielepice? Albo tam.gdzie są hucuły?
Na re-volcie w ogłoszeniach jest też stajnia w Brzeźnicy, zna ktoś to miejsce?
Jest jeszcze takie ogłoszenie https://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat-wolnowybiegowy-na-terenie-parku-krajobrazowego/o/196615/?kodkm=10&lokalizacja=5&sortowanie=0 słyszeliście coś o tym miejscu?
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 czerwca 2020 20:55
Szukam dla znajomej i jej zależy na boksie, ale rozważy wszystko i cena tu gra rolę. Kwarcowy plac jej do szczęścia nie potrzebny dla malucha a tam gdzie hucuły to no ja nie polecę mimo wszystko. No może na sezon pastwiskowy.
Mój źrebak w Mosznej - 650 zł miesięcznie ale warto 🙂
Hej 🙂 możliwe, że w najbliższym czasie HB Contact ruszy w trasę na Małopolskę - docelowo okolice Nowego Sącza. Z tego co się orientuję, to p. Bogdan może zająć się wszystkim, co na wełnie - ingerencja w lateksy jest możliwa tylko przy całkowitej wymianie wypełnienia, co może być kosztowne. Jeśli są jakieś zainteresowane osoby, to dajcie znać, może uda się zaplanować jakąś sensowną trasę 🙂
Kastorkowa jeśli coś znajdziesz to daj proszę znać 🙂 a Wasze Nielepice? Albo tam.gdzie są hucuły?


Nie myślałaś o tym, żeby dać do Paczółtowic do Magdy?
Podpinam się pod pytanie Robaczek -  stajnia dla źrebaka. Może być boksowa, ale pastwiska i przestrzeń może być wolny wybieg. I do 600 złotych to byłoby marzenie. Dziecko 7 miesięcy po huculskim ojcu. Jakieś pomysły? Poza Czułowem.


A Goszcza?
Podpinam się pod pytanie Robaczek -  stajnia dla źrebaka. Może być boksowa, ale pastwiska i przestrzeń może być wolny wybieg. I do 600 złotych to byłoby marzenie. Dziecko 7 miesięcy po huculskim ojcu. Jakieś pomysły? Poza Czułowem.


Ranczo Zwierzyniec koło Jordanowa?  🙂
Będę kilka dni w Gładyszowie, jak oceniacie jazdę na hucułkach tam ? W ogóle fajne miejsce ?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 lipca 2020 09:50
Jeśli ktoś jest zainteresowany to 30.07dr Henklewski będzie w Krakowie 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
27 lipca 2020 20:17
Troszke czasu minęło, więc pozwole sobie napisać 🙂
W Santosie lata temu w rekreacji pracowała srokata Jessica. Podobno później ktoś ją dzierżawił. Czy nadal jest w Zabierzowie? Wie ktoś co z nią się teraz dzieje? 🙂
Jesica została sprzedana prywatnemu właścicielowi, stała w Santosie, a później została sprzedana gdzieś na Podhale.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 lipca 2020 21:07
Dziękuje :kwiatek:
A nie wiesz może gdzie można szukać kontaktu do obecnego właściciela?
Mam nadzieje że dobrze trafiła 🙂
niestety nie wiem! napisz na fb do joanny zych-słomy to była właścicielka Jesici przed sprzedażą
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 sierpnia 2020 13:16
Przyjaciółka szuka kogoś kto prowadzi treningi ujeżdżeniowe na swoim koniu. Ewentualnie w formie współdzierżawy, ale z kimś kto by jej te treningi prowadził. Do regularnej współpracy przez dłuższy okres czasu. Dla dorosłej, ale drobnej kobiety. Ktoś coś słyszał może?
Czy do Facimiecha można wpaść porobić zdjęcia na torze? Trzeba się wcześniej z kimś kontaktować?
Nie jestem z Facimiecha, ale wchodząc na czyjkolwiek teren prywatny, raczej wypadałoby wcześniej zapytać 🙂
Czy do Facimiecha można wpaść porobić zdjęcia na torze? Trzeba się wcześniej z kimś kontaktować?


Zapraszam - chętnie gościmy fotografów.

Nie jestem z Facimiecha, ale wchodząc na czyjkolwiek teren prywatny, raczej wypadałoby wcześniej zapytać 🙂


Oczywiście zanim ktoś do nas zawita zwykle zadaje takie pytanie 🙂

Na teren krosu wstęp wolny oczywiście bez konia i samochodu. Można zabrać psa (pod warunkiem ze nie kopie dziur w ziemi)
Nie jestem z Facimiecha, ale wchodząc na czyjkolwiek teren prywatny, raczej wypadałoby wcześniej zapytać 🙂

Jasna sprawa, pytanie było bardziej pod kątem zdjęć 🙂

🤔trzałka: Fabapi- dzięki! Planujecie jeszcze szkolenia na świeżym powietrzu w tym sezonie?

🤔trzałka: Fabapi- dzięki! Planujecie jeszcze szkolenia na świeżym powietrzu w tym sezonie?


Na indywidualne szkolenia krosowe zapraszamy cały czas. Kros pozostał po zawodach i uśmiecha się do chętnych 😉
Inne szkolenia dopiero w sezonie halowym
Potrzebny kowal do 2 koni,  stajnia 5km od Limanowej.  Ktoś dojeżdża w te okolice?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się