Konie wielkopolskie/trakeńskie

Ramirezowa   Ania i Urania !
15 lutego 2019 07:52
Candy Lover, piękny młodzieniec. Szkoda że wątek słabo żyje, a lubię podczytać i popatrzeć na wasze pociechy. Moja seniorka jest po czeskim ogierze trakeńskim i matce wlkp, ale sama została przypisana do SP.. więc szkoda gadać  😜
ash   Sukces jest koloru blond....
15 lutego 2019 08:20
Nasza Wielkopolka z Kadyn wczoraj skończyła 17 lat. Z okazji urodzin bardzo dokładnie opanierowała się błotem na padoku 🙂
Louisa, ciekawy no i ten Hancock z bardzo dobrej rodziny jest. Na mnie z Hoerem dobre wrazenie zrobił Dezember, 3ci na HLP w Schlieckau w zeszlym roku, chociaz tam Sezuan's Donnerhall od Schockemohle zdeklasowal cała stawkę.

Ogolnie w trakenach boli mnie maly wybor ogierow, jest duzo średnich a niewiele wybitnych w porównaniu z rasami polkrwi.
Macie jakieś opinie o potomstwie  ogiera Galantas? Lub może parę słów o nim? Pochodzenie Litwa, rocznik 1999, kasztanowaty. Na bazie koni widzę, ze jest kilka potomków od 2012-2017 roczniki, ale chodzi mi bardziej o zachowanie  🤔
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 kwietnia 2019 10:43
Dawno nie zaglądałam tutaj z tym moim osiołkiem 😉
Takie o mi wyrosło, wielkopolskie po Silverze trk. i zaznaczam ze charakter ma BOSKI. ]Każdy mnie straszył, że koń po tym ogierze będzie pier@#$ty.
Chryste jej już 11 rok leci  😲 a pamiętam jak wstawiałam fotki kiedy była dzieciakiem. 😵
[s]Kto był na aukcji 21.11.w SK Liski ?[/s] nieaktualne
Odkopuję wątek. Czy ktoś był w Neumunster jesienią albo w Münster na początku miesiąca i chciałby się podzielić opinią o młodych ogierach? Musze znaleźć plan B na ten rok bo klacz ma późny termin (początek lipca) i jak postanowi przenosić to upatrzony kawaler nie będzie już dostępny. Z ostatniej stawki korungowej po filmach bardzo mi się podobał Karim Dore, ale to niestety kucyk chyba? A może jakiś inny mlody ciekawy ruchowo ogier się pokazal?
Posiadam zdjęcia koni na sprzedaż z SK Liski. Tylko zootechniczne, kto chce to pisać do mnie na prv 🙂 sama właśnie kupiłam jednego wlkp po Etosie 🙂
Gdzie w państwowych stadninach PL używa się w hodowli trakenów? Wiem o SK Liskach i prywatnej SK Skrzypiec.
Przymierzam się do przeanalizowania użytkowania trk w sporcie  😉 a zatrzymałam się na Oderze i Popradzie  😀
Tylko Liski, ale konie są opisywane w wlkp. Zatrzymałas się dosyć dawno i z dużym rozrzutem w latach. Jeśli chodzi o hodowlę i użytkowanie historyczne, to wiem że miała być książka, pytaj w pomorskim OZHK. Bardziej współczesnie, masz na myśli sport w Polsce? To na pewno Czar, Bossier, Hipoidas, Hektoras, Adorator, All in One
Po prostu przymerzam się do zakupu konia (bardziej jestem zmuszana przez męża i przyjaciół po stracie swego przyjaciela) i chciałabym aby był to koń do ambitniejszej jazdy (z ruchem ujeżdżeniowca ale małe skoki też bym chciała pojeździć). Nie chcę już kwpn czy hol myślałam właśnie o wlkp/trk bo kiedyś jeździłam parę Oderów i to konie bdb pod każdym względem  😉 

Zdziwiło mnie, że w rodowodach koni wpisanych jako trk są młp?

Ale to luźne plany
Wybrane angloaraby, tak jak xx i oo, są dopuszczone do uszlachetniania trakenow. W Polsce były to Emetyt i Grey. Obecnie też Huzar. Powodzenia w szukaniu, i jak coś zapraszam, mam dwa wałachy 🙂
Dzięki za informacje  :kwiatek:
Na razie stajnia przydomowa w planach a potem konie ale na, początek mąż chce dwie kobyłki.
Pojedyncze konie z pochodzeniem trak masz jeszcze w Rzecznej. Z prywatnych m.in.Sokolnik, Przeczewscy...
z tych uszlachetniających trakeny xo były jeszcze chyba Dinar (Denar?), Saganek, Burgund (te ostatnie u Romanowskiego).
Dziękuję za info :kwiatek:
Chciałabym celować w potomków odera bo pracowałam z oderkami i wszystkie były ambitne, odważne trochę krnąbrne ale z bdb głową i silne (tylko to były skoczki). Mam dużo czasu na rozmyślanie i chcę odświeżyć swą przedpotopową wiedzę  😀

Podpowiecie na jakie linie zwrócić uwagę pod kątem predyspozycji ujeżdzeniowych?  😉
Jeszcze z dużych prywatnych hodowli Wojsiatowie w Szabruku. Poza Warmią/ Mazurami pan Krzysztof Kulik pod Łodzią a dalej juz raczej 1-2 klacze.
Co do linii ujeżdżeniowych to nie był to kierunek hodowli ani w Polsce ani na Litwie, ot pojedyńcze przypadki jak Damian, Damazy, Celbant, czy Adorator (który nota bene został szybko przerzucony na wkkw w DE). Raczej szukaj krzyżówek z rosyjskimi lub niemieckimi liniami. Ewentualnie dobrze (choć nie szałowo) rusza się potomstwo Cargo, ale MPMK nimi nie zawojujesz. Za to naprawdę są to ok konie, potomstwo po przodach w zakładzie, a ten którego mam po półtorej roku pod siodłem robi 65%+ w P.

Karla, zapomniałam o Burgundzie a jego potomstwo bardzo lubiłam  🤣.

Ktoś z Was ogląda teraz transmisje z Neumünster? Jakie wrażenia?
Wiemy coś o ogierach wlkp które w SO Łąck zdają ZT? Ciekawi mnie jak wypadną obok tych zagranicznych.
Witam,kupiłam klacz wielkopolska ,Matka klaczy wpisana do księgi koni wielkopolskich,ojciec tak samo a moja klacz wpisu nie ma . Co mam zrobić by otrzymać jej wpis do księgi ? Klacz ma już 15 lat i chciałam ją na matkę hodowlana ,ale skoro ona nie ma wpisu to potomstwo też nie będzie miało .
kasia2107rafal - skoro klacz nie ma wpisu to znaczy że nie nadaje się do hodowli. Jednak nie masz mimo to zakazu jej rozmnażania. Chyba że ma być do dopłat?
konikmorski mam ją od niedawna i patrząc na papier stwierdziłam że nie jest najgorsza rodowodowo. Matka z wpisem ,ojciec też więc dziwne mi się wydało ,że ona takowego nie posiada . A nie mam pojęcia na jakiej zasadzie wpisują do tych ksiąg . Z racji tego że mam ją krótko zastanawiałam się czy może pójść z nią w te dotacje i hodowlę wielkopolaków skoro i tak planuje hodowlę ,no ale widzę,że to nie takie proste jak mi się wydawało ...
Szukam Monografii Stadniny Liski z 1966r. Czy ktoś ma może pdf/ ksero lub zbędny egzemplarz ?
RioBrawo, ja mam ale ze skanem może być ciężko, sprzedać też raczej bym nie chciała. Może jakoś fotki bym ci porobiła. chcesz całą książkę czy jakieś konkretne strony?
Chciałabym całą...ale rozumiem, że skanować ponad 100 stron to za dużo zachodu..Szukałam w necie, czy ktoś nie sprzedaje, ale niestety nie. Jak będę w Olsztynie lub Liskach, tam będę miała możliwość jej przeczytania, ale chciałabym swoją...dzięki za odzew..
Siesiepy   Ponczek bez rączek
25 kwietnia 2021 01:10
Może warto zanieść do punktu ksero i zrobić sobie u nich kserowke całości?
Tak, ale muszę mieć tę książkę w ręce🙂 żeby to zrobić.
Film z przymrużeniem oka pt. czemu niektórzy dalej się bawią w hodowlę trakenska obok bardziej handlowych koni. Miłego oglądania
karolina_ film dobry 😅

Konie tej rasy potrafią bardzo pozytywnie zaskakiwać 🙂 mój był kupiony w lipcu 2020 i miał coś koło 162 cm w kłębie. Na dzień dzisiejszy wiemy że będzie już 180 cm w kłębie... jest też strasznie długi. Charakter ma podobny do Etosa 🙂
Gdzie prywatnie są hodowane konie wielkopolskie? Kiedys udało mi się kupić fajna wielkopolanke w okolicach Rawicza, niestety nie bezpośrednio od hodowcy. A prócz adresu nie udało mi się żadnych informacji znaleźć o hodowcy.
Hodowle koni wlkp można spotkać w SK Liski, polecam też prywatnych hodowców np Anne Pacek. A jak bardzo potrzeba rozszerzyć poszukiwania. To napisz do mnie na prv.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się