Pomoc dla Ani - właścicielki Egista

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 sierpnia 2020 17:31
xxagaxx
myślę, że ten koń był niesprzedawalny dla właścicielki.
Jeśli ubezpieczyciel tego konia na taką kwotę ubezpieczył, to widocznie
uznał za uzasadnione.







ms_konik, samemu się ubezpiecza konia na daną kwotę, płaci się % ceny, więc jeśli chcesz konia ubezpieczyć 450 tyś to co roku płacisz za niego składkę 20 tyś zł. Tak jest w tym roku w przypadku PZU, Concrodii i Loydsa. Nie znalazłam innej firmy oferującej ubezpieczenia konia.
Za pewne przy dużych kworach jest jakaś weryfikacja, bo pewnie by się nie jeden znalazł co by konia kupił za grosze a ubezpieczył na tysiace i potem "konik by padł".

Ale masz rację, każdy z nas może sobie wycenić wartość konia na ile chce. Podobały mi się tu słowa które chyba napisała sama właścicielka, nie ma ceny dla tej tragedii. I taka prawda. 
ms_konik bez przesady, program na mistrzostwa świata w jeździe bez ogłowia to mniej niż klasa P, a koń umiejący elementy z GP to nie koń do GP. Nauczyć konia żeby wykonywał elementy GP wcale nie jest trudno, ale żeby koń przejechał cały program GP to zupełnie inna sprawa.
Ubezpieczyć konia możesz sobie na dowolną kwotę tylko składki na ubezpieczenie są odpowiednio wyższe przy takiej kwocie.
ms_konik bez przesady, program na mistrzostwa świata w jeździe bez ogłowia to mniej niż klasa P, a koń umiejący elementy z GP to nie koń do GP. Nauczyć konia żeby wykonywał elementy GP wcale nie jest trudno, ale żeby koń przejechał cały program GP to zupełnie inna sprawa.
Ubezpieczyć konia możesz sobie na dowolną kwotę tylko składki na ubezpieczenie są odpowiednio wyższe przy takiej kwocie.


sory ale widziałam ich program i było to zdecydolwanie więcej niż klasa P. Koń faktycznie robił poprawnie sporo elemntów. I kapitalny pokaz z ziemi. Proponuję nie negować cudzych umiejętności bez wiedzy na ten temat bo to żałosne
Żałosne jest to, że nic się nie da powiedzieć w tym wątku bez hejtu ze strony obrońców. Stwierdzam tylko że poziomu na mistrzostwach świata w jeździe bez ogłowia nie można porównać z mistrzostwami w klasyku. Zupełnie bez pisania o tym jakie kto ma umiejętności.
Program jest na stronie link
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 sierpnia 2020 20:04
ms_konik, wyobrażasz sobie ze taki kon jest wystawiony na sprzedaż, 16 letni arab do pokazów za 400 tyś?

Ja sobie wyobrażam. Nie w naszych realiach, ale za granicę owszem. Właśnie dlatego, że arab.
[quote author=Na_biegunach link=topic=103135.msg2942287#msg2942287 date=1598036687]
ms_konik, wyobrażasz sobie ze taki kon jest wystawiony na sprzedaż, 16 letni arab do pokazów za 400 tyś?

Ja sobie wyobrażam. Nie w naszych realiach, ale za granicę owszem. Właśnie dlatego, że arab.
[/quote]

Wg mnie koń zrobiony z elementami GP, tak ułożony, mający przed sobą kolejne 10 lat pracy - czemu nie? Takich koniu nie da się porównać cenowo, bo są niesprzedawalne. Tak jak Maceba - jak wycenić jej wartość?
[quote author=anp link=topic=103135.msg2942281#msg2942281 date=1598027967]
ms_konik bez przesady, program na mistrzostwa świata w jeździe bez ogłowia to mniej niż klasa P, a koń umiejący elementy z GP to nie koń do GP. Nauczyć konia żeby wykonywał elementy GP wcale nie jest trudno, ale żeby koń przejechał cały program GP to zupełnie inna sprawa.
Ubezpieczyć konia możesz sobie na dowolną kwotę tylko składki na ubezpieczenie są odpowiednio wyższe przy takiej kwocie.


sory ale widziałam ich program i było to zdecydolwanie więcej niż klasa P. Koń faktycznie robił poprawnie sporo elemntów. I kapitalny pokaz z ziemi. Proponuję nie negować cudzych umiejętności bez wiedzy na ten temat bo to żałosne
[/quote]
dokładnie tak jak mówisz... koleżanka wyżej,ma wszystkie konie wyszkolone do GP,i po prostu tak sobie  spekuluje...ze w sumie to przeciez takie nic...takie cuda tylko w Polsce -zaściankowość i ciemnogród
ms_konik bez przesady, program na mistrzostwa świata w jeździe bez ogłowia to mniej niż klasa P, a koń umiejący elementy z GP to nie koń do GP. Nauczyć konia żeby wykonywał elementy GP wcale nie jest trudno, ale żeby koń przejechał cały program GP to zupełnie inna sprawa.
Ubezpieczyć konia możesz sobie na dowolną kwotę tylko składki na ubezpieczenie są odpowiednio wyższe przy takiej kwocie.

Masz racje, program jako sam program, Mistrzostw Świata W Jeździe Bez Ogłowia, jest na poziomie P klasy PZJ. Właśnie dlatego, że brany jest pod uwagę brak ogłowia, gdzie  np. elementy GP klasycznie, ze względu na precyzję i ich trudność, wykonuje się na munsztuku.
Nie pisze tego w formie wyrzutów tylko faktów.
Natomiast ten konkretny koń wykonywał wszystkie elementy GP, bez ogłowia, niezależnie od programu, ustalonego z góry przez komisję.
Gumiś robił lotne w seriach, pasaże, piruety, ciągi itd. Generalnie  wszystkie elementy klasyki, uzupełnione o elementy hiszpańskiej szkoły
Były tego nauczony i co dla mnie osobiście było fenomenem, on się tym naprawdę bawił i sprawiało mu to frajdę, nic nie było wymuszone. Dodatkowo weźmy pod uwagę charakterystykę rasy arabskiej, której się wszędzie „mocno spieszy”, która tak samo jak piękna, tak samo elektryczna, w większości przypadków, i jak wszyscy wiem „średnio” preferowana w ujeżdżeniu. Tak czy siak, koń był wyjątkowy pod każdym względem i to ogromna strata.

Na_biegunach, arab żeby był cos wart to musi mieć naprawdę dobry papier. Zwykłych Arabów na naszym rynku jest ogrom i kupi sie je za grosze. I nie pije tutaj do tego konkretnego konia. To ze arab za granicą znaczy tyle co nic xD
darolga ale przecież wyraźnie pisali, że to rana postrzałowa z broni palnej, chyba robiąc sekcję wiedzą co robią?
darolga   L'amore è cieco
22 sierpnia 2020 11:25
Fokusowa - wyraźnie też pisali różne rzeczy dotyczące wszelakich wydarzeń na świecie, które okazywały się nieprawdą. Mnie na miejscu nie było. Wyników sekcji też nie widziałam. TVN nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Nie ma nawet podanego nazwiska tego biegłego. Sama właścicielka też nie podała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu. Nie wiem jak było.

Odpowiedziałam na Twój wpis tylko w nawiązaniu do teorii Espany. Według niej strzał nie był oddany z takiej broni jak podaje TVN i dlatego możliwą staje się sytuacja braku kuli i braku rany wylotowej.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 sierpnia 2020 11:29
ms_konik, samemu się ubezpiecza konia na daną kwotę, płaci się % ceny, więc jeśli chcesz konia ubezpieczyć 450 tyś to co roku płacisz za niego składkę 20 tyś zł. Tak jest w tym roku w przypadku PZU, Concrodii i Loydsa. Nie znalazłam innej firmy oferującej ubezpieczenia konia.
Za pewne przy dużych kworach jest jakaś weryfikacja, bo pewnie by się nie jeden znalazł co by konia kupił za grosze a ubezpieczył na tysiace i potem "konik by padł".

Kilka lat temu, jak dowiadywałam się u źródła, to "ot tak sobie" można było ubezpieczyć konia do kwoty
15 czy 20 tysięcy. Powyżej tej kwoty obowiązywała wycena rzeczoznawcy i to ubezpieczyciel na podstawie tej wyceny decydował o kwocie maksymalnej ubezpieczenia.
Na_biegunach, arab żeby był cos wart to musi mieć naprawdę dobry papier. Zwykłych Arabów na naszym rynku jest ogrom i kupi sie je za grosze. I nie pije tutaj do tego konkretnego konia. To ze arab za granicą znaczy tyle co nic xD

Kompletnie nie wiesz, o czym piszesz... Sęk w tym, że to właśnie w Polsce araby są traktowane jak psy, bo jest ich od groma, ludziom się opatrzyły a i opinie mają bardzo średnią. Jasne, nie za każdą granicą araby są cenione, ale mamy XXI wiek i w ciul arabów z Polski jedzie prosto do, nomen omen, Arabów. I nie muszą mieć wcale zajebistego papieru. Mogą być do sportu (bo to tylko Polska leje na sportowe rajdy konne, w FEI nadal wyprzedzają one ujeżdżenie, a w Polsce większość koniarzy nie wie, że w ogóle taki sport istnieje), mogą być do pokazów, ale mogą być do stania w ogródku i wyglądania i zaręczam, że 400 000 to jest dla nich żadna kwota. I podejrzewam, że Pani Ania miała takie propozycje, bo oni często sami z nimi wychodzą.
Kuźwa, oni przez lata płacili Europejczykom, żeby za ich kasę przylecieli na na pustynię ze swoimi końmi, wystartowali, a jak ukończą, to zgarnęli 100 000. Tylko po to, żeby wybrać sobie najlepsze i zaproponować za nie zaporową cenę. Naprawdę nie wiesz, o czym piszesz, a jednak piszesz... Dla nich araby są święte jak krowy w Indiach i w Polsce nam się naprawdę we łbach nigdy nie zmieści, ile oni wydają i będą nadal wydawać na te konie. Więc tak, dałaby go radę sprzedać w takiej kwocie.
Fokusowa - wyraźnie też pisali różne rzeczy dotyczące wszelakich wydarzeń na świecie, które okazywały się nieprawdą. Mnie na miejscu nie było. Wyników sekcji też nie widziałam. TVN nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Nie ma nawet podanego nazwiska tego biegłego. Sama właścicielka też nie podała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu. Nie wiem jak było.

Odpowiedziałam na Twój wpis tylko w nawiązaniu do teorii Espany. Według niej strzał nie był oddany z takiej broni jak podaje TVN i dlatego możliwą staje się sytuacja braku kuli i braku rany wylotowej.


Nie mam TV i nie oglądam newsów  👀

Wyczytałam na stronie jakiegoś myśliwego chyba, gdzieś mi wyrzuciło temat w sugerowanych i on się tam wypowiadał, że to mógł być wypadek. A czy wiadomo czemu nikt nie poda oficjalnej informacji? Skoro sprawa jest celowo rozgłaszana, żeby sprawcę znaleźć to jednak jakieś konkrety chyba byłyby pożądane?
Sivrite dobrze napisane, a ja jeszcze dodam, że nie tylko w krajach arabskich konie arabskie się dobrze sprzedają. Niemcy są również nimi zainteresowani i proponują dobre pieniądze. I też uważam, że spokojnie za taką cenę mogłaby go sprzedać.
Sivrite dobrze napisane, a ja jeszcze dodam, że nie tylko w krajach arabskich konie arabskie się dobrze sprzedają. Niemcy są również nimi zainteresowani i proponują dobre pieniądze. I też uważam, że spokojnie za taką cenę mogłaby go sprzedać.

Albo Ameryka chociażby. Amerykanie mają swoje hodowle czysto polskich arabów. I dzielą się zdjęciami i zachwytami chociażby na FB, wystarczy wyszukać. Ale trzeba się popisać na RV i pogłosić stereotypy, że araby ciulowe, do niczego się nie nadają, tanie jak barszcz i nikt ich nie szanuje. Nie, actually, to Polska i Polacy ich nie szanują, ale stereotyp w rekreacji się utrwalił i żyje własnym życiem.
ms_konik, ubezpieczalam konia w tym roku i nie ma żadnego rzeczoznawcy 😉 Nikt nawet konia nie oglądał xD I nie tylko ja tak miałam, i kwoty zdecydowanie wyższe, ale no nie 400 tyś xD

Sivrite, larabarson, to skąd tyle arabów na sprzedaż za psie pieniądze? Gdzie ci Arabowie i Amerykanie tłumem po araba? Sory, ale koszty transportu są takie że o ile koń nie jest w jakiś sposób interesujący papierowo to nikt nie bedzie sobie głowy zawracał. Kazdy sobie konia może wycenić jak chce, ale zabawne że ktoś uważa że to była realna kwota. Dla mnie EOT, bo widze że tu można mieć tylko jedno zdanie i jeden tok myślenia. Mam nadzieję, że znajdą sprawcę 😉
ms_konik, ubezpieczalam konia w tym roku i nie ma żadnego rzeczoznawcy 😉 Nikt nawet konia nie oglądał xD I nie tylko ja tak miałam, i kwoty zdecydowanie wyższe, ale no nie 400 tyś xD

Sivrite, larabarson, to skąd tyle arabów na sprzedaż za psie pieniądze? Gdzie ci Arabowie i Amerykanie tłumem po araba? Sory, ale koszty transportu są takie że o ile koń nie jest w jakiś sposób interesujący papierowo to nikt nie bedzie sobie głowy zawracał. Kazdy sobie konia może wycenić jak chce, ale zabawne że ktoś uważa że to była realna kwota. Dla mnie EOT, bo widze że tu można mieć tylko jedno zdanie i jeden tok myślenia. Mam nadzieję, że znajdą sprawcę 😉

To tak, jakbyś zapytała, czemu wszystkie KWPN-y nie skaczą 160 i nie kosztują majątku, serio tego nie widzisz? Rozumiem, że nie ma na nie popytu NIGDZIE? 😀 Albo czemu wszystkie folbluty nie kosztują kilku milionów? No nie wiem, jak Ci to wytłumaczyć. Jeśli tego nie rozumiesz, to już chyba nie zrozumiesz, bo dziura w Twoim rozumowaniu jest jak krater. Palnęłaś głupotę i nawet nie umiesz się przyznać.
To była realna kwota i to, że nie jesteś w stanie zrozumieć żadnej opinii poza tą na czubku własnego nosa, nawet jeśli ma solidne podstawy, to jest dopiero zabawne. Re-volta w pigułce.

Również mam nadzieję, że znajdą sprawcę. A jeszcze większą mam nadzieję, że Pani Ania nie czyta internetów w tych zapyziałych czasach, w których ludzie głoszą swoje domysły jako prawdę objawioną.
Poza tym ceny arabów nawet u nas w Polsce nie są wcale „psie”. Wystarczy spojrzeć w ogłoszeniach. Jeszcze kilka lat temu można było kupić podjeżdżonego za 4-5 tysięcy, teraz to już nierealne.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 sierpnia 2020 20:56
Ja bym tego nie łączyła z podniesieniem jakości arabów,  ale ogólnie podniosły się ceny. Dzisiaj za byle co na krzywych nogach musisz dać ponad 10 tyś. Taki rynek  🙄
Ale wątek chyba nie o tym.
Mnie dziwi dlaczego UW tak gonił z utylizacją,  skoro byli w drodze niezależni od nikogo eksperci... Ania sama o tym pisała
Mozii ale ja nie pisze w kontekście jakości tylko w odniesieniu do tego co napisała xxagaxx, że można kupić za „psie pieniądze” 😵
Sivrite, alez kultura wypowiedzi. Chyba ty masz problem z logicznym mysleniem. Napisałam ze arab jest duzo wart jesli ma dobry papier. A wy mi w odpowiedzi ze wcale nie bo jest popyt za granica. No to sie pytam czemu ogloszenia pelne arabow? Skoro to nie papier ma znaczenie. Właścicielka sama sobie wyceniła konia bo robił malo spotykane rzeczy. Bo mieli więź I bylo widać zaufanie. No to kon byl tyle dla niej wart, nie byla to cena rynkowa. Ale podoba mi sie ze jak ktos sie z wami niezgadza to trzeBa go zjechac xD wez sobie meliske I nabierz dystansu. Sprawa za chwilę zostanie zapomniana, nie ma co sie emocjonowac.

larabarson, Kon za 15-20 tys to sa dla mnie psie pieniadze. To sa ceny za ktore nie kupisz nawet przyzwoicie zrobionego konia do rekreacji, kluczem jest słowo PRZYZWOICIE. Więc jesli dla was to sa konie za kupe kasy to nie mam pytan xD

Sivrite, alez kultura wypowiedzi. Chyba ty masz problem z logicznym mysleniem. Napisałam ze arab jest duzo wart jesli ma dobry papier. A wy mi w odpowiedzi ze wcale nie bo jest popyt za granica. No to sie pytam czemu ogloszenia pelne arabow? Skoro to nie papier ma znaczenie. Właścicielka sama sobie wyceniła konia bo robił malo spotykane rzeczy. Bo mieli więź I bylo widać zaufanie. No to kon byl tyle dla niej wart, nie byla to cena rynkowa. Ale podoba mi sie ze jak ktos sie z wami niezgadza to trzeBa go zjechac xD wez sobie meliske I nabierz dystansu. Sprawa za chwilę zostanie zapomniana, nie ma co sie emocjonowac.

Nawet nie chce mi się cytować swoich poprzednich wypowiedzi, bo to bez sensu w wypadku Twojej logiki. Jak nie dotarło, to nie dotrze. I nie, nie jest to niekulturalna wypowiedź z mojej strony, bez względu na to, jak bardzo Ci się nie podoba. Jak również Twoja emocje nie sprawiają, że moje odpowiedzi na te głupoty są rozemocjonowane. Nie są, to były rzeczowe odpowiedzi. To, że ktoś się z Tobą nie zgadza nie oznacza od razu, że jest rozemocjonowany, serio.

Że nie zaczekali na gościa z wykrywaczem metalu to mogę zrozumieć, może rzeczywiście nie było warunków. Ale niezaczekanie na weterynarza z RTG, który był już w drodze to już naprawdę chamstwo...
Sivrite, alez kultura wypowiedzi. Chyba ty masz problem z logicznym mysleniem. Napisałam ze arab jest duzo wart jesli ma dobry papier. A wy mi w odpowiedzi ze wcale nie bo jest popyt za granica. No to sie pytam czemu ogloszenia pelne arabow? Skoro to nie papier ma znaczenie. Właścicielka sama sobie wyceniła konia bo robił malo spotykane rzeczy. Bo mieli więź I bylo widać zaufanie. No to kon byl tyle dla niej wart, nie byla to cena rynkowa. Ale podoba mi sie ze jak ktos sie z wami niezgadza to trzeBa go zjechac xD wez sobie meliske I nabierz dystansu. Sprawa za chwilę zostanie zapomniana, nie ma co sie emocjonowac.

larabarson, Kon za 15-20 tys to sa dla mnie psie pieniadze. To sa ceny za ktore nie kupisz nawet przyzwoicie zrobionego konia do rekreacji, kluczem jest słowo PRZYZWOICIE. Więc jesli dla was to sa konie za kupe kasy to nie mam pytan xD

No tak...zapomniało mi się, że tutaj wszyscy płacą za konie grube miliony i umiejętności mają conajmniej na C klasę 😜

Taką informację wyczytałam:

Jak wykazała sekcja zwłok koń zginął w wyniku postrzału z broni długiej. Kula wleciała przez policzek, a strzelano z odległości co najmniej 100 metrów - mówi Doba.pl Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

jak zginął

Czyli czym jest ta wielka dziura w boku konia? 

Mnie jeszcze dziwi stwierdzenie, że policja ma kilka hipotez, a jedna z nich zakłada celowe bądź przypadkowe postrzelenie konia. No kurcze, a jaka jest inna opcja? Popełnił samobójstwo, strzelając do siebie z broni długiej z odległości co najmniej 100 metrów? Jeśli faktycznie tak mówi policja, a nie zostało to przekręcone przez jakiegoś redaktorzynę, to jakoś watpię w ich zdolność wyjaśnienia sprawy.

trusia, gdzie widać tę dziurę? pod linkiem widzę tylko krótki artykuł?
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 12:08
Moim zdaniem, niestety, jest to z góry przesądzona sprawa...
Nie, tam nie ma. Widziałam zdjęcie.
O ranie na policzku sama właścicielka pisała, że to było uszkodzenie skóry (raczej nie z powodu postrzału).
Natomiast dziura w boku wielkości 7 cm - pokażcie mi broń myśliwską, która ze 100 m robi takie spustoszenie i nie zostawia rany wylotowej.
Przy strzale ze sztucera z amunicji kulowej ze 100m zostaje dziurka, kula przechodzi na wylot.
Strzał ze strzelby z amunicji śrutowej - teoretyzowanie, bo doleci do 40m.
Taką dziurę można zrobić przykładając strzelbę to konia waląc ze śrutu - duża rana wlotowa, brak rany wylotowej, brak kuli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się