Nasza twórczość fotograficzna cz. II

smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2020 19:38
Jasmine, ciężko stwierdzić, najlepiej przeczytać regulamin, ew. dopytać organizatora. Na jednych zawodach mimo oficjalnego fotografa zdjęcia można robić i nawet publikować ale nie sprzedawać, na innych pogonią Cię z małpką na trybunach. Nie wiem jak konkretny organizator potraktuje zdjęcia zawodnika robione przez jego luzaka i na jaki użytek te zdjęcia. Najlepiej napisać maila czy wiadomość i zapytać, jeśli nie jest to doprecyzowane. Organizatorzy też ludzie 😉
Jasmine, ciężko stwierdzić, najlepiej przeczytać regulamin, ew. dopytać organizatora. Na jednych zawodach mimo oficjalnego fotografa zdjęcia można robić i nawet publikować ale nie sprzedawać, na innych pogonią Cię z małpką na trybunach. Nie wiem jak konkretny organizator potraktuje zdjęcia zawodnika robione przez jego luzaka i na jaki użytek te zdjęcia. Najlepiej napisać maila czy wiadomość i zapytać, jeśli nie jest to doprecyzowane. Organizatorzy też ludzie 😉

Jeszcze raz bardzo dziękuje. Już wszystko jasne  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 sierpnia 2020 08:51
Hop Hop,
chyba nie łamię regulaminu 😉

szukam kogoś, kto zamiast mnie, zrobi zdjęcia na evencie we Wrocławiu . Hajs nie jest wielki, ale może ktoś się skusi
Kiedy: 24.10
Gdzie: FAMA Wrocław ul. Krzywoustego
Hajsy: 400zł
Czas: ok 3h.
Głównie będą to rozgrywki w planszówki 😉 i być może przemarsz (niepotwierdzone). Dziewczyny robią projekt aktywizacji społecznej. Dokładne godziny do potwierdzenia, ale na pewno w dzień.  :kwiatek:
To ja jeszcze z jednym pytaniem świeżaka  😁

Może być odp również na priv  :kwiatek:
Sama chętnie się dowiem jakie to koszta 😉
Robiłam kiedyś do paszportu AQH, czy tam jak to się zwie, certyfikatu 😉 za "dobrą flaszkę" bo nie wiedziałam ile brać. 😉
Sama chętnie się dowiem jakie to koszta 😉
Robiłam kiedyś do paszportu AQH, czy tam jak to się zwie, certyfikatu 😉 za "dobrą flaszkę" bo nie wiedziałam ile brać. 😉


W sumie dobry biznes  😁
Ciągle słyszę, że nie robi się za darmo. Ok, tylko za ile  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2020 20:28
zastanawiasz się ile czasu Ci to zajmie, razem z obróbką, zastanawiasz się ile kosztuje Twoja godzina pracy i masz 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2020 20:19
Nie dowiesz się konkretnie za ile - to ogromna tajemnica, którą fotografowie się nie dzielą z nikim poza klientem.
Ostatnie sprzedażowe robiłam jakoś 2 lata temu, robiłam za 10 zł/zdjęcie plus dojazd, ale to była wieeelka ilość koni. Pojedynczego konia w zależności od „pakietu” 15-20 zł/zdjęcie.
Nie dowiesz się konkretnie za ile - to ogromna tajemnica, którą fotografowie się nie dzielą z nikim poza klientem.
Ostatnie sprzedażowe robiłam jakoś 2 lata temu, robiłam za 10 zł/zdjęcie plus dojazd, ale to była wieeelka ilość koni. Pojedynczego konia w zależności od „pakietu” 15-20 zł/zdjęcie.

zastanawiasz się ile czasu Ci to zajmie, razem z obróbką, zastanawiasz się ile kosztuje Twoja godzina pracy i masz 😉

Dzięki dziewczyny. Bardzo pomogłyście  :kwiatek:
Co tu tak cicho? Wrzućcie jakieś foteczki 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 lutego 2021 16:18
Ponieważ na Towarzyskim mnie wcale prawie nie ma, mam nadzieję, że dobrze trafiłam 😉 .
Poleci mi ktoś z Was skuteczny program do naprawy, odzyskanych, ale uszkodzonych plików RAW ? 
Będę MEGA wdzięczna, podczas przenoszenia z karty na kompa, zostało uszkodzone ponad 600 zdjęć. Cały materiał ze szkolenia się poszedł ....   😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2021 01:43
Możesz spróbować Recuva. Masz nadal zdjęcia na karcie? Są uszkodzone? Jeśli masz i pliki są ok, to zacznij od innej metody transportu na kompa (czytnikiem, po kablu usb itp.).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 lutego 2021 07:36
Facella - zdjęcia są a karcie, ale aparat już ich nie widzi. Odzyskałam je innym programem, mam na nie podgląd na kompie po skanowaniu. Spróbuję je inaczej przenieść, po kablu USB właśnie ulegają uszkodzeniu.
Dzięki serdeczne  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lutego 2021 08:15
Aleks,  zależy, ile są dla Ciebie warte. Jak bardzo ważne, to ludzie są mega zadowoleni:
https://www.facebook.com/odzyskajdane/
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 lutego 2021 08:44
Jak aparat ich nie widzi to wrzuć kartę do czytnika i zobacz, czy komputer je zobaczy 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 lutego 2021 15:39
smartini niestety komputer ich też nie widzi na karcie.
Udało mi się jednak co nieco odratować, a przy dobrych wiatrach i chwili czasu, może uda się wszystkie.
Dziekuję za rady wszystkim  :kwiatek:
smartini niestety komputer ich też nie widzi na karcie.
Udało mi się jednak co nieco odratować, a przy dobrych wiatrach i chwili czasu, może uda się wszystkie.
Dziekuję za rady wszystkim  :kwiatek:

Chyba są też firmy które zajmują się odzyskiwaniem utraconych danych. Nie wiem niestety jak to wygląda cenowo.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 lutego 2021 09:40
Jasmine, dlatego Strzyga pisała że zależy ile te zdjęcia są warte, bo to zwykle są 4 cyfrowe sumy 😉
Hejka, przychodzę do Was z propozycją współpracy - bo już nie wiem gdzie uderzać żeby znaleźć właściwą osobę  😕 Szukam osób, które robią zdjęcia koni (aparatem, dobrej jakości) hobbistycznie lub bardziej profesjonalnie do współpracy ze znanym serwisem jeździeckim 🙂 Jakby ktoś był chętny to proszę o wiadomość  🙇
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lutego 2021 09:44
dosmin, na facebooku jest grupa 'Konie w obiektywie', jest tam spis czynnych fotografów wg województw, chyba można wrzucać też oferty sesji/współprac ale najlepiei skonsultować taki post z administracją 🙂
Czy coś się zmieniło ostatnio z wgrywaniem fotek do galerii? Strasznie tracą na jakości 🙁 chciałam coś wrzucić i jest straszne mydło, mimo, że w rzeczywistości jest ostre 🙁 

Edit: wrzucam w formie testu. Sąsiadka na spacerze ze swoim gnomikiem 🙂
no straszna nędza z jakością 🙁


Test II.

U mnie na tapecie ostatnio pieski głównie, zwłaszcza portrety odkąd mam nieco nowszy sprzęt i mnie robienie zdjęć w końcu nie wk***** :P



budyń, fajne światło i sympatyczne kolorki 🙂
Jaki zestaw w końcu sobie zakupiłaś?
Stanęło na d5200, bo ma dużą rozdzielczość i dorzucono mu kitowce, krótki oraz 55-200. No i dobrze zrobiłam, bo chciałam jechać na tej 105 mojej z lepszym body tylko, a wychodzi na to, że opchnę go chyba razem ze starym aparatem, bo bardzo zadowolona jestem z tej 200. Póki co, oczywiście :P
Czy jest jakaś aktualna lista końskich fotografów  👀. Od dawna marzy mi się sesja, chętnie bym przejrzała lokalne portfolio  :kwiatek:
Mry, kiedyś była taka lista na fp Polscy Fotografowie Koni na Facebooku, ale czy nadal jest to nie wiem 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 marca 2021 14:50
Napisz na priv, jak wrócę do domu ze szpitala to podeśle Ci pdf z zestawieniem fotografów.
Mry, na instagramie jest profil, który zbiera fotografów koni według województw  - Polscy Fotografowie Koni (@polscy_fotografowie) 🙂
Mry, kiedyś była taka lista na fp Polscy Fotografowie Koni na Facebooku, ale czy nadal jest to nie wiem 🙂


Właśnie zastanawiałam się czy jest coś bardziej aktualnego


Napisz na priv, jak wrócę do domu ze szpitala to podeśle Ci pdf z zestawieniem fotografów.

Dziękuję bardzo!


Mry, na instagramie jest profil, który zbiera fotografów koni według województw  - Polscy Fotografowie Koni (@polscy_fotografowie) 🙂

Dziękuję. Już sprawdzam :-)
W jakich formatach oddajecie klientom zdjęcia? Chodzi mi o takie do użytku w social mediach. Aktualne wymiary facebooka i instagrama się różnią i nie wiem, czy celować w coś pomiędzy, czy w jedno z nich, czy w ogóle dawać jednak większe. Jeszcze niedawno oddawałam 2048 na dłuższym boku, ale teraz widzę, że to według rekomendowanych wymiarów za dużo...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się